Bu lüks takıntısı sizi de sinir ediyor mu

Buluttan hariç yedeklemek mümkün. Ben normal laptopa aktarıyorum oradan da hariciye atıyorum. Siz bence kullanmayı tam çözememişsiniz.
Hangi uygulamadan bahsediyorsunuz onu da anlamadım. Bulut haricinde ücretli bir program yok bende. App storedan yine bedava indiriyorum ben.
Hatta telefonu değiştirince öbür telefondan hepsi çabasız kendiliğinden geliyor yenisine. Aksine ücret yada başka bir şey olmadan yeni telefona aktarıyor
Kızım bebekti, evdeki bilgisayardan video yüklemeye çalıştım internetsiz kullanalım diye, yolculuk vardı ertesi gün. Saatlerimi yedi bağlanmadı. O zamanlar böyle uyuzlukları olduğunu bilmiyordum. Çocuğa oyun indiriyorsun 5 tur oynadıktan sonra ücret talep ediyor. Play storeda ücretsiz olan şeylerin çoğu appstoreda ücretli. Huawei kullandım bir ara appstorla anlaşma yaptı diye değiştirdim telefonu. Kapris çekemem ben.

Bütün telefonlarda mail uygulamasıyla eski bilgileri saniyeler içinde yüklemek mümkün, bu bir extra değil ki.

Ne çok kinlenmişsiniz Apple a
Vallah az daha yazarsanız elimdekinden soğucam 🤣🤣🤣
O gün yaşadığım çaresizliği anlatamam 🤣🤬 cinnet geçirdim. Meğer haspam apple dışında bilgisayardan veri almıyormuş. Ha şimdi değişmiştir bir şeyler ona bir şey diyemem ama bu saatten sonra bedava da verseler sokmam evime.

Kızım bebekti, evdeki bilgisayardan video yüklemeye çalıştım internetsiz kullanalım diye, yolculuk vardı ertesi gün. Saatlerimi yedi bağlanmadı. O zamanlar böyle uyuzlukları olduğunu bilmiyordum. Çocuğa oyun indiriyorsun 5 tur oynadıktan sonra ücret talep ediyor. Play storeda ücretsiz olan şeylerin çoğu appstoreda ücretli. Huawei kullandım bir ara appstorla anlaşma yaptı diye değiştirdim telefonu. Kapris çekemem ben.

Bütün telefonlarda mail uygulamasıyla eski bilgileri saniyeler içinde yüklemek mümkün, bu bir extra değil ki.
Bunda mail yok. Otomatik geliyor. Telefonu açıyorsun merhaba x diyor yüklüyor.
Ekstra araç uyumu da var. Arabaya bindiğin anda hoşgeldin x diyor.
Siz kullanamadınız diye gerçekler değişmiyor yani 😁
10 küsür senedir kolaylığı ve basitliği sebebiyle apple kullanıyorum ben. İmaj için olsa dediğiniz gibi sürekli model yükseltirim. Öyle komplekslerim yok yani açık ara piyasanın en iyisi İOS.
Ve diğer uygun fiyatlarla da aynı kulvarda değil. Bariz fark var.
Aynısı daha ucuza yok yani 😄

Eski veya değil orasını bilmiyorum ama ios kullananimi bu kadar yaygın değilken cogu android kullanıyordu 🤷🏻‍♀️

Ne zaman selfie revaçta oldu o zaman kullanmaya başladı çoğu kişi ben boyle düşünüyorum .

Android kullananlar da mesela atıyorum 10 cikmis 9 u satayım 10 unu alayım diyen yok 🫠
İlk çıktığı günden beri Iphone kullanıyorum
Iphone 3G di hata ey gidim günler
Hiç Android kullanmadım yani
Ondan önce tuşlu telefonum vardı
Geçenlerde şirket telefonum değişti elime yeni model samsung verdiler, 2 ay alışmaya çalıştım yok olmadı bitürlü alışamadım, dedim bunu alın bana ya eskisini geri getirim yada yeni model bir Iphone verin. Neyseki Iphone15 ile değiştiler, android kadar kullanışsız işletim sistemi yok bence

Çünkü appstore’a her önüne gelen giremez. Onlarca incelemeden geçirilerek kullanıma sunulur uygulamalar. Bu da telefonunuzun virüslerden korunması, banka vb hesaplarınızın güvende kalması anlamına gelir.

Hayır androidde mail hesabıyla bir telefondaki bütün içeriği diğer telefona aktaramazsınız. İki telefona da yüklenmesi gereken bir app ile yapabilirsiniz bunu. Bu da yine telefonunuzdaki bütün bilgilerin başka insanların eline geçmesine sebep olur.

Bundan neden rahatsız olsunki zaten?
Kimse silah zoruyla taktırmamıştır o saati koluna
Benim yorumum daha çok sizin her saatde akrep ve yelkovan var olan kısmınaydı. Sanki adamcağız okadar para içinde yüzerken hep çok mütevazi yaşıyormuş istese alasını alır ama almamış gibi.
Saatin de alasını takabilirdi o gün ama eline geçeni takmış işte. Her gün her gün alası olsun dememiş, o gün mütevazi davranmak istemiş. Halbuki asgari ücret alab birçok kişi samsung bile koymuyor cebine, karizmam sarsılır diye düşünebiliyor. Sanırım yeterli.

Hangisinde telefonu bul ve kilitle özelliği var?
Android çalındığı zaman imei numarası değişip ikinci elciye gayet satılırken aynısı iPhone’da mümkün değil.
Bu da benim için gayet yeterli.
Dediğim gibi 5 senede 11 kullanıyorum öncesinde de 3 yada 4 sene 7 kullandım ve hiç bahsettiğiniz sorunları yaşamadım ben.
E 100bin verdiğiniz telefon yapsın onu tabi ama ben hayatımda hiç telefon çaldırmadım. Çaldırsam da çok acımam çünkü 100bin lira değil. Uzaktan sıfırlama özelliği neredeyse bütün telefonlarda var artık. Bilgilerim çalınmasın yeterli.

Sizin yaşamadığınız her şeyi ben bir ipad ile fazla fazla yaşadım. Var olsun apple 😡

Sizin düşünceniz gerçekleri değiştirmiyor ki. İos (iphone) androidden 2 sene önce piyasaya çıktı, tek başına onlarca android telefon markasına rağmen hala bütün pazarın lideri adamlar. Mok atmanın anlamı yok.
Ben markaya kötü demiyorum ki .sadece aynı kalite başka telefonlarda da var dedim .

valla ben "kac ulke gezmis, gencligini doya doya yasamis mi" diye sectim koca adayimi. hayatini harika yasamis, sevmedigi isi birakip yeniden okumus, uc ayri kitada yetimhanede gönüllü calismis. "demek ki hayati yasamayi biliyor, beraber de guzel bir hayat yasariz" diye düşündüm. bana ne birikiminden. bir sekilde alınacak olan alinir nasilsa.
hayatima giren flortleri eleme yöntemimdi. eger araba taksidi odeyip, ailesini ihya edip kendi hayatini bombos yasiyorsa hic devam etmiyordum o kisiyle, biraz flort sonra uzaklasiyordum 😅
bu adam da iyisini yapıyor bence. konu sahibinin istedigi gibi kit kanaat gecinip altin alip dursa birkac seneye evlenirken kiz tarafi tonla altin isteyecek, gelinin bilezigine bunca sene kismis olacak kendinden😅
Ben daha dün kocamı konu sahibinin bahsettiği telefon ücretine yakın fiyata 3 günlük bir hobi kursuna yolladım.
Hayat bu ertelemeye gelmez.
Gittikleri yerde il değişikliği yapacaklarından 3 gün için bebeğimi günlük 4-5 saat yollarda perişan etmek istemediğimden ben gitmedim.

10 küsür senedir kolaylığı ve basitliği sebebiyle apple kullanıyorum ben. İmaj için olsa dediğiniz gibi sürekli model yükseltirim. Öyle komplekslerim yok yani açık ara piyasanın en iyisi İOS.
Bu sizin o da benim görüşüm. Telefon bana hoş geldin demesin mümkünse. Arabaya binince hoparlöre bağlanması gayet yeterli. Ha o bilgilerin otomatik gelmesi için bir işlem vardır mutlak telefona vahy gelmez sonuçta. Mesele aslında sizin gibi sabit kullanıcılar da değil, boşa alındınız. Her sene son çıkan modeli almaya çalışan zerzevatlar. Aslında konu apple de değildi ama adı geçince oraya bağlandı. Kesene göre yaşamakla zenginmiş gibi yaşamaya çalışan arasındaki farktı. Her şeyin makul ve kaliteli olanı vardır. Lcwdan giyecek alırım ama kumaştan anladığım için elime ilk geçeni değil kumaşı en kaliteli olanı seçerim, sırf zara diye para vermem, pazardan bile en kaliteli kumaşı alıp çıkacak kadar iyi bilirim bu işleri, veremem de zaten. Miras yedi değilim, hem kendim hem çocuklarım için gelecek kaygım var. 10 yılda 2 telefon değiştirsem yine de iphone parası vermiş olmam. O parayı daha işlevsel bir şey için kullnırım, en kötü tatile çıkarım, kedi köpeğe mama alırım ama cebime soktuğum şeye vermem. 30bin maaş alan adam o telefonu almak için ya kredi çekecek ya yatırımını bozacak, değer mi yani, bence değmez. Bir de sonra sevgililerinin birikmişiyle araba sahibi olup kendi üzerlerine yapmaya falan kalkıyorlar. Kafa yapısı belli.

Çünkü appstore’a her önüne gelen giremez. Onlarca incelemeden geçirilerek kullanıma sunulur uygulamalar. Bu da telefonunuzun virüslerden korunması, banka vb hesaplarınızın güvende kalması anlamına gelir.

Hayır androidde mail hesabıyla bir telefondaki bütün içeriği diğer telefona aktaramazsınız. İki telefona da yüklenmesi gereken bir app ile yapabilirsiniz bunu. Bu da yine telefonunuzdaki bütün bilgilerin başka insanların eline geçmesine sebep olur.
Ajan ya da iş adamı olmadığım için bunlar beni çok enterese etmiyor. İhtiyacım yok. Pek çok insanın da yok.

Ya biraz uç örnek ama tofaşı mercedes ile kıyaslamak gibi birşey
İkisinin mantığı aynı ayağımı yerden kessin beni a noktasından b noktasına getirsin
Nasıl tofaş mercedesden daha iyi demiyorsak, iOS ile Androidide kıyaslamamak lazım

Banka uygulaması da kullanmayıp taş devrinde yaşıyorsunuz sanırım 😂
Yok canım o kadar da değil 🤣 ama telefonumu hiç çaldırmadığım için hesap kaygısı yaşamadım. Bir kaç uygulama kurmak öldürmüyor insanı. Ama o parayı bir telefona bağlarsam kalbim durabilir 🤣 çünkü bütçem buna uygun değil ve bunun gayet farkındayım çok şükür 😁

Ya biraz uç örnek ama tofaşı mercedes ile kıyaslamak gibi birşey
İkisinin mantığı aynı ayağımı yerden kessin beni a noktasından b noktasına getirsin
Nasıl tofaş mercedesden daha iyi demiyorsak, iOS ile Androidide kıyaslamamak lazım
Ben araba konusunda da aynı şeyi düşünüyorum, mercedese binmem gerekmiyor toyota var hundai var Renault var 🤣 seç beğen al işte

Yok canım o kadar da değil 🤣 ama telefonumu hiç çaldırmadığım için hesap kaygısı yaşamadım. Bir kaç uygulama kurmak öldürmüyor insanı. Ama o parayı bir telefona bağlarsam kalbim durabilir 🤣 çünkü bütçem buna uygun değil ve bunun gayet farkındayım çok şükür 😁
Çocuklar alır bie uygulama ya da oyun indiriverir hoop gitti hesaplar, telefon çaldırmaya gerek yok bunun için. Teknolojiden biraz bihaber gördüm sizi 😂

X