Cacık yiyip gelmiş

30uma gireceğim 52 yaşındaki biri ‘’bana göre’’ dededir hakikaten, kendileri o yaşa yakın olanlar alınıyor galiba, benim eşim dede değil diye.
kişisel görüşlere kimse ısrarla müdahale edemez kikelomo, hakkı yok.
hem üstüne vazife değil
20 yaşındakileri de çocuk olarak görüyorum ona bakarsan
ben 20 yaşındayken 30lu yaşlar bana çok büyük gibi geliyordu
50li yaşlar da epey büyük geliyor, buna ısrarla hayır dede diyemezsin yaşlı diyemezsin diye saldırmanın ne anlamı var?
kaldı ki konudaki adamı da baz alarak yorum yapıyoruz, brad pitt'i yorumlamıyoruz neticede.
konudaki adamın profili belli, konu sahibi bu adamı genç gösteriyor, çok bakımlıdır diye savunmuş en başında ama gerçekte sergilenen davranışlar kadının bu söyledikleriyle çelişiyor zaten.

kişisel görüşlere kimse ısrarla müdahale edemez kikelomo, hakkı yok.
hem üstüne vazife değil
20 yaşındakileri de çocuk olarak görüyorum ona bakarsan
ben 20 yaşındayken 30lu yaşlar bana çok büyük gibi geliyordu
50li yaşlar da epey büyük geliyor, buna ısrarla hayır dede diyemezsin yaşlı diyemezsin diye saldırmanın ne anlamı var?
kaldı ki konudaki adamı da baz alarak yorum yapıyoruz, brad pitt'i yorumlamıyoruz neticede.
konudaki adamın profili belli, konu sahibi bu adamı genç gösteriyor, çok bakımlıdır diye savunmuş en başında ama gerçekte sergilenen davranışlar kadının bu söyledikleriyle çelişiyor zaten.
Yazdığın bütün her şeye katılıyorum ilaveten Brad Pitt olsa da ne yapayım 50 küsür yaşında biriyle ben ne paylaşıp ne aktivite yapabilirim ki, görüntüyle bitmiyor her şey 🤷🏻‍♀️

Yazdığın bütün her şeye katılıyorum ilaveten Brad Pitt olsa da ne yapayım 50 küsür yaşında biriyle ben ne paylaşıp ne aktivite yapabilirim ki, görüntüyle bitmiyor her şey 🤷🏻‍♀️
genç gözükme ve bakımlı olma açısından örnek verdim onu ama günün sonunda değişen bişey olmuyor, haklısın :)

+1 kesinlikle.
ayrıca erkeklerin kadınların yaşı üzerinden sürekli sallayıp durmalarına karşın (30 yaş üstü kadına bile laf ediyorlar, erkeklerin yaşla alakalı imalarını bilmeyen yok) kadınların yaşlı erkeklerin yaşlı olmadığına dair canhıraş savunmaları çok itici.
konu erkek olunca bazı kadınlar neresini savunacağını şaşırıyor öyle bi akıl tutulması yani, bu kadar erkek meraklısı olmayın ya yok yaşlı değilmiş yok çok genç gösteriyormuş yok 70 yaşına kadar yaparmış. ne bu dede merakı?

Geçenlerde hiç evlenmemiş, iyi bir kariyeri olan 54 yaşında olan bir adam 33 yaşındaki çalışma arkadaşım tarafından red edilince kendi yaşına bakmadan kızı yaşından vurmuştu. Ama kadınlarımız hala yaşını başını almış adamları genç göstermek için elinden geleni yapıyor.

Son düzenleme:
Geçenlerde hiç evlenmemiş, iyi bir kariyeri olan 54 yaşında olan bir adam 33 yaşındaki çalışma arkadaşım tarafından red edilince kendi yaşına bakmadan kızı yaşında vurdu. Ama kadınlarımız hala yaşını başını almış adamları genç göstermek için elinden geleni yapıyor.
kızı vurdu mu doğru mu okudum??

Geçenlerde hiç evlenmemiş, iyi bir kariyeri olan 54 yaşında olan bir adam 33 yaşındaki çalışma arkadaşım tarafından red edilince kendi yaşına bakmadan kızı yaşından vurmuştu. Ama kadınlarımız hala yaşını başını almış adamları genç göstermek için elinden geleni yapıyor.
evet ve ben burada bu duruma tepki gösterdim diye dün bir kadın üye tarafından, o alıntıladığın yorumum için "hadsiz, terbiyesiz, yaş algısı kapalı, akıl tutulması yaşayan" ilan edildim burada bir kadın üye tarafından.
52 yaşındaki bir adamı kendime göre "dede" olarak gördüğüm için yemediğim laf kalmadı
artık yaşlı sayılmazmış, eskidenmiş o, ben dede diyemezmişim, 70 yaşına kadar seks hayatı varmış erkeğin :)
bu argümanlar ve bana edilen tekrar okumaya başkası adına utanç duyduğum sözler ortada.
benden 20 yaş büyük adamlara libidom yükselmiyor diye yaş algısı kapalı ilan edildim (bu kısmı böyle algıladım çünkü ilişkiler üzerine konuşuyoruz, baba - kız veya torun - dede başlığı değil, konu sahibinin sevgilisiyle alakalı bu başlık)

bu arada benim de reddetmiş olduğum yaşça büyük bir erkek tarafından bu yaştan sonra kimi bulacaksın aklını başına topla gibi bi cümle duymuşluğum oldu bu senenin başında.

alıntıladığın yorumumda senin ismin etiketli değil, yazının hiçbir yerinde adını geçirmiyorum, seni alıntı da yapmadım.
bu kadar kadın arasından sadece sen üzerine alınmışsın ve son derece berbat bir üslupla cevap yazmışsın.
ben sana o üslupla yanıt vermeyeceğim çünkü üslup insanın kimliğidir, ben seviyemi asla düşürmem.

şimdi öncelikle bu konu başlığında yakama yapışır gibi durduk yere önceki akşamdan beri alıntı yapıp yapıp bişeyler yazıyorsun
üslubuna değinmiyorum tekrar çünkü sen böyle birisin belli ki.
52 yaşında bir erkeği yaşlı bulmama itiraz edip edip duruyorsun
sırf ayıp olmasın hadi yorumu havada kalmasın diye bir iki cevap verdikten sonra baktım olmayacak, sana en sonunda beni alıntılamamanı rica ettim ona rağmen gelip bu yorumu yazmış olman şaka gibi :)
kendini kötü hissetmen gerekirdi oysa ki, çünkü karşındaki sana "bana yazma artık" diyor, sıkılmış belli ki, muhatap olmak istemiyor ama hala ısrarla yazıyorsun falan. ben olsam utanırdım yazmaya. sen rahatsız değilsin demek ki seninle iletişim kurmak istemeyen birine yazmaktan, tamam.
doğrudan kişisel sataşmalarla dolu bişey yazdığın için şimdi tek tek cevap vereyim.

ben seni tanımıyorum, sitede ismini ilk kez gördüm. "ben o değilim" diye giriş yapman yorumumu üzerine alınmanın kaçıncı seviyesi? bu arada ben bilemem yani sen misin değil misin. ilgilendirmez de zaten beni.
neyse senin hayatın ve karakterin beni ilgilendirmiyor. üzerine alınman benim sorunum değil.

yaş algısı dediğin şey nedir? ben 30lu yaşların başında bir kadın olarak 52 yaşındaki bir adamı yaşlı buluyorum ve bu benim şahsi fikrim.
neden bu kadar kişisel bir konudaki düşüncemi değiştirmek için kendini paraladın anlam veremedim. bari üslubun düzgün olsaydı.
yaşadığım yerdeki 50 yaşındaki adamlar tasvir ettiğin tarzda değiller. öyle de olabilirlerdi, o onların tercihi olurdu. bize ne bundan? onların kişisel tercihi?? sorumlusu diğer insanlar olamaz ki :)
yaş algısı yaş algısı diyorsun da, ben zaten hiçbir zaman kendimden 20 yaş büyük adamlarla ilişki yaşayan bir kadın olmadım hiçbir zaman. doğal olarak bu adamlar genç de gösterseler benim işim olmaz. tarzım değil, bak türkçe konuşuyorum, anlaması en kolay biçimde yazıyorum özellikle sana :)
yani bu adamlar benim için dünya ahiret dededir ve öyle kalmaya devam edecektir. sen kendini de paralasan bu böyle :) meraklısı gitsin beraber olsun, bana ne bundan?
yazdığım yorum neden bu kadar dokundu senin içinde bir yerlere bilmiyorum ama yapacak bişeyim yok açıkçası. şahsi fikirlerimi yazmak için senden izin alacak değilim.

kendimden 20 yaş büyük bir erkeği yaşlı bulmam akıl tutulması değil.
akıl tutulması lafının sözlük anlamı, aklın başka bir aklın yörüngesine girmesi ve etkisi altında kalmasıdır
yani ben hemcinslerimin kendilerini sürekli yaştan vuran karşı cinsin yaşlı oluşunu kabul etmemesine yönelik yaptığı savunmaları ve avunmaları mantıksız buluyorum, başka akılların etkisi altında kala kala bu savunmaları yapar duruma geldiklerini düşünüyorum.
ben o öfke saçarak cevap verdiğin yorumumu başka bir aklın etkisiyle yazmadığım için akıl tutulması yaşamış olmuyorum yani, düz mantık.
50lerindeki adamlara farklı gözle bakmadığım için at gözlüğü takmış oluyorsam ben çok memnunum o at gözlüğünden ya :) bu yaşlı adamlar kimin oluyorsa olsun ama benden uzak olsun zaten.
son olarak, ben haddimi de biliyorum, terbiyesizlik de yapmadım. ama senin için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, üslubun ortada.
ezcümle zaten şahsi fikirlerim senin için sıkıntı olmamalı çünkü seni ilgilendirmiyor. keşke bunun en başında farkına varsaydın da beni bi rahat bıraksaydın, 50 kere alıntı yapıp ısrar etmeseydin. zira kişisel görüşlere saygı duymak zorundasın ve senin kabullenmemen, alıntı üstüne alıntı yapıp ağzını bozacak kadar kadar itiraz etmen kimsenin umurunda değil :)
52 yaşı genç bulan kesim kesinlikle 40 - 45 yaş arası kişilerdir.. O yüzden o yaşı çok normal buluyorlar.

Ben de 42 yaşımdayım ama bana da 52 yaşındaki adam dede gibi geldi.. 37 yaşındaki bir kadına göre gayette büyük ve dede bunu yaşamak şart değil anlamak yeterli.
Ve genç bulamayanları da eleştirmek çok yanlış Hele ki 30 yaş civarını..

Herkes kendi fikrini söyleyip geçse daha sağlıklı olur..

52 yaşı genç bulan kesim kesinlikle 40 - 45 yaş arası kişilerdir.. O yüzden o yaşı çok normal buluyorlar.

Ben de 42 yaşımdayım ama bana da 52 yaşındaki adam dede gibi geldi.. 37 yaşındaki bir kadına göre gayette büyük ve dede bunu yaşamak şart değil anlamak yeterli.
Ve genç bulamayanları da eleştirmek çok yanlış Hele ki 30 yaş civarını..

Herkes kendi fikrini söyleyip geçse daha sağlıklı olur..
evet
bu arada ağırlıklı olarak partnerler, ilişkisel açıdan yapıyoruz bu yorumları
yaş birçok açıdan göreceli olabilir. örneğin şarkıcı metin arolat dün 52 yaşında hayatını kaybetti. ben 52 yaşı kendi açımdan romantik anlamda yaşlı bulsam da ölmek için çok genç mesela
bi de şu açıdan bakıyorum mesela insanda yaşa bağlı bazı durumlar oluyor ister istemez. kadın olsun erkek olsun
hayatın birçok alanında tercihleri değişebiliyor en basidinden
e şimdi ben kendimden 20 yaş büyük birini hayatıma alsam sanki 20 sene sonra yaşayacağım şeyleri şimdiden yaşamış ve deneyimlemiş gibi bir enerjiye gireceğim gibi hissediyorum
bu benim şahsi fikrim, başka birine çok çekici gelebilir ama bana çok uzak mesela.

30uma gireceğim 52 yaşındaki biri ‘’bana göre’’ dededir hakikaten, kendileri o yaşa yakın olanlar alınıyor galiba, benim eşim dede değil diye.
52 yaşındaki bir adam, şayet sizin ebeveynleriniz çok genç yaşta evlendiyse, olsa olsa ebeveynlerinizin yaşında olur; dedeniz yaşında değil.

Bazı ifadelerin bana göresi, sana göresi yoktur. Bir insana dede diyorsanız, reşit olma yaşını baz alarak aranızdaki yaş farkı en az 38+ yaş olmalıdır.

30 yaşındaki yetişkin bir kadının 52 yaşındaki bir adam veya kadın için dede - nene benzetmesi yapması da hiç hoş durmuyor.

Hayır. Kızın yaşına laf etti. Sende bu yaştan sonra kiminle evleneceksin sanki demişti kıza.
Hiç buna sen kendi yaşına baktın mı diyen olmadı mı? Bunları ama genç gösteriyo ama işi iyi ama kariyeri var diye diye tepemize çıkardılar zaten hayırlı halt değillerdi üstüne laf sahibi oldular.

52 yaşındaki bir adam, şayet sizin ebeveynleriniz çok genç yaşta evlendiyse, olsa olsa ebeveynlerinizin yaşında olur; dedeniz yaşında değil.

Bazı ifadelerin bana göresi, sana göresi yoktur. Bir insana dede diyorsanız, reşit olma yaşını baz alarak aranızdaki yaş farkı en az 38+ yaş olmalıdır.

30 yaşındaki yetişkin bir kadının 52 yaşındaki bir adam veya kadın için dede - nene benzetmesi yapması da hiç hoş durmuyor.
Okumadım bile, beğenmedim atabilirsin direkt. Lütfen beni alıntılama bu forumda.

X