Bu duruma nasıl geldim ben de bilmiyorum...

Bence bu adam evlilikten korkmuyor sizinle evlenmekten korkuyor. Aslında 15 yıl kendini oyalamış. Siz ona göre fazla baskınsınız. İlişkide idare edebiliyor ama karı koca olarak bu ilişki türünü istemiyor. 15 yıl oyalayacak olsaydı sizi hoş tutmazdı. Sonuçta onun için de kaybedilmiş bir zaman olurdu bu mantıkla. Bence sizi sevdiği için terkedemiyor ama ilişki bazında uyumsuz olduğunuzun farkında.Belki daha uysal, yönetebileceği birine ihtiyacı var. Umarım hikayeniz şu uzun yıllar süren ilişkisinden ayrıldıktan sonra üç aya evlenen erkeklerin hikayesi gibi olmaz.

Allah çocuğunuza uzun sağlıklı hayırlı ömür versin. İsteyen herkese de nasip etsin. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Evet yazdığımla ilgili bu yoruma vardıysanız eğer benim de düşüncem kısmen doğru demek ki. Bu konuda vicdan yapıyordum biraz.
Vicdan yapacak bir şey yok direk çat çat söyleyin “ben buyum işine gelirse” restini özgüvensiz kadınlar çekemez siz öyle değilsiniz yapın ve izleyin

benim onu üzeceğimi, söz dinlemediğimi yani söylediği bazı seylere karşı çıktıgımı vs…

15 yıldır hala nasıl bir insan olduğunuzu anlamaması imkansız. Adam evlilik istemiyor sizinle net. Keşke daha önce üzseydiniz onu. Ayrıca sizde bir garipsiniz 15 yıl ilişki sürdürmek nedir, nasıl bir sabır var sizde anlayamadım.

İlk 2 sorunuza cevap veriyorum. Hayır kesinlikle emin değilim, olamam.konumda yok demişim ama bildiğim kadarıyla yazdım. Bildiğim gördüğüm kadarıyla konuşuyorum. Bilmediklerimden sorumlu değilim eğer öyle bir şey yapmışsa da kendi karaktersizliği olur benlik bir şey yok:) son cümlenizde de cok haklısınız uzun ilişkiden çıkanlar evet hemen evleniyor. Daha düşünecek zaman kalmıyor çünkü:)

Adamin beklentileri ütopik. 37 yaşındaki bir birey baskın olmayi birakamaz. Cabalarsa ezilmis hisseder. Onun baskinlik olarak adlandirdigi sey sizin sınırlarınızı korumaniz. En basit ornegi ev mevzusu. Onun ailesinin yasadigi evin arkasindaki evde oturmak istemeyebilirsiniz, gayette haklisiniz. Burada siz sınırlarınızı korurken sevgiliniz sizi baskın olsrak görüyor. Aslinda hayata karşı bakis aciniz bazi konularda cok zıt.

Diger arkadaslarin dedigi gibi bugun ayrilsaniz 3 ay sonra evlenebilir. Siz adamin kafasindaki profile uymuyosunuz. O daha pasif, edilgen bir birey beklentisinde

Sizinle evlenmiyorsa mutlaka istemediği içindir diye düşünüyorum . Aktif cinsel hayatınız var mı ? Bunları karşıladığınız için de gerek duymuyor olabilir . Çok sevse istese evlenirdi yaşlarınız küçük değil neyim korkusu bu ? Olmayınca boşanılıyor zaten . Bana saçma geldi düşünceleri

Söz dinlemiyorsun ne demek? O ne derse kabul etmeniz, itaat etmeniz mi gerekiyormuş? Söz dinlemiyorsun bu beni üzer ne demek ya?

15 yıl ilişki olmaz konusunda 100% katılıyorum. Hatta benden küçüklere de tavsiyelerim uzun ilişki kesinlikle yaşamamalarıdır. Ama bir şeye sabretmedim ben. Gayet mutlu yaşadım her şeyi. Zaman hayat telaşı ve farklı önceliklerle akıp gidiyor. Ama ben tercihlerimden pişman değilim. Rabbim in vardır bir bildiği. Ben ona evlilik düşüncesine geldiğim de eger istemiyorsa hemen bitireceğimi de söyledim. Belki ben konuşmayı bilemedim, belki o rahat davrandı. İnsan her şeyi beceremiyor. Benim konumda sormak istediğim zaten ben de evlilik moduna son zamanlarda girdim ama bu süre zarfında onun aklında bazı soru işaretleri bıraktım. İkna etmek değil nasıl orta yol bulabilirimdi. Şimdi onun hakkında yanlış bir şey yazmak istemiyorum. Kaç kişi okuyor hakka girmek istemem.

Yorumunuzu alkışlıyorum

Gidip açık açık evlilik istediğiniz, çocuk istiyorsanız da, anne olmak istediğinizi söyleyeceksiniz. Ayrıca artık aile ve çevrenizin baskı yaptığını anlatmalı ve 15 yıldan sonra bunları istemeye hakkınız olduğunu söylemelisiniz.

Eğlenmeye uygun değilsin benim için, başkası ile evlencem demek. Başka açıklaması yok.

Çoğu kişi 15 yıl uzun vs yazmış oyalamış yazmış. 15 yıl hadi o beni oyaladı diyelim peki kendi giden yılları? Kendi de oyalandı oluyor o zaman. Kimse kimseyi bu kadar yıl oyalamaz, oyalayamaz kendi yıllarına acır:) kendi de çabaladı durdu ve yine diyorum biz 15 yıl boyunca evlilik konuşmadık. İkimizin de farklı öncelikleri vardı kendi adıma benim daha çoktu. Cok evlenmek istesem onunla değil başkasıyla evlenirdim zaten eğer istemiyorsa. O yüzden sizin yorumunuza tekrar cevap yazıyorum. Bakış açınız için teşekkür ederim. İstediği kıvama getirmek için uğraştı hırs yaptı belki de sonuç değişmedi. Ben de orta yol bulamadım.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Net olmak iyidir evet.

Konu sahibi onun yıllarına hiç bir şey olmadı. O kariyerini yükselti, belli bir ekonomik seviyeye geldi. İstediği anda 20 yaşında bir kız bulup evlenebilir, hiç sorun değil onun için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…