böyle aile olurmu arkadaşlar ya:(

tut ki kaynanala da anlaşamadın...................ne edecen??

nerelere gidecen????

kaç kaynana var gelinine kızı gibi davranan???

o eve eksilerle geliyorsun....apar topar düğün,masraf,evlat yok askerde....sebep??? senin anan baban sana kötü davranıyor....el kadını nasıl davranacak??? bu ne kadar ters mantık..kendi evin olsa amenna... hem de uzun dönem askerlik...

bir de ailenin tafraları ile uğraşacaksın belki de....güzelim biz kaynanadan çok çektik istesek de olumlu yaklaşamıyoruz...hiç acımıyorlar hiiiiçççç gözünün yaşınaa bakmıyorlar.oğullarını paylaşamıyorlar.seni istersen kralı ol oğullarına layık görmüyorlar.... üzmekten-kırmaktan nasıl zevk alıyorlar bilsen....

annemin dayağını kaynanamın bir imalı -dokundurmalı lafına tercih ederim ....................

ınsanın aılesınden sıddet gormesı aıle ıcndekı gecımsızlık emınım kı cok kotu bencede haklısın gıtmek ıstemekte.esımın aılseındende aynı seylerı gorsem fark etmez demıssın bence cok sey fark eder onların bır kotu lafı kendı evını mumla arattırır ınsana

Yanlis yaptigini düsünüyorum
gercekten el anasini , kendi annene tercih ediyorsun
annenle babanin senin kötülügünü istedigini sanmiyorum,
evet biraz kaba davranmis olabilir baban, yapmamasi gerekirdi.
sende de cok hata görüyorum ben :nazar:
her nisanlinla kavgani annene babana anlatiyorsun
her annenle babanla yasadiigin kavgayida gidip nisanlina yetistiriyorsun
yaptigin cok yanlis
aradaki dengeyi saglaman gerekirdi fakat sen ortaligi karistiriyorsun.benneyaptımki
ilerde kaynanan bunu isitip isitip önüne kor ben simdiden söyliyim.
her kavganizda, demezmi
"senin geldigin yer dahami iyidi" diye ?:1no2:

ben sen olsam böyle fevri davranmazdim
hic kimsede demesin, o siddeti kavgayi görmedim diye böyle konusuyorum diye.
ben siddetide gördüm kavgayida ama
ailemden iyisini de görmedim:dilcikar:
Hata sende !:1closedeyes:

şiddeti ve kavgayı gördünüz evinizde ve hala SON DARBEye ,evinde kal diyorsunuz... yani otur evinde ve yediğin dayaklara katlan diyorsunuz.. biz neden böyleyiz, neden hemen boyun eğiyoruz yaşadıklarımıza, neden savaşmıyoruz.. anlamıyorum. öğüdünüze şaşırdım. dayağın ve şiddetin olduğu evde kalmak. neden. eee,o senin ailen. sus ve otur.......dayak atan aile iyi mi?.... söyleyin, şiddetten daha kötü ne olabilir..bir kere arkadaşımız,sokakta kalacak, değil. mesleği ve işi var. üstelikte nişanlı. zaten evlenecekler. ha 1 sene sonra ha 1 sene önce...nişanlısının kendi evi de varmış..daha ne olsun. yapacağı nikahı erkene almak..zaten olan olmuş,söylemek hatasında bulunmuş,annesine ...artık, bundan sonra, ne gibi çözümler bulacağız,bu arkadaşa,....buna bakalım önce..önemli olan da bu..... ..

Son düzenleyen: Moderatör:
canim annenin babanin rizasi olmadan evlenmek kaba tabir ile kacmak biliyorsun. kactim ama mutluyum diyen birini gordun mu?
sorsan hepsi de caresizdi ama su hallerinden bin kat iyi idi. bir omur boyu basina kakilacak bi haberin olsun. kocan ve ailesi tarafindan.
ya madem ocakta gidecek nisanlin evde sozunu etme, onla bulusuyorum deme, suphelendirme. gun ola harman ola.

sakin o sekilde bir evliligi secme. ama sen kafana koymussun. bir kisi bile seni takdir etti mi? demek ki yanlis yoldasin aklini basina al.

şiddeti ve kavgayı gördünüz evinizde ve hala SON DARBEye ,evinde kal diyorsunuz... yani otur evinde ve yediğin dayaklara katlan diyorsunuz.. biz neden böyleyiz, neden hemen boyun eğiyoruz yaşadıklarımıza, neden savaşmıyoruz.. anlamıyorum. öğüdünüze şaşırdım. dayağın ve şiddetin olduğu evde kalmak. neden. eee,o senin ailen. sus ve otur.......dayak atan aile iyi mi?.... söyleyin, şiddetten daha kötü ne olabilir..bir kere arkadaşımız,sokakta kalacak, değil. mesleği ve işi var. üstelikte nişanlı. zaten evlenecekler. ha 1 sene sonra ha 1 sene önce...nişanlısının kendi evi de varmış..daha ne olsun. yapacağı nikahı erkene almak..zaten olan olmuş,söylemek hatasında bulunmuş,annesine ...artık, bundan sonra, ne gibi çözümler bulacağız,bu arkadaşa,....buna bakalım önce..önemli olan da bu..... ..

canim bekarsin belli boyle havadan atip tutarak konustuguna gore. ailesini bir sure idare edecek. babasi durduk yere yspismiyor. sozlerini dinlemedigi icin bu sekilde dinletecegini saniyor. korkutarak. tasvip etmiyorum asla dayagi. ama sebebi bu. o da bu sorunu bir sure hasir alti edecek. nisanlisi gelecek. 2 seneden bahsediyoruz farkinda isen. o zamana kadar madem calisiyor dugun parasi vs biriktirir ve gelince beklemeden evlenirler.
kacarak evlenmeyi asla tasvip etmiyorum. cunku hicbiri adam yerine konmadi daha sonra. ilk basta canim cicim. ama sonra basina kakilmayan bir kisi taniyorum.

madem o kadar rahatsiz kendi evini tutsun, kacmaktan daha iyi. 3-5 doser evini. boylece ailesi ciddiyetini anlar.

madem o kadar rahatsiz kendi evini tutsun, kacmaktan daha iyi. 3-5 doser evini. boylece ailesi ciddiyetini anlar.

zaten kaçmak ne demek anlamadım ki. bunlar nişanlı. zaten aileden kız istenmiş. evi tutmak diye bir sorun zaten yok. nişanlısının evi var zaten. bende onu diyorum. o eve yerleş,diye. eşya diyor.at birkaç koltuk yatak olsun. aynı şeyi daha önceki sayfada önerdim ben. ben olsam öyle yapardım. bekarız diye hiçbirşey görmüyor ve gözlemlemiyor değiliz ki. yaşamak mı lazım illaki. anlamıyorum bu muhabbetleri... bizde de bir akıl var. bizim etrafımız da da yaşanan hayatlar var.bizde düşünebiliyoruz çok şükür. doktorlar illaki hasta mı oluyorlar o teşhisi koyarken. sadece öğrendikleri ve bilgileriyle o hastalığı tedavi ediyorlar...yani yaşamıyorlar o hastalığı. .. neyse , bu konuya son yazışım.benim düşüncem budur. herkes aynı düşünmek durumunda değildir.

benden bir örnek. bir arkadaşım evlendi, akabinde kocası, ihtisas kazandı 3 sene , başka şehre eğitime gitti. hala 1 senesi var. benim arkadaşım hem çalışıyor. hemde o evde tek başına hayatını idame ettirip , kocasını bekliyor. 1 değil 3 seneden bahsediyoruz
birden aklıma bu örnek geldi.. neyse bu son . yazmıyorum artık........................

Son düzenleyen: Moderatör:

ben zaten siddete katlansin diye bisey söylemedim
siddete elbette karsiyim
siddet derken ayrica öyle büyük dayaklari yedigini yazmamisti arkadas.
öyle biseye elbet katlanmasin ama öyle dayak yedigini okumadim zaten.
sadece babasi bogazina sarilmis, bununda yanlis oldugunu zaten vurguladim, elbette dogru degil, katlanmak zorunda olmayabilir evet ama, ellerin de bundan iyi olacagini sanmiyorum, yinede belli olmaz ama görüyoruz duyuyoruz.
evet ha simdi evlenmis ha 1 sene sonra dogru ama, bide aile rizasiyla evlenmek var , budur önemli olan.
yoksa bende gidiyim evleniyim yani ne var öyle degilmi?
ha baskalari icin nekadar önemlidir bilmiyorum ama, kendi fikrimi söyledim ve benim icin aile rizasiyla evlenmek cok cok önemli !!
yanlis anlasilmasin asla dayaklara filan katlansin demiyorum.

ama sizde cok kolay konusuyorsunuz bence, yani arkadasa cekme etme git evlen diyorsunuz ama,
bu böyle kalmazki, bunun bide arkasi var.
kacarak evlenmis oluyor, ee ailesi bariscakmi ?
demicekmi el oglunu bize tercih ettin ?
bilmiyorum ben yinede uzlasma taraftariyim.

kafam iyice karıştı benim bu olayda yaa
şiddete karşıyız bunda hem fikiriz
evlenme mevzusuna gelincede ailenin rızası olsun derim buna canım ilerde eğer düğüne ailen gelmezse bu senın önüne sunulacak zehirli bir yemek olarak illaki çıkacak sakın cıkmaz deme çıkar canım
nişanlın evlenmeye olumlu bakıyorsa sende ailene söyle onların da olumlu fikrini al işte o zaman git evlen eşya falan sorun dert değil 1 battanıye bi yatak idare eder eşin askerden göndüğünde eşya sorununu halledersiniz
sizin asıl sorun şimdi ailenızle ilişkileriniz bence ilk önce bu ilişkide nasıl bir hatalar yaptığınızı bir araştırın derim
Allah kolaylık versin canım sana

cnm ya böyle ailelerin genelde baştan gözden çıkmış haşarı lafdan sözden anlamaz dediği dedik küstah ukala birisi olmzı lazım....yani gerçekten sen harika bir insan olmalısın...lütfen kendini bozma..sevgi olmasada saygı her zaman kazanır...senin nişanlında zaten en çok bu haline değer veriyordur..SABRET SABRET....ailni asla küçük duruma düşerecek birley yapma ne olur...sonra çok pişman olursun çünkü evlenip ele karıştığında bütün bunlrın aslında küçük çok küçük şeyler olduğunu düşünürsün...sabret ve bildi sen bu saygınla ve sabrınla etrafındaki insanların gözünde yüceliyorsun...

arkadaşlar c.ertesi günü işe gelirken kolumu hissetmediğimi otobüsten inince farkettim imdatıma nişanlım ve iş arkadaşlarım yetişti.hastaneye gittik nişanlım devlet hastanesi güzel bakmaz diye özel hastanenin aciline götürdü.bizimkileri aradık ve annem ne dese beğenirsiniz oğlum dedi nişanlıma neden özele götürdünüz devlet hastanesi neyinize tetmiyor sok oldum...:1shok:beni sormak yerine bu diyen aileden ben nefret ediyor onları allaha havale edip susuyorum artık:Saruboceq:

Bu şekilde davranan insanlara ben anne-baba sıfatını yakıştıramıyorum kusura bakmayın...
Bir an önce kurtulmaya bak derim...

Her konunun içine ortasına illaki dinimizi,Kuran'dan ayetleri karıştırmayın arkdaşlar..herkes en az sizin kadar biliyo zaten günahı sevabı..kimi çekinir,uygular, kimi için öncelikli değildir bu bilgiler..Mesela benim için..Ben Kuran'ıda ,içinde yazan Kelamıda çok iyi bilirim ama benim babam "inşallah ablası gibi kucağında çocukla boşanırda oda kapıma gelir" diye beddua edip duruyo bana..hemde nedensizz!! Valla benim için mümkünü yok babamı affetmem,asla gidip elini öpmem bu saatten sonra..daha torununu bile merak etmedi...bu arkadaşa da tavsiyem biran önce uzaklaş ailenden..benim gibi bütün kapıları kapatma tabi ama mesafe koy bari..hayat senin..ömür kısa....koskoca kızın boğazına sarıl sonra ben babayım de..kızını zengin birine vermek için kırk takla at ,zengin geline yarenlik et,kendini kızına eziyet et.sonra ben anneyim de...pehhh

bence sen abartıyorsun.hep nişanlını ve ailesini yüceltmişsin.kendi anne we babanı hep kötülüyorsun.çok yanlış ben daha gençlik çağlarımda anne we babamı kaybettim.annem bana sürekli temkinlerde bulunurdu.kızardı bazende döwerdi. bende hepkötü olarak ilan etmiştim onları ama sonra hep anne we babamın söyledikleri çıktı.onlar haklıçıktı sende anne we babanın degerini bil kimse onlar gibi dawranmaz sana hiçbir anne çocugunun kötülüğünü istemez yazdığın her olayda babanı anneni birilerini suçlamışsın.we hep nişanlını onun ailesini sawunuyorsun yapma canım benim abartmışsın olayları ALLAH anne we babanı b aşından eksik etmesin degilmidirki cennet annelerimizin ayakları altında annenin babanın kıymetini bil

X