boşanmak üzereyim kafam karmakarışık yönümü şaşırdım resmen :(

canım üzldm oysa ne heweslerle ne waatlerle evleniyorz hiçmi allah korkusu olmz bi insann hakkına nasl girilr bence hemn ayrılmalısn emin ol tek başına daha mutlu olrsn

teyzesi de bana tavsiye verirken eşimle aramı düzeltmemi ve ilişki sorunumuzu halletmemiz gerktiğini söylemişti ama yine olmadı kafam bu yüzlerden de çok karışık işte acaba olması mı daha iyiydi yani olunca eşim daha mı farklı olacacaktı bana karşı, veya olsaydı aramızda bişey yine bu şekilde davranmaya devam etseydi daha da üzülecektim. bunları bilemiyorum işte

Canım çok üzüldüm gerçekten ama bak, dışarıdan bakan biri olarak şunu söyleyebilirim ki, allahın sevdiği kuluymuşsun da erkenden, çoluk çocuk yokken göstermiş yüzünü. Dayısı iyi adammış belli ama uzakta yaşasanızda eşin yine gider biriyle samimi olur bu kez onunaklına gider. El akıllı derler ya, eşin malesef öyle. Sen gel yol yakınken çocuk falan yokken devam ettirme. Zaten dönsen bile ben mi gel dedim, sen kendin geldin diyecek aynı şeyler olacak. Karar senin ama benim fikrim, gerçekten sen allahın sevdiği kulusun, aynı şeyleri 7 sene çeken arkadaşım var

peki arkadaşınız 7 senedir neyi çekiyor? neden çekiyor ya da eşi mi iyi yani ben de sadece sorun bu olsaydı tamam zaten eşim ilişki yüzünden hiç benle kötü olmamıştı ne zaman ki aile konuları oldu herşey o bacısının bizde kalmasıyla sonrasında annesinin uğraşmalarıyla bu hale geldi ha şurası doğru ben bunlar olmasa eşimin nasıl biri olduğunu göremeyecektim hep bana güzel davranacaktı.. zaten ben kendim gidemem ancak o gelir de ben hatalarımı gördüm, bundan sonra senin istediğin gibi olsun der ve şartlarımı kabul ederse olur olursa yok hala devam ederse kendisi bilir. ben yoluma devam ederim.
etrafımda herkes aynı şeyi söylüyor : bir senin gibi birini bulamazlar iki zaten kimse o durumdaki adamlara kızını vermez hiç bi kız da çekmez..

Elbette evlilikte cinsel ilişki önemli bir unsurdur fakat eşinizle aranızın kötü olmasını ilişkiye bağlamamak lazım bence.
Yani ilişkiye girince düzelir diyen zihniyetle çocuk yap evliliğin kurtulur diyen zihniyet arasında çok büyük bir fark yoktur sanırım.
Eşim benimle arasını cinsel ilişkimiz var diye iyi tutacaksa, hiç tutmasın daha iyi.
Vajinusmus problemi olduğunu varsayarak yazıyorum tabi bunları.

sorunun ne olduğunu anlayamadık ki zaten eşim başlarda boşver olur dedi durdu kimseye de söyleme dedi ama sonraları hep ben olmasını istedim o erteledi, ilişki kısmına kadar herşey normaldi ve hep öyle sürdürdük ama ailesi falan duyunca hiçbi şekilde çözüm için uğraşmadılar başkaca da sorunlar çıkınca bana iftira vb yollara başvurarak oğullarından hem soğuttular hem de ayırmaya beni yıldırmaya çalıştılar ve başardılar.. bi de beni karşılarına alıp konuşmuyor da kimse güzelce açıklama yapsalar ben de savunmamı o da yok çok karışık durumum boşanacaksam da neden boşandığım bile muamma yani.

Vallahi muamma oluyor şu durumda.Benim bile kafam karıştı okuyunca mesajlarınızı.
Aile fenaymış ama o aile rahat vermez size.
Alsınlar oğullarının turşusunu kursunlar madem.

Bence kurtuldugun için kurban kes ordan da koşar adım uzaklas bir insana bukadar zulüm yapılmaz vicdansizlik bu üzüldüm okurken...zararın neresinden dönersen kardir yazık etme ömrüne...

Ay şu iftira kısmını yeni gördüm ilk konu mesajında atlamışım, bu ne biçim kaynana?Oğlunu fişekliyor yetmiyor bayramda gelmedi diye yalanlar savuruyor.Ömrümüzü yediler doymadılar şu kaynanalar ya.
Bir de eşinize iki çift lafım var; bir ramazan anasının dizinin dibinde oturup yemek yiyerek eşini evde yapayalnız bırakarak kocalık olmuyor.İçim şişti ikinci okuyuşumda, siz yaşarken patlamışsınızdır kimbilir.

iç mi kaldı, dış mı kaldı..bi de ben doktora falan gitmiyormuşum oğlu gidelim demiş, sanırım herkese benim psikolojimin bozuk olduğunu oğlunu kendime yaklaştırmadığımı falan söylemiş. yemek konusuna gelşnce eşim onlara yok desin de görsün diyemez ki tamam anne, tamam baba, tamam bacı... bana da tamam tamam desene, oysa başta beni bulan, 1 ay boyunca o kadar hayır cvbıma karşı uğraşan bi sürü vaadler sunan, sevdiğini söyleyen adam da yine kendi... soruyorum hal böyle olunca " yaa sen benle neden evlendin çok merak ediyorum madem böyle yapacaktın? " hiç bir cevap yok. ya susar ya geçiştirir

Son düzenleme:
eşiniz olacak yaratıkta(sizden af diliyorum)sorun var sanırım kendisi ne sorunu olduğunu biliyordur emin olun anneside biliyordur.o yüzden size çamur at izi kalsın demişlerdir.yoksa hangi erkek eşiyle (sevgili,nişanlı bu devirde artık böyle)arkadaş gibi yaşar ateşle barut yanyana durmaz.doğanın kanununa aykırı bir defa .bence erkeklik görevini yerine getiremeği nedeniyle dava açın hakkınız var yasal olarak.çok büyük geçmiş olsun .ayrıca yine kanunen siz ona değil o size bakmak zorunda.çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun

ınanamıyorum okuduklarıma. ben gıdıyorum dıyen karısına" kırayı bırakta gıt" dıyen bır adam nesını sevdın be arkadaşım bu adamın. vede nasıl sabrettın
aranızda ilşki olmamış anladığım kadarıyla. bu adamdan boşanmakda yetmez yaptıklarına karşılık tazmınat ıstemelısın.

Ucuz kurtulmuşsunuz.. Şükredin.. Böyleleri insanın ömrünü çürütür

İftiralar,kavgalar,hakaretler havada uçuşuyor.. Evinizden kovuluyorsunuz.. Bunlardan kurtulmak, boşanma davasını açmak için ne bekliyorsunuz onu anlamadım....hakim dinlese bunları bir de dr. raporunu görse kendisi tazminatı keser,dakkasında boşar

Kaç kurtul,bir arkadaş demiş "evin önünde kendisini yaksa camdan bakma" diye sonuna kadar katılıyorum

benimde kafama takılan sizin cinsel hayatınız neden kv,anneniz biliyor ayıptır ya,en ufak bişeyde böle başına kalkarlar tabi suçsuz bile olsan.karılık yapmadı olursun.tekrar barışmanı tavsiye temem evliliğiniz laçkalaşmış,saygı,sevgi,cinsellik hiçbirşey yok.yeniden bir yol çiz hayatında bu en hayırlısı ama benden sana tavsiye yaşadıklarını ders alarak daha dikkatli olarak .

Neden kadinlar evi terk ederler. Kirayi zaten sen ödüyormussun. Kocan olucak adami almasaydin eve. Onun olmadigi gun kilidi degistirip kitleyeydin kapini, oturaydin evinde..

teşekkürler, olayın hukuki boyutunu tam olarak bilmiyorum araştıramadım da henüz, bu durumda raporla birlikte tazminat alabiliyor muyum yani ve altınlarım içinde açacağım zaten.

Neden kadinlar evi terk ederler. Kirayi zaten sen ödüyormussun. Kocan olucak adami almasaydin eve. Onun olmadigi gun kilidi degistirip kitleyeydin kapini, oturaydin evinde..

şöyle bişey var benim işe girmemi sağlayan annesi ama ben işi sevmedim ayrılacağımı söyledim bu seferde bu konudan tartışma oldu aramızda çünkü annesi bunu yine dolduruyor bana da demişti kızım ne güzel işin var çalış. oğluna da aynısını diyor çalışsın diyor ama çok güzel bi iş gibi göstererek bense eşime dayanamıyorum çalışmak istemiyorum deyince annemin bi selamıyla girdin ondan güzel iş mi var çalışmak zorundasın falan yaptı çalışmazsan gidersin gibi şeyler ben de o öfkeyle işten de ayrıldım zaten sevmiyordum ve de artık bıktım bulduğumuz iş deyip durmalarından yani evde dursam da kirayı ödeyemeyecektim öncesinde işten ayrılmıştım... son zamanlarda aramız güzeldi ben çoğu olayı bu stresli işe bağladım, problemleri düzeltmek, evimde oturmak istedim en azından bi süreliğine ama eşim işten ayrılırsan gelme falan yapınca çektim geldim anneme gözden çıkardım yani herşeyi. biz aramızda kirayı ben veriyim demiştik o da fatura ve ev giderlerini karşılıyordu olay böyleydi. ama benle ilk tanıştığında ben çalışmıyordum şimdi ise çalışan bayan istiyormuş özelliği neyse anlamadım

canım benim istediği kadar uzun ve karmaşık olsun yazdığın her kelimeyi okudum. Öncelikle allah sana iyi sabır vermiş ve bundan sonrada versin, yazdıklarından anlıyorum ki eşini seviyormuşsun o da seni ama bu kadar işkenceye kim dayanabilir ,işkence fiziksel olsa ,belki ruhta bıraktığı kadar hasar bırakmaz ama psikolojik işkence en kötüsü, bence kv den ilk baştan beri kötü bir insanmış çünkü, insan sonradan kötü olamaz , sen iyi olduğun için o sana iyiymiş,
bir an önce kurtul o adamdan kaç yaşındasın nerede yaşıyorsun ,sosyal çevren nedir bilmiyorum ama gerçekten başarmak ve namusunla yaşamak istersen heryerde kapı açılır. Ama unutma eden bulur demişler belki görümcenin bir suçu yok ama kv nin yaptıklarını o da kendi kv sinden yaşayacak çünkü allah bizi sevdiklerimizle sınar kv ni de kızıyla ...
ve sana kadınlık yapamadın diyormuş ya sen bu kadar zaman o adama katlanarak kadınlığın en güzelini yapmışsın dualarım seninle canım...

giderken kirayı bırak ne demek ya. bu ne yüzsüzlük

yani bunları başkasından duysam inanmakta güçlük çekerdim insanın başına herşey gelebiliyormuş, ben de şok oldum zaten şok üstüne şok yani

kv dem zaten diyordu hep venim kv bana şöle yaptı böyle yaptı kayınbabamı düşman etti beni boşatmaya çalıştı büyü yaptı muska yaptı olaylara bakınca aynısını kendi bana yaptı ve evet kızı var Allah çıkaracak buna yüzde yüz eminim ki ben inancımı yaşamaya çalışan Allah korkusu olan biriyim evliliğe verdiğim önem saygı büyük belki bu yüzden sabrettim ama kocamın dolduruşa geldiğini de çok iyi bildiğim için sabrettim ama artık tak dedi.. yaşım 28 eşimde 29 ama dayısı falan o en son konuştuğumuzda eşim için onun kalbi saftır yaşı da 18 onu sen yöneteceksin dedi ama benden daha baskın insanlar olduğuna göre bana düşmüyor bile zaten yönetmeyi sevmem kendiliğinden olsun isterim ne anladım ki o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…