Bu arkadaş bozuntusuna ne yapmalı? Savcılığa mı vermeli?

Ne yapalım? Kime şikayet edelim? Doğrusu nedir sizce?

• Savcılığa şikayet

OY: 278 68,0%
  • Anne-babaya şikayet

OY: 146 35,7%
  • Ortak arkadaşlarına yaptığı şeyi anlatmak

OY: 51 12,5%
  • Kendisiyle konuşmak neden yaptığını sormak

OY: 135 33,0%
  • Tamamen sessiz kalmak

OY: 2 0,5%

• Ankete Katılan
    409
Bence savcılığa verin ve bu kişileri tanıyanlara da anlatın olayı. Arabanızı eşyanızı kimseye vermeyin emanetin canı az olun. Gelebiliyorsanız gelip kendiniz halledin bu işi bu iki kişiye güvenmeyin.

21 22 yasin kucuk oldugunu dusunmuyorum. Böyle seyleri normallestirirsek yeni nesilin onunu alamayiz. o zaman her yaptiklarina bir sebep bulurlar.

Once kendisiyle konusulup uste cıkmaya kalkarsa savcılığa verilmeli bence.

Güncelleme:

Kizlar konustum bu Mehmetin babasi olacak adamsıyla yemin ediorum sinirden elim titriyo su an. Dedim sizi aramak hic istemezdim cocuk degil artik bu sekilde hos olmuyor farkindayim ama hem onun kendi iyiligi icin hem bir baskasinin.. bilmeniz gereken bir durum var boyle boyle. Of yazamiorum sinirden. Hatirlamadigini söylüyor gece boyu halbuki olayi ortbas etmek icin uğramış hatirlamiosa bu bile bir problem o yuzden sizin bilginiz olsun istedim ben esinizle goruscektim bu yuzden aslinda dedim. Bana soyleyin soyleyeceklerinizi siz ben buyuttum dedi. Peki dedim boyle boyle videodan gordum bu sekilde. Sarhostu o gun gec gelmis eve zaten isteyerek olmamıştır dedi. Net bi sekilde gözüküyor isteyerek oldugu dedim. Ben de bilmiyorum ama bilmedigimiz bir sorun vardir aralarinda belki dedim hani biz büyükler olarak ilgilenelim buyumesin istiyorum dedim. Hasariniz ne kadar diyo bilmiyorum dedim bakin onun icin aramadim ben uyarmak istedim sizi dedim yanlışlıkla olmustur eli çarpmıştir liseden beri tanisiyorlar diyo. Biliyorum yakin arkadas olduklarini zaten bu beni daha cok üzdü yanlislikla olmamis öyle değil diye diye anlatmaya calisiorum, o zaman gönderin videoyu ben de bakiyim diyo. Bakin diyorum gönderemem aramizda bi sorun olsa burda dukkanin sahibi suclu olur karakoldan yazi gelmeden bana videoyu verdikleri icin dedim. Zaten yaziyi işleme koysam sikayet etmis olacağım diyorum sorun olacak aramizda diyorum. Ne sorunu siz beni tehdit mi ediosunuz sizin kaskonuz falan mi yok ne kadarsa da soyleyin vereyim dedi. Iyice delirdim orda laftan anlasaniz şaşarım ilgilenseniz zaten boyle olmaz ben savcılığa vermeden videoyu nasil alayim otuz kere mi soyleyim ben size para demiyorum! falan bi suru laf saydim. Kadinsin bisey demiyorum para istemiosan ne icin ariosun arama diye suratıma kapattı hayvan ya. Ben de aninda avukatimi aradim konuyu anlatmak icin. Vericem savciliga ozetle. Kismeyi zerre dusunmiceksin yemin ediorum iyilikten maraz doğuyor kafama s....m

ama ben demıstım
konusarak cozemezsınız dırekt sıkayet edın dıye ... o zaman bakın nasıl ısı cıddıye alıyorlar demıstım
otu cek kokune bak demısler ne beklıyorsunuz kı cocugun korkusu yok neden yok ben en once aılemden korkar cekınırdım o yuzden boyle bır halt yıyemezdım sız bu ınsanlarla oturup konusunca cozebılecegınızı dusunuyorsunuz kı ustelık daha once de ıyı nıyetımden magdur oldum demıstınız bu konuda yıne bana

gec kaldınız demeyecekler mı bunca zaman neden bekledınız de hemen gelmedınız aranızda bır sorun varda o yuzden mı ıslerın ıyıce kızısmasını bekledınız.sıze boyle sorular da sorabılırler bekledıgınız ıcın ... boyle seylerde erken davranmak cok onemlıdır . ah ah...

Vala haklisin ne diyebilirim ki boyle piskin adam görmedim. Bu kadarini beklemiodum cidden. Ben niye böyle bir yalan uydurayim at o zaman ben de bakiyim diyo ya sabır yarabbimmm

Vala haklisin ne diyebilirim ki boyle piskin adam görmedim. Bu kadarini beklemiodum cidden. Ben niye böyle bir yalan uydurayim at o zaman ben de bakiyim diyo ya sabır yarabbimmm
ınsan utanır mahcup olur tamam at bakayım bır bızım terbıyesızın yaptıgına dıyebılır ama ınanmıyor gıbı abartı var gıbı konusması sınır bozucu
elı carpmıstır dıyor nasıl bır el varsa oglanda artık demır yumruk falan herhalde

acımayın acınacak hale dusersınız lafı tamda boyle ınsanlar ıcın . boylelerıne acımayın

Boşuna sinirini yıprattığınla kaldın Samanthacım. İkinciye söylüyorum "Dedimdi" diye. :)

Bazı olaylar baştan bellidir. Bu çok belliydi, genç ahlaksız ve bu öyle durduk yere olan bir şey değil, beslenmiştir illaki aileden. Ne bekliyordun kuzum "Vay bizim çocuk öyle mi yapmış hanımefendi, ben sorarım hesabını, hiç ummazdım neden yapmış ki? İyi ki haber ettiniz teşekkür ederim" mi diyeceklerdi? Bunu diyebilecek adamın çocuğu bu kadar planlı olmaz.

Ya gerçekten öyle der sandim ben olsam oyle derim çünkü ben mi cok safim ya deli olcam ikinciye aliyorum ben de sakinlestiriciyi simdi. Tansiyonum 16 oldu ya. Deli bunlar ya deli. Ruh hastasi manyaklar. Hayir ben anlamiorum bizimkinde mi mallik nasi anlamaz bi insan arkadasinin boyle olduğunu?? Hic yasamadim sunun onda biri kazık.

Yurtdışınada gitsem başka bir yerede gitsem arabamı kimseye ödünç olarak vermem. Verirsemde o arabanın başına geleceklere kabulüm demektir. Arabanı al ve çocuk çocuğun eline verme daha .

Yurtdışınada gitsem başka bir yerede gitsem arabamı kimseye ödünç olarak vermem. Verirsemde o arabanın başına geleceklere kabulüm demektir. Arabanı al ve çocuk çocuğun eline verme daha .
Ya ben onu onensemiorum valahi aglicam ha oturup. Kabulüm zaten, yani hersey gelebilir kaza olabilir sorun degil goze alarak verdim. Benim üzüldüğüm sey bir gencin bi baska gence üstelik de arkadasiyken bu adilikleri reva gormesi.

benim de eski bir arkadaşım araba alınca sınıfından biri evine kadar gelip boydan boya çizmişti, babam gençken araba aldığında komşumuz çizmiş mesela. kıskanç haset insan çok malesef. kendi içinde sorun yaşayan insanlar başkaları da mutsuz olsun istiyor ya da hayata olan öfkesini öyle çıkarıyor diye düşünüyorum. mesela ağır depresif insanlar bi süre sonra çevresindekiler acıdan kıvransa takmıyor bazen çevresindekiler de acı ceksin istiyor. bunu herkes için demiyorum ben de depresif bir tipim bayadır. kendiniz gibi düşünüp sinirlenmeyin o yüzden herkesin kafa yapısı çok farklı, o kişiden uzak durun ama kesinlikle.

o anketi niye yaptın zaten anlamadım anasıyla danasıyla konuşman gereksizdi.

samantha sakin olun sinirlenip tansiyonunuzu daha da yükseltmenin faydası yok olan oldu artık.
Erdem'e de kızmayın çünkü genç ve toy, siz arkadaş seçimlerinizde daha iyiymişsiniz ama Erdem siz değil, deneme yanılma, hata yapa yapa öğrenecek bazı şeyleri, ayrıca şimdiye kadar bu arkadaş grubundan bir kötülük görmediyse başına gelebilecekleri tahmin edememiştir.

Bu durumda artık yapacağınız tek şey gerekli şikayeti yapmak, bir de adamla konuşurken bazı detaylara girmeniz hata, mesela mekan sahibinden video görüntülerini savcılık izni olmadan aldığınızı belirtmeniz gibi, bu kısım hem sizin hem mekan sahibinin başını ağrıtabilir, bu gibi durumlarda karşı tarafla kısa net ve konuşma amacınıza yönelik bir görüşme yapın.

Durduk yerde evine mi gitmis sirf arabayi cizmek icin. Te allam ya. Eski zamanda bi de simdi olsa kim bilir nolcak. Korkuorum ben ya sanki oyle bi raddeye gelicez ki sokakta elinde yiyecek yiyeni dövüp yemegini alacaklarmis gibime geliyor.

sağol
ben konunu ilk okuduğumda savcılığı işaretlemiştim.
çoğunlukta öyle ya o yüzden madem bizi dinlemiycen niye anket koydun demek istedim
Çünkü bir pişmanlık belirtisi görsem insaniyet namina sikayette bulunmatacaktim. Oglan hatirlamiorum dedi babasi ondan deli çıktı kocaman adam utanmio da. Hepsini ayni anda yapsam en iyisiymis aslinda :) son bir şık eklicem simdi adami pataklama şıkkı.

Saolun Mune. Ne yapayım savcilikla almış olsam zaten adami güzellikle aramama gerek kalmicak ki zaten sikayette bulunmuş olucam. İçinde bulundugum durumdan biraz anlar bi ebeveyn olarak olgunca konusur diye umit ettim. Hata ettim haklisiniz.

Durduk yerde evine mi gitmis sirf arabayi cizmek icin. Te allam ya. Eski zamanda bi de simdi olsa kim bilir nolcak. Korkuorum ben ya sanki oyle bi raddeye gelicez ki sokakta elinde yiyecek yiyeni dövüp yemegini alacaklarmis gibime geliyor.
ya sırf onun için geldi ya da ordan geçerken çizdi artık bilmiyorum çünkü çok samimi olduğu biri değildi, sınıftan arada muhabbet ettiğim biriydi demişti arkadaşım. ben de korkuyorum, yaşadığım çevrede son 3 ayda 2 kişi intihar etti maddi sebepten.

O detayları vermemek lazım çünkü inanın 49 yaşına geldim ve öyle acayip şeylerin koz olarak kullanıldığını gördüm ki, bizler olsak asla böyle şeyler yapmaya tenezzül etmeyiz, cinsimize cibilliyetimize yakıştırmayız fakat insanlar bir garip.

Daha bugün haberlerde 2 kadının hırsızın bir eve girdiğini, kendi evleri gibi evin her yerinde gezdikten sonra, evin kedisini, uyuyan çocuğun elinden telefonu çaldıklarını, ev sahibinin suç duyurusu sonrası yakalandıklarını fakat hemen serbest bırakıldıklarını, serbest kaldıktan sonra da ilk iş evini soydukları kadının kapısına dayanıp şikayeti geri çekmezse çocuğuna zarar vereceklerini konu alan haberi seyrettim, insanlar bu kadar acayip, bu kadar pişkin, bu kadar cüretkardır.

Lafı uzattım ama eskiler boşuna dememiştir, Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, verdiğiniz bir detay aleyhinize kullanılır, bu sebeple ben hep karşımdakine bilmesi gerektiği kadarını anlatırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…