Bu lüks takıntısı sizi de sinir ediyor mu

Çocuklar alır bie uygulama ya da oyun indiriverir hoop gitti hesaplar, telefon çaldırmaya gerek yok bunun için. Teknolojiden biraz bihaber gördüm sizi 😂
İki çocuk büyüttüm böyle şeyler yaşamadım, demek ki herkesin başına gelmiyormuş.

İki çocuk büyüttüm böyle şeyler yaşamadım, demek ki herkesin başına gelmiyormuş.
Daha durun tam büyümediler. Çok yakınımın başına geldi. Ergen 17’lik oğluna şu uygulamayı indirip günde 8 saat açık tutar online olursan günde 300 lira kazanırsın demiş birileri. Bu evdeki bütün cihazlara anne babasının telefonu dahil uygulamayı yüklemiş. Bütün banka hesapları silip süpürüldü. 2-3 yıl geçti üstünden hala uğraşıyorlar. Hayır bu çocuk para sıkıntısı çeken, dar gelirli bir ailenin çocuğu da değil. Yani o kadar güvenmeyin bebelere.

Daha durun tam büyümediler. Çok yakınımın başına geldi. Ergen 17’lik oğluna şu uygulamayı indirip günde 8 saat açık tutar online olursan günde 300 lira kazanırsın demiş birileri. Bu evdeki bütün cihazlara anne babasının telefonu dahil uygulamayı yüklemiş. Bütün banka hesapları silip süpürüldü. 2-3 yıl geçti üstünden hala uğraşıyorlar. Hayır bu çocuk para sıkıntısı çeken, dar gelirli bir ailenin çocuğu da değil. Yani o kadar güvenmeyin bebelere.
Bunu yapacak çocuktan beni hiçbir teknoloji koruyamaz zaten, allaha emanet 🤣

Ay çok üzücü ama yaaa, allah kolaylık versin aileye.

Demek ki ben aynı kalite kokusu alıyorum .kamera özelliğinden başka beğendiğim birsey yok çünkü hiç kullanmadım. Ortamda oğlum yoksa fotoğraf çekmek icin iphone kullanan birini aradığım doğrudur 😅

Ama samsunglarda birebir onun kamerası gibi iyi olan var eminim model hatırlamıyorum. Benim dediğim gibi ozellik olarak gördüğüm tek şey fotoğraf kalitesi .

Bunu bir çok kez sunum fotolarına da dile getirdim .

Mesela maaş 30 bin TL diyelim. Ama iphone 16 pro max alıyor hayatınızdaki kişi. İnsanın ayağını yorganına göre uzatması gerekmez mi? Çok saçma geliyor bana. Sizce?
Evet çok saçma gereksiz birşey ve özentilik bizim millet böyle kıçında don olmaz elinde son model telefon napacan kadını erkeği fark etmiyor 😂

Konudan alakasiz olacak ama bende artik gecmek zorundayim yeni isim de kullanmam gerekiyor ve bu sekilde Samsung ile zorlanacagimi fark ettim, ztn bunun sohbeti bile geçti benim ki tamamen aliskanlikti, fotograf konusunda ailemde fotografci var vs halloluyordu ama yook yani kalite ortada, son model degil bir onceki olur bu tartisilir ama adamlar farkli bir boyutta bu net

Mesela maaş 30 bin TL diyelim. Ama iphone 16 pro max alıyor hayatınızdaki kişi. İnsanın ayağını yorganına göre uzatması gerekmez mi? Çok saçma geliyor bana. Sizce?
16 Pro almam ama iPhone kullanmaktan da vazgeçmem. Lüksle alakalı değil alışkanlık ve kamerası iyi diye benimki tamamen . Belki hayatınızdaki kişi de öyle düşünüyordur

Ben araba konusunda da aynı şeyi düşünüyorum, mercedese binmem gerekmiyor toyota var hundai var Renault var 🤣 seç beğen al işte

Rahmetli kayinpederim cok severdi Mercedesi - nasil sevmesin 99 model arabada deri koltuk koltuk isitma vs bir suru sey vardi yol tutusu vs ayri bir kategori ya :KK70:

Çok sıkıntı böle insanlar evlensen evlılık hayatlatıda böle olur kötü gün ıyı gün düşünmezler var olanı yemek isterler umarım sevgılın degıldır bu kişi

16 Pro almam ama iPhone kullanmaktan da vazgeçmem. Lüksle alakalı değil alışkanlık ve kamerası iyi diye benimki tamamen . Belki hayatınızdaki kişi de öyle düşünüyordur
Ben de sizin gibi düşünüyorum, iphone kullanıyorum ama 7 olanından. 12-13 de seçenek tabi ama herkesin bakış açısı bizim gibi değilmiş işte

Çok sıkıntı böle insanlar evlensen evlılık hayatlatıda böle olur kötü gün ıyı gün düşünmezler var olanı yemek isterler umarım sevgılın degıldır bu kişi
Of abla napacağım bitireyim mi içim elvermiyor. Çok dürüst düzgün bir çocuk ve sanırım en kötü özelliği de bu. Abartıyor muyum diye cok düsündüm

X