böyle aile olurmu arkadaşlar ya:(

E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
merhaba arkadaşlar....bugünlerde o kadar kafamda sorun varki hepsini buraya aktarıyor vaktinizi çalışıyorum özür dilerim...ama cok kötü durumdayım ve kimsem yok beni dinlemenizi rica ediyorum...ailemle sorunlarımı az cok biliyorsunuz artık ailem şiddetini artırmaya başladı olayların şimdide nişanlımla görüşmeme izin vermiyor...olay şu geçenlerde nişanlımla kavga etmiştik...bende salaklık anneme anlattım ve annem kızım yüzüğü at sana koca mı yok dedi anlayacağınız zengin koca peşinde(nişanlımın durumu da iyi allaha şükür evi arabası işi herşeyi yerinde)ama onlar abimin anlattığım sevgilisi gibi onlarada hayrı dokunsun istiyolar...neyse....şimdide yarın nişanlımla buluşacağımı söyledim babam delirdi yarın misafir var dedi (misafirde hiç görmediğim ve tanımadığım arkadaşları babamın)ben tanımıyorum boşver baba dedim üstüme yürüdü boğazıma sarıldı sırf nişanlımla buluşmayayım diye yapıyor bunu biliyorum.bende yarın gitmicem eve buluşcam nişanlımla banane onun arkadaşlarından...bana kalkmş yarın dışarı cıkarsan artık bu eve gelme diyor bıktım artık bıktım naptım ben onlara yaaa akıl verin...şimdide nişanlımı istemiyorlarsenağlamasenağlama

• Konu Sahibi EU3
Hem anneniz hem de babanız bu kadar gaddar olamazlar. İnsan evladının boğazına neden saldırır anlamam.
Allah sabır versin ama sonuçta onlar anne baba yaacak bir şey yok.

• Konu Sahibi EU3
napayım arkadaşım bana akıl ver lütfen:Saruboceq:

• Konu Sahibi EU3
canım üzülme lütfen üzülme ...:teselli:
ailenin yaptıgı cok kötü bişey ve sen bunu kabullenmek zorunda değilsinn Çok üzgünüm çoook
Gerekirse nişanlına git ve evlenin ....
Benim annem hep der gelip istesin vermezsem gene istesin , ben gerçketen istedigini göreyim seni veririm vermezsem kaçmak hakkın der hep...

• Konu Sahibi EU3
sizin aile gerçekten bir garip.... nişanlınızla aranızdaki tartışma ne boyuttaydı ve neydi ki, babanız ve aileniz bu kadar tepki gösterdi..
bu arada babanız ,boğazınıza mı sarıldı. kaba kuvvet mi var size karşı......,yol yakınken, bu aileden uzaklaşın siz. bence nişanlınızla durumunuz iyiyse, o kavganız da, sudan bir sebepten olmuşsa, gidin evlenin... ailenizin değer yargıları size uymuyor çünkü... alın ,evlendirme dairesinden bir gün, evlenin bari.... bu aile, sizden çok farklı değerlere sahip ,madem, yapacağınız bu. neyi bekliyorsunuz ki. nişanlınızın,işi, evi, arabası var... daha ne olsun... sizde çalışıyorsunuz....evlenin ,gitsin.................

• Konu Sahibi EU3
önceki olayları bilmiyorum yada hatırlamıyorum canım
şu anlattıklarınla değerlendiricem olayı musadenle

hata 1 : ailenin huyunu bildigin halde niçin nişanlınla yaşadıgın problemi onlara yansıtıyorsun?
anneme anlatmıyıcam da kime anlatıcam ? deme
anlatılıcak anne var anlatılmayacak anne var

hata 2 : babanın huyunu bile bile niçin dikleniyorsun? bugun buluşmana karsı cikan hatta bogazina sarilan bir baba yarin bulustun diye neler yapar dusunmek bile istemiyorum
isi inada bindirme :teselli:
nisanlina tatli dille anlat "hayatim misafir gelecek anneme yardim etmem lazim falanca gün goruselim bi sakincasi yoksa" de
öyle haldur huldur anam şöyle yapti babam böyle girtlakladi buluşmami istemiyor senle diye anlatma sakin.
unutma ki aralarindaki tek iletisim mekanizmasi sensin
dengelemen lazim
olaylari yumusatarak aktarman lazim taraflara

eğer ya nişanlın ya biz tercihini yapmak zorunda kalmak istemiyorsan evlenene kadar kan kussan bile kızılcık serbeti ictim diyeceksin hem ailene hem nisanlina

sen saniyor musun ki nisanlilik evresi hep gulum balim gecer?
en sancili evredir
erkek "nisanlandim şakkıdı" ozguveniyle diledigi zaman gorusmek bulusmak ister
ana-baba ise "nikah yok birşey yok, yarının ne olacagi belli değil :1closedeyes:" mantıgıyla ipi elden bırakmazlar tabiri caizse
her iki tarafı birden idare etmek zor ama imkansız degil

sen gel nisanlınla bulusmani sonraya ertele
misafirlere ve ailene guler yuz goster yarın aksam
yüzünü asma diklenme
ters teper cunku
huylarına git ki istedigini alabilesin kaydirigubbakcemile5

• Konu Sahibi EU3
niye böyle yapıyorlar onların bu duruma getiren ne
seninle dertleri ne,önce bu sorulara cevap bulmak lazım
ne bilim anne baba bunlar arkadaşın eşin dostun olsa neyse de.
geçenlerde bende babamla bir sorun yaşamıştım sonrasında babam
pişman oldu özür diledi ve benle gurur duyduğunu söyledi
sen de biraz onların suyuna git evlenince nasılsa heran nişanlınla
olmayacak mısın düğüne kadar sabredin madem bu arada düğün ne zman?

• Konu Sahibi EU3
benım ailem gibi...
banada öyle yaptılar bende kaçarak evlenmiştim...
aslında yapmasalar iyi ama işte bende kaçmazdım...
ALLAHım sana sabır versin...

• Konu Sahibi EU3
canm cok üzüldüm inan ki.. nasıl bi sey bu boyle ?
ama inan ki onların kafasındaki düşünceleri silememzsin,
ama bak ne güsel nisanlanabilmissin ,hic vermeyedebilirlerdi seni o zmaan napıcakdın?sakın kacmayı falan dusunme o zaman onları cok oslersın özlerde dönemezsin
dügüne kadar huylarına gidip idare etmelisin bence evlendikten sonrada zaten hasretinden boyle seyler düşünmezler ..

arkadaşlar cok güzel yazmışsınız gurbaa prenses yarın gitme demişsin ama ben plan yaptım bu planın bir daha elime geçeceğini sanmıyorum hem neden babamın arkadaşları için kendi zevkimden vazgeçeyimki inan bugün bunu yapınca ertesi gün bu dediğimizi yaptı deyip şartları iyice zorlaştırıp karşıma cıkıyolar bunuda yap diye

arkadaşlar nişanlım ocak ayında askere gidecek ve uzun dönem gidecek nasıl dayancam bunlara bilemiyorum bu hayatta nişanlımdan başka kimsemde yok o gidince naparım ben kafayı yicem artıksenağlama

işlerin daha da sarpa sarmasını istiyosan, ailenle iyice papaz olmak canını daha az yakacaksa git canım
ben ne diyebilirim ki gamyoncuiremsu

siz evlenin . o da askere gitsin. yok mu evliyken ,eşini askere gönderen. o kadar çok ki.. aileniz size evde resmen zulüm yapıyorsa evlenip, kendi eviniz de eşinizin askerden dönmesini beklemek bence daha iyidir... kafanız rahat olur bir kere. o evdeki ,zengin kıza yapılan hareketleri görmezsiniz..bakın nişanlınızın evi de varmış.. kira da vermeyeceksiniz. siz de çalışıyorsunuz.ben olsam böyle yapardım. ama karar sizin tabii...

canım öyle değilde kayınvalidemin yanında oturmak istiyorum nişanlım gelene kadar o ne kadar kötü olsada bizimkiler kadar gaddar olamaz iyi anlaşıyoruz şimdilik onlarla nasıl olurkafamçokkarıştı

neden nişanlınızın evinde yaşayamıyorsunuz. tek kalamıyor musunuz.... illaki biriyle mi yaşayacaksınız..... kendi ayaklarınızın üstüne basarak, eşinizi kendi eviniz de beklemek neden size ,bu kadar zor geliyor ,anlayamıyorum, ben şahsen, bir birey olarak ,başkasının, ki, bu kayınvalidem de olsa farketmez ,evinde kalmaktansa kendi evimde, paşa paşa asker yolu gözlerim . ama sizi bilemeyeceğim tabii. bu hayatta,, biraz güçlü olmak lazım..
ama madem kayınvalideniz iyi ,bari evlenip onunla kalın . ne diyeyim. kendi başınıza kalamıyorsanız, onu yapın ,onlarda kalın bari... ama kendi evinizden bir an evvel kurtulun artık...........

canım sorun tek kalamamak değil sorun şuan az bir vakit var evi düzmek eşya ıvır zıvır derken bu sefer onun aileside karşı cıkar istemezzler oğlu askere giderken borca harca girsin hem girse bile hepsini ben nasıl öderim tek başımasenağlama

bilemiyorum. ben bu durumda eşyaya falan bakmazdım. atardım bir koltuk bir kanape yeterki kafam dinç olsun. .neyse siz bilirsiniz..hayat sizin hayatınız. yaşayacak olan da sizsiniz... ben düşüncemi söyledim.... başka öneri getirenler de olacaktır. belki onlar sizin daha aklınıza,yatar..

ailenizin size yaptıklarını tabiki onaylanacak şeyler değil ama bir süreliğine huylarına gitmek zorundasın gibi geldi bana bir kere buluşmasan ne kaybedersin ki?
hem nişanlım askere gidecek diyorsun hem kayınvalidemle oturmak istiyorum diyorsun 15 ay kısa bir süre değil inan kayınvalidenin söyleyeceği tek bir söz babanın boğazına sarılmasından daha ağır gelecektir iyi düşün bence hakkında hayırlısı olsun

İşte en güzel yorumu arkadaşımız yapmışş...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…