Bu arkadaş bozuntusuna ne yapmalı? Savcılığa mı vermeli?

Ne yapalım? Kime şikayet edelim? Doğrusu nedir sizce?

• Savcılığa şikayet

OY: 278 68,0%
  • Anne-babaya şikayet

OY: 146 35,7%
  • Ortak arkadaşlarına yaptığı şeyi anlatmak

OY: 51 12,5%
  • Kendisiyle konuşmak neden yaptığını sormak

OY: 135 33,0%
  • Tamamen sessiz kalmak

OY: 2 0,5%

• Ankete Katılan
    409
Bence mutlaka hem kendisiyle hem ailesine durumu bildirin savcılığa bildirmenizi ben de istemem ben de yapamazdım sanırım ama diğer şekilde mutlaka çözmeye çalışırdım.

Kuzeniniz konuşsun senin aptığını biliyorum masrafı öde desin, ödememekte diretirse savcılığa şikayette bulunun. Koca yetişkin adamlar çocuk değiller ayrıca mekanda eğlenmeyi bilip alkol alacak 700 tl lik hesap yapacak kadar adam oldularsa bir zahmet yedikleri haltı da temizlesinler.

Ben artık hiçbir suçun cezasız kalmasını istemiyorum.
En ufağından en büyüğüne, yetti artık yetti bu ülkenin hali. Herkes yaptığı kötülüğün karşılığını görsün, bulsun.
Gençse genç, kimse kim.
Savcılığa vermelisiniz.

Hayir henuz konusamadim aradim tam giriş yapiodum konuya, musait değilmiş bana dönecekmiş akşam. Konusamadikca şişiyorum su an.
Nasıl yani. Hiç mi giriş yapamadınız. İki evladım var. Allah korusun evladım suç işlemiş olacak. Birisi bundan bana söz edecek. O an hayatımdaki diğer tüm işler durur. O anda müsait oluveririm

Nasıl yani. Hiç mi giriş yapamadınız. İki evladım var. Allah korusun evladım suç işlemiş olacak. Birisi bundan bana söz edecek. O an hayatımdaki diğer tüm işler durur. O anda müsait oluveririm
Yok anlamadi suc isledigini baya bi nebuladan aldim ben falanca filancanin kuzeniyim teyzesi sayılırım bi sey konusmak istedim aksam bi yere gitmislere kadar anlatabildim haberi yok kadinin su an.

Yok anlamadi suc isledigini baya bi nebuladan aldim ben falanca filancanin kuzeniyim teyzesi sayılırım bi sey konusmak istedim aksam bi yere gitmislere kadar anlatabildim haberi yok kadinin su an.
Bence yediği tek nane bu değil. Anne önce oğlunu yoklamak istedi.

Güncelleme:

Kuzenim dün Mehmet denen aramizdaki şeytanla konuşmuş. Cevabi ne olsa beğenirsiniz: Hatirlamiyorum. Cok da özür dilemis gercekten hatirlamiorum diye. Tum gece karakoldan alinan kağıdı saklamaya calistigini da mi hatirlamiosun adi. Gittikce daha cok sinir oluyorum. Bugun ailesini aramayi düşünüyorum çünkü ne demek hatirlamamak zerre inanmadim da madem öyle bi episode geçiriyorsa bilsin ailesi.

Samanthacım sana dedim, direkt savcılık, hiç muhatap almadan direkt adli yola git dedik. Çünkü telafiye yönelik adım gelirdi şimdiye, yaptığı şeyi isteyerek yapmamış olsaydı.

Gayet bilerek yaptığı şeyin hesabını elbette alkole kesip işin içinden sıyrılmaya çalışacaktı. Sizin "Noooldu bulabildiniz mi kimmiş" diye utanmadan ağzınızı yoklayıp zekanızı küçümseyen tip, ben yaptım şu yüzden yaptım mı diyecekti sanki.

Boşuna vakit harcıyorsunuz. Annesi ile konuşmanızdan da istediğiniz reaksiyonu alamayacaksınız bence. Ki 20 yaşında koca gencin anneye şikayet edilmesi çok hafif kalır. 5 yaşında çocuk değil.

İşte şöyle sicili bozulursa daha mı suça alışır, şöyle yaparsa şöyle mi olur diye aşırı analiz ediyorsun. Gerek yok bu kadarına, saçmalatır fazlası.

Samanthacım sana dedim, direkt savcılık, hiç muhatap almadan direkt adli yola git dedik. Çünkü telafiye yönelik adım gelirdi şimdiye, yaptığı şeyi isteyerek yapmamış olsaydı.

Gayet bilerek yaptığı şeyin hesabını elbette alkole kesip işin içinden sıyrılmaya çalışacaktı. Sizin "Noooldu bulabildiniz mi kimmiş" diye utanmadan ağzınızı yoklayıp zekanızı küçümseyen tip, ben yaptım şu yüzden yaptım mı diyecekti sanki.

Boşuna vakit harcıyorsunuz. Annesi ile konuşmanızdan da istediğiniz reaksiyonu alamayacaksınız bence. Ki 20 yaşında koca gencin anneye şikayet edilmesi çok hafif kalır. 5 yaşında çocuk değil.

İşte şöyle sicili bozulursa daha mı suça alışır, şöyle yaparsa şöyle mi olur diye aşırı analiz ediyorsun. Gerek yok bu kadarına, saçmalatır fazlası.
Ya vala nasil tipler bilemedim mesaj atmış simdi babasi sizi arayacak diye.

Katılıyorum, gelen hesabın çok olduğunu bilip kaçmaya yeltenecek kadar ayık ama arabanın aynalarını kırıp karakoldan alınan belgeyi saklayıp unutacak kadar sarhoş😬
Ya vala nasil tipler bilemedim mesaj atmış simdi babasi sizi arayacak diye.
Aile oğlunun bugüne kadar yaptığı her şeyi biliyor, neden siz anneyi aramışken telefon bahaneyle kapatılıp baba arayacak diye mesaj atılıyor?
Sizin muhatabınız anneydi baba değil, baştan beri söylediğim gibi bu delikanlının ilk vukuatı değil, aile de oğlunu biliyor şimdi suç kapatmak için baba arayacak, biraz daha ileri gideyim belki de erkek bir kadının ağzını daha güzel kapatır biraz da bağırır pıstırır diye düşünmüş bile olabilirler, ben böyle şeylerde biraz fesatımdırda😌

Savcılığa şikayet konusunda düşündüm bende ama önce kendisi ile konuşup nedenini öğrenmek isterdim ben.
Sarhoşsa sarhoş neden arkadaşının arabasına zarar versin ki?
Görüntüleri izlediğinizi ve bildiğinizi mantıklı bir açıklama yapmazsa da şikayet edeceğinizi söyleyin.

Bakalım açıklaması ne olacak..

Katılıyorum, gelen hesabın çok olduğunu bilip kaçmaya yeltenecek kadar ayık ama arabanın aynalarını kırıp karakoldan alınan belgeyi saklayıp unutacak kadar sarhoş😬

Aile oğlunun bugüne kadar yaptığı her şeyi biliyor, neden siz anneyi aramışken telefon bahaneyle kapatılıp baba arayacak diye mesaj atılıyor?
Sizin muhatabınız anneydi baba değil, baştan beri söylediğim gibi bu delikanlının ilk vukuatı değil, aile de oğlunu biliyor şimdi suç kapatmak için baba arayacak, biraz daha ileri gideyim belki de erkek bir kadının ağzını daha güzel kapatır biraz da bağırır pıstırır diye düşünmüş bile olabilirler, ben böyle şeylerde biraz fesatımdırda😌
Yok ya fesatlik degil bana da öyle geliyor arasin bakalim ne diyecek. Anne anne olsa zaten cocugun basinda dururdu adama birakmis gitmis cocuk kucukken.

Yok ya fesatlik degil bana da öyle geliyor arasin bakalim ne diyecek. Anne anne olsa zaten cocugun basinda dururdu adama birakmis gitmis cocuk kucukken.
Ailevi meseleleridir bir şey diyemem ama herkes doğurduğunu bilir, bu çocuk oldum bittim sorumsuzsa aile biliyordur ve sürekli arkasını topluyorlardır, ki ne yaptığını bilen yaşta bir çocuğun suçunu örtbas etmek iyilik değil kötülüktür.

Sarhoşken ayna kırmak basit bir suç gibi görünebilir ama bu suçu örtmenin başka bir gün sarhoşken birini bıçaklamasına zemin hazırlamadığını nereden bileceğiz?

Bazı şeylere basitmiş gibi bakmamak gerekiyor, 8-9 yaşında bir çocuk kedilere eziyet ediyorsa biraz daha büyüdüğünde öldürür, kedileri öldürebilen insanları da öldürür, çocuktur yapmış bir şey, gençtir olur öyle şeyler demek hatadır bence.

Böyle böyle bu gençler trafikte yol kesip insanları tehdit eden, cinayet işleyen kişiler haline dönüyorlar.

21 22 yasin kucuk oldugunu dusunmuyorum. Böyle seyleri normallestirirsek yeni nesilin onunu alamayiz. o zaman her yaptiklarina bir sebep bulurlar.

Once kendisiyle konusulup uste cıkmaya kalkarsa savcılığa verilmeli bence.

X