Çıkmaz sokakta kalakaldım…

Bu durumlardan dolayı oğlum benimle yaşamıyor otizmi yendik Allah’a şükür ve annem öğretmen onlarla yaşıyor. Kalmalı olmadan oğlum benim evime geliyor yada ben onlara gidiyorum. Ve istesemde yaşayamam anlaşamıyor eşimle oğlum /anlaşamıyor…
Ha siz bir de o adam müsvettesi için oğlunuzdan ayrıldınız öyle mi? Üstelik oğlunuz otizmli doğru mu?
Peki yendik derken? Otizm kanser gibi bir şey değil üzgünüm ama yenemezsiniz.
Size ve çocuklarınıza zaten bananız bakıyorsa neden çocuğuzunda alıp baba evine dönmüyorsunuz?

Bu ne yapmış? Adamı almış eve, çocuğu atmış evden. 7 yaşındasın, yaşıtların okula başlıyor, onlar gibi olamıyorsun, sende bir sorun var hissediyorsun ve annen yok sarılamıyorsun, sevgisini hissedemiyorsun çünkü seni bırakmış başka çocuk yapmış.
Şu kısma gözlerim doldu🥺 amaaa annesinin umuru mu derdi keş kocası.

Oğlum özel terapiye gidiyor ve hocası da kurulmuş bir duzen olmuş bu durumu 2-3 yıla kadar bozmayın dedi. Annem gilde şuan ve yanyana geldiğimiz zaman anneme dayak atiyor icindeki ofkeden dolayi dedi doktorum dışa vuruyor kizima zarar verecek hamleler yapıyor. Doktor az sık gorusulmesini soyledi. Ben esimlede olsamda olmasamda ayni evde durum geregi oglumla yaşayamıyorum. Okula başlayacak kolej yazdıracağız ve daha iyi olacağına inanıyorum insallah 🤲🏻
"...aynı evde oğlumla yaşamıyorum" cümlesini tekrar tekrar okur musun konu sahibi? Ne kadar korkunç. Bi anne çocuğuyla yaşayamıyor ama madde kullanan, şiddet eğilimli bi adamla yaşamak için çaba gösteriyor. Ben çocuklarınızdan sonra anne babanıza üzüldüm. He bir de eş ailesinin sizi sevmesi ne büyük gurur (!) Böyle gelin arasalar bulamazlardı sadece kendinizi değil ailenizi seferber etmişsiniz adam için. Diyecek bir şey bulamıyorum.

Babaannem okusa bu konuyu yorumu aynen su sekıl olurdu.
"adam kocalıgo sadece kadım s..mek sanıyor. Kızım hıc aklın yok mu bi uçkue derdınde tokmakçıya bakıyon" derdj. Sert soylerdı ama derdı.
Özetle konunuz bu. Dert aramışsınız kendinize. Aıle destek, 1.yı beceremeyıp 2.ye bok gıbı adamla evlenmişinz. Tebrıkler

Merhaba hanımlar🌼 31 yaşındayım 8 aylık kızım 7 yaşında oğlum var şükürler olsun varlıklarına. Derdim eşim… 5 yıllık evliyim. Kaçarak evlenme sonucu ailemin istememesiyle evlendik. Sonra barışma oldu düzeldi herşey. Eşimin geçmişi çok karanlık. Kabarık cok dosyaları,madde kullanımı,karı-kız hayatı kötü alışkanlıklar olan tüm hepsi eşim yaşamış etmiş. Düzeltim adam ediyim derken kendimi unuttum. Uzun süreli iş hayatı olmadı hep yarım yamalak. Evinin sorumluluklğu almadı madde kullanmaya devam etti. Psikolojik harp,küfür,madde kullanım devamlılığı,kavga,parasızlık. Bu durumlarda nasıl geçindiniz diceksiniz? Ailem tum evimin masrafını igne ucuna kadar karşıladı. Babam is adamı. 3 is yeri ayarladı esime ve o 3 isinide bıraktı mahcup etti. Evinin hiçbir masrafını karşılamadı. Tutturmus babamin yanina girmek çalışmayı. Babam büyük is yeri sahibi 3 dükkan esnaf. Ve istemiyor güvenemiyor eşime. Babam bize 4 ev kurdu. Şuan ki evimin kirasını vermedi ailesi destek olmuyor söylediğim istediğim halde ailesinden. Durumları kötü değil orta halli bir aile. Ailesi beni çok seviyor gelinleri olarak görmüyorlar beni kizimsin diyorlar. Görümcem de dahil. Eşimi memleketine gönderdim burnu surtulsun diye bizim evimin ailemin herseyin değerini anlasın tedavisini olsun evinin sorumluluklarini ödesin değişsin diye. Ailesiylede bu sekilde konustum. Çabaladığını yaptığını söylüyor. Ozlem cok var evet gösteriyor pişmanlık var evet gösteriyor hem kendisi hem ailesi diyor. Görüyorum evet eyvallah. Peki bundan sonra ne olacak? Kira,faturalar vs uğraştığını söylüyor ödemek için. Kurallarımı önüne koydum kendinin ve ailesinin önüne. Evde igne ucu kadar küfür,kavga vs istemiyorum. Medeni iki karı koca olmak istiyorum dedim, Tedavisini olacak kabul edecek ve ailemde boyle istiyor dedim. Esim tamam dedi ama ben psikiyatri olarak söyledim madde tedavisi bilmiyor. Ailesi hep benden yana hep bana hak verirler saygıları sevgileri bana sonsuz. Yeri geldi cok kez oğullarına kızdılar suan gibi. Birkac kez kadın ihanet mesaj aldım. Esimin instagram fake hesaptan gelen ama fake hesaptı isletildigimi anladım oyun olduğunu. Bir arada esi yanlışlıkla whatsaptan bana (cansu bana 700 e ayarla getir canim) diye mesaj atti aninda sildi. Şaka yaptım dedi aileme bana söylediğim zaman. Bilemedim. Sizlerin fikirlerine sohbete ihtiyacım var. Yuzeysel anlattım… derinlere inmek istemedim. Simdiden teşekkür ederim canlarım…

Yazdıklarızın şaka olmasını temenni ediyorum. İş adamı, her durumda destek bir baba ve bağımlı, keş, işe yaramaz bir koca. Ortada iki masum yavru. Kendinize acımayın ama o çocuklara yazık değil mi?

Ailesi sizi tabiki sevecek keş oğullarına zengin bir kapı bulmuşlar. Siz gitseniz onunla uğraşmak zorunda kalacaklar. O sevgi çıkara dayalı olabilir dikkatli olun.

Hala da adamın derdinde. Ben ne yaptım, çocuğum şöyle böyle yardım edin, nasıl düzelticem akıl verin diyeceğine kocasının peşinde. Ailesine dışarı çıkarmayın demiş kural koymuşmuş. Demiyor ki bağımlı oğullarını benim başıma musallat ediyorlar, babamın parası pulu gözlerini döndürmüş. Şok içinde, ağzım açık okudum konuyu. Babam 4 kere ev kurdu ne demek? Eziklik aile boyu. Git ne halin varsa gör, ev de yok para da yok dememiş.
Geçmişi karanlık dediğin bir adamla bırak evlenmeyi çocuğunla aynı ortama bile sokmazsın. Bu ne yapmış? Adamı almış eve, çocuğu atmış evden. 7 yaşındasın, yaşıtların okula başlıyor, onlar gibi olamıyorsun, sende bir sorun var hissediyorsun ve annen yok sarılamıyorsun, sevgisini hissedemiyorsun çünkü seni bırakmış başka çocuk yapmış. Hem de evlendiği adam istemediği için annen bırakmış seni. Oğlum bana vuruyor, kızıma zarar verecek diye korkuyorum yazmış. Madde bağımlısı kocam kızımı beni öldürür demiyor, 7 yaşındaki oğlundan korkuyor.

Tek tesellim çocuğa anneannesi bakıyor ve maddi durumları iyi. Bu kadına uzaklaştırma çıkarsalar çocuğa yaklaşmasa ve kız çocuğunu da koruma altına alsalar iyi olur diyeceğim ama anne baba da pasif.

Evet su an bosanmasi sadece ogluna zarar. Aile kizindan uzak durmali artik kizi da alsalar dicem yine bos durmaz bir çocuk daha gelie

Böyle düzgün üstelik de varlıklı bir ailenin kızinin hem de önceki evliliğinden bir evladı varken, böyle pislik bir herife kul köle olması kulağa çok sacma geliyor değil mi? Geçenlerde burda bir üye, aşırı yakışıklı (biscolata erkeği gibiymis 😅)ama çok da tembel ve paragöz olan kuzeninin sırf parası için, bariz şekilde çirkin bir kadınla evlendiğini söylemişti, hatta gulusmustuk burda ...

Yani böyle konularda görsel verilerden yoksun olduğumuz için, nedenler hakkında tam fikir sahibi olamıyoruz bence ama bir kadının, ne kadar aşık olursa olsun otistik evladını terk edip keş ve asalak bir hanzoya kölelik edecek kadar libidosuna düşkün olması da , ne bileyim, hiç doğru gelmiyor....

Son düzenleme:
Bu durumlardan dolayı oğlum benimle yaşamıyor otizmi yendik Allah’a şükür ve annem öğretmen onlarla yaşıyor. Kalmalı olmadan oğlum benim evime geliyor yada ben onlara gidiyorum. Ve istesemde yaşayamam anlaşamıyor eşimle oğlum /anlaşamıyor…
Yazık o çocuğa, anne ilgisine ihtiyacı var. Anneden ayırıyor diye anneanneye saldırgan davranıyor. Sana ve evlatlarına faydası olmayan bir adamı neden finanse ediyorsun. Ailenin emeğine de Yazık

Hımmm. kocişi evladınıza tercih ettiniz usni.

Elin keşi için çocuğunu satmışsın bir de bu ortama yenisini getirmişsin Allah bildiği gibi yapsın seni

Ağır konuşacağım kusura bakmayın ama bu ne cahillik ve bu ne koca merakı yahu?! Ne demek otizmli oğlumu eşim istemiyorum diye anneanneye bırakmak. Bu noktada seçiminiz oğlunuz olmalıydı. Otizmli, size ihtiyacı olan küçücük çocuğu nasıl bırakabiliyorsunuz?! Ne kadar vicdansızsınız! Bir de sanki mükemmel bir anneymişsiniz ve mükemmel bir babası varmış gibi bir çocuk daha dünyaya getirip onunda hayatını yakıyorsunuz. Ay olmaz olsun sizin gibi anne, baba be!
Seviyormuş bir de! Yahu kendiniz bu kadar mı değersizsiniz de saçma sapan adamlara kaçıp düzelteceğim diye çabalıyorsunuz. Çocuğunuza göstermediğiniz emeği başka bir adama gösteriyorsunuz. Vallahi hayretle okuyorum. Bu tam olarak koca meraklısı olmak işte. Hiç ayırt etmeden bulup birini yapışmak. İlk evlilik bitmiş sonra yeniden yanlış, leş gibi bir evlilik şaka gibi.
Ailenize de yazık. Sizi atsalar atamıyorlar, evlat sevgisi işte. Ebeveynlik konusunda ailenizden örnek alsaydınız keşke. Belli ki düzgün bir aileniz var.
Son alarakta o koca ailesi tabiki sizi sever, sayar. Sorunlu oğullarını idare edecek bir eş, evlerini geçindirecek bir kayın aile bulmuşlar. Kaçırırlar mı ellerinden?

Vardır bir bildiğiniz de, özel ihtiyacı olan 2 yaşındaki melek yavrunuz varken, onu bırakıp madde bağımlısı ex con bir adama koşmanızı sormuş arkadaş. Üstüne bir de bebek yapmanızı? Gerekçelerini neydi? Çocuğunuzla anlaşamayan sevmeyen(ki sevmediği daha iyi) bir uyuşturucu bağımlısı, tabirinizle “adam” olmayan birine niye gittiniz. Kayınvalide görümce tabii sizi sevdiğini söyler. Üstlerinden yükü sorumluluğu aldınız.
Ya Allah aşkına zor gelmiş işte özel bir çocuğa tek başına annelik yapmak. Annesine atıp koşa koşa evlenmiş. Bahanesi de olmuş aynı evde kalamıyor psikolog önermiyor diye oh. Kıza da üzüldüm de annesi yanında en azından, en çok o özel yavruya üzüldüm.

Aileniz zaten yıllarca o herifle size bakmış. Şimdi adamı bari omuzlarından alın, çocuklarınıza iyi bir anne olmaya çalışın. 7 yaş çok küçük. Ergenlik var önünüzde. Çok ihtiyacı olacak size. Hiç olmazsa öncesini telafi edin. Otizm ömür boyu sürer. Eğitime gidiyor zaten, bizden de arada sevgiyi alıyor falan, of çok üzücü. Emek verdim o kadar diye mi o adamlasınız hala? Emeği aileniz vermiş sorun oysa. Zararın neresinden dönerseniz kardır. Çok yanlış bir yol. En kısa sürede dönün. Önceliğiniz onlara sormadan dünyaya getirdiğiniz çocuklarınız olmalı hayatta.

İnanamadım şu yazdığınıza,yazık değil mi çocuğunuza,annesi hayattayken annesiz bir hayat sürüyor? Sizde böyle bir adama kaçmışsınız,çocuk otizmli zaten ,annenize bırakmışsınız. Hala bu eşinizi adam edeceksiniz diye uğraşıyorsunuz. Şu adama harcadığınız zamanı,enerjiyi oğlunuza harcasaydınız keşke.
Öte yandan bunca olay olmuş boşanmamış hatta ailenize yük etmişsiniz bu adamı,şu saatten sonra da boşanmayacaksınız belli ki. Bu sebeple size bir tavsiyem yok. Oturun çekin bu adamı,koca önemli zira!!!!

X