Çatlatma İğnesi Olanların Paylaşım Alanı

selam kızlar yeni doktordan geldim adetimin 13. günü sağğ ve solda 16 ml yumurta oluşmuş birkaçtane daha var ama 11ml dekalımış onlar şimdi bana çatlatma iğnesi verdi ama biri kalçadan diğeri göbekten hangisini bulabilirsen al dedi ama ben hangisi daha faydalı bilmiyorum bir kaç kişi göbekten olanı al dedi sizce hangisi

drum bana göbekten olanı verdi direk...diğeri çok zor bulunuyor.göbekten olan 75 lira diğeri daha ucuz.tanıdık eczane varsa 50 liraya veriyorlar.

kızlar iğneden 1 hafta sonra adet sancısı gibi 4-5 saat sancı çektim neden olabilir acaba yeni mi çatladı

kızlar iğneden 1 hafta sonra adet sancısı gibi 4-5 saat sancı çektim neden olabilir acaba yeni mi çatladı

kızlar bende 25 ocakta çatlatma iğnemi vuruldum kasıklarımda ağrı var özellikle öksürdüğüm zaman ağrı saplanıyor 13 şubatta adet olmam lazım bekleyemem sanırım haftaya kan tahlılı için hastaneye inşallah boş çıkmaz 1 yıldır uğraşıp duruyorum.
ayrıca şuda var ben bundan yaklaşık 1 sene önce yıne klomen iğne tedavisiyle hamile kaldım ve dış gebelık oldu sol tüpümde erken farkedildi ve ameliyatla alındı ve benim bu ay yine sol tüpümde 3 tane yumaşum büyüdü ve olgunlaştı çatlatma iğnesi vuruldu şimdi korkum yıne dış gebelik olursa diye bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırmı lütfen

Klomen vs kullanmadan kendiliğinden gelişen yumurtamızın çatlaması için çatlatma iğnesi kullanabilirmiyiz ? Tecrubesi ve bilgisi olan var mı ?

Klomen vs kullanmadan kendiliğinden gelişen yumurtamızın çatlaması için çatlatma iğnesi kullanabilirmiyiz ? Tecrubesi ve bilgisi olan var mı ?

merhaba narmik ben bu ay 21. gün dr a gitmiştim. ultrasonda bir tane olgunlaşmış yumurta vardı. klomen falan kullanmadım. doktor garantiye alalım diyerek hemen oracıkta çatlatma iğnesini vurdu. bakalım inşallah bu ay güzel haberi alırım.

İnşallah canım..Ben de bir çok dr a danıştım olabilir bu şekilde de dediler..Hayırlısı inşallah tutar :)

slm arkadaşalr.uzun zamandır yazılmamış buraya ama ben yinede yazayım belki okuyan olur.
2 yıllık evliyim 27 yaşındayım.1 yıldır korunmuyoruz fakat gebelik oluşmadı.cok dr gittim. en sonunda bir dr benim bütün sorularıma cevap verdi.herşeyi anlattı. hem polikistik over var adet olamıyorum ilaçla ancak. infertilite(kısır) yazıyor raporumda ayrıca. Dr bana cok ümitlenme dedi. prolaktin hormonumda cok yüksek.klomenle dostinex verdi bi de çatlatma iğnesi.12.gün tekrar gidicez bakacak yumurtalarımda büyüme varsa iğneyi yapacak.
hepsi bi yana da kısırlık yazınca onu orda okuyunca şok oldum.günlerdir hiç huzurum yok.kimse anlayamıyacak gibi geliyor.yalnız kaldığımda sürekli ağlıyorum. korkuyorum ya olmazsa diye........

Pko ile hamile kalan hatta ikizleri olan çok kişi var :) Prolaktin hormonun da ilaçla düzelir.. Stresten uzak durmaya çalış canım :)

inşallah canım. tek istediğm rabbimden bana evlat hasreti yaşatmasın. cok teşekkür ederim cevap verdiğin için.

Dün Dra gittim sağ tarafımda 2.21 mm bir yumurta vardı solda da vardı da onlar küçüktü. Bana overtille çatlatma iğnesi yaptırdı. Ama ağrıdan duramıyorum. Özellikle de sağ tarafımda solda da var. kasıklarım da çok sert yürüyemiyorum desem yeridir :S Bu ağrı ne kadar sürecek? Çatlamayla birlikte ağrı son mu bulacak? Yumurta hangi boyutta çatlıyor?

mrb. dr klomenı tahll sonucundamı verıyo muayene sonucndamı.bana yumurtlama günmde glmem söyledi o zamanmı anlaşlır?adetlıykenmı kullanılıyo bu ilaç.bide çoğul yanı ikiz gebelk olabiliyormu bu hap kullanımında

klomen yumurtalıklarda çok büyük kist yoksa ve hormonlar uygunsa veriliyo ama kafasına göre veren de var..doğrusu bu imiş. yani öncesinde kan tahlili ve ultrason..bunlar normalse adetin beşinci günü klomen başlanıyo.yani kanamanın başladığı gün 1. gün ona göre sayılıyo.yumurta takibi yapılacaksa genelikle 12. gün çağrılıyo.ultrasonda yeterli büyüklükte yumurta görülürse (minimum 16 mm) çatlatma iğnesi yapılıyo.yoksa bikaç gün sonra ultrason tekrarlanabiliy..yeterli büyüklükte yumurta görülene dek takip ediliyo.sonra çatlatma iğnesi. iğneden 36 saat sonra ilk olmak üzere 3 kez gün aşırı ilişki.yani iğne iyelim pazartesi oldu, salı, perşembe ve cumartesi ilişki öneriliyo..yumurta takip edilmeyecekse 14-16-18-20. günlerde (adetin başına göre) ilişki.. bu çatlatma iğneleri gebelik hormonuna içerik olarak çok benzediğinden adet gecikirse hemen hamile miyim heyecanlanmak yok.erkenden test yapılırsa yalancı pozitif çıkıyo..(iğne yapıldığı gün bile gebelik testi pozitif çıkıyo)iğneden yaklaşık 12-18 gün sonra adet bekleniyo..olmazsa 18de test yapılabilir..pozitif çıkarsa seviniliyo ama en kısa zamanda hastanede doğrulanıyo..çünkü 18. günde de olsa iğneye bağlı yalancı pozitiflik mümkün.. bunlar iyi bir üniversiteden iyi bir infertilite hocasından taze alınmış bilgiler..belki yardımı olur birilerine..:)

Yumurta 20mm olduğunda çatlıyor.Ağrılar devam eder, batmalar olur.biraz sabır:)

Ben yaptım mol gebelik oluştu
Keşke yapmasaydım ama sana faydası olur inşallah:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bende pazartesi günü çatlatma iğnesi yaptırdım. Gün aşırı ilişki önerildi. Ama çok fazla ateş basması oluyor. Bu çatlamış olmanın belirtisi mi acaba ?

Bende 1 hafta oldu çatlama iğnesi vurulali 23.5mm di tek yumurtam vardı belirti ateş basmasi sivilce hafif kaşık ağrısı göğüs hassasiyeti ucu aciyo rahim genişlemesi ilişki esnasinda anlamışım 2 gün önce normalde dar.. Bu kadar beklemedeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…