Bu lüks takıntısı sizi de sinir ediyor mu

Bazen marka ürünler cidden çok kaliteli oluyor ama bazen de kalitesiz çıkıyor. Şans işi herhalde.

Bu arada o nasıl babaanne ya, stanley termosu varmış!? Vayy be!! Bizim babaannelerden bakır bardak, krom bardak gelir anca. 😁😁
İlk tbmm millet vekillerinden birinin hanımıymış kendisi. Son birkaç yılında tanıdım kitap gibi kadın dedikleri modellerdendi rahmetli.

Mesela maaş 30 bin TL diyelim. Ama iphone 16 pro max alıyor hayatınızdaki kişi. İnsanın ayağını yorganına göre uzatması gerekmez mi? Çok saçma geliyor bana. Sizce?
Benim aylık 75bin tl gelirim var , telefonum eskidi ısınıyor hatta ama hala yenisini almıyorum tamamen bozulana kadar da almıcam. Bu tarz insanları anlamak zor

Hadi diyelim samsung ve iphone arasında teknolojik olarak devasa bir fark yok. Ama firma garantisi olarak deli dehşet bir fark var. Bin yıl önce aldığın telefonu götürdüğünde çok cüzi bir ücret karşılığında aynısını ya da artık üretilmiyorsa muadilini veriyor adamlar. Sırf bunun için bile tercihim.

Çok başka, alakasız bir üründen örnek vereyim. Stanley termosları herkes bilir. Ablamda eniştemin babaannesinden kalan bir stanley vardı yaklaşık 40-45 yıllık tahminimizce. Boyaları bile dökülmüştü. Biz onu firmaya gönderdik bu artık termos işlevini yerine getirmiyor diye. İki hafta içinde yenisini gönderdi adamlar. Çünkü ömür boyu garantili.

Yine aynı şekilde öyle çok abartı pahalı olmasa da yaklaşık 8-10 yıl önce aldığım bir lacoste çantam var. Bu yaz fermuarının ucundaki parça koptu ama kullanımda bir sıkıntı yok fermuar çalışıyor. Ne yapabiliriz diye aldığım yere götürdüm, biz bir gönderelim firmaya dediler. Aynısının yenisi geldi yine. Hatalı üretimmiş öyle dediler. Neredeyse 10 sene tepe tepe kullandım ben o çantayı 😂

İnsanlar markaya para verdiğimizi sanıyor ama aslında kaliteye ve arkasındaki firma güvencesine para veriyoruz. 1 sene sonra çöp olacak çin malı almadığımız için müsrif oluyoruz 🙄
Kesinlikle öyle.
Ben arkadaşımın kızıma cartersdan tulum almıştım. Kargoya geç verdikleri için bir hafta gecikti hediyem. Mail attım gecikmeden dolayı.
Bana özür dilediler ve size hediye vermek isteriz dediler. Oğluma da hediye çeki tanımlandı.
Yine aynı şekilde oğluma aldığım pahalı yüzme kolluğunda delil olduğunu fark edip oteldeyim yanımda tamir kiti yok gönderir misiniz diye mail attım. Aynı gün sıfır kolluk direkt kargolandı.
Kimse kusura bakmasın. Hem uygun hem aynı kalite diye bir şey yok.
En basiti LCW den oğlum aldığım penyelerin ağzı burnu hemen kayıyor ama aynısı ortalama diğer markalarda o kadar da çabuk olmuyor.
Ucuza aynı kaliteyi aldım demek kendini kandırmak oluyor. Mutlaka fark var

Konudaki şahıs bilgisayar mühendisiymiş evet ama işini yapmıyor hatta işini yapmak için çaba da sarf etmiyor. Bu durumda o para da sadece ziyan benim gözümde.

Kendim samsung kullanıyorum, o telefonu kızıma aldım ben. Liseyi bitirmeden de eline iyi bir marka vermem, ha iyi marka da asla apple olmayacak. Çok isterlerse kendi paralarını kazanınca alsınlar. Ha samsung da olsa kesemi zorlayan ya da işimi görecek olandan fazlasını asla almam.

Siz istediğinizi alın kullanın. Bence devasa fark fiyatta. Elimde 4 yıldır a51 var. Ne yavaşladı ne de dondu. İndirip kullanamadığım uygulama da yok. Bu da benim için yeterli. Öyle 100bin ödenecek bir fark da hayal edemiyorum. O garantisi bu garantisi, yok kırılan camın telafisi. O garantilerin hiçbirine de ailecek ihtiyaç duymadık. Bize Lazım değil yani.
Sizin daha çok marka takıntınız var bence.
Bir markaya bu kadar nefret besleyip çocuklarımı da yönlendiriyorum demeniz tuhaf geldi bana.
Benim eşim de android sever, çok para vermez. Ama oğluma iPad almamıza ağız burun bükmedi.
Çünkü ikimizin aygıtı birbirine bağlanıyor en basiti. Kontrol ediyorum. Kaybolduğunda iphonu bul ve kilitle e özelliği var. Sınırlama özelliği var.
Şimdi neden illa bir marka lüks görüyor gözüne diye çocuğumu bundan mahrum edeyim.
Mesela oğlum epeydir ps istiyor. Bana da oyun konsolu saçma geliyor.
Ama oğluma da dedim ortaokulda iyi bir burs oranı kazanırsa gayet alacağım. Neden bana göre saçma veya lüks diye heves kırayım. Gayet de saçma bularak alacağım yani.

Ay android kullanamıyorum diyenler malum marka üretilen kadar ne yapıyordu 😁 .
Ben telefonda kameraya takiğim elimdeki iyi değil kamera açısından. Ama oğlumun telefonu birebir onlar gibi çekim kalitesi şimdi oğlumunki 30 bin civarı ne gerek var 100 bin ustu vermeye

Bana da yenisi çıktıkça onu almak çok mantıksız geliyor sonu yok çünkü 😵‍💫

Kesinlikle öyle.
Ben arkadaşımın kızıma cartersdan tulum almıştım. Kargoya geç verdikleri için bir hafta gecikti hediyem. Mail attım gecikmeden dolayı.
Bana özür dilediler ve size hediye vermek isteriz dediler. Oğluma da hediye çeki tanımlandı.
Yine aynı şekilde oğluma aldığım pahalı yüzme kolluğunda delil olduğunu fark edip oteldeyim yanımda tamir kiti yok gönderir misiniz diye mail attım. Aynı gün sıfır kolluk direkt kargolandı.
Kimse kusura bakmasın. Hem uygun hem aynı kalite diye bir şey yok.
En basiti LCW den oğlum aldığım penyelerin ağzı burnu hemen kayıyor ama aynısı ortalama diğer markalarda o kadar da çabuk olmuyor.
Ucuza aynı kaliteyi aldım demek kendini kandırmak oluyor. Mutlaka fark var
O kolluğun şu an bende olması 😂🥰

Ay android kullanamıyorum diyenler malum marka üretilen kadar ne yapıyordu 😁 .
Ben telefonda kameraya takiğim elimdeki iyi değil kamera açısından. Ama oğlumun telefonu birebir onlar gibi çekim kalitesi şimdi oğlumunki 30 bin civarı ne gerek var 100 bin ustu vermeye

Bana da yenisi çıktıkça onu almak çok mantıksız geliyor sonu yok çünkü 😵‍💫
Android ios’tan eski değil ki 😂😂😂😂 ay baya güldüm buna kusura bakmayın 😂

Bir markaya bu kadar nefret besleyip çocuklarımı da yönlendiriyorum demeniz tuhaf geldi bana.
Benim eşim de android sever, çok para vermez. Ama oğluma iPad almamıza ağız burun bükmedi.
Çünkü ikimizin aygıtı birbirine bağlanıyor en basiti. Kontrol ediyorum. Kaybolduğunda iphonu bul ve kilitle e özelliği var. Sınırlama özelliği var.
Şimdi neden illa bir marka lüks görüyor gözüne diye çocuğumu bundan mahrum edeyim.
Ama oğluma da dedim ortaokulda iyi bir burs oranı kazanırsa gayet alacağım. Neden bana göre saçma veya lüks diye heves kırayım. Gayet de saçma bularak alacağım yani.
Nefret de besliyorum evet. Evdeki bilgisayar bağlayıp veri aktaramdığım ipad beni nefrete sürükledi zamanında. O gün kendime söz verdim bu eve apple girmeyecek diye 🤣 gerçekten böyle oldu. İpad telekomdan hediyeydi o zamanlar. Sonra güncellemesi kesildi, format kabul etmedi, kullanılamaz hale geldi. Kimse de çözüm bulamadı. Attık çöpe. Hem dünyanın parasını vereceğim hem bozulana kadar kullanamayacağım. Eeeee tüküreyim böyle kaliteye. Makul fiyatlı alırım, iyi baktığım sürece de uzun zaman kullanırım. Elimdeki telefon orta fiyatlı bir makineydi o zamanlar, halâ gayet aktif, istediğim uygulama iniyor, istediğim yere giriyor, veri aktarımı sorun olmuyor.

Applea istediğin uygulamayı indirmek için ücret ödemen gerekiyor sürekli. Neymiş hafıza dolmasın insanlar az yüklensinmiş, oldu canım zaten siz telefonunuzu koruyun diye bir kamyon para verip uygulamayı da ücretli indireceğim. Bana uymuyor bunlar. 1 iphona vereceğim parayla ömür boyu telefon yenilerim ben. İyi bakayım yeter.

Android ios’tan eski değil ki 😂😂😂😂 ay baya güldüm buna kusura bakmayın 😂
Eski veya değil orasını bilmiyorum ama ios kullananimi bu kadar yaygın değilken cogu android kullanıyordu 🤷🏻‍♀️

Ne zaman selfie revaçta oldu o zaman kullanmaya başladı çoğu kişi ben boyle düşünüyorum .

Android kullananlar da mesela atıyorum 10 cikmis 9 u satayım 10 unu alayım diyen yok 🫠

Direkt neden bitiremiyorsunuz? Adamin parasini hesaplamak kolay ama is ayrilmaya gelince net degilsiniz. Direkt ayrilsaniz para mi istiyor ben anlamadim.
Nedenini sorarsa
Benim aylık 75bin tl gelirim var , telefonum eskidi ısınıyor hatta ama hala yenisini almıyorum tamamen bozulana kadar da almıcam. Bu tarz insanları anlamak zor
Konudan bağımsız ama öğretmenler 75 bin mi alıyor

Yazmayı unutmuşum o bahsettiğiniz özellikler bir tıkla bütün telefonlara uygulanabiliyor.

Nefret de besliyorum evet. Evdeki bilgisayar bağlayıp veri aktaramdığım ipad beni nefrete sürükledi zamanında. O gün kendime söz verdim bu eve apple girmeyecek diye 🤣 gerçekten böyle oldu. İpad telekomdan hediyeydi o zamanlar. Sonra güncellemesi kesildi, format kabul etmedi, kullanılamaz hale geldi. Kimse de çözüm bulamadı. Attık çöpe. Hem dünyanın parasını vereceğim hem bozulana kadar kullanamayacağım. Eeeee tüküreyim böyle kaliteye. Makul fiyatlı alırım, iyi baktığım sürece de uzun zaman kullanırım. Elimdeki telefon orta fiyatlı bir makineydi o zamanlar, halâ gayet aktif, istediğim uygulama iniyor, istediğim yere giriyor, veri aktarımı sorun olmuyor.

Applea istediğin uygulamayı indirmek için ücret ödemen gerekiyor sürekli. Neymiş hafıza dolmasın insanlar az yüklensinmiş, oldu canım zaten siz telefonunuzu koruyun diye bir kamyon para verip uygulamayı da ücretli indireceğim. Bana uymuyor bunlar. 1 iphona vereceğim parayla ömür boyu telefon yenilerim ben. İyi bakayım yeter.
Buluttan hariç yedeklemek mümkün. Ben normal laptopa aktarıyorum oradan da hariciye atıyorum. Siz bence kullanmayı tam çözememişsiniz.
Hangi uygulamadan bahsediyorsunuz onu da anlamadım. Bulut haricinde ücretli bir program yok bende. App storedan yine bedava indiriyorum ben.
Hatta telefonu değiştirince öbür telefondan hepsi çabasız kendiliğinden geliyor yenisine. Aksine ücret yada başka bir şey olmadan yeni telefona aktarıyor

Ne çok kinlenmişsiniz Apple a
Vallah az daha yazarsanız elimdekinden soğucam 🤣🤣🤣

Eski veya değil orasını bilmiyorum ama ios kullananimi bu kadar yaygın değilken cogu android kullanıyordu 🤷🏻‍♀️

Ne zaman selfie revaçta oldu o zaman kullanmaya başladı çoğu kişi ben boyle düşünüyorum .

Android kullananlar da mesela atıyorum 10 cikmis 9 u satayım 10 unu alayım diyen yok 🫠
Sizin düşünceniz gerçekleri değiştirmiyor ki. İos (iphone) androidden 2 sene önce piyasaya çıktı, tek başına onlarca android telefon markasına rağmen hala bütün pazarın lideri adamlar. Mok atmanın anlamı yok.

Yazmayı unutmuşum o bahsettiğiniz özellikler bir tıkla bütün telefonlara uygulanabiliyor.
Hangisinde telefonu bul ve kilitle özelliği var?
Android çalındığı zaman imei numarası değişip ikinci elciye gayet satılırken aynısı iPhone’da mümkün değil.
Bu da benim için gayet yeterli.
Dediğim gibi 5 senede 11 kullanıyorum öncesinde de 3 yada 4 sene 7 kullandım ve hiç bahsettiğiniz sorunları yaşamadım ben.

X