Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Harikasın souvvenir. Sende benim kafadansın ne kadar az eşya o kadar huzur :)

Bana kalsa çoğu şeyimi evlendikten sonra ihtiyaca göre alırım kendimide kasmadan ama malum çeyiz meselesi :)

Görüyorum bazı arkadaşları aman allahım nevresimler pikeler yatak örtüleri havlular bana sıkıntı geliyor bakarken evde nasıl muhafasa edecekler bilmiyorum

harıka bır konu olmuş vala yenı gördüm bıkac sayfa okudum ve not aldım dıger sayfalarıda yarın okuyacağım :)

Ceyiz zamani heyecandan midir, yoksa gercekten `bu da isimi gorur kesin` diyerek hareket ettiklerinden midir anlasilmaz, ama suursuzca alisveris yapiliyor... Benimle ayni donemde evlenen bir tanidigim vardi, 3 adet tencere takimi, 3 adet misafir yemek takimi almis... Akil kari degil vallahi, oyle bir mutfagi olmasi lazim ki o takimlari saklamak icin, ama Istanbul gibi bir yerde (yalida falan oturmuyorsan tabii ki) apartman daireleri malesef ki o kadar genis degil... Sonrasinda cok pisman oldu, hangi akla hizmet o kadar cok sey aldi bilinmez....

Bana gore, herseyin azi ve ozu yeterlidir. Sebebi ise, cok fazla dandik dundik birseyler almaktansa, tek birsey alip en iyisini almakta fayda var. Daha uzun omurlu olur kullanilan esyalar. Diger nedeni ise, tenceredir, nevresimdir, havludur, tabaktir, canaktir bir gunde kullanilip atilan seyler degil, uzun omurlu olduklarindan dolayi, begendigin veya ihtiyac duyulan baska birsey oldugu zaman alinabilmeli... Kadinlar SIKILGANdir bu konuda... Yeniligi severiz biz, o yuzden ilerde de alinacak seyler birakmakta fayda var...

Dedigin gibi o kadar esyayi sigdirmakta bir sorun yani... Akilci alisveris yapilirsa, herseyin hem en iyisi, hem daha kalitelisi, hem de ozu olmus olur...

souvvenır harıkasınnnnnnn tek kelimeyle.
Bızım gıbı heyecanlı ve telaşlı gençlere yol gösteriyorsun.
Sabrına ve açıklayıcı paylaşımların için kocaman teşekkürlerrrrrrrrrrrr.....

souvvenır harıkasınnnnnnn tek kelimeyle.
Bızım gıbı heyecanlı ve telaşlı gençlere yol gösteriyorsun.
Sabrına ve açıklayıcı paylaşımların için kocaman teşekkürlerrrrrrrrrrrr.....

Rica ederim... Umarim herkese faydasi dokunur...

Yeni evlenecek gelin ve damat adaylarının neyi, nerede bulabilecekleri konusunda aklı çok karışıyor. Bu karışıklığı önlemek için bir plan yapmak ve buna uymak çok önemli.

- Vaktiniz darsa, beyaz eşya, züccaciye ve mobilya gibi birçok farklı ürünü bir arada bulabileceğiniz ev mağazalarını tercih edin.

- Ödemeyi yapmadan önce aldığınız ürünün iade ve garanti şartlarını ayrıntılı bir şekilde öğrenin.

- Eğer mobilya, beyaz eşya gibi ürünleri ‘evladiyelik’ alıyorsanız, biraz daha fazla ödeyip yüksek kaliteli markalara yönelmekte fayda var. Daha orta kalite ve fiyattaki ürünleri tercih ederek paranızı boşa harcamamış olursunuz ama kullanım süresi biraz kısalabilir bunu unutmayın.

- İnternet üzerinden ya da farklı mağazalardan fiyatları öğrenerek alışverişe çıkın.

- Mobilya seçerken, sadece rengine ve görüntüsüne vurulduğunuz ürünleri değil, hem dayanıklı hem fonksiyonel parçaları alın. Zira mobilyalar showroom’da durduğu gibi durmuyor.

- Bozulması muhtemel beyaz eşya ve televizyon gibi eşyaları servis ağı geniş ve güvenilir markalardan seçin.

- Doğal işlenmemiş ahşaplar bu yıl da iç dekorasyonun gözdesi. Bunu orta sehpa, masa ve sandalyelerinizde deneyebileceğiniz gibi ahşap aksesuarlardan da yararlanın. Bu ferah ve doğal görünümü yeşil ve beyaz çiçeklerle tamamlayabilirsiniz.

- Hem modern hem de klasiğin karıştığı bir yıl 2013. Modern dekorasyonu klasik parçalarla tamamlayabilirsiniz.
Yemek masanızın ortasına, tavandan uzun, zincirli bir avize sarkıtarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

- Küçük ve kalabalık aksesuarlardan kaçının. Birkaç ana aksesuarla hem zengin hem uyumlu bir ortam yakalayabilirsiniz.,

Herkese Merhaba Tekrardan,

Edindigim tecrubelere istinaden sizinle bir baska konuyu daha paylasmak istiyorum... Teflon tava & tencere...
Eger mumkunse, pilav tenceresi haricinde (ki o bile olmasa olur) Teflon urun almayin.
Nasilsa ceyizinizi yeni hazirliyorsunuz, eger almadinizsa, Teflon yerine seramik alin...
Sebebine gelince, cok para vermeden aldigim bir Teflon tavam dun itibari ile kullanim zamanini doldurdu.
Halbu ki o kadar ozenle yikar, cizilmemesine cok dikkat ettigim halde, tabani renk degistirmeye basladi.
Bende riske girmemek icin cope attim kendilerini ve simdi seramik bir tava almam gerekecek...

Teflon alirsaniz eger, en iyi kalitede olmasina dikkat edin ve devamli tahta kasik ile kullanin.
Ben de oyle yaptim ama, sonucuna bir cozum olmadi malesef, ama 1 senedir kullaniyorum.
Belki de kullanim sureleri az oluyor, tam anlayamadim... SIK kullandigim bir tavaydi.

Seramik tencere almistim gecenlerde, 18 cm buyuklugunde, esse`nin urunlerinden ve gercekten cok memnunum.
Pilav, bulgur pilavi, kuskus muhtesem oluyor icinde... Bir tanede ufak almak istiyorum kalan pilav, makarna gibi seyleri isitmak icin.
Cunku gercekten tabanina yapismiyor ve guzel pisiriyor herseyi...

Umarim bu bilgiler de yardimci olur...

Esse`den aldigim tencerem bu (18 cm)

Bir de ayni tencerenin 26 cm olani var bende, kayinvalidem dogum gunumde hediye etmisti.
Karniyarik tenceresi diye geciyor bunlar, fakat gecende biber dolmasi yaptim.
Tencereden cok memnun kaldim...

Simdi hedefimde bu tava var veya bunlarin kare sekilli olanlari da hosuma gidiyor.
Esse`nin indirimlerini takip etmenizi tavsiye ederim... Bazen cok guzel indirimler yapiyor...

Bu yemek takımlarının yanında çkb takımları veriliyor bazen. karaca da kütahya porselende felan. Tavsiye eder misin onları üstad yoksa çeliklerin hepsi hisar mı olsun?

Son düzenleme:
öncelikle gerçekten teşekkürler .. neleri dogru yaptım neleri yapmam gerekiyor sayenizde gözden geçirmiş oldum şükür içime sinmeyen ya da işime yaramayacak birşey almadım şimdiye kadar sayenızde pek çok detayıda not ettım -kı bence evde esyada mobılyada saglamlığı ve duzenı saglayan bu detaylardır..... ben beyaz eşya ve mobılya hakkında konuusnda birşey sorucaktım eşimde bende öğretmeniz yani tayın durumumuz olucak en az 1 kez belkıde daha fazla o yuzden koltuklarımı spor bırsey almayı dusunuyorum ılerde ınsallah kendı evıme gecersem oturma odası ıcın kullanabılırım yatak halıne donen koltuklar olursa mısafırede kullanabılırım.. henuz kafama gore bırsey goremedım sağlamlık konusunda istikbal ve bellona dıısnda onerebılecegınız marka varmı.. birde beyaz eşya için düğün paketlerini almak avantajlı gorunuyor fakat kullanım acısından bızı pısman edermı sonra hıc duğün paketi alan varmı sitede bilmiyorum ama... son olarakta beko arcelık sımens profılo bosch- bır sıralama yapılsa nasıl olur bu sıralama

tesekkurler sımdıden

itiraf ediyorum ben de çeyizleri çok abartanlardanım ama pişman değilim gene olsa gene alırım kullanmadığım tencere takımları kenarda kutu içinde bekliyor zamanla kullanırım sanırım en çok para verdiklerim tupperware saklama kaplarıydı en çok da onlardan memnunum verilen parayı sonuna kadar hakediyor bence eğer mali açıdan gücünüz yetiyorsa mutlaka alın derim özellikle peynir tabağında peynir ya da kaşar günlerce bozulmadan kalıyor

tupper laarı bende cok duydum alabılecegım bırını bulamadım ama malesef evıme tasındıktan sonra almayı dusunuyorum o yuzden plastık bıse almadım hıc dedıklerı kadar var heralde ben ozellıkle soganı bıberı pazardan alıp haftalık dograyıp tupperlara koymayı dusunuyorum yada ne bılıyım rende salataları .. ama dendıgı gıbı dayanırmı yanı ben yarım kılo sogan dogradım haftalık yemek ıcın 3 gun kokma bozuma yapmaz dımı o kutularda bana vakıt kazandırsın ıstıyom haftada bıgun keser dograrım gerı kalan gunler rahat olurum pratık olur en azından

Bu yemek takımlarının yanında çkb takımları veriliyor bazen. karaca da kütahya porselende felan. Tavsiye eder misin onları üstad yoksa çeliklerin hepsi hisar mı olsun?

Neyi nerede nasil kullanacaginla orantili bu canim. Bundan kastim, eger 12 kisilik gunluk tkm, 12 kisilik misafir tkm alinacaksa, gunluk takim olarak karaca, kutahya, vb... kampanyalardan yararlanilabilir... Neden olmasin... Fakat iyi arastirmakta fayda var, karaca takimlarinda (catal + kasik + bicak) paslanma oldugu soyleniyor, schaffer icin de ayni seyleri duydum... Arastirma yaparak kullanisli fakat daha uyguna gelecek bir urun alinabilir... Misafir takimlarinda her zaman daha iyi bir markanin urunlerini tavsiye ederim...

Misal, benim gunluk takimim 8 kisilik ve cok kaliteli bir urun, sebebi de annemin cok onceden amerikadan almis olmasindan kaynakli. Biraz sansa denk geldi yani... Ben aslinda onlari gunluk kullanmayacaktim, kaliteli olduklarindan dolayi... Fakat 12 kisilik takim misafir icin Hisar`dan almistim zaten. 12 kisilikte gunluk almistim, onlari bile arkadaslarim geldiginde kullaniyorum. 8 kisiligi ise hergun kullaniyorum... Biraz fazla catal + kasik + bicak takimim oldu ama fazlasi goz cikarmaz dusuncesindeyim, ki oyle de oldu...

Yalniz, bir hevesle saplari renkli olan Karaca`nin takimini almistim gunluk, cok pahali birsey degildi, 6 kisiligi 90 TLye gelmisti.. 2 takim alarak 12 kisilige cevirdim... Ama memnun degilim... Tavsiye etmiyorum... Onun yerine keske normal saplari renkli olmayan bir urun alsaydim... Cok kalaslar malesef.. Kullanimi zor oluyor, fakat eskiyene kadar idare edecegim... Uzerlerinde su lekesi kalabiliyor mesela, oyle zorluklari var... Ama yine de kullaniyorum...

Rica ederim, yardimci olabildimse ne mutlu... Gercekten dedigin dogru, esyanin uzun omrunu dogru urunler ve dogru kullanim sagliyor aslinda... Ihtiyaca yonelik esya alindigi surece, kullanimi da bir o kadar rahat ve randimanli olacaktir, benim dusuncem bu yonde. O yuzden biraz ince eleyip SIK dokumaktan zarar gelmez... Biraz fazla detaycilik oluyor belki, fakat malesef gunumuz sartlari belli, hersey her istenildigi zamanda alinmiyor ne yazik ki...

Gelelim soruna, spor bir koltuk takimi alman dusuncesi gayet mantikli. Ayni zamanda ilerde kendi eviniz oldugunda (yerlesik bir duzen) o zaman inan bana misafirlerin vs. geldiginde cok isine yarayacaktir. Mesela benim kuzenimin salon takiminin koltuklari acilmiyor, ama kucuk yerde yasadigi icin evleri gayet genis, ekstra odalari var, o odalarda da cekyatlar mevcut, misafir agirlama anlaminda SIKINTISI yok, ne zaman memlekete gitsem (ki gecen ramazan bayraminda gittim) onda kalmak daha hosuma gidiyor ve rahat ediyorum.. Insallah gonlune sinen, isine yarayacak sekilde koltuk takimini bulursun... Marka konusuna gelince, Bellona konusunda pek parlak yorumlar yok internet uzerinde, sende bir arastir derim... O yuzden bir siralama yapacak olursam eger Bellona en son siralarda gelecektir... Saglamlik konusunda ise Dogtas, Istikbal, Kelebek Mobilya vb. tavsiye ederim. Kilim Mobilya`nin urunleri biraz daha kalite anlaminda dusuk sayilabilir bu saydiklarimin arasinda... Sizin yapmaniz gereken tek sey, urunu iyi incelemek, internet uzerinden de tavsiyeleri iyi arastirmak. Sonucta tek benim dogrum dogrudur demek yanlis olur...

Beyaz esya konusunda ilk tavsiye edecegim sey Siemens olacaktir, benim butun beyaz esyalarim Siemens ve cok memnunum. 1 senedir kullaniyorum. Bosh en son sirada gelecektir, pek tavsiye etmiyorum. Annemin butun beyaz esyalari Bosch`tu ve cok sorun cikardilar. Hepsini normal suresinden cok cok daha kisa bir zamanda yenilemek zorunda kaldi... Arcelik yerli bir marka, guvenilir ve herkesin tercih ettigi markalardan bir tanesi, fakat burada da tek iyi noktasi servis aginin iyi olmasi. Onun haricinde, aslinda en iyi kalite denilecek urunler bulundurmuyor (bana gore).
Samsung son yillarda urun yelpazesini cok genisletti ve piyasada ciddi bir yer edindi. Hem servis aglari, hem urun kalitesi acisindan gayet iyi bir noktada. Bir de Samsung un urunlerini arastirmanizi tavsiye ederim...

Beyaz esya birazda butce meselesi. Her urun ozelliklerine gore degiskenlik gosteriyor. O yuzden ihtiyacina ve butcene yonelik olacak sekilde, en iyi urunu almani tavsiye ederim...

Son olarak dugun paketleri bazen aldatmacali olabiliyor. Mesela urun olarak artik uretilmeyen bir urunu pakete dahil edebiliyorlar. Veya her serinin belli bir kisminda SIKINTILI urun olabiliyor, bundan dolayi da o urunleri bu sekilde satabiliyorlar. Burada onemli olan markalari ve urunlerin ozelliklerini iyi arastirmaniz. Internet bu konularda bir nimet diyebilirim. Begendiginiz modelleri internette arastirin ve kullanici yorumlarini mutlaka dikkate alin derim...

merhaba

seramik tencere ile ilgili yazdıklarını görünce bişey sormak istedim

seramik tencere seti almak istiyorum tava tancere, yukarıda gösterdiklerin gibi, çok araştırıp bakmadım henüz ama fiyatları ne kadar olmalı acaba?
bayramda özdilek mağazasında 3 lü set vardı, 100 kusur tl gibi bir fiyattı yanlış hatırlamıyorsam ancak markası bilindik bir marka değildi.
bana uygun geldi ama fiyat bilgim olmadığından yorum yapamadım açıkcası:26:
bu konuda fikir verebilirsen çok sevinirim

teflon yerine seramik almak çon mantıklı geliyor.

bir de ben kızartma türü yemekleri seviyorum, onun için kızartma makinesi mi almak mantıklı, süzgeçli kızartma tenceresimi?
şuan da teflonda kızartma yapıyorum ancak çeyizim için başka birşey tercih etmek istiyorum.

şimdiden çok teşekkürler

Seramik tencereler konusunda dikkatli olmali diye dusunuyorum. Cunku nihayetinde onlar Teflon olmasalar dahi, tabanlari kalkabiliyor. Ama bu taban sorunu ancak kotu kalitede olanlarda oluyor. Bence bir arastir derim, fiyat olarak uygun gelebilir, ancak 100 TL gibi birsey verip 3 gun kullanmak mi mantikli olur, yoksa 1-2 kati verip 3-5 yil kullanmak mi daha mantikli olur? Tabii birazda butce meselesi... O yuzden butcene gore alabileceginin en iyisini almani tavsiye ederim... Umarim yardimci olabilmisimdir bu konuda...

Kizartma bende seven biriyim. Annemin evinde pek yapmazdik, o yuzden orada pek boyle bir tecrubem olmadi. Ozellikle ramazan ayinda sahurda patates kizartmasi iyi oluyordu. Benim tecrubeme gore, ben de tavada kizartiyordum patatesi. Bu anlamda benim icin en buyuk SIKINTI yag sicramasiydi. Her ne kizartirsan kizart, illa ki ocak batiyor. Annemin kullanmadigi bir fritozu vardi. Annem zaten `aticam bunu istersen al` diyordu, bende alayim dedim begenmezsem ben atarim, o nasilsa zaten atacak... Simdi iyiki de almisim diyorum. Modeli eski birsey, fakat cok is goruyor. Hele ki cok kizartma yapilacaksa, patatesten baslayip, patlican, biber, kabak, vs. kizartip saksuka yapabiliyorum... isimi cok kolaylastirdi senin anlayacagin.

Sozun ozu, benim tavsiyem bir fritoz. Fakat fazla buyuk olmasin, cok ta kucuk olmasin. Fritozun artilari, etrafa yag sacmiyor, koku konusunda daha iyi, tavada kizartildigi kadar koku yaymiyor (benim kullandigim eski dahi olsa kapagi var ve kapaginda da filtre var, fotografini paylasirim), pratiklik sagliyor, kizartma basinda bekleme, cevirme gibi bir derdin olmuyor, kizartilani her yani esit kizartiyor...

Bana gore fritozun eksileri ise, mutfakta yer kaplamasi. Benim tezgahimda atil bir bolge vardi o yuzden sansliyim... Fakat herkes bu anlamda sansli olmayabilir. Cok acil birsey degil fritoz bana gore, o yuzden istersen evine tasindiktan sonra da alabilirsin. Bir diger tavsiyem, eger kizartmayi tavada yapacaksan, kizartma icin ayri bir tava alman. Cunku kizartma yapilan tavalarin genelde omurleri daha kisa oluyor. Sebebi ise devamli kizgin yagi gormesinden kaynakli.... Verebilecegim tavsiyeler simdilik bu kadar...

Unutmadan benim fritoz bunun aynisi. Dedigim gibi eski bir model, neticede annemden kalma... Simdi daha yeni teknolojide fritozler var, daha az yag kullanilan vs.

yardımın için teşekkür ederim.
dediğin gibi daha yuksek fiyata kaliteli almak çok mantıklı, zaten 100 tl bana ucuz gelmıstı ama dediğim gibi fiyat bilgim olmadığı için acaba piyasası mı böyle diye düşündüm açıkçası. esse nin tencere setine falan bakacağım ona göre alacağım.
kızartma içinde yağın kaymaması ve heryerinin kızarması oldukça önemli, çünkü bir tabak kızartma bile yapsan ocağı baştan aşağı temizlemek gerekiyor, ki benim gibi çok seven biri için fritöz çok daha iyi olur.
tekrar teşekkürler, fikirlerine güveniyorum

ben o şekilde meyve sebze kesip saklamadım hiç ama mesela kuruyemiş kuru pasta 1-2 ay hiç bayatlamadan kalabiliyor malum 2 kişi hemen yenip bitmiyor. peynir tabağına 3-4 çeşit peynir koyabiliyorsun peynir yenmediği zaman dolapta 1 haftada bozulurken tupperin içinde 1 ay kadar dayanıyor. Eki Görüntüle 778049 Eki Görüntüle 778050

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…