Callanetics Egzersizleri

yok canım zannetmiyorum kas yaptırcağını ağırlıkla felan çalışmıyosunki. Ayrıca kas yapmak öyle kolay bişey değil aylarca kaç kiloluk ağırlıklarla felan çalışıyolar

tşk ederim cnm

kasları boyuna geliştirdiği için öyle tuhaf kaslı bir görünümün olmuyor hatta boy bile uzatıyormuş bu sayede bence hemen başla

ya boyumun uzamasına ihtiyacım yok aslında yeter ki o kaslı çirkin görüntü olmasın tşkrler bu arada

ya boyumun uzamasına ihtiyacım yok aslında yeter ki o kaslı çirkin görüntü olmasın tşkrler bu arada[/QUOTE]

rica ederimmm burdan birbirimize destek olalım motive edelim ben bugün başlıyorum

Merhabaa, ben 2 ay önce 73 kiloyla rejime başladım şuan 66 kiloyum. Spora başlamayı düşündüğümde callanetics'le karşılaştım yorumlarınız çok etkileyici. 2 gün önce başladım yapmaya fakat hareketlerde çok zorlanıyorum ve ertesi gün hiç ağrım olmuyor. Zaten hiç esnek değilim malesef mesela onlar 90 derece eğilebilirken ben anca yarısı kadar eğilebiliyorum ve hal böyle olunca yaptığım hareketler işe yaramıyo gibi hissediyorum. Acaba benim durumumda olup ta yaptıkça iyi sonuçlar alan ve gerçekten esneyen birileri varmıdır? Teşekkürler..

ben de öyleydim ilk başarda, 1 sene önce pilatese başladığımda hareketlerin çoğunu yarım yapıyordum esnemelerde berbattı mesela o callanetics deki bacakları iki yana açıp oturulan ve öne sağa sola eğilinen esnemenin aynısı pilatestede yapılıyor ve ben ilk başladığım zamanlar oturma kemiklerim üzerinde bile duramıyor arkaya kayıyordum tabii o zaman 18 kilo daha fazlaydım şimdi call teyze kadar olmasada oldukça fazla esneyebiliyorum, şimdi o harekette başım dizime değiyor ve geçen hafta pilates yaparken bu kadar fazla esneyemiyordum. call teyzeyi dinler dediği gibi yaparsan olur, kendini sıkma tüm vücudunu gevşeterek kendini zorlamadan esne zamanla kendine inanamayacaksın:)

ben video bulamıyorumm:84::84::84::84:

kızlarr link verebilirmisiniz=(

Son düzenleme:

teşekkürlerrrrr iyi motivasyon oldu benim için bu:))

7/21 nedense 1 kilo vermişim çoktandır yerimde sayıyordum... sonunda bugün kalça hareketini doğru dürüst yapmayı becerdim:)) ama dizim ağrıyor kalça germe hareketinde nasıl beceriyorsam dizimi zorluyorum, yetenek işte sizde durum nasıl kızlar??

cumadan pazara kadara anlaradaydım sonra nöbet bide üstüne hastalık resmen dökülüyorum yapamadım :S bitse de kendimi toparlasamda başlasam tekrar

Bende yeni başladım sayılır Hareketler bana pek zor gelmedi :26:

Sırt egzersizleri pek yok gibi =( yaza kadar baston yutmuş gibi durmak istiyorum bana güzel bir sırt egzersizi lazım .

Son düzenleme:
ben de yapıyorum ara ara bazen zor geliyo bi devamlı yapamadım...
bu gün yeniden başlıyorum hadi kızlar beraber yapalımmm...ozaman aksatmadan yaparız ...

Bende yeni başladım sayılır Hareketler bana pek zor gelmedi :26:

Sırt egzersizleri pek yok gibi =( yaza kadar baston yutmuş gibi durmak istiyorum bana güzel bir sırt egzersizi lazım .

yok gibi görünüyor ama sanırım o germe hareketleri sırtıda çalıştırıyor zira call yaptıktan sonra pilateste yaptığımız(ki skolyozum var ve özellikle ebru şallı ile salı günleri sırt çalışmanın çoook faydasını gördüm ) ve daha dik durmayı sağlayan hareketleri yapayım dedim ama harekete başlarken daha zaten gayet dik duruyordum ama sırt kaslarını güclendiren hareketleri araya bir yere eklemeyi düşünüyorum. Doktorum yüz üstü yat kollarını yana al kolların hiç yokmuş gibi düşün ve başını boynunu sırtını yukarı kaldırabildiğin kadar kaldır belini zorlamadan biraz bekle geri yat bunu yavaş yavaş ve yapabildiğin kadar yap yüzmeden bile iyi gelir sırtına demişti zaten pilateste yaptığımız hareketlere çok benziyor.

Merhaba arkadaşlar bu videoları ben de istiyorum rica etsem bana da link atarmısınız.

Merhaba arkadaşlar bu videoları ben de istiyorum rica etsem bana da link atarmısınız.
Nette aratırsan görürsün
Geçmiş olsun canım .
Tabi azda olsa bu hareketler sırtıda çalıştıyor ama pilates kadar değil
Senin söylediğin harekete bende başlayacağım .
Sırt içinde kendimize ayrı bir program uygulasak :44: senin bildiğin başka hareketler var mı ?

Ya bir de millet bu hareketleri yaparken terliyormuş =) hiç inandırıcı gelmiyor :/ terletecek bir hareket yok ki .

Son düzenleme:

bütün bildiklerim ebru şallının yaptırdıkları, tv8 sitesinden herhangi bir salı gününün pilates videosuna bakarsan özellikle yüz üstü yatarak yapılanlar sırtı güçlendiriyor oturarak yapılanlarda daha dik ve uzun durmayı sağlayanlar yaparken anlatıyor zaten, ordakilerin ben çok faydasını gördüm, birde yüzmenin... skolyozum çok fazla değildi ama belli oluyordu yakınlarım arada bir dik durmam için uyarıyordu ama çabucak yorulup salıyordum şimdi insanlar ben söylemeden farketmiyor yada abartıyorsun o kadar eğim herkeste olur diyor. 1 senelik bir çalışma ile bu hale geldim, bu çalışmanın yan etkisi olarak da 18 kilo verdim:) tabii yememe de dikkat ettim birazda step-aerobik yaptım.

pilatesde özellikle esnemelerde çok terliyordum, callaneticsde bende çok az terliyorum. terleme birazda bünye ile ilgili...

Sağol nyycim platesteki sırt egzersizlerini biliyorum .Bende onları yapayım o zaman .
Sen baya azimliymişsin 1 senede 18 kilo verdin demek süper.Peki callanetics ne zamandır yapıyorsun ?

2/21 oldu benim

biraz önce 8/21 yaptım bugün ancak bu saatte fırsat buldum.

arkadaşlar ben bu kalçayı çalıştıran hareketlerde çok zorlanıyorum bacağı arkaya uzatıp esnettiğimde kramplar giriyo çok fena bunu kolay yapabilen var mı yada kolaylaştırmanın yolunu bilen???valla ben ilk günden çok iyi hissettim kendimi sanki

Kendini fazla yormadan dinlene dinlene yaparsan bir sorun olmaz .İlk zamanlarında kendini yorma,gerekirse biraz ara ver kadında öyle diyor zaten .

3/21

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…