boşanmak üzereyim kafam karmakarışık yönümü şaşırdım resmen :(

rrosee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2013
57
8
iyi geceler ben yeni üyeyim.1,5 yıllık evliyim ve boşanmak üzereyim herşey başta çok güzeldi bi sorunumuz vardı ilişkiye giremedik. eşim, ailesi öyle çok seviyorlardı beni kaynanam memurk.babam emekli müfettiş dükkan açmış eşim onunla esnaflık yapıyordu. bana eşim başta işe de gireceğim demişti zaten dükkandan kazanıyordu ben de tmm dedim yani evim var dedi falan ben rahat ettireceğini düşündüm .
kaynanam beni işe girdirdi taşeron şirket ama iş çok steresliydi ve yorucu. kaynanam eve yemeğe çağırıyor bir gün gitmesek ertesi gün mutlaka gidiyoruz 22-23'e kadar oturuyoruz sabah 6 da kalkmam gerkiyor üstelik birlikte olamıyoruz kocamla başbaşa kalamıyorum kii işin stresi ayrı dert zaten.. eşim de bu durumu umursamıyor zaten o kadar üstüne de düşmüyor diyor sen ne zaman hazır hissedersen diyorum ben hazırım ama onda bişey yok yaa olur takma diyor.biz öyle bi şekilde sürtünme ile falan anca öyle devam ettiriyoruz cinsel yaşantımızı ve bu alışkanlık haline geldi bi süre sonra dr a gidiyorum dr. eşinle gel diyr eşime diyorum herşeyi ertelediği gibi gideriz diyor öyle kalıyor varsa yoksa dükkan o gece geç saatlere kadar oturur. haftasonu hep dükkanda benim bi haftasonum olur onu da annesi kızım gel güne gidiyorum eşimse az bi vakti olsa balığa gider arkadaşlarıyla, kalan zamanı da ailesi alıyor. ben artık arayı soğutmak istesem de olmuyor. bi de bira içmesi çıktı ilk başta beni ikna etmeye çalışırken içkim yok kötü alışkanlıklarım yok demişti eve ilk getirdiğinde şaşırdım böbreklerim için dedi sonra hergün hergün alır iki birasını geçer her akşam bilg. başına okey oynuyrm bişey yapmıyrm der ben zaten yorgun uyurum o onda kalkar tabi ben çalışırım altıda kalkan ben.
bir günbunu izledim bilg. başında oturmalarında mastürbasyon yapıyor ama gurur yaptım sölemedim bense hergün bunu bekliyrm ne zaman ilişkiye gireceğiz die adam kendi keyfinde zaten ben ne zaman olacak deyince artık kavga çıkıyordu açma bu konuyu diye bende gururuma yedirip açmadım bi daha ondan bekledim.
gelelim olayın koptuğu yere bu annesine bacısına aşırı düşkün görümcem kaynanam sözde beni çok severler görümcem bizde kaldı geçen nisan mayısa kadar kaynanamların evde yakın oysa 5 dk lık yer. ben eşimle zaten ilişki yaşayamıyrm bi de evde görümce eşime dedim daha ne kadar kalacak gider elbet dedi kapattı.
kaynanam yine bir haftasonu güne çağırdı gittim eşim yine dükkanda o gün suratım asıktı sonra kaynanam anlamış olmalı ya da eşim söylemiş görümcemin kalmasını istemediğimi. o akşam eşimle de kavga ettik istemiyrm gelmesin dedim aslında tek niyetim eşimle başbaşa kalmaktı onlarda abarttı.. kaynanamla bu yüzden tel. de kavga ettik "sen kızımı istemedin, yok kızıma saygı göstermek zorundasın, oğluma ne karılık yapıyorsun yok şöylesin yok böylesin pasaklısın oğlumun ütüsünü yapmıyorsun ben onun giyeceği çoraba kadar ayarlar giydirirdim sen yapmıyorsun" ben de dedim oğlun çocuk mu? kendi giyeceği şeyi kendi seçemiyor mu ayrıca pasak konusuna gelirsek, dedim siz mutfak lavabosunda saç yıkıyorsunuz. diyen sen misin nasıl sinirlendi haa aramızdaki sorunu bilmiyorladı eşim sakın söleme demişti. sade benim annem biliyordu annem de bu iş de bir iş var kaynana söyleyeceğim demişti ve söylemiş baksana çocukların sorununa demiş dr falan götür. bunu da bildiği halde bana durdu sen ne karılık yapıyorsun oğluma dedi tel kapattık.
sinirlerim iyice bozuldu eşime dedim ben gidiyrm gitmeyeceksin eve git dedi ne yapacamı şaşırmıştım geri annem kızım evine git gelip napma dedi eve gittim tekrar aradım kaynanamı özür bile diledim hala susacağı yerde hala ne hakaretler eşime anlatmadım aramız zaten bozuktu annesi doldurmuş annem haklı iyiliğini istiyor sen güne gitmiyorsun o iyiliğini istiyor bacımı istemedin falan filan sonra bana küstüler kayınbabamı da düşman etti eşimi de herkesi kimse benle konuşmuyor asıl ben konuşmayacağım yerde. eşim geliyor seni istemiyorlar diyor yalaka yalaka akşam eve gelmiyorum annemlerde yiyeceğim diyor. Ramazan girdi bir ramazan hem çalış yorul oruç tut akşam evde yalnız. eşim nerde annesinde geçen yıl da birlikte giderdik kaynanam hazırlardı orda yer gelirdik şimdi de eşim bana düşman tabi onlara hayır diyemez belki bana yaptıklarının on katını yapacaklar onlar baskın çıkıyor. bu böle gitti ben bari insanlığımı yapım dedim en azından eşimin gözünde ben suçluydum bayramda gidim dedim kabul etmediler. kaynanam herkese gelin gelmedi bayramda demiş Allahım koca kadın nasıl yalan sölüyor? iftiralar. yok benim psiklojm bozukmuş bizim ilişkiye giremediğimizi ve sorunun ben de olduğunu oğlunun dr a gidelim dediğini benim gitmediğimi, psikolojimin bozuk olduğunu, bende sorun olduğunu sölemiş.
yaşadaıklarıma inanamadım ite kaka bu evliliği sürdürmeye çalıştım beni o çok seven eş de bi tuhaf oldu çok nadir arada güzel bişeyler oluyordu ama yine aynı konulardan kavga. iki düşman gibiolduk. bu kafayla işe de iyice gıcık oldum zaten sevmiyordum, gerçi kaynanam bulduya o işi kıymetli oldu orda da karar onun çalış kızım diyodu ne güzel iş memur gibi ama alakası yo. oğlu da aynısını der eşim de ben. eşime işten çıkmak istiyrm dedim başladı çalışmak zorundasın ne demek yaa çalışmak zorundasın!
kirayı ben veriyordum oysa evim var demişti evlendiğimiz hafta bişekilde altınlarımı aldı geri ödeyeceklerdi ödemedi o da öle gitti. neyse ben işten ayrılıyorum dedim ayrılırsan gelme eve dedi iyi dedim madem öyle ve ayrıldımişten. akşam kavga ettik sabah kalktı ki ben gitmemişim eve gelince seni görmeyeceğim dedi tamam dedim zaten ben böyle bi koca istemem topladım eşyalarımı msj attım gidiyrm hepiniz rahat edin die. daha bana diyor ki kirayı bırak ta git, bu çalışan bayan istiyormuş sanki beni tanıdığında çalşıyordum .haa bana annsinin aynı lafı o da öle demişti yok niye daha okumamışım yok bu zamana kadar neden çalışmamaışım bu bana iş bulmuşmuş ne güzelmiiş iş memur gibi sonra eşim karşıma geçiyor neden kpss den iyi puan alamadın Allahım daha ne saçmalıklar ben onun gururuna dokunmasın die bir gün işin neden yok demedim gerçi adam benle evlenirken işe gireceğim diyordu şimdi de o sevdiği işi yapıyormuş. esnaflık yapmak istemiş onu yapıyormuş ben de o zman ben de bu işi dsevmiyrm dediğimde kavga daha neler neler...
şu an annemlerdeyim 2 ay olacak ne aradı ne sord. geçen eve gideyim o yoktur dedim anahtarı değiştirdim demişti değiştirmemiş evden ses geliyor bacısı teyzesinin çocukları.. yaa dedim ne meraklıymışlar beni kaçırıp evime gelmeye bıraktım bizimkini de yaşasın bakalım annesi bacısyl. en son dayısyla konuştum. dayısı da " siz burdan başka bi yerde yaşamalısınız aileden uzak diyor o seni bırakmaz baskı altında ama fazla dayanamaz" diyor dayısı benden taraf ve annesi ona da cephe aldı sırf benle konuşuyor die. benim durum aynı bulmaca gibi kimse bişey demiyor kendi kendilerine tuhaf hareketler eşim sus pus ne yapacağımı bilmiyorum ne taraf gideceğimi de.. bi de anlamıyorum beni o kadar sevdiğini istediğini söyleyen o, ben o kadar hayır dememe rağmen bırakmayan adam. evliliğe bu kadar hazır görünen anlamıyorum gerçekten. kusura bakmayın hakkınızı helal edin o kadar dertle doldurdular ki daha yazmadığım neler vardır unuttuğum.. şimdi ben ne yapmalıyım

Son düzenleme:
Yazdıklarınızı okuyabilmek neredeyse imkansız,ne olur,lütfen arada birde olsa nokta/virgül/paragraf/ vs kullanın..
Evet anlıyorum çok üzgünsünüz belli ki sıkıntınız çok Allah yardımcınız olsun ama söylemeden geçemedim..

Okuyuncaya kadar icim gitti... Ne munasebet calismak zorundasin, gideceksende kirayi ode oyle git... Bu esmi ariyor yoksa kendini maddi yonden rahatlatmakmi...

valla ben okuyamadım araya enter ile boşluk bıraksanız daha rahat olur herkes için.

Goruncenizi istememeniz biraz ayip olmus... Ama esinizin aileside bukadar tepki vermemeliydi... Sadece gonul koyabilirlerdi... Esinizle araniz bozuksa ortayi bulabilirlerdi... Anlasilan suki gitmenize dunden razilarmis....

İcim şişti okurken
Bence bu ayrılık senin özgürlüğünün başlangıcı olucak
10 gun kv bizde kaldı dün gitti
Esime dedim ki bak seni seviyorum anneni de ama sakın ha sakın aynı evde yasamam sürekli icice olmam dedim
Ben 10 günde patladım sıkıntıdan
Allah her dakika bir arada olanların yardımcısı olsun
Sen cok dolmusssun haklı olarak
Zaman geçtikçe rahatlayacaksin
Bu arada isten ayrılma bu devirde çalışmak şart
Ben kısacası senin bu aileden kurtulmana sevindim
Bundan sonra daha iyi olucaktir hersey

Goruncenizi istememeniz biraz ayip olmus... Ama esinizin aileside bukadar tepki vermemeliydi... Sadece gonul koyabilirlerdi... Esinizle araniz bozuksa ortayi bulabilirlerdi... Anlasilan suki gitmenize dunden razilarmis....

ben aslında bunu eşime söylemiştim anlamasını bekledim o da ne olsa ailesine söylüyor anladım ki kız kardeşi de benden bizden önemli. evet sanırım herkes bi bahane arıyormuş. yuvayı yapacakları yerde onlar da sade kendilerini düşündüler.

pardon da görümcenizin sizde ne işi var acaba? herkes kendi evinde kalsın. zaten ev de yakınmış, iş okul vs olur da geçici olarak anlarım. gerçi o bile kabul edilir değil. kendi kız kardeşim bile olsa istemem ben. ha gelir misafir olur ama en fazla bir hafta.

okuduğum kadarıyla bu evlilikten kurtulmanız hayrınıza. ama en doğru kararı kendiniz verirsiniz. ben olsam boşanırdım.

işte düşünemiyorum bile herkes iki laf söylüyor çekiliyor eşimle konuşmayı denedim konuşacak bişey yok dedi açıklama yapan yok sokakda caddede görseler konuşmuyorlar sanki ben çok büyük bi şey yapmışım onlara ve görünüşte çok modernler yaptıklarıyla hiç alakası yok.. teşekkürler umarım

Okudum daha doğrusu okumaya çalıştım ama çoğunu anlayamadım, isterseniz tekrardan düzenleyip cümle sonlarına nokta koyun paragraf falan yapın çünkü konudan konuya geçiyorsunuz anlamak imkansız gibi birşey.

Bu memur kesiminin burnu bir karış Havada. al Ben De Var Öyle Bi Kv deden Ne yapsan Yaranamazsın Sen Bunlara. Hep Sen Hatalısın. Hep Sen Yanlışsın. Ben 6 Yıldır Yaranamadım. Bide Yaptıklarını O Kadar Normal Görürlerki Şaşar Kalırsın. Aynısı Sen Yapsan anlata Anlata Bitiremezler.

aynen söylediğiniz gibi kendileri zeytinyağı hep ben hatalıyım oysa herşeyimle dörtdörtlük olduğumu düşünüyorum. bakımlıyım, gösterişliyim, güzelim ama asla havalı olmadım onlar gibi yalan dolan bilmem ağırbaşlı hanım derler herkes ama bunlara yaranamadım herşey onların istediği gibi olacak illa.. ama bu benim hayatım

düzenlemeye çalıştım bazı yerlerini de kestim kusura bakmayın bi de yeni üyeyim bilgisayarda da donmalar olunca haliyle böyle oldu sanırım.. .

bu ne saygısızlık eşini kınıyorum annesine niye söylüyor bu durumları?
valla geçen sene kayınvalidem bana gelecekti 1 hafta kalmaya bana gelmeden 1 gün önce gitmiş eşimin eski eşine orada kalmış bunu bi şekilde öğrendim tabi eşime dedim anneni istemiyorum haberin olsun o ne yapıp edip gelmesine mani oldu hiç te olay olmadı eş dediğin destek olur köstek değil

düzenlemeye çalıştım bazı yerlerini de kestim kusura bakmayın bi de yeni üyeyim bilgisayarda da donmalar olunca haliyle böyle oldu sanırım.. .

canım zorda olsa okudum hepsini senin için zor bir durum sabırlı ol ..acı gelecek belki ama eşin sanki hiç oralı olmamış umrunda değil gidip gitmemen sanki:44::44::44::44::44:

bende de var ondan

Yani sen Allah'ın sevdiği kuluymuşsun ki bu adamdan çocuğun olmamış. 2 ay olmuş ne aramış ne sormuş, zaten sizinki evlilik değilmiş, ortada cinsel hayatta yok.
Dayısı baskı altında demiş ama ne baskısıymış bu böyle koskoca adam kendi kararını verip eşine sahip çıkamıyorsa öyle adam olmaz olsun.
Hem sen ne diye görümcene saygı gösterecekmişsin ki, ayrıca saygı sizde kalmasıyla mı ölçülüyormuş? Pes yani.
Karar senin ama ben senin yerinde olsam boşanır bir daha da o eve dönmezdim.

Okurken icim daraldi inan yazdiklarini okumakta gucluk cektim belliki kafan cok karismis Allah yardimcin olsun oncelikle.
Kayinvalidenin seni sevdigini soylemissin yazinin baslarinda. Seni gune goturmeleri evine cagirmalari ve sana is bulmasi buraya kadar iyi. Esimizi secerken goz ardi ettigimiz cok onemli bir husus var aslinda. Onun ailesi. Genelde kari koca iliskisine burnunu sokan annesi, babasi, yada kardesleri oluyor. Evliliklerin bitimine sebep olan bu 3. sahislari iyice taniyip bize uyup uymadiklarini gozden gecirmemiz gerektigine inaniyorum.
Bence sen biraz ayri kal, esinin ailesiyle gorusme bir sure. Kafani toparlayip, iliskinizi esinle ilgili tarafindan degerlendirmeye calis. Ailesi siz yine bir araya gelseniz bile, sizin araniza girecekler o kacinilmaz bir gercek. Evlilik uzun bir yol. Eger sen hala esinle birlikte ayni yolda yurumeye kararliysan, esinin dayisinin da dedigi gibi onlardan uzak bir yere tasinmayi deneyin. Tabii ki esin de bu fikrini onaylarsa.
Sana bol sanslar diliyorum. O sunu dedi, bu bunu dedi gibi ince ayrintilara fazla takilip beynini bulamdirmadan, esinle bir hayati paylasabilir misiniz onun hesaplarini yapmaya calis.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…