Boşanmak ya da ömür boyu mutsuzluk mu ?

Polisi arayacaksınız.
Gelip sizi ve kızınızı alacaklar.
O evden polis eşliğinde çıkacaksınız.
Gözünüz dayaktan kapanınca darp raporu alsaydınız çok sağlam bir kanıt olurdu.
Gerekirse uzaklaştırma isteyin.
Avukat degilim ama mutlaka polisler az çok biliyordur yönlendirirler.

Siz şiddet görürken kanepe arkasına saklanan kızınız bir gün saklanamazsa o da dayak yer.
Işte psikolojik olarak o an bitersiniz. O sizin kalbinizde onarılmaz bir pişmanlık bırakır. Kızınızda da onarılmaz bir travma bırakır.

Bunu yaşamadan gidin..

kızım kimde kalacak, ben nasıl gideceğim buradan, asla nafaka falan istemiyorum onun parasını ama en kısa sürede nasıl boşanırım neler yapmam lazım, çok zordayım inanın kafam çok dolu..

Neden bu soruları ailenizin yanına gidip ailenizin bulduğu avukata sormuyosunuz?

Yavrum, evladım muhtemelen annenle yaşıtım.
İçinde bulunduğun psikolojiyi de az çok tahmin edebiliyorum.
Öncelikle aileme en son aşamada durumu aksettireceğim şeklindeki yanlış mantığı bir tarafa bırak.
Sen de annesin, evladın senin gibi eziyet görse kendi üzüntünü mü düşünürsün evladını mı?
Adama bir şey belli etme.
Belli ki o işteyken evden gizlice ayrılacak cesaretin yok seni bunun için suçlayamayız çünkü şu andaki düşünce yapın sağlıksız.
Ailemi özledim onları ziyaret etmek istiyorum de ve kızınla, ailenin yanına gitmenin yolunu yap.
Sonra da anne-babana her şeyi anlat ve hemen boşanma davası aç.
Senin o adamın yanında can güvenliğin yok.
Allah korusun o adam müsveddesi seni döverken öldürse, kötürüm bıraksa nolacak?
Hadi kendini düşünmüyorsun onu anladık böyle bir durumda kızına kim sahip çıkacak?
Kızının bozulan psikolojisine hiç değinmiyorum bile.
Lütfen kızım, kendini ve yavrunu kurtar bu girdaptan.

kızım kimde kalacak, ben nasıl gideceğim buradan, asla nafaka falan istemiyorum onun parasını ama en kısa sürede nasıl boşanırım neler yapmam lazım, çok zordayım inanın kafam çok dolu..

Çünkü bana gidisinizi ertelemek için bahaneler buluyomussunuz gibi geliyo. Bakın, gitmek istemeyebilirsiniz. Ben böyle dayak yiyerek hayatımı sürdürülen cocuguma da böyle bı hayat yaşatılan diyebilirsiniz. Ama bahanelerle bizi bosverin, kendinizi aptal yerine koymayın lütfen. Ne zannediyorsunuz anlamadım ki? Adamla konusacaksiniz ben boşanmak istiyorum diye, o da sizi tekme tokat dovmeyecek, eve falan kilitlemeyecek, peki sen öyle istiyorsan medenice ayrılalım deyip evi mi terkedecek?

Biliyorum.. sadece onların yanına boşanıp öyle gitmek istiyorum tüm bağımız kopsun kimse kimseyle muhatap olmasın çünkü babam dayanamaz biliyorum
Bence bekleme ailenden yardım al.
Tek düşündüğüm şey kızım ve ailem onlar nasıl daha az hasar görür bunu düşünüyorum sadece
Bu yüzden adım at korkma,ailenden yardım al gerekirse.Şu anda adam seni tamamen sindirmiş sağlıklı düşünemiyorsun.Allah büyüktür güzel günlerde senin hakkın.Kendi kendine eziyet etme orda kalarak. Çünkü aynı eziyet ve psikolojiyi kizinda yasayacak aklı erdiğinde ve küçük olsada anlıyor çocuklar olup biteni ve bir ömür boyu bunu zihin ve ruhlarından temizleyemiyorlar.

Bence zaten boşandığımda da mutsuz olacağım ama kızım belki boşanınca daha iyi olur
Dayak yiyerek mutsuz olmaktansa özgür ve mutsuz olmayı tercih ederim.
Hem nereden biliyorsunuz mutsuz olacağınızı ki? Böyle dediğinize göre ve yıllardır dayak yediğinizi ailenizle paylaşmadığınıza göre çok da sevgi dolu bir ailede büyümediğinizi varsayıyorum.
Kızınız da travmalar ile büyüyor. Onu bari düşünün güçlü kadın örneği görsün zavallı kadın örneği değil. Ki o da güçlü olmayı öğrensin dayak yiyip susmayı değil.

Reactions: 000
Kendinize bu hayatı neden layık görüyorsunuz diye sorgulamicam. Ama kızınıza nasıl layık görüyorsunuz? Böyle bir babanın yanında büyümesimi iyi? Yapmayın ama Allah aşkına, sizde bal gibi biliyorsunuz böyle bir babayla büyümesi ona babasız büyümesinden daha çok zarar vereceğini. Kendinizi kandırmayın, çocuk için katlanıyorum bahanelerine sığınmaktan vazgeçin.

Reactions: 000
Ailem
ailem benim herşeyim babam yanımızda lan bile demezdi birine.. o korkuyu bilmiyorsunuz hatalı o bile olsa size vururken yalvarıp özür diliyorsunuz, ertesi gün yeterki bağırmasın diye gözüne bile bakmıyorsunuz evden çıkıp gitmek aklınızdan geçmiyor bile o korkuyla.

Ondan Nefret ediyorum

Ben ailemi dahil etmek istemiyorum herşey daha kötü olmasın diye, benim hatam bu evlilik ben halletmeliyim her ne olacaksa onları üzmeye hakkım yok
Aileniz bu durumdan haberdar olmayacak mı ? Her gün korku içinde yaşamaktansa ayrılın kısa süreliğine bu işler bitene kadar huzursuz olun.
İlk adımı atınca devamı çorap söküğü gibi gelir.

Ben ailemi dahil etmek istemiyorum herşey daha kötü olmasın diye, benim hatam bu evlilik ben halletmeliyim her ne olacaksa onları üzmeye hakkım yok
ailenizle aranızın, bağlarınızın iyi olduğunu söylemişsiniz.eğer annenizin ya da babanızın ciddi bir rahatsızlığı yoksa hani onları daha da kötü etkileyecek bir hastalıkları yoksa neden söylemek istemiyorsunuz benim kızım böyle bir şeyi(evlendiği ilk günden itibaren şiddet gördüğünü)benden saklasa ben daha çok üzülürüm bunu sonradan öğrendiğim zaman.

Çok teşekkür ederim , yorum yazan mesaj atan herkese.. yarın baroyu arayacağım ve buraya yazacağım mutlaka

Ben sizin anneniz olsam, nasıl bunlari bana anlatmazsın diye kahrolurdum. Kocaniza cok uysalsiniz, ama kendi hayatınızı kurtarmakla ilgili çok dik başlı siniz. En ufak bi mantığı yok şu düşüncenizin. Sizinle aynı durumu yaşamış kadınlar çıktım ailemin yanına geldim boşanmayı bekliyorum diyo, hala diyosunuz ki ailemi dahil etmek istemiyorum. Bosanmayin hanımefendi. Kocanizla birbirinize hayatta başarılar dileyip ayrılma kararı alamayacağınıza göre, bosanmayacaksaniz da zaten.

Yok, yaşları henüz genç zaten. Bilmiyorum sadece korkuyorum onlara birşey olmasından

Şu yazdıklarına bakınca, nasıl sana psikolojik şiddet uygulamış görebiliyorum, cümleni kadın sığınma eviyle bile bitirmişsin. Nasıl ezmiş nasıl kişiliğine bedenen ve ruhen tecavüz etmiş farkında değilsin.

Çok teşekkür ederim , yorum yazan mesaj atan herkese.. yarın baroyu arayacağım ve buraya yazacağım mutlaka
Bu arada kızınızı sizden alamaz korkmayın.
Kardeşim avukat az çok gündeme geliyor bu konular.
Ne sormak istiyorsanız maddeleyin ben sizin için yarın sorup, cevabını buraya yazacağım,

Size bir şey olsa aileniz daha çok üzülür ,o zaman belki daha büyük travma onlar için onlarda senin kızın için düşündüğünü düşünecekler neden farkına varmadık diye pişman olacaklar,iş işten geçtiğinde.Bütün yükü omuzlama. Onlara bunu yapma,sensiz daha çok yıkılirlar,insan herşeye alışıyor,boşanmana da alışacaklar ve hayat devam edecek ama şu anda kendi kendine eziyet ediyorsun.Ülkede polis var güvenlik var hak var hukuk var,bu adam çok mu güçlü,yenilmez sizin gözünüzde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…