Boşanmak ya da ömür boyu mutsuzluk mu ?

Ailem

ailem benim herşeyim babam yanımızda lan bile demezdi birine.. o korkuyu bilmiyorsunuz hatalı o bile olsa size vururken yalvarıp özür diliyorsunuz, ertesi gün yeterki bağırmasın diye gözüne bile bakmıyorsunuz evden çıkıp gitmek aklınızdan geçmiyor bile o korkuyla.
Neden katlanıyorsunuz peki anlaşılır tek bir sebebi yok ki anlayıp yorum yapalım. Madem aileniz arkanızda duracaksa çekin gidin o zaman.
Ailem üzülür diye hiçbir şey söylemedim demişsiniz. Gözünüz görmeyene kadar dayak yiyorsunuz, ama ailem üzülür diye susuyorsunuz. Siz cehennemin kendisini yaşarken ailenizin dayak yediğinize üzülecek olmasını nasıl dert edebiliyorsunuz? Bilsinler ve üzülsünler zaten halinize, bu onların hakkı. Ailesini azıcık seven haberdar eder bu yaşadıklarınızdan onları. İnsan dayak yer de üzülmesinler diye susar mı? Bunu ancak kendinden nefret eden biri yapar.

Konuşmanız işe yaramayacak.
Şiddet devam edecek, dozu artacak. ASLA düzelmeyecek eş(!)iniz. Kızınızı da dövebilir ileride. Muhtemelen aldatılırsınız da.
Hem fiziksel hem psikolojik şiddet görüyorsunuz. Korkmanız normal, içinden çıkamayacak gibi hissetmeniz normal. Durumun içindeyken çaresiz hissediyorsunuz ama asla değil.
Eşinizle konuşmayın. Konuşursanız gitmenizi engeller veya şiddet uygular. O evde yokken ailenizin yanına dönün, onların da desteğiyle boşanma davanızı açın. Darp raporunuz veya şahidiniz varsa işe yarar.
Kızınızı alamaz. Siz de genceciksiniz ve mis gibi mesleğiniz var çalışır bakarsınız. Kocanız olacak vicdansıza Allah iki gram akıl verir umarım.

Son düzenleme:
Ailem

ailem benim herşeyim babam yanımızda lan bile demezdi birine.. o korkuyu bilmiyorsunuz hatalı o bile olsa size vururken yalvarıp özür diliyorsunuz, ertesi gün yeterki bağırmasın diye gözüne bile bakmıyorsunuz evden çıkıp gitmek aklınızdan geçmiyor bile o korkuyla.
Siz boylesınız, dayak yiyen herkes boyle degıl.
Dayagı yer yemez darp raporu alıp o adamı dogduguna pısman eden kadınlarda var su hayatta emin olun.
Her dayak yiyen her kadın yere bakıp ozur dilemiyor

Şu yazdıklarına bakınca, nasıl sana psikolojik şiddet uygulamış görebiliyorum, cümleni kadın sığınma eviyle bile bitirmişsin. Nasıl ezmiş nasıl kişiliğine bedenen ve ruhen tecavüz etmiş farkında değilsin.
3 Yıldır en az haftada bir kez küfür hakaret aşağılama eksik yetersiz görme.. ben ben değilim gibi şu son zamanlarda kendime gelmeye başladım artık yeter demenin zamanı geldi

Bu arada adam evdeyse burda yazıp destek aldığını fark etmesin dikkatli ol.
Topikten ve tarayıcıdan çıkış yapmayı unutma lütfen.
Belli olmaz telefonunu karıştırır mazallah.

Size bir şey olsa aileniz daha çok üzülür ,o zaman belki daha büyük travma onlar için onlarda senin kızın için düşündüğünü düşünecekler neden farkına varmadık diye pişman olacaklar,iş işten geçtiğinde.Bütün yükü omuzlama. Onlara bunu yapma,sensiz daha çok yıkılirlar,insan herşeye alışıyor,boşanmana da alışacaklar ve hayat devam edecek ama şu anda kendi kendine eziyet ediyorsun.Ülkede polis var güvenlik var hak var hukuk var,bu adam çok mu güçlü,yenilmez sizin gözünüzde.
Yarın artık adım atacağım, çok üzgünüm ama
Konuşmanız işe yaramayacak.
Şiddet devam edecek, dozu artacak. ASLA düzelmeyecek eş(!)iniz. Kızınızı da dövebilir ileride. Muhtemelen aldatılırsınız da.
Hem fiziksel hem psikolojik şiddet görüyorsunuz. Korkmanız normal, asla içinden çıkamayacak gibi hissetmeniz normal. Durumun içindeyken çaresiz hissediyorsunuz ama asla değil.
Eşinizle konuşmayın. Konuşursanız gitmenizi engeller veya şiddet uygular. O evde yokken ailenizin yanına dönün, onların da desteğiyle boşanma davanızı açın. Darp raporunuz veya şahidiniz varsa işe yarar.
Kızınızı asla alamaz. Siz de genceciksiniz ve mis gibi mesleğiniz var çalışır bakarsınız. Kocanız olacak vicdansıza Allah iki gram akıl verir umarım.
şahidim yok ama bu adamın ailesinin komşuları ve bizim komşularımız eminim duyuyorlar seslerimizi onlar da işe yarar mı

Hatayı daha evlenmeden yapmışsınız maalesef.
Evleneceğiniz kişinin daha önceden evlenip boşandığını kına günü öğrenmişsiniz. Evlenip boşanması mesele değil ama bunu son ana kadar saklaması büyük bir sorun olmalı ve ayrılmalıydınız, ben olsam ayrılırdım ya da makul bir vakte kadar düğünü ertelerdim. Her şeyin hazır olması umrumda olmazdı. Belki eskaza eski eşi ile görüşüp yaşadıklarını öğrenirsiniz diye saklamıştır pislik. Neyse anladığım kadarıyla eşiniz sadist. Siz de mazoşist değilseniz ve yaşamayı seviyorsanız kalkın gidin, dışarıda güzel bir hayat var. Yeniden doğmuş gibi olursunuz.

Yarın artık adım atacağım, çok üzgünüm ama

şahidim yok ama bu adamın ailesinin komşuları ve bizim komşularımız eminim duyuyorlar seslerimizi onlar da işe yarar mı

Komşular şiddet gördüğünüze dair ifade verirse daha kolay boşanırsınız, tazminat da alırsınız.
Aile içi şiddetin seyri genelde benzerdir. Korkmanız çok normal ama lütfen utanmayın. Suç sizde değil. Aklı başında hiçkimse, özellikle sevdikleriniz sizi suçlamaz. Suç tamamen o adamda. Herkes görecek bunu.
Şiddetin tekrarlamasından korktuğunuz için adım atamıyorsunuz ama kurtulup terapi aldığınızda hayatınız bambaşka olacak. Mühendissiniz, ne güzel yaşarsınız aileniz de arkanızda olurmuş hem

Hatayı daha evlenmeden yapmışsınız maalesef.
Evleneceğiniz kişinin daha önceden evlenip boşandığını kına günü öğrenmişsiniz. Evlenip boşanması mesele değil ama bunu son ana kadar saklaması büyük bir sorun olmalı ve ayrılmalıydınız, ben olsam ayrılırdım ya da makul bir vakte kadar düğünü ertelerdim. Her şeyin hazır olması umrumda olmazdı. Belki eskaza eski eşi ile görüşüp yaşadıklarını öğrenirsiniz diye saklamıştır pislik. Neyse anladığım kadarıyla eşiniz sadist. Siz de mazoşist değilseniz ve yaşamayı seviyorsanız kalkın gidin, dışarıda güzel bir hayat var. Yeniden doğmuş gibi olursunuz.
Orada da kendimi düşünmedim sanırım şuan çok sonra farkettim bunu.. sanki o an ayrılırsam ben onu yarı yolda bırakmış olacaktım oysa çok yazık ettim

Komşular şiddet gördüğünüze dair ifade verirse daha kolay boşanırsınız, tazminat da alırsınız.
Aile içi şiddetin seyri genelde benzerdir. Korkmanız çok normal ama lütfen utanmayın. Suç sizde değil. Aklı başında hiçkimse, özellikle sevdikleriniz sizi suçlamaz. Suç tamamen o adamda. Herkes görecek bunu.
Şiddetin tekrarlamasından korktuğunuz için adım atamıyorsunuz ama kurtulup terapi aldığınızda hayatınız bambaşka olacak. Mühendissiniz, ne güzel yaşarsınız aileniz de arkanızda olurmuş hem
Biran önce bitsin de tazminatta istemiyorum yeter ki bitsin

Biran önce bitsin de tazminatta istemiyorum yeter ki bitsin

Tazminat almanızi tavsiye ederim ama istemiyorsanız avukatla konuşup kararlaştırırsınız. Belki bunlar öne sürülürse tek celsede anlaşmalı boşanmayı kabul eder o adam. Ailenizin yanına dönün, avukatla görüşün gerisi hallolur.

Merhabalar , çok zor bir anımda buraya üye olmaya ve size derdimi açmaya karar verdim. Genelde okurdum buradaki konuları kendi sıkıntılarıma benzer insanlar neler yapmış uzaktan okurdum sadece, ama artık karar vermeliyim bende..
Kısa anlatmaya çalışacağım harika bir aileye sahibim annem babam çok özeller gerçi herkes için öyledir yani evlenmeden önce ben herkesin annesi babası benimkiler gibi sanıyordum en azından.. eşimin ailesi ve dengesizlikleriyle tanışmadan önce!
ailem bana 24yaşıma kadar hep destek oldu en güzel eğitimleri almamısağladılar üniversiteyi bitirip mühendis oldum. Sonra eşimle tanıştım 1yol kadar görüştük sonrasında evlendik. Sevgiliyken ve nişanlıylen herşey güzeldi, en azından bana göre çünkü annem ve anne tarafım eşimi baştan veri istemiyorlardı ama ben Üzülmeyeyim diye çokta müdahale etmediler. Annemle aramızda anne kız bağından da öte bir bağ Var bende annem benim evlenmemi istemiyor aslında eşimde bir sorun yok diye düşünüyordum.. taa kii kına günümüze kadar.O gün eşimin daha önce evlenip boşandığını öğrendim ama kendimi o an evlenmeye mecbr hissettim bu onun suçu değildi herkesin başına gelebilirdi diye düşündüm onuyarı yolda bırakmak istemedim ve çok seviyordum..
evlendik ilk gün bana şiddet uygulamaya başladı. Babamın ağzından küfür duymayan ben türlü küfürler duymaya başladım. Sonrasında özür diledi düğün stresi dedi ve barıştık.. ve hemen hamile kaldım lütfen buna rağmen neden hamile kaldın demeyin hayat tecrübem yoktu bilmiyordum şiddetin küfrün devam edeceğini o ilk ve sondu diye düşündüm..
hamileyken sudan sebeplerle (neden bıçağı yıkamadın, neden bana soru soruyorsun, veya kavga ederken neden bana cevap veriyorsun) diye diye dayak yedim ( ona göre bu dayak değil o beni dçvse ben yaşayamazmışım)
Kızım doğdu bu arasa ben şehir dışına evlenmiştim tayinimiz çıktı iyice uzağa geldik eşim sözleşmeli kamu personeli
Kızım doğmadan önce çalışıyordum o doğunca işten de çıktım yapayalnız kaldım..
kalabalıklarla arkadaşlarla akrabalarla dolu hayatımdan eser kalmadı sadece kızım var şuan gerçi onun tek tırnağı herkese bedel..
Bu arada eşimin evlenmeden önce yaptığı 70-80 bin TL kredi borcu varmış bunu da evlenince öğrendim 3 yoldur borç ödüyoruz yeni bitti. Yeri geldi ekmekle gün geçirdik ama bunlar için asla ağzımı açmadım bu arada güzel günlerimiz de olmadı değil, bende evden satış yapmaya başladım maddi olarak biraz toparladık birikim yapmaya başladık biz zordaylen bize asla yanaşmayan eşimin ailesi şuan internetten kendileri için hediyeler beğenip bize link atıyorlar bende korktuğum için alıyorum.. hayatım korkuyla geçiyor eski özgüvenli hakimden eser yok. Aile de bana kim ne derse desin ağzımı açamıyorum eşim birşey der diye
Çok uzun oldu farkındayım ama bunu da yazmak istiyorum bi gün paramızın olmadığı zamanlar kızımın bezi bitti kv deydik o gün 20 TL para verdi bize bez alalım diye bende çocukla ilgilenirken düşürmüşüm onu eşim eve gelip beni tekme tokat dövdü herkesim yanında onlar ayırmaya çalıştı ama.. gözüm hifema diye birşey oldu 2 hafta görmedim kör oldum.. yani anlayacağınız iyiken iyi (ben salağa yatıp herieyr tamam dersem o sürekli görümcelerimle sabahtan akşama kadar abartmıyorum telefonla konuşurken ben buna laf yapmazsam ailemi pek aramaz ve her saniye evi temizlersem ) çok iyiyiz . Yoksa dayak ve küfür
Yazmakla bitiremem sanırım olanları sürekli ama sürekli sudan sebeplerle dayak yiyorum küfür zaten eksil olmuyor sanırım artık yetti çünkü kızım büyüdü ve ben onun karşısında dayak yemek istemiyorum çünkü ben artık anneyim!
eşimden de soğudumhatta nefret ediyorum ve pişmanım evlendiğim için,ona belli etmeye çalışıyorum ayrılmak istediğimi ama korkuyorum da ailemin yanına gidersem onlara zarar verir ya kızımı alırsa benden çünkü bazen öyle söylüyor kadın sığınmaya da gitmek istemiyorum. Dua ediyorum allaha sürekli nolur bana akıl verin ben artık eski ben değilim hayatımla ilgili karar bile veremeyecek durumdayım3 yıldır cehenneöi yaşıyorum
Canm sen muhendis olmussun isin var git is bul baska sehirde annenlerle kal gerekirse yaa polis var hukuk var hersey senin yaninda git darp raporu al ve acilen o evden uzaklas

Konunuzdan çok etkilendim. Açıp tekrar okudum. Uzaktan bir şey yapamıyor olduğumuz için size yazmaktan başka bir çaremiz yok burada. En iyi ihtimalle inşallah boşanıp kendinizi ve kızınızı kurtaracaksınız ve tüm yaptıkları belki eski eşine de çektirdikleri bu pisliğin yanına kar mı kalacak şimdi? Hukukla iştigal edenler, bu adamın şimdiye kadar yaptıkları için yapılacak hiçbir şey yok mu? Bakın bu hanım bize yazıyor, biliyoruz başına neler geldiğini. Konunuzu uydurmuş ve aslında bunları hiç yaşamamış olmanızı o kadar içten dilerdim ki.
Korkudan eşinizin ailesine hediye alıyormuşsunuz. Kendinize ne yaptınız böyle?

Konunuzdan çok etkilendim. Açıp tekrar okudum. Uzaktan bir şey yapamıyor olduğumuz için size yazmaktan başka bir çaremiz yok burada. En iyi ihtimalle inşallah boşanıp kendinizi ve kızınızı kurtaracaksınız ve tüm yaptıkları belki eski eşine de çektirdikleri bu pisliğin yanına kar mı kalacak şimdi? Hukukla iştigal edenler, bu adamın şimdiye kadar yaptıkları için yapılacak hiçbir şey yok mu? Bakın bu hanım bize yazıyor, biliyoruz başına neler geldiğini. Konunuzu uydurmuş ve aslında bunları hiç yaşamamış olmanızı o kadar içten dilerdim ki.
Bende.. bu 3 yıl hiç yaşanmamış olsun isterdim.Ruh halimi anlatacak kelime uok içimde her duygu var ve bunu yaşamayan anlamaz umarım kimse de yaşamaz...

X