Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

musakkak

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Mart 2023
544
-561
36
eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu

Çocuğunuzu huzur kacırmak için yolluyorsunuz resmen,yazık değil mi çocuğunuza? Gerçekten çocuğunu düşünen,ona deger veren bir anne bunu yapmaz. Çocuğu kullanmayın lütfen.
Sık sık göndermeniz neden?
Babası ilgilenebileceği gün alsın çocuğu zira eşi bakmak zorunda değil ki.
Kadının kendi evi,çocuk yapmak isterse yapar,odayı da nasıl isterse öyle kullanır.
Ayrıca eşiniz evlenmeden önce bu kadar sık göndermeyip şimdi göndereyim huzurları bozulsun diyorsunuz,hemde adamın babasından kalan evinde oturmaya devam edeceksiniz,üzerine nafaka alacaksınız. Bence çocuk konusunda eşinizi bu kadar zorlamayın,çocuğu alıp sizi evden cıkarıp o eve yerleşirse eşiyle,cocugunuzla,anyayı konyayı gören siz olursunuz.
Çocuk sizin ve eşinizin çocuğu ,evlendiği kadın eşşek gibi bakmak zorunda değil çocuğunuza. Kadını arayıp durmayın.
Başınıza iş alacaksınız sonunda.

eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu
Vallahi diyecrk şey bulamadım.. alışsm diye neden fazladan yolluyorsunuz. Görsünlet anyayınkonyayı ne demek? Eski eşiniz ceketini alıp çıkmış evladının konforunu düşünüp evini vermiş size, bunu yapan erkek ne kadar az biliyor musnuz? Neden eşinizin mutlu olmasını istemiyorsunuz? Siz de yeni bir hayat kurabilirsiniz neden bu kısknaçlık?

Eski es evde yokken çocuğu neden gönderiyorsunuz ki kimse sizin çocuğunuza annelik yapmak zorunda degil kötü davranmasini meşrulaştırmak dogru olmaz tabi ama siz o kadindan çocuğunuza annelij bekleyemezsiniz babasi evdeken 9nla vakit gecirsin babası yoksa gitmesin. Kaldi ki kadinin kendi evi istedigi gibi oda yapar yapmaz sizi ilgilendirmez bu

Çocuğunuza bakmak zorunda olan babası, babasının yeni eşi değil. Babası yokken sırf huzur bozmak için çocuğu kadının evine göndermek nedir? Köfte istemiş de yapmamış, yapmaz? Aç bırakmamış ya, kimse sizin çocuğunuzu şımartmak her dediğini yapmak zorunda değil. Eski eşiniz haklı, rahatsız oluyorsanız kadın yalnızken göndermeyeceksiniz. Rezil kıskançlığınıza çocuğunuzu alet etmeye hakkınız yok. Lafa gelince anayım ben ana, söylediklerinizden çocuğunuzu zerre kadar önemsemediğiniz çok net anlaşılıyor.

Bu arada çocuğun velayetini komple verirseniz adam da doğal olarak evden çıkmanızı ister. O evi sizin için bırakmamış çocuğu için bırakmış. Hırsınıza yenik düşüp kendinize de çocuğunuza da yazık etmeyin.
İleride aklı erdiğinde yaptıklarınızı anlayacak.
Ablam da çocuğu sizin yaşınızda boşandı. Evler onda kaldı. Yeniden evlendi. Evlenmeden önce yatılı gidiyordu ama evlenince gitmek istemedi ablam yorum dahi yapmadı. Şimdi üniversiteye giden yetişkin bir kız ve her şeyin farkında. Babasına da üvey annesine de gereken mesafeyi kendi ayarlıyor. İleriyi de hesaplayın.

Çocuğu resmen öcünü almak için kullanıyorsun.Allah aşkına bırak bu işleri sen de adam gibi birini bul evlen.Senin durum resmen çekememezlik 🤷Eşine acıma o kadına acıma ama çocuğun orada itilip kakiliyor ona acı.Ne hakkınız var ya? Çocuğunuzu sevin lütfen.Hayatta hiç kimse ondan değerli değil.Kimse size ondan daha çok muhtaç değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X