Dış Gebelik İğnesi

Aslında normal olan hastanede kalmakmış hastanenin bırakmaması gerekiyormuş yani benim doktorumun yaptığı normal değilmiş banada bunu söyleyen başka bir dr bilmiyorum hangisi doğru haklı 😂
Her gun sabah aksam agri kesici kalcadan, damsr yolundan mide koruyucu ve antibiyotik veriliyo duzenli 4 gundur bu açıdan bakarsak evet insan guvende hissediyo ani bir gelisme olsa panikten napacagini sasirir insan ne biliyim Rabbim dusurmesin kimseyi buralara biran once tum hastalara sifa versin Rabbim

Benim iğnem 9 ağustosta vuruldu 13 ağıstosta beta 1000 civarıydı 14 ağustosta rahatsızlandım mide bulantısı kanama oldu 15 ağustos doktora gittik beta testi 320letdeydi haftaya 22 ağustos beta sıfırlanır test yaptır dedi düne kadar kanamam vardı bugün bitti gibi yarında beta sonucumu yazarım size kızlar inş geçmiştirrrr
İnşallah geçmiştir benimkide geçen haftalarda 500 kusurlerdeydi bakalım yarın bende kan vereceğim inşallah sifirlanmistir artık 🥲

İnşallah geçmiştir benimkide geçen haftalarda 500 kusurlerdeydi bakalım yarın bende kan vereceğim inşallah sifirlanmistir artık 🥲
Şimdi çıktı sonucum 18 yine sıfırlanmamış ama çok düşmüş kanamamda durdu nasıl sıfırlanacak beklememmi gerekiyor anlayamadım 🙄

Şimdi çıktı sonucum 18 yine sıfırlanmamış ama çok düşmüş kanamamda durdu nasıl sıfırlanacak beklememmi gerekiyor anlayamadım 🙄
Bence yavaş yavaş sıfırlanır diye düşünüyorum benimde kanamam 1 hafta oldu biteli daha yeni kan verdim bakalım ne olcak

Bende hem sevindim hem üzüldüm 2 hafta önce beta yükselsin diye ne dualar ediyordum şimdi düşsün diye 🥲 Allah büyük.. senin kaç çıkmıştı en son hatırlayamadım canım
Haklısın bende aynı şekildeyim. 😔 pazartesi günü 452 çıkmıştı canım önümüzdeki pazartesi tekrar vericem.

Merhabalar. Bende Haziran ayında hem iç hem dış gebeliği aynı anda yaşadım iç gebeliğim kendiliğinden sonlandı dış gebeliğim ise 13.900 değerle hastaneye yatırıldım . İğne oldum değerlerim 15 bin oldu 4. Gün 7. Gün 17.800 oldu hiç düşüş olmadı çokta hızlı artıyordu hatta doktor çok nadir bir durum olduğunu söyledi. Ameliyata alındım sağ tüpümü maalesef aldılar. Kazanamam nerdeyse hiç olmadı çünkü 3 kez küretaj yapılmıştı bana 10 gün hastanede yattım hatırlamak bile istemediğim günlerdi çok zordu . Ama geçti hiç bir şey bizim suçumuz değil süreci kabullenip bundan sonra bedenim için bebeğim için ne yapabilirize odaklanmak lazım. İğne folik asit depolarını sıfırladığı için 6 ay korunma veriyorlar. Mutlaka folik asite başlayın. Benim korunma 3 oldu Eylül'de denemeye başlayacağım. Bu arada beta sıfırlanmam 2-3 hafta sürdü zaten adet olduğunuzda sıfırlandığını anlıyorsunuz. Ki benimkisi rekor değerler. Bu kadar yüksek dış gebelik değeri hiç görmediğini söyledi çoğu hemşire.

Merhabalar. Bende Haziran ayında hem iç hem dış gebeliği aynı anda yaşadım iç gebeliğim kendiliğinden sonlandı dış gebeliğim ise 13.900 değerle hastaneye yatırıldım . İğne oldum değerlerim 15 bin oldu 4. Gün 7. Gün 17.800 oldu hiç düşüş olmadı çokta hızlı artıyordu hatta doktor çok nadir bir durum olduğunu söyledi. Ameliyata alındım sağ tüpümü maalesef aldılar. Kazanamam nerdeyse hiç olmadı çünkü 3 kez küretaj yapılmıştı bana 10 gün hastanede yattım hatırlamak bile istemediğim günlerdi çok zordu . Ama geçti hiç bir şey bizim suçumuz değil süreci kabullenip bundan sonra bedenim için bebeğim için ne yapabilirize odaklanmak lazım. İğne folik asit depolarını sıfırladığı için 6 ay korunma veriyorlar. Mutlaka folik asite başlayın. Benim korunma 3 oldu Eylül'de denemeye başlayacağım. Bu arada beta sıfırlanmam 2-3 hafta sürdü zaten adet olduğunuzda sıfırlandığını anlıyorsunuz. Ki benimkisi rekor değerler. Bu kadar yüksek dış gebelik değeri hiç görmediğini söyledi çoğu hemşire.

Çok geçmiş olsun sizede çok zor durumlar gerçekten.. psikolojik olarak özellikle malesef hepimizi derinden etkiliyor.. Sormak istediğim bişey var ne zaman adet oldunuz acaba beta sıfırlandıktan sonra veya iğnenin kaçıncı günü regl oldunuz. Bende geçen hafta 28 çıktı bu hafta sıfırlanır diye ümit ediyorum. Adet olsam sanki artık daha rahat edicem diye düşünüyorum

Çok geçmiş olsun sizede çok zor durumlar gerçekten.. psikolojik olarak özellikle malesef hepimizi derinden etkiliyor.. Sormak istediğim bişey var ne zaman adet oldunuz acaba beta sıfırlandıktan sonra veya iğnenin kaçıncı günü regl oldunuz. Bende geçen hafta 28 çıktı bu hafta sıfırlanır diye ümit ediyorum. Adet olsam sanki artık daha rahat edicem diye düşünüyorum
İğnenin ilk gününden sayarsam 32. Gün adet omuşum ama iğneyi 9 Haziran'da oldum 14 haziranda da ameliyat oldum ameliyattan 27 gün sonra regli oldum şimdi 26- 27 günde bir regli oluyorum . İğne sonrası 30-35 gün sonrası olunuyor .

İğnenin ilk gününden sayarsam 32. Gün adet omuşum ama iğneyi 9 Haziran'da oldum 14 haziranda da ameliyat oldum ameliyattan 27 gün sonra regli oldum şimdi 26- 27 günde bir regli oluyorum . İğne sonrası 30-35 gün sonrası olunuyor .

Anladım çok teşekkür ederim💐 Üzülme tek tüplesin diye çok okudum burda tek tüple hamile kalan.. hasarlı tüpte tekrarlama olasılığı varmiş zaten. Bende tüpte sızıntı oldu kanama kontrol altına alındığı için ameliyat olmadım,yoksa sabahı ameliyata girecektim. Umarım ilerde bir sıkıntı yaratmaz. Bu arada ilk gebeliğin miydi?🌺

Son düzenleme:
Merhabalar Ben 26 yaşındayım ve 3 yıldır evliyim. Çocuk istiyoruz. Bu süreçte başımdan geçen dış gebeliği sizlere anlatmak ve bilmeyen bu süreçten benim gibi çok korkan ve psikolojik olarak kendini kötü hisseden herkese destek olmak için yazmak istedim. Öncelikle dış gebelik her kadının başından geçebilen normal bir durumdur. Gözünüzde büyütüp kendinizi kötü hissetmeyin i. Sadece her kadında bu süreç farklı şekillerde görünebildiği için dikkatli olunması gerekiyor. Bazı kadınlarda ağrılı sancılı ameliyatlıyken bazı durumlarda sancısız ağrısız kontrellerde tek dozluk iğneyle yada kendiliğindende düşebiliyor her iki durumdada kanama oluyor. Ben bu ay gebelik testi sonucu pozitif çıkması sonucu doktora gittik ve doktor keseyi göremedi beta istedi betada değeri 1650 civarıydı ve 6 haftalık gebelik söz konusuydu doktor takip edeceğini ve keseye tekrar bakacağını söyledi biz bu takiplerin sonucu keseyi ne rahimde nede tüplerde göremedik ama beta hala yüksekti üç güne bir takip ederken doktorum betanın çok yükselmediğini ve dış gebelik söz konusu olduğunu yine kontrolle düşüreceğimizi söyledi üç gün sonra gittiğimizde değerimin düştüğünü gördük doktorum bunun bozulmuş dış gebelik olduğunu kendiliğinden düşeceğini ama yine takipte kalacağımızı söyledi tekrar beta değerime baktığında düşmüş ama yavaş düşüyor o yüzden riskli iki doz iğne vurulmamı söyledi yani bir seferde iki doz ipne vuruşmuş oldum. Daha sonra dördüncü gün sağlık ocağında beta değerime baktırdığımda 1000 civarıydı yani düşmemişti. Üzülmüştüm. İğnenin 5 yada 6. Günü rahatsızlandım mide bulantısı tabi benim grip gibi bir rahatsızlığımda vardı kasık ağrısı kanama şikayetleriyle doktora gittim doktorum hemen beta istedi ve değerimin 320lerde olduğunu haftaya sıfırlanabileceğini söyledi. Şuan kanamam devam ediyor ama rahatladım ve iyiyim. Bu süreçte halsizde kaldım şişkinliğim oldu ama o kadar çok sancı vs çekmedim psikolojik olacak biraz yorucuydu ama aslında çok zor bir süreç olmadığını her kadının farklı geçirdiğini anladım. Çok araştırma yaptım bu araştırmaların çoğu benim gözümü daha çok korkuttu “. Ama benden size tavsiye kızlar hiçbişey öyle kolay değil o yüzden pes etmeden yola devam. Çok güçlü olmak zorundasınız 🫶
Benim size sorum şudur ben tek iğneyle betamı düşürdüm fakat ne kadar süre korunmam gerektiğini bilmiyorum. Ne kadar süre beklememiz gerekiyor? Benim gibi olupta hemen hamile kalan arkadaşlar ver mı ? Varsa yazarlarsa çok sevinirimmm
MERHBA GEÇMİŞ OLSUN BEN DE 6 AY ÖNCE DIŞ GEBELİK YAŞADIM BETA DEĞERİM EN FAZLA 131 FAZLA DEĞİLDİ AMA KENDİLİĞİNDEN DE DÜŞMEYİNCE TEK DOZ İĞNE İLE SONLANDI 6 AY MUHAKKAK KORUN DEDİ DİĞER DOKTOR 3 AY AMA BEN BİRAZ DAHA UZATMYI DÜŞÜNYRUM VÜCUT TOPARLANMASI İÇİN DOKTORU DİNLEYN AMA 3 AY BİR ZMN ÇNKÜ İĞNENİN ETKİLERİ BEBEĞE ZARAR VERİR ALLAH KORUSUN ACELE ETMEYN

Anladım çok teşekkür ederim💐 Üzülme tek tüplesin diye çok okudum burda tek tüple hamile kalan.. hasarlı tüpte tekrarlama olasılığı varmiş zaten. Bende tüpte sızıntı oldu kanama kontrol altına alındığı için ameliyat olmadım,yoksa sabahı ameliyata girecektim. Umarım ilerde bir sıkıntı yaratmaz. Bu arada ilk gebeliğin miydi?🌺
Evet ilkti. Bakalım korku ve heyecan bir arada 🙏🤍

Selam kızlar dün yine beta için kan verdim sağlık ocağında bugün 6 çıkmış doktor sıfırlanmış dedi zaten sınır 5 dedi doktor başka bir doktora gittim ultrasyonla baktı herşey gayet güzel görünüyor bir sıkıntı yok dedi. Korunma konusunda benim iğne mextu dedim ama bişey olmaz dedi doktor korkmana gerek yok kanser iğnesi ama size verilen %1 dedi bir ilaç verdi glifix diye takviye gibi diğer ay adetken gel başlayalım yumurta takibine dedi ama benim aklımda yine en az 3 ay beklemek var bilemiyorummmm

Selam kızlar dün yine beta için kan verdim sağlık ocağında bugün 6 çıkmış doktor sıfırlanmış dedi zaten sınır 5 dedi doktor başka bir doktora gittim ultrasyonla baktı herşey gayet güzel görünüyor bir sıkıntı yok dedi. Korunma konusunda benim iğne mextu dedim ama bişey olmaz dedi doktor korkmana gerek yok kanser iğnesi ama size verilen %1 dedi bir ilaç verdi glifix diye takviye gibi diğer ay adetken gel başlayalım yumurta takibine dedi ama benim aklımda yine en az 3 ay beklemek var bilemiyorummmm
Baya Kafa karıştırıcı olmuş bu korunma meselesii rahim filmi çekilmeyi düşünüyor musun

X