Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz nasıl bir annesiniz ya 😡😡😡😡
Çocuğunuzu, canınızı, diğer yarınızı bir silah gibi kullanıyorsunuz. Eski eşinizin canını yakmak için arada kendi çocuğunuzu harcıyorsunuz farkında değilsiniz yazıklar olsun. Ne demek eşek gibi bakacak. Ulan o çocuğun psikolojisini düşünüyor musun. Babaya gidiyor baba ilgilenmiyor üvey anne ilgilenmiyor. Anneye geliyor anne babasının canını yakmak için, (güya) sorumluluklarını bilsin diye başından atmaya çalışıyor. Kimse bu çocuk olaylardan nasıl etkilenir demiyor. Yazıklar olsun ya 😡😡😡😡😡😡

Çocuğun her istediği anında karşılanacak diye bir şey yok. Hatta gelişim açısından uygun da değil, önermiyorum.

Çocuğun sorumluluğu tek sizin üstünüzde değil tabi ki, eski eşiniz de maddi manevi ilgilenmek zorunda ancak onun yeni evlendiği kişi ne kadar iyi bir insan olursa olsun , sizin istediğiniz gibi mükemmel bir ilgiyi gösteremez. Bunu bilerek gönderin.

Çocuğun velayeti verilmiş olsa, nafaka neden versin ki eşiniz ? Çocuğunuz için vermiyor mu ? Çocuğu alırsa nafakayı keser, evden de sizi çıkartır. Ev de kendi eviymiş sonuçta. Önceden alınmış.

Bence siz nefretle hareket edip, yanlış adımlar atıyorsunuz. Sizin yerinizde olsam, görüş günlerinde gönderirdim. Çocukla ilgili bir durum oluşursa eski eş ile iletişime geçerdim. Başıma da gelmedi bilemiyorum. Ne tamamen sorumluluğu üstlenin ne de tamamen başkasına sorumluluk atın.

Çocuğumu sevmediğimi iddia etmişsnz ne alaka çocuğuma kötü davrandı diye kadına kızdım zaten ben anneysem o da babası niye yaşamasın ki orda
Velayeti verin o zaman. Ama eşinizin kendi evinden de çıkın o evde sizin değil çocuğunuzun hakkı var. Hem evde oturayım hem çocuk babada kalsın olmuyor.

Çocuğumu sevmediğimi iddia etmişsnz ne alaka çocuğuma kötü davrandı diye kadına kızdım zaten ben anneysem o da babası niye yaşamasın ki orda
E tamam verin çocuğun velayetini babasına o zaman, adamın evinden cikin, kücükmüş ya oturdukları ev,sizin cocuğunuza da kendi doğacak bebeklerine de oda yaparlar o zaman.
Kadına kızamazsıniz. Evde yemek varken ben kendi cocuklarıma istedikleri yemeģi yapmam,bu yenecek derim onu yediririm. Bu beni kötü anne mi yapıyor?
Öte yandan tablet vermiş eline,ödev yaptırmamış diyorsunuz ,bizde bunlar babasının görevi diyoruz,babası evdeyken gonderin diyoruz. Kadın mecbur değil yani kusura bakmayin.
İsterse yapar,istemezse sadece göz kulak olur,onu da yapmış zaten,fazlasını beklemeyin.

Önce üslubunuzu düzeltin .
İnsanların huzurunu kaçırmak için zırt pırt ne diye çocuğunuzu gönderiyorsunuz ??

Cocugunuzdan siz ve babası sorumlu , babasının eşi değil.
Hırsınıza yenik düşüp çocuğunuzun velayetini vermeyin , adam size değil çocuğuna bırakmıştır muhtemelen evi .
Çocuğun velayetini verirseniz evden de çıkarırlar sizi.

eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu
Kimse kimsenin çocuğuna "eşek gibi" bakmak zorunda falan değil hanımefendi. Sizin çocuğunuzdan siz ve eşiniz mesul. Ev eski esinizin, nafaka bağlanmış, bir de cocugu babasina verip rahatça yaşamak istiyorsunuz... Bir de çanta mı bu çocuk komple verdim, komple aldım. Ne kadar çirkin cümleler.

eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu
Öyle tanıdık bir hikaye ki bu ....
O eşek gibileri adama yedirirler etrafın gazına gelme
Çocuğuna sahip çık, pislik yapmak için onu kullanma hem kadın bakmıyor diyorsun hem de göndereyim diyorsun çocuk bu çocuk senin hınç alma aracın değil , adam terbiye edeceksin öyle mi eşek gibi bakacaklarmış pehhh. Sen önce kendini terbiye et... Adamın evinde adamın parasıyla yaşayıp yeni karısını terbiye edeceksin hemde bunu çocukla yapacaksın öyle mi.... Senin gibiler anne olmasın ya olmasın....

Muhtemelen evde çıkan tartışmaların sebebi sizsiniz, kadın eşini sevdiği için çocuğuna bakmayı kabul ediyor olabilir lakin böyle bir zorunluluğu yok. Ayrıca siz de çocuğu karşı tarafı terbiye etmek için gönderiyorsunuz belli ki. Ben bebeğimi anneme 2 saatliğine bıraksam aklımdan çıkmıyor, ki öyle gezmek tozmak için de bırakmıyorum hastane işim vs olduğunda bırakıyorum.
Babasının müsait olduğu günler dışında çocuğunuzu göndermeyin, her şeyden önce çocuğunuz psikolojisini düşünün.

Bravo diğer kadını savundurmayi başardınız. Çocuğum değil ödev yapmamak vs mutlu değilse kapısından geçirmem. Ne demek onun da duyguları var. O yapılmayan köfte ömrünün sonuna kadar boğazına batacak onun. Ve sebep olan sizsiniz. Evde sen yapmasan nazı geçer ağlar unutur. Ama istenmemek çok ağır. Çocuk sayesinde ev nafaka al sonra çanta muamelesi yap.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X