Callanetics Egzersizleri

kızlar bu hareketler kas yaptırıyor mu benim en büyük korkum o başlamak istiyorum ama ya kas falan yaparsa:26:

kızlar bu hareketler kas yaptırıyor mu benim en büyük korkum o başlamak istiyorum ama ya kas falan yaparsa:26:

yok canım zannetmiyorum kas yaptırcağını ağırlıkla felan çalışmıyosunki. Ayrıca kas yapmak öyle kolay bişey değil aylarca kaç kiloluk ağırlıklarla felan çalışıyolar

bu hareketleri yaparken karnınızı çekmeyin diyo,plateste alıştım çekmeye,işe yaramaz gibi geliyo şimdibi de karın hareketlerinde ben yanma hissetmiyorum,titriyorum ama,doğru mu yapıyorum acaba?merak ettiğim için denedim şimdilik,platesle biraz esneyip öyle başlamayı düşünüyorum.

Hareketler çok etkili olduğu için çekmenize gerek yok diyo
Ben yaparken baya acıyo karın kaslarım

ben yaparken de karnım hep acıyordu.zaten dinlenmeden 100 kere yapamadım hiç
henüz başlayamadım telaş devam ediyor.
yarın sözleniyoruz.ptesi hem kpss ye hem spora başlıyorum inş

bende bugün ilk 1/21 başladım fakat burda yazıldığı kadar aşırı zorlanmadım, zorlandım tabii ama 2. seviye pilatesden daha zor gelmedi. sonlara doğru mesela 100 yapılan harekette 80-90 kadar yaptıktan sonra artık çabuk bitsin istedim, video bittiğinde çok şaşırdım hiç 1 saat gibi gelmedi, şuan hiç ağrım yok bakalım yarın olacak mı, bir de titreme sadece yan oturup ayak kaldırma hareketinde oldu. 1 senedir haftada 4-5 saat kadar plates yapıyorum kaslarım zaten güçlü olduğu için mi çok zorlanmadım yoksa hareketleri mi yanlış yaptım tereddüt ediyorum(türkçe dublajlı olandan dikkatli dinleyerek yaptım ama), daha önce plates yapanlar arkadaşlar sizde nasıl oldu?

sen platesten alışıksın karın hareketlerine ama,o yüzden karnın acımıyordur.ben de geçen sene platese gittiğimde hoca şaşırmıştı hem ilk yapıyorum diyorsun hem de karın kasların çok ii diye.ben de hep içime çekip karnımı öyle yapıyorum .hatta bende ne karın ağrısı oluyor ne de boyun ağrısı.

ben yaparken de karnım hep acıyordu.zaten dinlenmeden 100 kere yapamadım hiç
henüz başlayamadım telaş devam ediyor.
yarın sözleniyoruz.ptesi hem kpss ye hem spora başlıyorum inş

şimdiden hayırlı olsun.allah tamamına erdirsin.yarın reglim hafifliyor tekrar başlarım inşallah...

bu arada call kas yapmaz mevcut kasları uzatarak inceltir.korkmadan yapabilirsiniz.

ağrı yok lafımı geri aldım doğal olarak ertesi gün ağrı olur ve bendede öyle oldu, üst bacak ön kısmı, koltuk altından dizime kadar yanlarım ile üst kol omuz ve sırtta ağrım var birde mide hizasında kaburga kemiği üstünde kalan bir türlü erimeyen yerlerimde ağrı var ama karın ve kalça da hiç ağrı yok sanırım pilates yaparak pek çalıştıramadığım yerlerimi çalıştırmış zaten güçlü olan kalça ve karın kaslarım da ağrı yapacak kadar zorlanma olmamış yada o hareketleri yanlış yaptım bugün 2. denememi yapacağım bakalım nasıl olacak vaktim kalırsa birde leslie 5 millik yürüyüşünü denemek istiyorum ama geçen hafta burkulan ve hala ağrısı geçmeyen bileğimden dolayı yapıp yapmamakta tereddütlüyüm.

bence yanlış yapmadın platesten vücudun esnek kasların sıkı.illa acıyacak diye bir şey yok.ben de şu pelvis hareketleri var ya hani popoyu biraz kaldırıp daire çiziyorsun sağa ve sola doğru.onda resmen titriyorum.

çok geçmiş olsun.yapacaksan önce leslie yap kaslarını çalıştır sonra kasları esnetmek için call yap..

söylerlerdi de inanmazdım ama spor yapmak gerçekten yaşam tarzını da değiştiriyo,sağlıksız herşeyden uzaklaşmak istiyo insan,dik oturmaya çalışıyo vs.
ya ben sürekli platesle karşılaştırıyorum ama:78lateste kaburgayı kapatıyoruz daha ince görünüyoruz falan ya,callaneticsde de aynı etkiyi yaratıyo mu?callanetics before after görüntülerine baktım inanılmaz sonuçlarben biraz sabırsızım galiba:84:

evet bende sürekli pilatesle karşılaştırıyorum, 1 senedir mecbur kalmadıkça pilatese fazla ara vermemiştim şimdi yerine başka bir şey koyarken daha çok karşılaştırıyoum. Bence callda da kaburga kapatma olayı var hani karın çalışırken sırt üstü yatıp elleri bacak içine koyup kolları dirsekten yukarı kaldırın diyorya orda mecburen kaburgayı kapalı tutuyorsun sanırım call teyzenin de amacı bunu yaptırmak. ben aerobik hocama kaburga iini sorduğumda anlamamıştı sonra ben gösterince bu bizim mideyi çek göğsü çıkarma diyerek yaptırmaya çalıştığımız şeyin aynısı aslında demişti, demekki kaburga kapatma pilatese özel değil ifade şeklinin farklı. Yalnız benim hala kalçam hiç zorlanmıyor üst bacak mahfoldu kesin bi yerde yanlış yapıyorum. size hangi hareketlerde kalçanızın yandığını hissediyorsunuz? birde ben pilates yaptıktan sonra ayağa kalkınca hep kendimi daha uzun hissederdim burda hiç uzamadım gibi geldi, nefeslerin fazla derin olmayışınıda yadırgadım pilates nefesi astımım açısından da çok faydalı oluyordu şimdi ayrıca nefes egzersizi çalışmak zorunda kalıcam yada call sırasında pilatesteki gibi nefes alıcam bilmiyorum. son olarak alt sırt esnetme sırasında sırt üstü yatıp kolları iki yana alıp bacağın bir tarafa koyulduğu harekette benim eller kollar bacağım düzken bile yere tam değimiyor hafif dirsekten yukarda duruyor sizde nasıl?

günaydın benim de dün 3/21 oldu, bugün çok az ağrım var 4. yü yapacağım.

ben daha önce yapmıştım bunu, geçen yaz havalar ısınınca bıraktım. çok işe yarıyor. doğumdan sonra vücudum yenien şekillenmişti. belimde disk yırtılması olmasına rağmen bel ağrısı hiç çekmeden çok rahat yapmıştım. şimdi yeniden başlıyorum. yarın sabahtan itibaren qucik callaneticsle başlayacağım. göbeğimi acil toparlamam gerekiyor çünkü. göbek biraz gitsin. ben tekrar esnemiş olayım belki bacakta çalışırım.

arkadaşlar bende bugün başlayacağım göğüs kaslarını toparlıyormu bileniniz var mı???birde türkçe dublajlı olanın linkini atarmısınız???çok heyecanlıyım

5/21 bu gün çok daha iyiydi anladımki kendini nekadar serbest bırakırsan okadar fazla esniyorsun bacakları esnetirken başım dizime değdi :)) leslie de bugün ancak yapabildim 5 mil diye indirmiştim ama 4 mil çıktı 1 saat sürdü herkes çok eğlenceli diyordu ama bana biraz sıkıcı geldi walk walk walk. alt komşu şikayete gelecek diye de gerildim biraz belki ondandır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…