Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

cevabın için teşekkür ederim canım 50-60-70 modelleri arasında kararsız kaldım ben de tek korkum parlatması işte deneme imkanın olur mu bilmiyorum ama deneyenler yazsın lütfen.

Teknik bilgilerini bir satis danismanindan alman daha saglikli olur diye tekrar etmek istedim... Parlatma konusu utunun taban yapisi ile alakali. Ya da farkli tabanlari olan bir utu tercih edeceksin ki parlatma konusunda bir SIKINTIN olmasin. Benim kullandigim utu o sekilde. Ayri kumasli bir tabani var ve parlatmayan tabani da mevcut... Yine de ben genelde kumasli tabani kullaniyorum.. Ne olur ne olmaz diye...

teşekkür ederim çok yardımcı oldun,şimdi ilk sayfalardaki yazılarına bakacağım.İzmir deyim İstanbul dan bakma şansım yok fakat netten takip ediyorum sürekli...daha sana soracağım çoook şey var

teşekkür ederim çok yardımcı oldun,şimdi ilk sayfalardaki yazılarına bakacağım.İzmir deyim İstanbul dan bakma şansım yok fakat netten takip ediyorum sürekli...daha sana soracağım çoook şey var

Yardimci olabildigime sevindim, onceki sayfalari SIKILMAZSAN eger okumani tavsiye ederim, genis bilgiler verdim. Yine kafana takilan birsey olursa cekinmeden sorabilirsin... Elimden geldigince hepsini yanitlamaya calisirim...

Yardimci olabildigime sevindim, onceki sayfalari SIKILMAZSAN eger okumani tavsiye ederim, genis bilgiler verdim. Yine kafana takilan birsey olursa cekinmeden sorabilirsin... Elimden geldigince hepsini yanitlamaya calisirim...

Aşk olsun neden sıkılayım ki? sen bizlerin sorularını sıkılmadan,bunalmadan cevaplıyorsun ayrıca en baştan okumak daha faydalı aynı şeyleri tekrar tekrar sormamış olurum

Aşk olsun neden sıkılayım ki? sen bizlerin sorularını sıkılmadan,bunalmadan cevaplıyorsun ayrıca en baştan okumak daha faydalı aynı şeyleri tekrar tekrar sormamış olurum

Cok sagolasin canim... Hadi bakalim o zaman sana iyi okumalar... Bazen ben bile hangi yorumlari yaptigimi unutuyorum.. O kadar cok genis ki su ceyiz konusu...

Cok sagolasin canim... Hadi bakalim o zaman sana iyi okumalar... Bazen ben bile hangi yorumlari yaptigimi unutuyorum.. O kadar cok genis ki su ceyiz konusu...

sorma canım al al bitmiyor ama benim çeyizimde kullanmayacağım sandık bekleteceğim bişeyim yok çok şükür annem ve babamda daha önceden çok şeyler almışlar bana ama dediğim gibi hepsini severek kullanıcam nasipse

Insallah, sevindim senin Adina... Benim de sandik bekleyen birseyim yok, sadece dantellerimden bazilari bekliyor ama onlari da donusumlu olarak kullaniyorum... Tavisyem dantel konusunda vs. tam takim olsun, ama 1-2 tane olsun... Insan bir donemden sonra hep ayni model seyleri kullanmaktan SIKILIYOR, ilerde de alabilesin farkli seyler..

Aklima gelmisken, dertsiz masa ortulerinden 3-4 tane al... Bende 2 tane var, yetmiyor bazen... Yetmiyor darken, farkli farklli kullanmak istiyor insan... Alicam bir kactane daha, hala alamadim...

ayy dantellerim çokm var benim annem sağolsun evin tek kızı olunca örmüşte örmüş,havlu kenarları,fiskoslar,masa örtüleri hatta çarşafın yastığın kenarına dikilen dantelden bile var (adını bilmiyorum ne ise ) dantellerim takım zaten önceden kullanmak istemiyordum ama bi kaç arkadaşımın evinde gördüm hoşuma gitti.masa örtüsü henüz almadım hiç ama evlililik ajandama dertsiz masa örtüsünüde ekleyeceğim

cevap için teşekkürler souvvenır
parçalarında sorun yok canım
Tek tek saydım ve porselende çizıkte yok.Umarım sorun çıkmaz.Beğendığım takım başka şubede de yoktu mecburen o gördüğüm takımı aldım hısarın.Zaten tek tek açıp yıkayacağım sonra yenıden paketleyip kargoya vereceğım.

cevabınız için çook teşekkür ederim :)

kızlar merhaba,
bu başlık çok işime yaradı,tesk edıyorum.
bende gereksız bısey almak ıstemıyorum evıme ceyızıme...
sabah başladım 9 da ve 49 sayfa yeni bitti
ben ilk olarak ütüden bahsetmek istiyorum.benım için ütü çile + nefrettir yanı hep ütücüye falan veririm kıyafetlerımı o derece. o yüzden ben baya bı araştırmıştım ütü olayını çünkü nısanlım memur ve hergun jilet gıbı gıyınıyor artı ütücü olayına sıcak bakmıyor pıs ortamda utuluyorlar dıyor:) neyse sonuç olarak phılıpsın 4870 modelını bulmuştum. benı tek endışelendıren (yorumlardan) bıraz ağır olmasıymış ütünün...henüz almadım yanı:)
benımın hıc nevresım pıke takımım yoktu bu aralar onu almaya başladım.
sizlerede bu arada soru sorayım : tacın makosaten ürününü aldım 109 a. nasıldır kullanışlı mı? henüz gelmedı kargoda ve iade sansım var yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler.

yahu sen melek misin ben anlamadım kiii kaç gündür konuyu oku oku ben bittim sen cevap vermekten sıkılmamışsın ne desem bilemedimmmm iyi ki varsıııınnnn
yeni bir üyeyimmmm ve iyi ki de olmuşum seni ve bu konuyu takip etmekle kendime ne kadar iyilik etmişim bilemezsinn
bütün söylediklerini tek tek not ediyrummm ama yoruldumm kabul ediyorum ne kadar çok püf noktası varmışş çeyiz konusunda
neyseki daha 9 ayım var düğünümee bol bol vaktim olucak içime sine sine alıcam herşeyimii, neyse çok uzattım farkındayımm :26: çooookkk teşekkrler bu güzel paylaşım içinn :46

Son düzenleme:
souvvenir maşallah çeyiz uzmanı olmuşsun :) Sen gibi birini denk getirebilmek büyük şans.

Şimdi birkaç sorum olucak sayfaları okudum ama hepsine bakamadım. Ben çeyizime büyük parçalardan başlıcam. Çelik takımlarda hisar almaya karar verdim. Porselende ne önerirsin? Renginin atmaması desenlerin çıkmaması önemli.

Tekstilde hangi markaları önerirsin. malum pikeydi nevresim takımıydı örtüydü battaniye felan epey bir ürün var.

En son olarakta tekstilde değil ama porselen yani kırılabilecek ürünlerde internetten almayı önerir misin? Kırılma olayı çok yaşanıyor mu markalar parça değişim garantili diyor ama bu garantiyi yerine getiriyormu genellikle.

Çok oldu sorular ama hiç etrafımda çeyiz yapan yok şuan seni bulunca sıraladım :)

Son düzenleme:

Mikro saten kumaslar hakkinda cok fazla bir bilgim yok. Fakat benim bildigim mikro ile baslayan kumaslarin geneli naylon icerikli kumas oluyor. Tahminim pamuk satenler gibi, mikro saten kumaslarda yumusak yapiya sahip ama %100 pamuk olmayan kumaslardan olabilir. Sana bu konuda ancak deneme yanilma yontemini tavsiye edecegim... Daha once bu kumaslari tercih etmedim sahsen, ama sana tavsiyem mikro saten yerine pamuk saten nevresim takimlarini tercih etmen...

Iltifatlarin icin cok tesekkur ederim gercekten... Sanirim biraz ilgi alaniyla alakali. Arastirmayi seviyorum ve kendi ceyizimi hazirladigim zaman fark ettim ki detaylarini da seviyorum.. Hosuma gidiyor bu tarz seyler, bende hic gocunmadan aklima gelen herseyi buraya yaziyorum... Aklima gelenler olmuyorsa da, arkadaslar sorunca muhakkak arastiriyorum.. Kisaca severek yapiyorum...

Tecrubeyle sabittir ki, ceyiz zamani sudan cikmis balik gibi oluyor insan... Alinacak en basit seyde bile hangisi olsa, hangisi iyidir, hangisi guzeldir diye kafa kurcaliyor. Benimde etrafimda bu anlamda yardim edecek birisi yoktu, diger yandan da onceden alinmis herhangi bir ceyiz esyam yoktu (dantellerimi kendim yaptim zaten)... Durum boyle olunca is basa dustu ve herseyin ne kadar detayli, ne kadar yorucu oldugunu gorunce de evlenme surecinde olan arkadaslara yardim etmek namina, dedim boyle bir konu acayim herkes faydalansin...

Gun gectikce goruyorum ki cok ta iyi yapmisim... Insallah sizin gibi herkeste bu sayfadan faydalanir ve gerekli bilgileri alir.. Tekrardan tesekkurler...

Evet baya ceyiz konusunda guru oldum diyorum ya, bosuna demiyorum...

Gelelim senin sorularina, Porselen ve tekstil ile sorularini bir onceki yazilarimdan alintilayarak cevaplayacagim senin icin. O yuzden bu yorum sonrasindaki yorumlari okumani rica edecegim... Porselen kaliteleri hakkinda da bir yazim olmustu galiba... Hepsini bulup buraya tekrardan koymaya calisacagim...

Porselenlerde parca garantisine gelince, internetten kendim porselen birsey almadim. Tabak takimi, gunluk yemek takimi, vs... gibi urunlerimin hepsini gidip bizzat magazadan aldim... Ama mesela, benim yemek takimim Karaca`dan. Ceyiz esnasinda bir corba kasesi kirilmis. Ben bu takimi bizzat Karaca`nin magazasindan degil de, bir ceyiz magazasindan almistim bardak takimi ile birlikte. Simdi diyorum keske kendi magazasindan almis olsaydim, sebebine gelince, kirilan kaseyi alarak ben Karaca`ya gittim. Bana dediler ki bu sekilde size parca temin edemiyoruz, sebebine gelince, bir ceyiz magazasindan aldigimdan dolayi, ceyiz magazalarina bu takimlardan 1 ekstra takim verilyormus. Satilan urunlerden herhangi birinde kirilma olursa, musteri kirarsa garanti verdikleri icin (cuzi bir para karsiliginda tabii ki, bunun altini cizeyim) bu ekstra takimin parcalarini kullanabilsinler diye... Benim sorunum ise, takimi almis oldugum magaza kapanmisti, yani takimin herhangi bir parcasini oradan temin etmem mumkun degil...

Peki Karaca bunu duyunca ne yapti? Basit, musteri hizmetlerini aramami rica ettiler. Bende aramaya usendim saniyorum biraz da benim ihmalkarligim oldu, o parcayi bir turlu yenileyemedim... Zaten uzerinden neredeyse 1 sene geciyor...

Herneyse, benim yasadigim tecrube bu. Buna istinaden tavsiyem eger bir porselen takim alacaksaniz, herhangi bir yerden almayin. Gidin kendi magazasindan alin ve asla fisinizi, slip`i kaybetmeyin..

Bu konular saniyorum yardimci olabiliir...

Bu konular da ayni sekilde yardimci olacaktir....

Zaman icerisinde bir cok soru sorulmus, faydalanabileceklerinizin bagzilarini tekrardan alintiliyorum....

Tek tek sayfalarida okumanizi tavsiye ederim, arada isinize yarayabilecek sorular sorulmus ve yanitlamisim... Hepsini alintilayamayacagim icin, onemli olan bir kac yaziyi tekrar olarak paylastim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…