Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Teşekkür ederim bilgi icin

Kızlar elektrik süpürgesi ile ütü hangi markanın iyi olur acaba uygun yollu
Bime tefal ütü gelmişti, uygun fiyataelektrik süpürgesi konusunda arnicaya bakabilirsiniz, daha uygun fiyatlar konusunda. Bir tane markete de miele gelmişti gecen aylarda. Ben bosch kullanıyorum, memnunum ama daha hafif daha uygun birsey de iş görürmüş.

Tefal ütü iyimidir sizce is görür mu aman aman utum olmayacak ama genede güzel ütü olsu isteri. Iyi midir acaba ya

Tefal ütü iyimidir sizce is görür mu aman aman utum olmayacak ama genede güzel ütü olsu isteri. Iyi midir acaba ya
Annem kullanıyor gayet de memnun. Ben yeni evliyim ama yıllar önce Philips Almıstım mesela bende memnunum, ayda 2 kez falan ütü yapıyorum. Nacizane tavsiyem aktüel ürünleri talip edin, sonra da yorumlarına bakın almadan. Tabi bir de 8.30 da sıraya girin sakin bir yerde yasamıyorsanız. Ben hiç o ürünlerden alamam mesela, cok kalabalık oluyor. Teyzeler kapısıyorlar=)

Annem kullanıyor gayet de memnun. Ben yeni evliyim ama yıllar önce Philips Almıstım mesela bende memnunum, ayda 2 kez falan ütü yapıyorum. Nacizane tavsiyem aktüel ürünleri talip edin, sonra da yorumlarına bakın almadan. Tabi bir de 8.30 da sıraya girin sakin bir yerde yasamıyorsanız. Ben hiç o ürünlerden alamam mesela, cok kalabalık oluyor. Teyzeler kapısıyorlar=)

Aldiklarin cok guzeller canim.
Cok mantikli, benim de kizim olsaydi, inan bende ufak ufak alimlara baslamistim.
Ceyiz sandigi hakkinda ne dusunuyorsun peki?

Ben zamaninda, annemin yogun israrlari uzerine ceyiz sandigi aldim, onceleri zaten genc yaslarda insan akli bir karis havada oldugu icin bana cok gereksiz birseymis gibi geliyordu. Sonra dedemden bir miktar para gecti annemin eline dedi ki, kizim sana bu paradan bir ceyiz sandigi alalim koyalim, dedemden hatira diye anarsin dedi.
Bende olmusken guzeli olsun dedim, internetten arastirdim ve sangidi Adana'dan bir el isciligi ustasindan aldim.
15 gunde kargo ile kapiya kadar geldi ama size anlatamam, fotografini altta paylasirim, gorundugunden cok daha guzel.
8 senedir evliyim, masallah tas gibi hala, zaten cevizden yapilma.
Neyse sadede geleyim, annemin de kendi sandigi cok eskidi, bana dedi ki ben senin sandigi cok begeniyorum.
Arastir bakalim aynisi olmasa da benzer birsey alayim bari kendime dedi.
Ben kendi sandigimi 2010-2011 yillarinda aldim sanirim.
300 TL ye almistim.
Sandik bu:

Birebir ayni, bende annem icin arastirdim ve fiyatlara sasirdim.
1000 - 1500 TL arasi alinan magaza ve iscilige gore sanirim degisiyor fiyatlar.
Diyecegim o ki, eger ceyiz sandigi dusunuyorsaniz boyle birsey alin derim.
Fiyatlar nasil artiyor anlayamadim.
ZAten bu tarz iscilik yapan ustalarda azaliyor malesef gunden gune, fiyatlar birazda o yuzden artiyor.
Istanbul Tahtakale civarlarinda da bu fiyatlardaymis sandiklar.

6+6 S sunsea dedigi gibi, 12 kisilik takim elde edebilirsiniz.
Gunluk takimlarda da Pierre Cardin markasinin tabak takimlarina bir bakin derim.
Ben cok begeniyorum porselenlerini, hem ince hem de SIK tasarimlar var.
Tabii butce meselesi, daha uyguna gelsin isterseniz, Kutahya - Gural vb markalara bakabilirsiniz.
Bazen de Bernardo, Porland gibi magazalarda da uyguna bulunabiliyor bir cok sey.

Arastirmakta fayda var.

Benden once cevap vermissiniz, ben yetisene kadar.
Pek fazla bu aralar internete girmiyorum, pandemi nedeniyle evin icinde kosusturma yeterince vaktimi aliyor.

Celik urunlerde Korkmaz benim icin daha alt siralarda.
Ama tabii ki butce meselesi, eger butce yeterliyse Jumbo, Hisar, Aryildiz, Nehir....
Bu markalar Korkmazdan once gelecek markalardir.
Porland cok guzel bir marka ve ozgun bir marka diyebilirim, farkli secenekler icin porland sahane ancak porselenleri kalin. Eger daha ince zarif porselenler isteniyorsa, Karaca porselen anlaminda tercih edilebilecek bir marka.
Daha da imkanlar varsa, cok daha kaliteli urun secenekleri de var tabii ki.
Noble Life (her urunu her yerde bulunamasa da) benim cok begendiklerimden, Pierre Cardin, Hisar, Jumbo ve Bernardo markalarinda SIK urunler, ince porselenler bulmak mumkun.
Bardak konusunda cok haklisiniz.
Ciddi paralar vermeye gerek yok, zuccaciye magazalarinda envayi cesit bardaklar var ve istenilen setler 6 li sekilde alinarak olusturulabilir, ciddi anlamda daha uyguna gelicektir ve indirim de istenilebilir, birden fazla urun alimlarinda indirim yapiyorlar.
Madame Coco bardak anlaminda genis yelpazeye sahip, English Home da oyle ama ben pasabahceden sasmayin derim.

Buradaki en onemli konu bardaklarin makinada ne hale geldikleri.
Ciddi anlamda pasabahce ve pasabahce gibi iyi markalar haricinde olan bardaklarimda ciddi buzlanmalar oldu, bu sanirim bardak yapisi ile alakali artik buna karar verdim. Cunku yillardir kullandigim pasabahce bardaklarim saglam dururken, Madame Coco, English Home ve bilimum farkli marka aldiklarimda ciddi farklilik olusuyor.

Bambu malzemeler malesef ki oyle, bir kac parca bambu almisligim vardi ancak tahmin edildiginin tersine suya cok dayaniksizlar. Normalde dayanikli olmalari icin tasarlanmis birsey olmasina ragmen, sadece goruntuleri guzel, islevleri malesef ki kotu.

Bambu kumas tekstil urunlerine ise guvenebilirsiniz.
Cok asiri bambu tekstil urunu yoktu bende, zaten herseyden fazla fazla oldugu icinde yeni alma geregi de duyamadim malesef.
Ama elimde esimin bambu pijama takimi, bambu havlu takimim ve bambu mutfak havlularim, bir kac tane de yastik kilifim var, onlar muhtesem. Bambu tekstilde gayet iyi, mutfak esyasinda ise uzak durulacak bir kategori.

Kızlar elektrik süpürgesi ile ütü hangi markanın iyi olur acaba uygun yollu

Benim ilk elektrik supurgem Philips'ti ve onun gibi bir supurge tanimiyorum.

Trio Baslikli Powerpro FC8761
Su anda satisi yok sanirim, ama benim gibi titiz bir insana 7 sene iyi dayandi diyebilirim.
Parcalarini da bulmak kolay oldugu icin (filtre, hepa filtre, baslik, hortum, borusu vs...)

Kulaga komik gelebilir, ama supurgenin ana govdesi haricinde, her yerinin degisimine ihtiyac olabiliyor.
Plastik spiralli borusunu gelen bir temizlikci delmis mesela, ben sonradan fark ettim ve supurge parcalari satan bir yerden temin edebilmistik. Onun haricinde basligi ilk oglum bir kere kirdi degistirdik, ikinci oglum da bir defa kirdi degistirdik, borusunda bir SIKINTI olmustu ama neydi hatirlamiyorum onu da degistirmek zorunda kalmistik.
En son artik motoruna ne olduysa oldu, onu da degistiremeyecegimiz icin yeni bir supurge almak istedim.
Supurge alirken yedek parcalarinin kolay bulunabilmesine dikkat etmeniz gerek, ozellikle filtrelerin ne SIKLIK ile degistirildigine ve ne kadara bulabileceginizi de arastirin derim, cunku fiyat performans cok onemli.

Gelelim bozulanin yerine ne aldigima.
Onu da aslinda cok arastirmadan, bir elektronik magazaya giderek aldim.
Fiyatlar ucmus tabii ki, benim zamaninda 300-400 TL verip aldigim cekim gucu sahane olan supurgenin yeni versiyonu olmus 2000 - 2500 TL civarlarinda.
Bari dedim o kadar para veriyorum, farkli birsey olsun, biraz esimi de yorarak o elektromarket senin bu benim gezerek (pandemi oncesi tabii ah o gunler ah) bir tane gonlume yatan oldu yine fiyati indirimleri ile birlikte 2000 TL ye geldi malesef, fakat supurge dedigin 1 gunde bozulan birsey degil.
Elektrolux
Pure C9 Torbasız Elektrikli Süpürge PC91-ALRGT

Bayadir kullaniyorum, dar alanlara giren basligi ve iyi hatta cok cok iyi emis gucu olmasindan dolayi da cok memnunum. Diger supurgeme gore daha ufak bir tasarima sahip, philips supurgemi kesinlikle aratmiyor, aparatlari asiri kullanisli diyebilirim.

Goz gezdirmenizde fayda var, kullanimindan cok memnun oldugum bir supurge.

Utu konusunda cok muzdarip olmus insanlardan biriyim ve bende utu bitmez!
Bosch kullandim tavsiye etmiyorum, uzun omurlu degildi malesef ki.
Braun kullandim, hemde cok utu cikacagini bildigim icin, 3 farkli tabanli olanlarindan almistim bir heves, 2 sene sonra cop oldu malesef ki. Onu da tavsiye etmiyorum, guzeldi ama parcalari cok kisa surede kiriliyor ve anlamsiz bir problem cikartarak kisa zamanda pert oldu diyebilirim.
En son Philips aldim. Gayet memnunum ve severek kullaniyorum.
Azur Pro

Ozelliklerini arastirabilirsiniz, ben gayet memnunum.
Bu gune kadar kullandigim en kullanisli ve rahat urunlerden bir tanesi diyebilirim.
Su anda bu utude kampanya varmis bu arada, ben 450 TL civarinda almistim zamaninda ama alali bir kac sene oluyor, su anda 580 civarlarinda, asil fiyati 1000 TL civarlarinda.

Fakat benim yeterli butcem olsaydi, bu kadar cok utu yaptigimdan dolayi, kesinlikle kazanli olanlarindan alirdim.
Butcem olmadigi icin alabilecegimin en iyisini tercih etmeye calistim, simdilik dedigim gibi memnunum ve herhangi bir sorun cikartmadigi icin de gonul rahatligi ile tavsiye ederim.

En son diyecegim ise, ve her zaman dedigim gibi, elektronik biraz sans isi, ben kullanirim mukemmeldir, baskasi kullanir kotu cikar. O yuzden umarim sansiniza iyi ve uzun omurlu urunler cikar severek kullanirsiniz.

Ayy nasil guzel bir sandik
Cok iyi olmus,hem ani hem ihtiyac.
Ben de seviyorum sandiklari,depolamadan ote bir anlami var benim icin.Bizde cocukken alinir,yapilan icine koyulurdu.
Simdi kiz evlenirken aliniyor,bir cogu da hic almiyor.
Evler kucuk sigmiyor vs.
Ben ihtiyac listesine ekleyeyim sayende hatirlamisken:))
Ben bir ara Antep oyma sandiklara bakmistim galiba,sonra da unutmusum gitmis:)

Ayy nasil guzel bir sandik
Cok iyi olmus,hem ani hem ihtiyac.
Ben de seviyorum sandiklari,depolamadan ote bir anlami var benim icin.Bizde cocukken alinir,yapilan icine koyulurdu.
Simdi kiz evlenirken aliniyor,bir cogu da hic almiyor.
Evler kucuk sigmiyor vs.
Ben ihtiyac listesine ekleyeyim sayende hatirlamisken:))
Ben bir ara Antep oyma sandiklara bakmistim galiba,sonra da unutmusum gitmis:)

Utumuz ayniymis sou,u yil once sanirim 240a filan almistim,ama cok memnunum masallah.Zaten beyaz esyada sansliyimdir genelde sukur,ilk utumu 12 yil kullandim,o tefaldi.

Ben de keramika uzerine satis yapan bir magazanin yanindan gelip gectim,oyle gozalici ki.Bir ara bakacagim,onyargim kirildi neredeyse:)
Kahvalti takimi ne guzel olur canli canli:)

Merhabalar banada yardımcı olur musunuz rica etsem. Arçelik çeyiz paketi almak istiyorum. Buzdolabı ç.makinasi + b.dolabi üçü 7.600 fiyat olarak makul geldi ama. Kalitesi nasıldır acaba kullanan var mı ?

Merhabalar banada yardımcı olur musunuz rica etsem. Arçelik çeyiz paketi almak istiyorum. Buzdolabı ç.makinasi + b.dolabi üçü 7.600 fiyat olarak makul geldi ama. Kalitesi nasıldır acaba kullanan var mı ?

Ben butun esyalarimi Bosch veya Siemens olarak aldim.
Arcelik bilinen ve gayet guvenilir bir marka.
Bosch icin de bir arastirin derim, genelde zaten bilinen markalardan tercih etmeniz sizin faydaniza olacaktir.
Aldiginiz fiyat cok kotu degilmis.
Servis agi Arcelik"in cok iyidir.
Bir urun alirken (beyaz esyalarda) ozellikle servis aglarina da dikkat etmekte fayda var.
Simdiden hayirli ugurlu olsun sizin icin.

Bir de ayrica demeden edemeyecegim, ben biraz beyaz esya konusunda eski kafaliyim.
Internette daha uygun fiyata beyaz esya, televizyon vs. bulunabiliyor.
Su ara bizim de kombiye ihtiyacimiz var, ama nedense bir turlu internetten almaya guvenemiyorum bu tarz seyleri.
Kaldi ki ceyizimin cogunu internetten satin almis biriyim.
Ama tabii soyle de bir durum var, bir kombi veya beyaz esya bir nevresim almaya benzemiyor.

Genelde bu konuda tavsiyem, sizin tanidiginiz esnaflardan veya cevrenizde bulunan guvenilir beyaz esya satan magazalardan urun almaniz.
Ana distributorler veya bayiilerden urun almaniz sizin faydaniza olacaktir.
Aklima gelmisken de soylemeden edemedim.

Ben de buzdolabi alirken guvenemedim bayiden aldim,nette epey avantajliydi ama riske edemedim.
Fakat kardesim 4 yil once herseyini netten aldi,sorun yasamadi.

Ben de buzdolabi alirken guvenemedim bayiden aldim,nette epey avantajliydi ama riske edemedim.
Fakat kardesim 4 yil once herseyini netten aldi,sorun yasamadi.
Ya alanlar var, hic sorun yasamadan kullananlarda ama yinede ben guvenemiyorum.
Cunku ben sorunlu bir durum yasadim.

2. ogluma hamile iken dedik eve kurutma makinasi alalim.
Kis bebegi olacagi icin, camasir kurutma acisindan balkonum da genis degildi, evin icinde camasir olmasin dedik.
Karnim burnumda ne cektim o kurutmanin servis isinden, resmen bozuk makine geldi.
Sikayet sitesinde derdimi paylastim, fabrikasina kadar aradim, yurtdisina kadar...
Netice, bu kadar ugrasa makineyi yenilediler.
Makine yenilendikten sonra bir sorun yasamadim, ancak o yasadigim sorunlar beni yeterince yipratti.

Sutten agzi yanan hesabi, cok guvenemiyorum.
Ne kadar guvenilir siteden almis olsamda, sansa belki, oyle denk geldi ama, yine de bayii den almak veya distributorden almak her zaman daha avantajli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…