Dış Gebelik İğnesi

Baya Kafa karıştırıcı olmuş bu korunma meselesii rahim filmi çekilmeyi düşünüyor musun
Daha önce çekilmiştim rahim filmi ben iki tüpümde açıktı bu doktorda tüplere baktı şişlik falan yok gayet temiz dedi korunma konusunda bişey olmaz dedi hiçbişey anlamadım ya

Daha önce çekilmiştim rahim filmi ben iki tüpümde açıktı bu doktorda tüplere baktı şişlik falan yok gayet temiz dedi korunma konusunda bişey olmaz dedi hiçbişey anlamadım ya

İğnenin etkisi hakkında hiç bişey demedi mi vücutta yani Allah korusun bebeğe anomali riski vermiyormu

Bilmiyorum geçirdiğin gebeliğe değişiyor ben başka nir doktora daha gideceğim
Başka bir doktordan görüş alırsanız buraya da yazar mısınız ? Bende bir doktor ile görüştüm biri üç ay dedi. Diğeri de normal yolla üç aydan önce olursa yapacak birşey yok dedi. Yani sakın olmasın demedi kafam karıştı benimde.

Birde arkadaşlar 452 olan değerim 80e düşmüş bir hafta aralıkla vermiştim kanı. Ama kanamam devam ediyor lavaboya gittikçe. Sizin beta değerleriniz kaçken sonlanmıştı kanamanız hatırlıyor musunuz ?

Yüzde yüz anomali olur diye kimse diyemiyor ki zaten çok forum okudum kimisi sadece 1 adet dönemi sonrası korunmayı bırakmış maşallah evladını kucağına almış. Başka bir arkadaşımız doktoru bu ilaç b türevi vitaminleri öldürdüğü için gebelik istenmiyor aslında vitamini aldığın sürece sıkıntı yok demiş.
Başka bir doktor yüzde yüzde 90 ı zaten idrarla atılıyor,kalanı 1 adet döneminde atılır diyor.
Diğer doktorlar katı kimi 6 ay kimi 3 ay. Allah yardımcımız olsun her ağızdan bir ses 🤔

Yüzde yüz anomali olur diye kimse diyemiyor ki zaten çok forum okudum kimisi sadece 1 adet dönemi sonrası korunmayı bırakmış maşallah evladını kucağına almış. Başka bir arkadaşımız doktoru bu ilaç b türevi vitaminleri öldürdüğü için gebelik istenmiyor aslında vitamini aldığın sürece sıkıntı yok demiş.
Başka bir doktor yüzde yüzde 90 ı zaten idrarla atılıyor,kalanı 1 adet döneminde atılır diyor.
Diğer doktorlar katı kimi 6 ay kimi 3 ay. Allah yardımcımız olsun her ağızdan bir ses 🤔
Gerçekten ne yapacağız neye göre hareket edeceğiz tamamen muallak ☹️

Başka bir doktordan görüş alırsanız buraya da yazar mısınız ? Bende bir doktor ile görüştüm biri üç ay dedi. Diğeri de normal yolla üç aydan önce olursa yapacak birşey yok dedi. Yani sakın olmasın demedi kafam karıştı benimde.
Tabi yazarım benimde kafam çok karışık iğneyi yapan doktor hiç korunacağımı söylemedi bir adet dönemi beklryeceğiz dedi ama iğne folat değerlerini düşürüyormuş galiba bende folikasit kullanmaya başlayacağım o yüzden betanın sıfırlanmasını bekledim sıfırlanınca dolikasite başlayacağım şimdi sıfırlanmıştır muhtemelen zaten

Birde arkadaşlar 452 olan değerim 80e düşmüş bir hafta aralıkla vermiştim kanı. Ama kanamam devam ediyor lavaboya gittikçe. Sizin beta değerleriniz kaçken sonlanmıştı kanamanız hatırlıyor musunuz ?
Canım benim kanamam sadece 1 hafta falan sürdü kanamam durdu kan vermiştim beta 18di 18den sonra kendiğinden düştü kanamam olmadı sıfırlanana kadar

Kızlar inşallahhhh normal yolla sağlıklı hamişlerr kalırızzz çokk çokk aminnn 🙏🙏🙏🙏🌞

MERHABAAR UMARIM BU YORUMUMU HERKES GÖRÜR,BEN DE İLK GEBELİĞİM OLAN DIŞ GEBELİK GEÇİRDİM DEĞERLERİM ÇOK DÜŞÜKTÜ FAKAT KENDİLİĞİNDEN DE SONLANMADI METOX İĞNE YAPILDI 2 HAFTAYA SIFIRLANDI BETAM ÇOK ŞÜKÜR İLK DOKTOR 3 AY KORUN DEDİ DAHA SONRAKİ DOKTOR HAYIR 6 AY DEDİ 3. DOKTOR GİTTİĞİMDE ARAŞTIRMALAR YAPARKEN HEMEN YADA 3 AYLIK SÜRE ZARFINDA GEBELİKLERDE ALLAH KORUSUN İĞNENİN ETKİSİNDEN BEBEĞE ZARAR VEREBİLİRMİŞ DOKTORA BUNU SORDUĞUM MADEM BU İĞNEİN BU KADAR YAN ETKİSİ VAR İSE NEDEN DOKOTRLAR BUNU SÖYLEMİYOR YADA BU SÜRECİ KISA TUTUYOR BİZ NORMAL DÜŞÜKLERDE BİLE EN AZ 6 AY BEKLENMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORUZ BU İĞNE İLE DE DÜŞEN DURUMDA YİNE 6 AY DEDİĞİNİZ GİBİ BEBEĞE ZARAR OLABİLİYOR DEDİ BENİM 6 AYIM DOLDU ŞİMDİ ROMATİZMAM ÇIKTI İLAÇ KULLANIYORUM O YÜZDEN PSKOLJKMEN VE VÜCT OLARAK HAZIR OLUN ACELE ETMEYN

Merhabalar. Bende Haziran ayında hem iç hem dış gebeliği aynı anda yaşadım iç gebeliğim kendiliğinden sonlandı dış gebeliğim ise 13.900 değerle hastaneye yatırıldım . İğne oldum değerlerim 15 bin oldu 4. Gün 7. Gün 17.800 oldu hiç düşüş olmadı çokta hızlı artıyordu hatta doktor çok nadir bir durum olduğunu söyledi. Ameliyata alındım sağ tüpümü maalesef aldılar. Kazanamam nerdeyse hiç olmadı çünkü 3 kez küretaj yapılmıştı bana 10 gün hastanede yattım hatırlamak bile istemediğim günlerdi çok zordu . Ama geçti hiç bir şey bizim suçumuz değil süreci kabullenip bundan sonra bedenim için bebeğim için ne yapabilirize odaklanmak lazım. İğne folik asit depolarını sıfırladığı için 6 ay korunma veriyorlar. Mutlaka folik asite başlayın. Benim korunma 3 oldu Eylül'de denemeye başlayacağım. Bu arada beta sıfırlanmam 2-3 hafta sürdü zaten adet olduğunuzda sıfırlandığını anlıyorsunuz. Ki benimkisi rekor değerler. Bu kadar yüksek dış gebelik değeri hiç görmediğini söyledi çoğu hemşire.
Öncelikle çok çok geçmiş olsun inşallah biran önce sağlığıniza kavuşursunuz🙏🌺bu ikiz gebelik kendiliginden mi oluştu yoksa tedavi gebeliği miydi?birde ben de 18temmuzda dis gebelik teshisj kondu beta 3600 lerde iken 2doz igne ile sonlandırıldı 23 agustosta ilk adetimi gördüm ama ayni gun kan verdim betahcg 16 çıktı yani sıfırlanamadan da adet görülebilir Allah yaşatmasin bir daha insallahh kimseye cok zor bir durum 🙏

Canim ultrasonda bakip tüpler temiz diyemez bende dis gebelik geçirdim iğne ile düşürüldü ve doktorum 3ay sonra ilacli rahim filmi cekilmek zorundasin bu sekilde tüp bebek bile yapamsyiz dedi ben tüp bebek tedavisi sirasinda kendiliginden gebe kaldim dış gebelikmis megersem ve bu akşam instagram canli yayında başka tüp bebek doktoruna sordum oda aynisini söyledi 3ay sonra mutlaka ilacli rahim filmi çekilip tüplerin durumu kontrol edilmeli dedi.hem bu film çekildiği zaman 4-5 ayda gebe kalma ihtimalin de artiyormus basincli bir sivi veriluyormus rahme tüplerde ki ufak tefek tikanikmigi açıyormuş vs

Öncelikle çok çok geçmiş olsun inşallah biran önce sağlığıniza kavuşursunuz🙏🌺bu ikiz gebelik kendiliginden mi oluştu yoksa tedavi gebeliği miydi?birde ben de 18temmuzda dis gebelik teshisj kondu beta 3600 lerde iken 2doz igne ile sonlandırıldı 23 agustosta ilk adetimi gördüm ama ayni gun kan verdim betahcg 16 çıktı yani sıfırlanamadan da adet görülebilir Allah yaşatmasin bir daha insallahh kimseye cok zor bir durum 🙏
Merhabalar. Hayır tedavi ile değildi sanırım her ay tek yumurta değil iki yumurta üretiyorum bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Rabbim kimsyee yaşatmasın sizede geçmiş olsun

MERHABAAR UMARIM BU YORUMUMU HERKES GÖRÜR,BEN DE İLK GEBELİĞİM OLAN DIŞ GEBELİK GEÇİRDİM DEĞERLERİM ÇOK DÜŞÜKTÜ FAKAT KENDİLİĞİNDEN DE SONLANMADI METOX İĞNE YAPILDI 2 HAFTAYA SIFIRLANDI BETAM ÇOK ŞÜKÜR İLK DOKTOR 3 AY KORUN DEDİ DAHA SONRAKİ DOKTOR HAYIR 6 AY DEDİ 3. DOKTOR GİTTİĞİMDE ARAŞTIRMALAR YAPARKEN HEMEN YADA 3 AYLIK SÜRE ZARFINDA GEBELİKLERDE ALLAH KORUSUN İĞNENİN ETKİSİNDEN BEBEĞE ZARAR VEREBİLİRMİŞ DOKTORA BUNU SORDUĞUM MADEM BU İĞNEİN BU KADAR YAN ETKİSİ VAR İSE NEDEN DOKOTRLAR BUNU SÖYLEMİYOR YADA BU SÜRECİ KISA TUTUYOR BİZ NORMAL DÜŞÜKLERDE BİLE EN AZ 6 AY BEKLENMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORUZ BU İĞNE İLE DE DÜŞEN DURUMDA YİNE 6 AY DEDİĞİNİZ GİBİ BEBEĞE ZARAR OLABİLİYOR DEDİ BENİM 6 AYIM DOLDU ŞİMDİ ROMATİZMAM ÇIKTI İLAÇ KULLANIYORUM O YÜZDEN PSKOLJKMEN VE VÜCT OLARAK HAZIR OLUN ACELE ETMEYN
Ya kızlar her doktor farklı bişey söylüyor bende korunmak istiyorum zaten en az 3 ay rahim filmi diye bana iki doktorda söylemedi mesela ona bakılırsa hsg filminden sonrada bir ay korunun diyorlar verilen ilaç yine çocuğa zarar verebiliyormuş neye inanacağımızı şaşırdık

Kızlar benim doktor dün s+gara içtiğimi yeni öğrenince dış gebeliği s+garaya bağladı 😒 Muhakkak herşeye etkisi vardır bunun ama bilmem direk ona baglamakta mümkün değildir diye düşünüyorum.. Millet pofur pofur içerek doğuruyor maşallah :KK70: benim günde 2 3 tanem mi bunu yapar diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Kızlar benim doktor dün s+gara içtiğimi yeni öğrenince dış gebeliği s+garaya bağladı 😒 Muhakkak herşeye etkisi vardır bunun ama bilmem direk ona baglamakta mümkün değildir diye düşünüyorum.. Millet pofur pofur içerek doğuruyor maşallah :KK70: benim günde 2 3 tanem mi bunu yapar diye düşünüyorum
Dış gebeliğin en önemli 3 sebebi var biri karın içi ameliyat geçirmiş olmak iki tekrarlayan enfesiyon geçirmiş olmak üçüncüsüü sigara maalesef neden sigara inan hiç bi fikrim yok benimde ama bende dış gebelik geçirdim ve araştırdığımda hep bu 3 sebep çıktı karşıma . Ben sigara kullanmıyorum ama dumamına çok maruz kalıyorum.

Dış gebeliğin en önemli 3 sebebi var biri karın içi ameliyat geçirmiş olmak iki tekrarlayan enfesiyon geçirmiş olmak üçüncüsüü sigara maalesef neden sigara inan hiç bi fikrim yok benimde ama bende dış gebelik geçirdim ve araştırdığımda hep bu 3 sebep çıktı karşıma . Ben sigara kullanmıyorum ama dumamına çok maruz kalıyorum.

Evet içmeyenler çok var yine dış gebelikle sonlanan yani ben zamanında hem apandisit oldum,tüplerim tıkanmış enfeksiyondan onuda oldum. histereskopi oldum yani bu kadar şey yasamisken sadece yüksek ihtimalli şekilde ona bağlamış olması kafamı kurcaladi vicdan azabı mi cekmeliyim yani işte ne bileyim kafa kurcalayici ya zaten epey azaltmistim bu mereti. Şimdi tamamen bırakma yoluna girdim mecbur. Gerçi 18 yaşımdan beri kullandım ama olmusla ölmüşe çarem yok artık. Elimden ne geliyorsa onu yaparım en azından kendimi suclamam. İşte kafama takılan bu kadar insan gebeliği dahil pofur pofur içerken bana sadece sigara olayı carpitilmasi 🥲

merhaba arkadaşlar benimde şu an kendi düşüncem olarak dış gebelik şüphem var 26 ağıstos regl olmam gereken tarih 27 ağustosta kahve lekelenme başladı test yaptım idrarda pozitif gittim kan verdim 15.30 çıktı ertesi gün bu lekelenme pıhtılı kanamaya dönüştü dr a gittik dr değere göre hamile olduğumu ama bu değerle bi yorum yapılamayacağını ertesi gün kan verip artışa bakmak gerekşi dedi bazen gebeliğin başlarında gebelik kendi kendine sonlanabiliyo buda kimyasal gebelik oluyo dedi ertesi gün kan verdim yani dün 30.90 çıktı benim kanamam daha azaldı ama hala var yarın tekrar kan vericem açıkçası dış gebelik olmasından korkuyorum kimyasal gebelik olsa değer düşerdi diye düşünüyorum ama şu an bi anlam veremedim be yaşıyorum bilmiyorum Rabbimden hayırlısını istiyorum sadece

merhaba arkadaşlar benimde şu an kendi düşüncem olarak dış gebelik şüphem var 26 ağıstos regl olmam gereken tarih 27 ağustosta kahve lekelenme başladı test yaptım idrarda pozitif gittim kan verdim 15.30 çıktı ertesi gün bu lekelenme pıhtılı kanamaya dönüştü dr a gittik dr değere göre hamile olduğumu ama bu değerle bi yorum yapılamayacağını ertesi gün kan verip artışa bakmak gerekşi dedi bazen gebeliğin başlarında gebelik kendi kendine sonlanabiliyo buda kimyasal gebelik oluyo dedi ertesi gün kan verdim yani dün 30.90 çıktı benim kanamam daha azaldı ama hala var yarın tekrar kan vericem açıkçası dış gebelik olmasından korkuyorum kimyasal gebelik olsa değer düşerdi diye düşünüyorum ama şu an bi anlam veremedim be yaşıyorum bilmiyorum Rabbimden hayırlısını istiyorum sadece
Merhaba canım geçmiş olsun öncelikle kanaman için 🙏 ama bu yerleşme kanaması olabilir kendini negatife hazırlama. 1 günde artış iki katı olmuş buda iyi bir şey . Yani 2 günde bir artışın iki katı olması normal gebelik olarak değerlendiriliyor. Henüz çok başında yakalamışsın bu yüzden değerin düşük kötüyü düşünmek için çok erken . Bende 14 ile öğrenmiştim. Geç döllenmede olabilir o yüzden kafana takmamaya çalış.

X