Boşanmış arkadaşım bütün cesaretimin içine etti...

Kendini baski altında hissetmenden cok sende kararli değilsin. Diger türlü olsa baskalarinin dedigi elbette etkiler fakat yolundan etmezdi.

Bosan demiyorum tabiki iyi düşün bu süreçte kurdugun yuvada bi gelecek gorebiliyo musun bunlari ölç tart. Aile terapistine git. Klavuzun sağlam olsun.

İyi geceler herkese

Yaklaşık 4 saat önce parka köpeğimi gezdirmeye çıktım ve tesadüfen 1.5 yıldır görmediğim eski bir arkadaşımı gördüm.
İşten ayrılmadan önce biz çok samimiydik. 30 küsür yaşında ve bazen annem bazen ablam gibiydi. Onun hayatımdan çıkması beni çok yalnızlaştırmıştı çünkü beni yargılamayan tek insan oydu. Beni dinleyen,anlayan bir şekilde yanlış olanı anlatan.
Herneyse onun çok kötü bir evliliği vardı. Kocası alkol ve madde bağamlısı bir insandı. Onu sevmiyordu ve mutsuzdu. Ben hep boşan abla çekme bu adamı derdim. Oda maddi sorunları,ona alıştığını bahane ederdi.
Nihayet 65 milyar borç ile boşanmış adamdan. Borcu da ödemiş. Kredi ile kendine ev almış ve ailesi yanına gelmiş. 1 oğlu var 7 yaşında.
Benim durumu anlattım ve boşanma bir kez daha dene boşanmış olmak çok zor dedi.
Erkekler çok kötü yalnızlık daha kötü dedi.
İlla ki hayatını biri girecek ve senin evin olduğunu öğrenen birçok erkek seni sömürmek isteyecek dedi. Seni tanıyorum her işte kolay kolay tutunamazsın napacaksın falan dedi. İdare ederim dedim çok zor çok yalnız kalacaksın dedi. Acilen psikoloğa gitmem lazım. Mevzuları zaten biliyordu bilmediklerini de anlattım seninki de çok ağır konuşuyor kendine çok dikkat etmen lazım madem kararlısın ortalık akbaba kaynıyor dedi.
Dedi de dedi yani. Beni deşarj eder sandım negatif yükledi resmen ya
Aaa kayın biraderinin bedduası tutmuş, senin de yuvan yıkılsın demişti

Evliliğin çok yeni...
Evlilikler ilk birkaç yıl sancılı olabiliyor ne kadar tanıyorum desen de aynı çatı altında çok farklı alışma süreci...

Ben doğum yaptığımda eşim çocuğa alışamamıştı oğlum 1 aylıktı ve hastaydı yarın götürelim dedigi için eşime doğru ben bu çocuğu başkasıyla yaptım ya babasını çağırayım demiştim o anki lohusa depresyonu halimle o zaman eşimde beni aldattın diye boşaması lazım değil mi?

Eşinin sinir anında ne söylediğini bilmediğini anladım ben konularından tabiki bu onu haklı çıkarmaz elbette ama boşanmamak için çabalıyor neden bir sanş daha vermiyorsun?

Evet kıskançlığı biraz abartılı olabilir ama sende onu incitici çok laf söylemişsin...

Umarım pişman olmazsın hakkinda hayırlısı olsun.

adam dövmüş bu bir.
sevgili iken kız hamile kalında bu çocuk benden değil demiş kürtaja zorlamış. kız da çocupğu aldırmış. sonra evlenmişler.

bu adama mı şans versin?

Sen kendi hayatınla ilgili kararını net veremiyorsun. Ben şunu tavsiye edebilirim sadece. Ben boşanmaya karar verirken kimse ile konuşmadım evliligim hk. Sadece bir gün babama ben bosanıyorum kararım net bilet aldım geliyorum oldu. Evet zor asla kolay değil. Ama eğer kendi hayatını hep acabalarla ve başkalarına göre gecirirsen yandin. Benim babamın durumu iyidir arabamiz vs. kardeşimin esindedir bazı sebeplerden dolayı. Allahın tek günü sömürmeye calismamistir bizi. Eski eşim de tam tersi pislik herifin tekiydi.
Ayrıca eğer sen de o kadın gibi muhtaç hissedeceksen kendini bosanma bence.
Bu muhtaçlık sana hata yaptırır.
Sanırım sen de eşinle boşanacak kadar sorunlu olduğunuzu düşünmüyorsun ki acabaların var. Psikolog tavsiye ederim, gittiğim psikologların dedikleri genelde oldu. Seni ve yaşantına daha objektif bakıyorlar. Senin göremediklerini onlar daha net görüp ifade ediyorlar. Ama senin yerine karar vermezler.
Kendin için en doğru kararı verirsin inş

Alkolik adamı çekip otursaymış o zaman
Konu sahibesi size sadece zırıldanan, erkek delisi veya bağımlı kişilikte insanlar denk geliyor. Ya da siz sadece o tipleri dikkate alıyorsunuz. Misal Demet Şener her gün televizyonda. Boşanmış, çocuklu, gayet enerjik ve güzel bir kadın gözünüz onu görmeyip bu ablayı görüyor. Diğer konunuza tokadı yemenin neresi sığınma oluyor yazmıştım onunla ilgili konu açmayıp bu kadına mı takıldınız mesela? Algınız kafanızla aynı doğrultuda gidiyor.

Boşanmak çok zor çok doğru demiş. Burda herkes her şeye boşan diyor zaten. Öyle kolay değil ama. Bunları söyleyen kimse de kocasından kolay kolay boşanmıyor biliyorum ki. Ama mutsuz bir evlilikle de ömür geçmez. Eski konularınızı bilmiyorum. Elinizden geleni yapın evliliğiniz için derim. Sonrasında olmuyorsa olmuyordur

Bence İnsan ın güçlü olmasına bağlı boşanıpta evlenenler bence kadınlık hormonları ağır basıyor o dürtüleri güçlü diğer kadınlarında o dürtülerin ölmüş zaten bir erkeğin osuruğuna tahammülüm yok deyip kendine yeni hayat şekli hazırlamaktadır ve az duygusaldır her boşanmış kadını aynı kefeye koyamam açıkcası

İyi geceler herkese

Yaklaşık 4 saat önce parka köpeğimi gezdirmeye çıktım ve tesadüfen 1.5 yıldır görmediğim eski bir arkadaşımı gördüm.
İşten ayrılmadan önce biz çok samimiydik. 30 küsür yaşında ve bazen annem bazen ablam gibiydi. Onun hayatımdan çıkması beni çok yalnızlaştırmıştı çünkü beni yargılamayan tek insan oydu. Beni dinleyen,anlayan bir şekilde yanlış olanı anlatan.
Herneyse onun çok kötü bir evliliği vardı. Kocası alkol ve madde bağamlısı bir insandı. Onu sevmiyordu ve mutsuzdu. Ben hep boşan abla çekme bu adamı derdim. Oda maddi sorunları,ona alıştığını bahane ederdi.
Nihayet 65 milyar borç ile boşanmış adamdan. Borcu da ödemiş. Kredi ile kendine ev almış ve ailesi yanına gelmiş. 1 oğlu var 7 yaşında.
İlla ki hayatını biri girecek ve senin evin olduğunu öğrenen birçok erkek seni sömürmek isteyecek dedi. Seni tanıyorum her işte kolay kolay tutunamazsın napacaksın falan dedi. İdare ederim dedim çok zor çok yalnız kalacaksın dedi. Acilen psikoloğa gitmem lazım. Mevzuları zaten biliyordu bilmediklerini de anlattım seninki de çok ağır konuşuyor kendine çok dikkat etmen lazım madem kararlısın ortalık akbaba kaynıyor dedi.
bende boşandım 7 ay oldu. küçük bi ilçedeydim memleketime döndüm ankaraya ailemin yanına. boşanmak zor evet. çalışıyorum,önceki hayatıma döndüm. ama kimse atmaca gibi davranmadı inan hiç fark yok kötü bişey yaşamadım çok şükür. anlam veremiyorum bu boşanmış kadın olmak zor laflarına tabi benim çocuğum yok. bekarda olsan evli de boşanmışta insanların yaklaşımı aynı..artık bekar dul diye bakmıyolar atmacalar sen tavrını koyarsan sorunda olmuyo.

Şartlarınız sizce de çok farklı degil mi?
Hanımefendi 1 çocuk ve 65 bin borçla boşanmış.
Tek başına çocuk sorumluluğu zordur..borç ödemek de öyle.
Ama aklımın almadığı 1.5 yılda 65 bin borcu ödeyip ev sahibi olmuş, ve hemşire anladığım kadarıyla...

Alkolik adamı çekip otursaymış o zaman
Konu sahibesi size sadece zırıldanan, erkek delisi veya bağımlı kişilikte insanlar denk geliyor. Ya da siz sadece o tipleri dikkate alıyorsunuz. Misal Demet Şener her gün televizyonda. Boşanmış, çocuklu, gayet enerjik ve güzel bir kadın gözünüz onu görmeyip bu ablayı görüyor. Diğer konunuza tokadı yemenin neresi sığınma oluyor yazmıştım onunla ilgili konu açmayıp bu kadına mı takıldınız mesela? Algınız kafanızla aynı doğrultuda gidiyor.

Ki kadın "dürüstçe çok ağladım çok üzüldüm ama bitti" diyebilmiştir..
Angelina Jolie mesela "çocuklarım görmesin diye duşta çok ağladım" demiştir.
Herkes zorlanabilir bu kararı alırken. Kimse kolay demiyor zaten. Ama böyle körkütük şekilde, sana gram değer vermeyen, her fırsatta aşağılayan bir adamla hala yüzyüze, kaç kişinin içinde sorunları konuşmak aşırı saçma ve basitçe..
Kesinlikle bir duruşu yok konu sahibinin. Kim nereye çekerse gidiyor.. Kendinden başka herkesin fikri önemli.
Bence hiç boşanmasın böyle devam etsinler..

boşanma konu sahibi
çünkü sen kararlı ve istekli değilsin
Dik bir duruş sergileyemiyorsun
Birileri çıkıp sana bosanma desin diye bekliyorsun

Sen bu halde bosansan bile ya ne yaptim ben hayatim mahvoldu diyeceksin
Adamı sürekli stalk edip sevgili bulup bulmadığını kontrol edeceksin
Yada sırf yalnız kalmayayim deyip sacma sapan adamlarla ilişkiler yasayacaksin
Gerçekten kendini hazir hissettiğinde boşanma isine giriş

Son düzenleme:
Ki kadın "dürüstçe çok ağladım çok üzüldüm ama bitti" diyebilmiştir..
Angelina Jolie mesela "çocuklarım görmesin diye duşta çok ağladım" demiştir.
Herkes zorlanabilir bu kararı alırken. Kimse kolay demiyor zaten. Ama böyle körkütük şekilde, sana gram değer vermeyen, her fırsatta aşağılayan bir adamla hala yüzyüze, kaç kişinin içinde sorunları konuşmak aşırı saçma ve basitçe..
Kesinlikle bir duruşu yok konu sahibinin. Kim nereye çekerse gidiyor.. Kendinden başka herkesin fikri önemli.
Bence hiç boşanmasın böyle devam etsinler..

Yani arayanlar için olumlu örnek de çok olumsuz da

Gönlü olmayan kişiler olumsuz örneklere bakıp caymaya destek arıyor. Gönlü olan kişiler motivasyon için olumlu örneklere bakıyor.

Konu sahibesi bence boşanmak istiyor çünkü duygusal istismara uğradığının farkında
Lakin yapacak gücü yok çünkü bağımlı bir kişiliğe sahip. Önceki konusunu okudum kullandığı fiillerin %90ı "sığınmak"
Durum bu bence

Ya niye benim etrafımda hiç böyle densiz insan yok. Etrafımda da benden başka boşanan oldu. Onlar da hiç böyle şeylerle karşılaşmadılar

En cahilinden en okumuşuna en küçüğünden en büyüğüne kadar herkes iyi yapıyorsun, devir eski devir değil, çekmek zorunda değilsin, zararın neresinden dönersen kardır diyor. Gençsin hayatına bak diyor. Bu hayatı bir kere yaşıyorsun diyor

Eş kişisinin yaptıklarını anlatınca anannem bile bırak kızım bundan koca olmaz dedi

Biri çıkıp boşanma dese, boşandıktan sonra mutsuz olursun dese hadi be oradan derim. Hiçkimse evin içinde yaşananları bilemez

Ben yaşadığını sen biliyorsun. Ne kadar üzüldüğünü ve DEĞERSİZ hissettiğini

Boşandığın zamanki hayatın evli olduğun zamankinden daha iyi olacak. Asla daha kötü olmaz ya. Ben hayatı daha kötü olanı görmedim

Ya benin anlamadığım ekim 2017de açtığın konuda 2 aylık evliyiz yazmışsın,pazartesi günü de annen sana 4 yıl kadınlık ettin falan demiş. 4 yıllık mı evlisiniz 2 aylık mı? Biraz kafam karıştı ona göre yorum yapacağım.
4 yıldır birlikteyiz. 1,5 yıla yakındır da evliyiz

Bence siz bu evliliği bitirmek istemiyorsunuz, sağlam bir bahaneye ihtiyaç duyuyor gibisiniz.
Bir yuva kurmak kolay değil elbette, yıkmakta basit olmasın.
Bir süre kendinizi dinleyip, kararınızdan emin olun derim bana kalırsa.
Şu aşamada biraz sancı çekeceğinizi düşünüyorum, en azından kafanızda bitirin önce.
Ayrıca evliliğinizde olan sorunları biliyorum, yaşadıklarınız kolay şeyler değil.

Resmen saçmalamış. Yalnız olmak elbette zordur da, nasıl bir hayat alkol ve madde bağımlısı bir adamla aynı hayatı paylaşmaktan kötü olabilir? Ya da mutsuz olduğunuz bir evliliği sürdürmek daha mı iyi? Yaşadığın çatı altında huzur olması, hır gür olmaması azımsanacak bir şey mi? Her boşanan kadın kötü şeyler mi yaşıyor. Valla boşanan arkadaşlarım var, hiçbiri de akbabalar tarafından saldırıya uğramadı. İşinde gücünde, aklı başında insana kimse bir şey yapamaz.

Yeni duruşmaya nedeyse 10 gün var. Eşim 1 ay içinde 21 günlük bir askerlik sürecine girecek. Şuan ben kendi evimizde kalıyorum o arkadaşında. Bu evi satışa çıkardık burdan gelen parayla benim tazminatımı verecek bunun için 2 ay süresi var. Yada gidip 180.000 kredi çekecek evin yok fiyata gitmesini istemiyor. Benim henüz bir işim yok arıyorum ama henüz kendimi çalışacak kadar iyi hissetmiyorum ve zaten ev bulma,yerleştirme,boşanma sürecini atlatmadan iş bulmam benim için sıkıntı olur çünkü özeller izin vermek konusunda anlayışlı değiller. Gece vardiyasında çalışıp bunu halletmek baya zor.
Ailemle olan mevzuyu biliyorsunuz. Hiç arkadaşım olmadığı için sürekli burda konu açtığımı da biliyorsunuz. Şuan hayatımda netlik kazanan doğru düzgün hiçbirşey yok duruşma günü dışında.
İşimi 1.5 yıldır yapmıyorum ve bu bir dezavantaj. Boşanmak evlenmekten daha zor. Biz sevgi bittiği için değil güven ve saygı bittiği için ayrılıyoruz. Hoş birbirini seven iki insan birbirine bu kadar eziyet eder mi? Ondan da emin değilim. Endişeli ve tereddütlerimin olması beni bazılarınızın söylediği gibi zayıf yapmıyor. Sizler aynı şeyleri yaşamadığınız için sanırım size “ben olsam asla” demek biraz basit geliyor. Umarım hiçbiriniz olmazsınız.
Psikolog desteği alacağım Çünkü açık bir şekilde desteğe ihtiyacım var. Biranda Sudan çıkmış balık olmak istemiyorum. Fiziksel ve ruhsal olarak bugüne kadar çok kez istismara uğradım ve daha fazla buna alışmak,böyle yaşamak istemiyorum. Kaçınız alışkanlıklarını zorlanmadan bırakabiliyorsunuz? Zorlanıyorum çok zorlanıyorum ve evet olumsuz şeylerden etkileniyorum. Suçlu muyum? Zayıf mıyım? Napayım. Biriniz saçma sapan adamlar ile birlikte olursun yalnız kalmamak için yazmış. Saçma sapan insanları tanımak benim için sorun olmaz ama o insanlar hayatıma girerse büyük sorun olur evet. Bu yüzden psikolog desteği alacağım zaten. Benim için bir insan göklerde gezerken ertesi gün yerlerde sürünebiliyor. Hatta 1 saat sonra. İniş-çıkışlarım ve duygusal değişimlerim çok fazla. Zor oluyor o yüzden. Eşim içinde üzülüyorum çünkü onu bu hale benim getirdiğimi söylüyor sürekli. Bende bir insana bunu daha fazla yapmak istemiyorum mesela. Ben herzaman kendim de hata arıyorum ve bu bana ağır geliyor.

İyi geceler herkese

Iyi de herkesin koşulları farkli; ailesi, çevresi, yaşı, ekonomik durumu, cocuk olup olmaması, bakış açısı vs.. Bosanmak elbette zor bi sey ama insanlari da boyle korkutmak cok abes..
Yalnızlık zor demiş, merak ettim, boşandığı adam ile yalnizligini giderebiliyor muydu o arkadasin? Muhtesem, bir elmanin iki yarısı iki insan miydi bu çift? Nasil bi mantiktir, anlamadim..
Sizinki basit bi anlasmazlik degil, adam seni resmen baskasiyla beraber olmakla suçlamış, cocuk benden degil demiş, ötesi var mi? Nasil guvenip "kocam" diyeceksin, beni tanir asla zorda birakmaz diyerek sırtını yaslayacaksın?
Bosanma elbette son secenek olmali, her sorunda bosanmaya kalkilmaz ama seninki cok farkli bir durum..

X