Callanetics Egzersizleri

kalça hareketinde kramp giriyorsa yatarak yapabilirsin.yada oturabildiğin kadar dik otur.bu şekilde yapılabileceğini söylüyordu.

Bende bugün büyük bir hırsla başladım livim sayesinde
zorladı hareketler ama epey etkili olduğunu düşünüyorum. Umarım sürekli devam edebilirim. Bu arada siz günün hangi saatleri yapıyorsunuz arkadaşlar?

1 / 21

bugün 10/21 yapmam gerekiyor ama tereddütlüyüm dizlerim çok ağrıyor bacak ve kalça germe sırasında dizlerime çok yük biniyor ve sakatlanmaktan korkuyorum aslında özellikle bacak hareketlerini çok rahat yapıyorum o aşağı in kalk yada 3 defa inerek pelvisi kaldır dediği yerleri oldukça rahat yapıyorum ama sanırım hareketin şeklinden dolayı dizlerime ağırlık biniyor yada yanlış yapıyorum sizde durum nasıl?

bir yandan da diğer callanetics videolarını indiriyorum bulunsun:) biraz önce callanetics evolutionu izledim, hareketler biraz değiştirilmiş sanki 10 hoursdan daha iyi gibi geldi bana, en azından dizlere fazla yüklenmiyor gibi geldi. bunu yapmayı düşündüm ama ingilizcem çok iyi değil hareketlerin inceliklerini kaçırmaktan çekiniyorum, alt yazı da bulamadım evelotionu deneyen var mı?

Prensesim

Ben gece 12 den sonra yapıyorum .:26: Kızlar siz saat kaçta yapıyorsunuz ?

21 günü tamamladıktan sonra supere geçmek istiyorum süper ne kadar sürüyor, bilen var mı ?

Yalnız plates ,callanetics nazaran çokkkk çok daha eğlenceli .Bu callanetics egzersizleri bittiği gibi platese geçiş yapacağım

Spora başladığımdan beri kendimi daha iyi hissediyorum .Yaşasın sağlıklı yaşam
4/21

Son düzenleme:
süper videosunuda indirmiştim şimdi baktım 1 saat, video 1 saat 28 dk sürüyor ama ilk 20 dk da bütün hareketlerin nasıl yapılacağını anlatmış detaylı sonra öğrencilerine yaptırıyor o kısım da 1 saat sürüyor. evet bencede pilates daha eğlenceliydi ve ağrısız:) bence bir de callanetics evolutiona bak o daha güncel ve güzel göründü bana üstelik bara tutunmaya da gerek yok sadece 1 yerde tek elini masaya koyuyorsun denge için o kadar...

Süper videosunun linkini, bana özelden yazabilir misin ? Hmmmm bunda da kadının ön giriş konuşması, hareketleri anlatması vb. şeyler derken 1 saat kadar sürmüyor .O da öyle galiba :44:

Callanetics evolutiona bakayım ama büyük ihtimal bu ve süper olanını bitirdiğimde ,platese geçiş yaparım .Seninde dediğin gibi plates çok çok ama daha eğlenceli ,daha keyifli .

Son düzenleme:

gönderdim evolotion da sırt hareketleri de var ve süre 1 saat ama hareket sayısıda daha fazla dediğim gibi dil nedeniyle bir şeyleri kaçırmaktan korkmasam direk buna geçicem, bugün call teyzeyle 10. yu yapıp yarında diz ağrılarım olursa ki olacaktır bıraksam mı diye düşünüyorum zira aylarca bundan 10-15 kilo fazlayken step yaptım hiç dizlerim böyle zorlanmamıştı.

şuanda da cardio callaneticsi indiriyorum birazdan biter. buna da bakayım olmazsa elimde sözlükle iyice anlayana kadar izler sonra ikisinden birini yaparım:)

dün itibariyle 10. yu yaptım ve bugün ölçülere baktım sonuç: göğüs aynı, belden 1cm, kalçadan 2cm incelme var göbek ölçüsünü nerden almıştım tam hatırlamıyorum göbek deliğinden aldıysam aynı en yüksek yerinden aldıysam genişleme var zaten göbeğim daha düzdü 1 haftadır bana daha büyük görünüyordu, karnı içeri çekmeden yapılan karın hareketleri göbeği dışarı çıkarır diye okumuştum pisikolojik herhalde diyordum ama şimdi ölçünce aklım karıştı sanırım bende ters etki yaptı, bacak ölçüsün de aynı. 1 kg vermişim ama bunun call dan olduğunu sanmıyorum çok fazla tükettiğim tam yağlı peyniri light peynirle değiştirmiştim buda aşağı yukarı günde 300kalori daha az demek kilo azalışını buna bağlıyorum. hareketler her gün biraz daha kolay olmaya başladı ama diz ağrım dolayısıyla devam edip etmemekte hala kararsızım üst vücudum daha esnek ama bacaklarım daha kısa gibi geliyor pilatesteki bacak germe uzatma hareketlerinin eksikliğini çok hissediyorum genelde ben ayakta yapılan germelerden pek verim alamıyorum iyi yapamıyorum belki de. sırtımdan sürekli tıkır tıkır sesler geliyor, bu iyimi kötümü bilmedim:) ama sırtım, belim, kollarım ve özellikle boynumu çok esnek hissediyorum...

cardio callanetics videosunu indirmeyi de bitirdim, 1 saat 11dk sürüyor, ilk 30dk cardio kısmı bale aerobik arası hareketler var oldukça estetik görünüyor bir bale sever olarak yaparkende çok eğleneceğimi düşünüyorum:) sonraki kısıma sanırım callanetics evolotion videosunu aynen koymuşlar zira kişiler, kıyafetler ve giriş konuşmaları aynı, belki (ısınma gibi) bazı hareketleri çıkarmışlardır yoksa sürenin daha uzun olması gerekirdi. liv aynı siteden indirdim bunu da istersen evolotion yerine direk cardioyu indir ikisinide 1 videoda görmüş olursun...

evolutin ve cardio callenetics in acaba bu yaptığımız callenetics kadar etkili olup olmadığını çok merak ettim.evolotionu indirdim cardio caallıda indiricem.sen denedinmi acaba aynı etkiyi gösterirmi?

evolutin ve cardio callenetics in acaba bu yaptığımız callenetics kadar etkili olup olmadığını çok merak ettim.evolotionu indirdim cardio caallıda indiricem.sen denedinmi acaba aynı etkiyi gösterirmi?

ikisinide indirme işi dün akşam bitti henüz yapmadım, yaklaşık 1 saattir geç olmadan kalkıp yapsam diyorum ama araya birşeyler giriyor. cardiolusunu yapmayı düşünüyorum zaten yarım saat kardiodan sonra evolotion videosununun aynısını koymuşlar, tamamen aynımı emindeğilim yaparken onuda anlarım:)) yazarım sonuçları ...

bence aynı etkiyi gösteriyordur zaten bunlar aynı hareketlerin güncellenmişi, callan teyzenin öğrencileri yaptırıyor ve sonunda call teyzenin ilgimize teşekkürlerini iletiyor :) şöyle düşünüyorum, bizim kullandığımız video 30 yıllık ve orda 10 senedir öğretiyorum diyor ee şimdi aradan 30 sene geçmiş mutlaka yeni hareketler eklemiş benim gibi orası burası fazla zorlanan ağrısı şikayeti olanlar için hareketlerde değişiklikler yapmış, hatta daha etkili hale getirecek şeyler deneyip bulmuştur belki evolotion klasikten daha etkilidir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

ozaman mutlaka etkilidir.tamam canım başlarsan gelişmeleri bana bidirirsen sevinirim.duruma göre bende başlamak istiyorum.

nyycim sağol benden oradan indiririm
Dün yaptığımda biraz sırtımı incittim şu an öylesi ağrıyor ki ama yola devam şimdilik bende de incelme yok .Sadece bacaktan yarım cm gitmiş .21 tamamlamadan bırakmak istemiyorum .Sadece bel bölgemin yanlarının incelmesini istiyorum, bir de bacaklarımın sıkılaşmasını.

Arkadaşlar bir de bu egzersiz daha çok bacak ve kalça bölgesini çalışıyor gibi .Göbek bölgesi için yapılan hareketler platesdeki hareketlerin aynısı :/ sadece 2-3 tane hareket yapıyoruz .
Haaaaa bir de son yapılan bir hareket var bacakları açıp ,sıktığımız ben onda da hiç zorlanmıyorum. Hareketleri mi yanlış yapıyorum nedir anlamadım ki .Tek zorladığım egzersiz ;tek bacağı arkaya itip yarım cm ileri geri götürdüğümüz hareket .Başkada yok =(

Son düzenleme:

geçmiş olsun canım üzüldüm, ağrın geçene kadar zorlama kendini tehlikeli olabilir.

ben bugün cardio callaneticsi yapmaya başladım ama ilk yarım saatlik kısımdaki cardiodan sonra başlayan evolotionu yapmadım saat geç olmuştu çocuğu okuldan almam gerekiyordu 30dk yaptım bıraktım fırsat olursa kalan kısmı ilerleyen saatlerde yaparım.
cardiosu çok ağır değil izlerken basit görünüyor ama etkili bence. karşılaştırmak gerekirse, leslie 5 millin 2 mili gibi (süre olarakda yarısı olduğundan tabii) leslie 1 kere yaptım çok sıkılmıştım zaten hali hazırda yaptıklarıma benziyordu bu daha güzel geldi, daha eğlenceli ama tabii zevk meselesi ben bale izlemeyi çok severim bale benzeri hareketler yapmak çok hoşuma gitti:) bazılarını sıkıcı gelebilir.

sen kaçtaydın canım?
peki tek bacağı kaldırıp yaptığın karın hareketinde yerdeki bacağıda call teyze gibi ileri uzatıp tutarak yapabiliyor musun? ben 90 dan sonra 10 tane sayarken uzatıyorum onda da zorlanıyorum, benim karın kaslarım kalçamdan daha zayıf, sezeryandan sanırım 5 sene oldu ama hala dikişler hizasında 10cmlik bölüm uyuşuk. Bu hareket de sana kolay geliyorsa bence süpere geçebilirsin. bacakları sandalyenin bacaklarına dayayıp sıktığımız harekette mi zorlanmıyorsun? onda bende hiç zorlanmıyorum süper cdsinde aynı hareketi yine sandalyenin bacaklarına tabanları koyarak ama yerden 1 karış daha yukardan koyarak yapıyor birde öyle dene istersen öylesi daha fazla zorluyor.

Kızlar merhaba.Ben de callanetics'e başlamak istiyorum. Bana ilk videonun linkini gönderebilir misiniz?(Mümkünse altyazılı olanın)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…