Çıkmaz sokakta kalakaldım…

Malesef haklısınız ama diger oglum oyle suanki kızımın da geleceğiyle oynamak istemiyorum tedavi sundum kurallar koydum ailesi de dahil biliyor memleketine gönderdim ders alsın yapmasın diye onlara da soyledim asla sokaga çıkmasın izin vermeyin dedim icmemesi icin bırakması icin tedavi diye soyledi ailem tedavi olmadan gelme dediler ben burada kendim goturecem geldiginde kabul etti birde bunu deneyeceğim yoksa asla devam edesim yok mecbur…
Kızınızın geleceğiyle oynuyorsunuz zaten. Adamda yok yok maşallah. Bu adamdan eş olamamamis,iyi bir baba olacağına inancınız var mı cidden?
Madde bağımlısı diyorsunuz,çocuğu bırakamazsınız bile yanında güvenip. Madde etkisi altındayken herşeyi yapabilir. Tedavi olacakmıs ta,ailesi evde tutacakmış ta. Kolaydı o işler dimi? Şaka gibisiniz.

Evet yanlış anlaşılmasın hep yanındayım oğlumun ama esimden dolayı ihmal ettiğim zamanlar da oldu. Çünkü oğlumla aynı evde kalamıyorum annem tüm sorumluluğunu düzenini aldı sorumluluğunu. Şuan 8 aylık eşimden olan kızımla yaşıyorum ve evimiz de kimsenin alıp bulup oturamayacagi evlerden. Değerini bilmiyor eşim elindeki kıymetlerin hicbirseyini şükür ettiği yok.
Elin beş para etmez adamını düzeltmek için uğraşana kadar keşke evladınla uğraşsaydın.İki yaşında bırakmışsın yavruyu.Ne var bu adamda ,bulunmaz Hint kumaşı mı kardeşim.Nasıl bir akıl tutulması yaşadığın.

Böyle düzgün üstelik de varlıklı bir ailenin kızinin hem de önceki evliliğinden bir evladı varken, böyle pislik bir herife kul köle olması kulağa çok sacma geliyor değil mi? Geçenlerde burda bir üye, aşırı yakışıklı (biscolata erkeği gibiymis 😅)ama çok da tembel ve paragöz olan kuzeninin sırf parası için, bariz şekilde çirkin bir kadınla evlendiğini söylemişti, hatta gulusmustuk burda ...

Yani böyle konularda görsel verilerden yoksun olduğumuz için, nedenler hakkında tam fikir sahibi olamıyoruz bence ama bir kadının, ne kadar aşık olursa olsun otistik evladını terk edip keş ve asalak bir hanzoya kölelik edecek kadar libidosuna düşkün olması da , ne bileyim, hiç doğru gelmiyor....
Emin ol böyle ilişkiler genelde Adile Naşit, Tarık Akan birlikteliği tarzında, ondan bu vazgeçememe, e para da varmış zaten , adam ve ailesi iyi yere kapak atmış, bu arada örneği veren de bendim 😅 Bu hafta da düğünleri var 🤐 Kıza yapılan yorumlar berbat ama yine de evleniyorlar , tüm insanlar bu evliliği sorguluyor en basta da kayınvalide çünkü bariz bir uyumsuzluk var görsel olarak ( kimseyi ilgilendirmez lakin milletin ağzı torba değil ki büzesin)🤷‍♀️ Para her kapıyı açıyor galiba ne diyeyim 😏konu sahibinin Koca koca diye ölüp bitip, otizimli yavrucağı anasına atıp elin sıpasını finanse ve rehabilite etme çabası o kadar gülünç ki keşke anlasa ...

Siz ne kadar bencil bir insansınız. Sırf bağımlı bir adamla aynı yatakta yatmak için evladınızı yaşlı annenize bırakıp keyif sürüyorsunuz bir de üstüne ilkine bakmadığınız halde 2. çocuğu yapıyorsunuz.

Yaşadığınız her şeyi hakediyorsunuz hatta daha kötülerini de. Burada sadece haketmeyen anneniz ve çocuklarınız. Umarım sizden kurtulurlar.

Ayrıca sizin de madde kullandığınızı düşünüyorum. Sağlıklı bir birey bunları yapmazdı.

Sırf şey uğruna, kociş yani, çocuğunuzu başınızdan atmışsınız resmen. Sizin gibilere bir şey deniyor da neyse.
Aşşşırı mantıksız ve kocişçi bir insan olduğunuz için 5. evliliğinizi de yapsanız saçma sapan bi tip bulacaksınız zaten. Bununla devam edin bari.
Çocuklarınız ileride çok iyi anacaklar sizi eminim.

Valla çıkmaz sokakta kalmanıza gerek yok, karşıdaki malın kumaşı belli düzelmemiş düzelmez ,aileside bulmuş tabiki hazır bakıcı gibi ilgilenip tüm ihtiyaçlarını karşılayan birini isterler mi gitsin, aileniz dibine kadar destekiken çıkılamayacak bir sokak yok bence çoğu kadının bulamadığı şansi desteği alıyorsunuz, iki yavrunuzada güzel bir hayat sunabilirsiniz madde bagimlisi ve niteliksizi hayatınızdan def ederek

Merhaba hanımlar🌼 31 yaşındayım 8 aylık kızım 7 yaşında oğlum var şükürler olsun varlıklarına. Derdim eşim… 5 yıllık evliyim. Kaçarak evlenme sonucu ailemin istememesiyle evlendik. Sonra barışma oldu düzeldi herşey. Eşimin geçmişi çok karanlık. Kabarık cok dosyaları,madde kullanımı,karı-kız hayatı kötü alışkanlıklar olan tüm hepsi eşim yaşamış etmiş. Düzeltim adam ediyim derken kendimi unuttum. Uzun süreli iş hayatı olmadı hep yarım yamalak. Evinin sorumluluklğu almadı madde kullanmaya devam etti. Psikolojik harp,küfür,madde kullanım devamlılığı,kavga,parasızlık. Bu durumlarda nasıl geçindiniz diceksiniz? Ailem tum evimin masrafını igne ucuna kadar karşıladı. Babam is adamı. 3 is yeri ayarladı esime ve o 3 isinide bıraktı mahcup etti. Evinin hiçbir masrafını karşılamadı. Tutturmus babamin yanina girmek çalışmayı. Babam büyük is yeri sahibi 3 dükkan esnaf. Ve istemiyor güvenemiyor eşime. Babam bize 4 ev kurdu. Şuan ki evimin kirasını vermedi ailesi destek olmuyor söylediğim istediğim halde ailesinden. Durumları kötü değil orta halli bir aile. Ailesi beni çok seviyor gelinleri olarak görmüyorlar beni kizimsin diyorlar. Görümcem de dahil. Eşimi memleketine gönderdim burnu surtulsun diye bizim evimin ailemin herseyin değerini anlasın tedavisini olsun evinin sorumluluklarini ödesin değişsin diye. Ailesiylede bu sekilde konustum. Çabaladığını yaptığını söylüyor. Ozlem cok var evet gösteriyor pişmanlık var evet gösteriyor hem kendisi hem ailesi diyor. Görüyorum evet eyvallah. Peki bundan sonra ne olacak? Kira,faturalar vs uğraştığını söylüyor ödemek için. Kurallarımı önüne koydum kendinin ve ailesinin önüne. Evde igne ucu kadar küfür,kavga vs istemiyorum. Medeni iki karı koca olmak istiyorum dedim, Tedavisini olacak kabul edecek ve ailemde boyle istiyor dedim. Esim tamam dedi ama ben psikiyatri olarak söyledim madde tedavisi bilmiyor. Ailesi hep benden yana hep bana hak verirler saygıları sevgileri bana sonsuz. Yeri geldi cok kez oğullarına kızdılar suan gibi. Birkac kez kadın ihanet mesaj aldım. Esimin instagram fake hesaptan gelen ama fake hesaptı isletildigimi anladım oyun olduğunu. Bir arada esi yanlışlıkla whatsaptan bana (cansu bana 700 e ayarla getir canim) diye mesaj atti aninda sildi. Şaka yaptım dedi aileme bana söylediğim zaman. Bilemedim. Sizlerin fikirlerine sohbete ihtiyacım var. Yuzeysel anlattım… derinlere inmek istemedim. Simdiden teşekkür ederim canlarım…
Boşanmayı neden düşünmüyorsun? Buradaki bir güruh gibi oto boka boşan demem de. Bu tip insanlar iflah olmaz canım benim. Vaktini boşa harcama.

Kocanızın ailesinin sizi sevmesi değil tapması lazım. Babanız böyle bir adamı doyuruyor, siz adam etmeye çalışıyorsunuz. Bir anne babanın evlendirmeden önce yapması gereken şeyler bunlar, neden böyle birinin sorumluluğunu aldınız? Kendiniz aldığınız gibi bir de babanızın sırtına yüklemişsiniz?

Gerçekten inanılmazsınız. Bu dertler size oğlunuzun ahı, karması olarak gelmiş bence. Resmen çocuğu bir kenara atıp yenisini yapmışsınız hem de böyle iğrenç bir adamdan. Neyse herkes gerekeni söylemiş zaten bu konuda, ben de şunu diyeyim; eşinizin ailesi size çok iyi davranıyor arka çıkıyor ya, hah işte o sırf oğullarını başka kapıya yamamak, başlarından atmak, bütün derdini tasasını size yüklemek için. Boşanmayı deneyin bakalım sizi böyle sevecekler mi, yoksa düşman mı kesilecekler size. Allah çocuklarınıza yardım etsin.

Ailesi beni çok seviyor gelinleri olarak görmüyorlar beni kizimsin diyorlar. Görümcem de dahil.
Paran varki seviyorlar seni 🤌🏻 kocan 5 senedir düzelmemis bu saatten sonra kendine ceki düzen verebilmesi icin kendi istegi icinden gelmeli. Siz nereye kadar adami baskilayacaksin? Böyle hayat mi gecer. Üstelik aldatilmissin kac defa kusura bakma buraya kadar kadin gururun nerde diyorum?

2 yaşında oğlunun tedavisi için uğraşmamış atmış çocuğu annesine ama madde bağımlısı keş kocası için doktor doktor geziyor. Ben adım gibi eminim kızında otizm çıksa onu da atar başından. Sevdiği, uğraşmak istediği tek kişi kocası. Kadın sanki yemek tarifi sorar gibi yazıyor fikir istiyor.

Lütfen biri bana konunun gerçek olmadığını üyenin trollük yaptığını söylesin. Yumruk yemiş gibiyim çok sarstı bu konu beni.

Bu durumlardan dolayı oğlum benimle yaşamıyor otizmi yendik Allah’a şükür ve annem öğretmen onlarla yaşıyor. Kalmalı olmadan oğlum benim evime geliyor yada ben onlara gidiyorum. Ve istesemde yaşayamam anlaşamıyor eşimle oğlum /anlaşamıyor…
Yani siz bu beş para etmez adam için otizmli çocuğunuzu annenizden mi bıraktınız? Pes. Oğluna merhamet etmeyen bir anneye nasıl tavsiye verebiliriz ki ?

Oğlum özel terapiye gidiyor ve hocası da kurulmuş bir duzen olmuş bu durumu 2-3 yıla kadar bozmayın dedi. Annem gilde şuan ve yanyana geldiğimiz zaman anneme dayak atiyor icindeki ofkeden dolayi dedi doktorum dışa vuruyor kizima zarar verecek hamleler yapıyor. Doktor az sık gorusulmesini soyledi. Ben esimlede olsamda olmasamda ayni evde durum geregi oglumla yaşayamıyorum. Okula başlayacak kolej yazdıracağız ve daha iyi olacağına inanıyorum insallah 🤲🏻
Çok saçma bir düşünce. Kusura bakmayın ama oğlunuzun ahını alıyorsunuz. İnsanın böyle bir ah ile sırtı düzelmez

Kızınızın geleceğiyle çoktan oynamışsınız bile. Madde bağımlısı rezil sevgisiz saygısız boş beleş bir adama baba diyecek. Bundan kötü ne olabilir? Otizmli çocuğu eşiniz istemiyor sevmiyor diye bırakmışsınız yazıklar olsun size. Oğlum demeyin çünkü oğlunuz yok, terk etmişsiniz. Anneniz iyice yaşlanınca ne olacak? Vuran şiddet gösteren otizmli çocuk ergenlik başlayınca daha beter olacak. Niye vuruyor çünkü onu başınızdan atıp başka çocuk yapmışsınız. Kızınız anne babasıyla bir arada ama o başka evde yaşıyor. Siz ölür de o kocadan ayrılmazsınız, anneniz iyice yaşlanınca kim bakacak ilgilenecek onunla? Annenize yazık değil mi? Kızıma zarar verecek diyorsunuz kardeşine değil, o kadar silmişsiniz çocuğu. İstediği kadar özel eğitim özel öğretmen olsun anne sevgisi lazım değil mi?

İşe bak ya kazık kadar adam çocuğu bile var kurallar koydum dışarı çıkarmayın diyorsunuz. Milletin komşu bile olmak istemeyeceği tehlikeli bir adam için siz dört dönüyorsunuz. Aileniz bu adamı istememekte haklı mıymış anladınız mı şimdi? Ya siz kendinizi ne sanıyorsunuz, doktorların tedavilerin düzeltemediği adamı siz mi iyileştireceksiniz? Kız çocuğunu da verin anneniz baksın, yarın bir gün madde bulamayıp kriz geçirirse boğar atar köşeye. Çıkmaz sokak neyin nesi, gayet de açık sokak. Basın tekmeyi gitsin, bağımlıya çocuk falan göstermeyin, geçmişi karanlık, madde bağımlısı, şiddeti aldatması olan adamı bırakın da çocuklarınızın derdine düşün diyeceğim ama belli ki gözünüz görmüyor kulağınız duymuyor.

Benim de kızım var büyük konuşmak istemiyorum, evladın da hayırlısı diye boşuna dememişler. Yazık anne babanıza, size verdikleri maddi manevi desteğe. Sizin derdiniz yetmiyor gibi bir de özel bakım ilgi gereken çocuğunuzu atmışsınız başlarına. Allah sizi ıslah etsin diyecek başka laf bulamadım.
Bu adama gösterilen bu kadar çaba çocuğa gösterilse belki çoktan iyileşmişti çocuk

Ben adamda! hiç sıkıntı görmedim, yedisinde neyse yetmişinde de o. Konudaki tek sıkıntı konu sahibi, yapışmış ciğeri beş para etmeyen keş ve leş birine bırakmıyor daha. Onun için evladını bile görmemiş gözü, atmış annesinin başına. Sonra da anneliğime laf ediyor diyor. Eder tabi adam biliyor kendisinin ne b..ok olduğunu, çocuğu yerine beni seçen birinin anneliği beş kuruş etmez diye düşünüyor.

Bu ne kör cahilliktir, ne sorumsuzluktur? Bu nasıl hastalıklı bir ruh hâli böyle?Allah'tan üyelik iptali yapıp çekip gitmişsiniz, yoksa ilk cezamı alacakmışım sizin yüzünüzden banlanarak...

Kocanınki kutu kola gibi mi?
O bile evladı 2 yaşında süt kuzusuyken bırakıp kocaya kaçmayı aklamaz.
Şu an oğlum 3 yaşında.
Düşünüyorum da bensiz napar diye.
Naptı sizsiz o çocuk 2 yaşında
Ağlamak istedim bu konuya
En azından korunun 3.çocuk olmasın
Sizde annelik vasfı yok çünkü

Burdaki bazı konular saç baş yolduracak cinsten bu konuda onlardan biri.
Yazık o çocuklara özellikle de daha 2yaşında anneannesinin başına atılan o çocuğa..

Bu durumlardan dolayı oğlum benimle yaşamıyor otizmi yendik Allah’a şükür ve annem öğretmen onlarla yaşıyor. Kalmalı olmadan oğlum benim evime geliyor yada ben onlara gidiyorum. Ve istesemde yaşayamam anlaşamıyor eşimle oğlum /anlaşamıyor…
Midemi bulandırdiniz. Yazık günah o oğlunuza. Onun vebali yakanizi bırakmasın

Son düzenleme:
X