Boşanmış arkadaşım bütün cesaretimin içine etti...

Kazuletbagyan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mart 2015
300
358
28
İyi geceler herkese

Yaklaşık 4 saat önce parka köpeğimi gezdirmeye çıktım ve tesadüfen 1.5 yıldır görmediğim eski bir arkadaşımı gördüm.
İşten ayrılmadan önce biz çok samimiydik. 30 küsür yaşında ve bazen annem bazen ablam gibiydi. Onun hayatımdan çıkması beni çok yalnızlaştırmıştı çünkü beni yargılamayan tek insan oydu. Beni dinleyen,anlayan bir şekilde yanlış olanı anlatan.
Herneyse onun çok kötü bir evliliği vardı. Kocası alkol ve madde bağamlısı bir insandı. Onu sevmiyordu ve mutsuzdu. Ben hep boşan abla çekme bu adamı derdim. Oda maddi sorunları,ona alıştığını bahane ederdi.
Nihayet 65 milyar borç ile boşanmış adamdan. Borcu da ödemiş. Kredi ile kendine ev almış ve ailesi yanına gelmiş. 1 oğlu var 7 yaşında.
Benim durumu anlattım ve boşanma bir kez daha dene boşanmış olmak çok zor dedi.
Erkekler çok kötü yalnızlık daha kötü dedi.
İlla ki hayatını biri girecek ve senin evin olduğunu öğrenen birçok erkek seni sömürmek isteyecek dedi. Seni tanıyorum her işte kolay kolay tutunamazsın napacaksın falan dedi. İdare ederim dedim çok zor çok yalnız kalacaksın dedi. Acilen psikoloğa gitmem lazım. Mevzuları zaten biliyordu bilmediklerini de anlattım seninki de çok ağır konuşuyor kendine çok dikkat etmen lazım madem kararlısın ortalık akbaba kaynıyor dedi.
Dedi de dedi yani. Beni deşarj eder sandım negatif yükledi resmen ya

Yedi milyar insan varsa yedi milyar tane de tepki vardır olaylara karşı. Kendisi için boşanmış olmak çok kötü bir tecrübe ise bile bu sizi bağlamaz. Boşanmış mutlu birçok kadın var.

Boşanmak büyük bir stres olabilir ama boşanmak geçici bir stres iken kötü bir evlilik tüm ömrü harcayan kronik bir strestir.

Hep oyle olur genelde. Insanlar bir yola girdiklerinde baslarina kotu seyler gelirse, ayni sey herkesin basina gelecek sanir. Arkadasiniz da kendi yasadigi sikintilari siz de yasarsiniz diye dusunuyor. Birebir ayni sikintilari yasamaz kimse ama bosanmanin zorluklari oldugunu kabul etmek gerek. Ama artilari da oluyor zamanla. Onemli olan artilari dusunup gecici zorluklara gogus gerebilmek. Hakkinizda hayirli olani versin rabbim.

Evet var haklısınız. Ama kendimi çok baskı Altun’
Benim bu evliliğe bir şans vermememin en büyük nedeni bir gaflete düşüp çocuk yapmak ve aynı şeyleri o çocukla yaşamak istememem.
Etrafıma bakıyorum,burda açılan konuları okuyorum insanlar hiç olmayacak hatta benimkinden daha beter evlilikleri yıllarca sürdürmeye çalışmış ve sürdürüyor.
Ben şuan evimizdeyim ve bu evi satışa çıkardık , eşim evimiz de gidiyor evi satmayı hiç istemiyorum, boşanmayalım ,kolay pes ediyorsun falan diyor.
O yüzden bende baskı altında hissediyorum. Anlatabiliyor muyum bilmiyorum

Amin çok teşekkür ederim. Allah kimseye de yaşatmasın

Sacmalamis illa hayatinda bir erkek mi olmasi lazim?erkeksiz hayat olmuyor mu?Seni ne diye somurmek istesinleki?Koskoca kadin olarak hayatina aldigi erkekleri hala secemiyorsa somurmek isteyenlerle de muhattap olmustur kendisi.Hayat zor hele Turkiye de bosanmis kadin olmak cok zor kabul ediyorum ama bana kalirsa ite kak bir evliligi devam etmek hergun huzursuz bir ortamda ayni cati altinda birbirine katlanmak daha da zor,insanin enrjisi cekilir,hayattan sogur.

Ya benin anlamadığım ekim 2017de açtığın konuda 2 aylık evliyiz yazmışsın,pazartesi günü de annen sana 4 yıl kadınlık ettin falan demiş. 4 yıllık mı evlisiniz 2 aylık mı? Biraz kafam karıştı ona göre yorum yapacağım.

Evliliğin çok yeni...
Evlilikler ilk birkaç yıl sancılı olabiliyor ne kadar tanıyorum desen de aynı çatı altında çok farklı alışma süreci...

Ben doğum yaptığımda eşim çocuğa alışamamıştı oğlum 1 aylıktı ve hastaydı yarın götürelim dedigi için eşime doğru ben bu çocuğu başkasıyla yaptım ya babasını çağırayım demiştim o anki lohusa depresyonu halimle o zaman eşimde beni aldattın diye boşaması lazım değil mi?

Eşinin sinir anında ne söylediğini bilmediğini anladım ben konularından tabiki bu onu haklı çıkarmaz elbette ama boşanmamak için çabalıyor neden bir sanş daha vermiyorsun?

Evet kıskançlığı biraz abartılı olabilir ama sende onu incitici çok laf söylemişsin...

Umarım pişman olmazsın hakkinda hayırlısı olsun.

Bana göre sizde de bi acaba var.
Bitaraftan boşanmaktan vazgecmek için bahane arıyo gibisiniz.
En iyi siz bilirsiniz evliliğinizi olası yoksa hiçbişey düşenmeyin siz ayrı onlar ayrı.
Her boşanan da kötü şeyler yaşamıyo ya.bak ev almış ailesi yanında vsvs.
Diğer konuda adam ahlaksız olduktan sonra evli bekar genc yaşlı çocuk demiyo yani.

Her insanın tecrübesi de farklıdır, yaşam tarzıda.
Bu kadar takılmayın anlatılanlara ve örneklere derim.

Siz kendi kararlarınızdan mesul olduğunuz için, kendi hayatınıza göre şekillendireceksiniz yaşantınızı.
O yüzden onun yaşamış olduğu negatiflikler illaki sizi de bulacak diye bir kaide yok.

Evet genel anlamda boşanmış bir kadın olmak ülkemizde kolay bir durum değil.
Siz de her önünüze gelene "ben boşandım, evim barkım var, maddi durumum iyi" gibilerinden yansıtmayacaksınızdır kendinizi diye düşünüyorum.
Bu biraz kültür, biraz kendi benliğini anlamak, biraz da hayatına sahip çıkmak ile alakalı.

Ayaklarının üzerinde duran, maddi anlamda kimseye bağımlı olmayan, hayatının kontrolü elinde olan kadınlar inanın minimum seviyede atlatıyor bu süreci.
Psikolojik destek almak konusuna katılıyorum, çünkü boşanma süreci çok zor bir süreç malesef.
Etrafımda boşanan arkadaşlarımdan biliyorum, duygusal olarak çok etkileniyorlar.
Ki normal de, insan boşanmak için evlenmiyor tabii ki, bin bir türlü hayaller ile evleniyor.
Kimse de kurulu düzenini durduk yere bozmak istemez.

Siz boşanmakta kararlı iseniz, hayatınızı ona göre şekillendirin.
Kötü örnekler tabii ki kulağınızın bir köşesinde kalsın.
Herşeye karşı tedbirli olun, ancak her kötü durum sizi de bulacak diye bir kaide yok.
Bunu da unutmayın.
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

Ya ben artık seni tokatlamak istiyorum. Benim gibi düşünen en az 50 üye daha vardır eminim..
O kadar olumsuza odaklanmışsın ki sanki çevrendeki herkes boşanma diye örgütlenmiş gibi bir aksiyon filminin içinde yaşıyorsun. Algın sadece bu yönde çalışıyor..
Uzaya gönderilmiyorsun boşanıyorsun altı üstü..
Sanki evliyken mutluymuş gibi boşanınca mutsuz olmaktan bahsediyorsun.. Şaka gibi..

Eski konularınızdan hatırlıyorum sizi. Eşiniz çalışmadığınız için aşağılayıcı tutum sergiliyordu sanırım hatta o açtığınız topik' te konuşmuştuk. Doğru bir karar vermişsiniz, ben boşanmadım elbette boşanmanın nasıl olduğunu anlatmayacağım size. Sadece kendinize güvenin demek istedim.

Bi yorum bu kadar güzel olabilirdi. bende aynı şeyi düşünüyorum

Zor belki ama olmuyorsa mutlu değilsen Ömür boyu da mutsuz OLdupun biriyle yaşamaktan iyidir diye düşünüyorum .
Sizde öocuk var mı Çalışıyor mısınız ? Bunlar da önemli

Evet sömürmek istiyorlar. Kimse boşanmış birisine bekar gözüyle bakmıyor. Evli erkekler çocuklu erkekler yaşlı erkekler yüz buluyor hemen. Hayatına alacak erkeği seçememek değil. İnsanların baskısı iş hayatında bile belli oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…