Bu arkadaş bozuntusuna ne yapmalı? Savcılığa mı vermeli?

Ne yapalım? Kime şikayet edelim? Doğrusu nedir sizce?

• Savcılığa şikayet

OY: 278 68,0%
  • Anne-babaya şikayet

OY: 146 35,7%
  • Ortak arkadaşlarına yaptığı şeyi anlatmak

OY: 51 12,5%
  • Kendisiyle konuşmak neden yaptığını sormak

OY: 135 33,0%
  • Tamamen sessiz kalmak

OY: 2 0,5%

• Ankete Katılan
    409
Anladığım kadarı ile çevreniz geniş. Bence aile falan tıs bu çocuk için. Savcılık kadar ileri gitmek istemezseniz tanıdığınız bir polis ile karakola çektirip, hesap sorurabilirsiniz. Yaptığı küçümsenecek bir şey değil. Bir de pişkin pişkin bulundu mu diye sorması bana çok korkutucu geldi açıkcası bulunmayınca kim bilir işleri nereye vardıracak. Bence bu olayda muhakkak polisti-savcıydı devreye sokup suratına bi gerçekleri çarpmak lazım.

burada herkes ne kadar saf ve iyi niyetli gerçekten. ben de kendimi saf sanırdım. gençlik hatası, pişkinlik, serefsizlik, ahlaksızlık diye adlandırılacak bir konu değil bu. olaylar zincirine bakıldığında ben düpedüz bir sosyopat görüyorum. ve belki de piskopat. bakın gençliklerinde ufak cezayla başlayan bu tipler ileride adam öldürmeye başlıyor. çocukken kedi köpek tekmeleyen kesen tipler sonra tecavüzcü ve katil oluyorlar. balerini apartmanında öldüren, sokakta kılıçla kızı kesen tipler bunlar. aile düzenleri de saçma bunların. savcılığa verirseniz yılanın başı küçükken ezilir (belki). bu tipi uyararak kulağını çekerek ehlileştireceğinizi mi sanıyordunuz gerçekten. bir hata/suç işlememiş ki adam, suç zinciri sizin olay. savcılık aşamasından sonra daha da kinlenebilir de o da ayrı risk. savcılık bir adımdı onun iyileşmesi için. sonra şikayeti geri alma/uzlaşma yolu ile belki de kapatırsınız konuyu belayı başınızdan savmak için. savcılık olsa da olmasa da her halükarda bu çocuk sizin için tehlikeli. yüksek tepkiler verip kendinize düşman etmeyin. kuzen de yapabiliyorsa onunla karşılaşacağı her türlü ortamı terk edip kendine yeni arkadaşlar bulsun. ben sinirlenmedim çok korktum şahsen sizin olayınızdan.

Şikayet ederim öyle içip içip sağa sola zarar vermesi değil

onu hatırlamıyormuş da hesabı kitlemeye çalıştığını nasıl açıklamış
saf kötülük işte

Cok kotu ya kendini yasamaya layik gorememek cok kotu bisey. Bence baskalarindan hınç çıkarma da eskiden bu kadar yaygin degildi. Gene sacmalioduk da bu derece gözü dönmüodu insanların. Bende niye yok psikolojisi cok kotu herseyi yaptırıo.

Ha ona da sey dedi gencler sarhos olunca yapıyor boyle seyler ben ciddi oldugunu dusunmuorum neticede ödemişler falan. Oldu ne guzel.
yok çocuk ne dedi
onu da mı hatırlamıyormuş
ilk defa mı içmiş de her şeyi unutmuş
erdem de biliyodur içkili halini eski arkadaşsa
bu çocuk nerden baksan elde kalıyor
baba keza öle
bende olmayan kimsede olmasın
kimse mutlu olmasın
ben kötüysem herkes kötü olsun
savaşmayın sevişin la hayat kısa

ben bunda sosyal medyanın da etkisi olduğunu düşünüyorum. ben bile bakıyorum influencerlara, yurtdışındaki yaşıtlarıma, sanki boşa çalışıyormuşum gibi geliyor. tabi kimsenin hiçbir malına zarar vermem o ayrı, karakter meselesi.

Onlara bakinca bana da bosa yirtiniomusum gibi gelio, yirtinmadan cok guzel kazaniolar çünkü. Hep daha iyisi var, bunun çözümü yanindakini asagi cekmek degil tabi. Dedigin gibi karakter meselesi nasi yetistirmislerse iste onu gosterio. Fazla bakmamak lazim belki de. Instagram ozellikle. Asagi indir imren imren dur anasini satim.

öyle valla ben azalttım yakında da bırakıcam tamamen

Ailesine söylerdim çözüm yolu bulamazlar ve bu masrafı karşılamazlarsa şikayet ederdim en son çare olarak.

Ne yazıkki insanlar böyle. Biz herkesi kendimiz gibi zannediyoruz. Cok kiskanc çok bencil olabiliyorlar. Babamın yeni aldığı araba bilincli bir sekilde cizilmisti. Ben hep ağac dalına felan surtulmustur farketmemisizdir kim bilincli bir sekilde cizerki diye dusunmustum. Sonra tanidıgımiz birinin bilincli bir sekilde cizdigi ortaya cıkmistı. Aynen sizin gibi cok ama cok şaşırmıstım. Çünkü benim aklıma kimsenin yeni arabasını bilerek cizmek aklima gelmez.

olayi direk savcılıga verin. Belki ders olur baska birinin malına zarar vermez bundan sonra.

Hiç unutmam lisede yeni mont almıştım, aynı gün birisi kesmişti. Ben de takıldı bi yere yırtıldı diye düsünmüştüm ama resmen jilet izi vardı.

Neyse samantha hanım savcılığa verdim zararı aileden aldım, adamı da rencide ettim deyin de rahatlayalım artık içim soğumuyor serseriye

tahmin ettim böyle olacağını
ben açıkçası para teklif etmesine bile şaşırdım

Oyle yapicam iste bu sabah verdik karakola yaziyi savcılığa gitmesi icin suresi başlattık yani kamera kaydini isterler bu hafta dava açılır.

Sen öyle anlatinca aklima yeni ayakkabi alinca milletin gelip oo hayirli olsun diye basmasi geldi :) ki bunu yapan çok insan vardi gicik olurdum.

savcılığa vermeniz iyi olmuş samantha
şimdi tutuşur babası
terbiyesiz.. benim oğlum suçlu demiyor da üste çıkmaya çalışıyor birde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…