Boşaniyorum

Şimdi mi aklınıza geliyor bunların hesabını sormak? İş bozulur diye korktunuz zamanında şimdi nasılsa boşanmak daha zor nişan atmaktan, bi rahatlık bi huzur gelmiş.

Bir de düşünün yarın öbür gün çocuk doğurduğunu.
Şimdi böyle olan yarın öbür gün arada çocuk olunca neler yapar.
"Aileni sileceksin yoksa boşanırım" cümlesine "yoksa çocuğu da alır giderim" eklenir.
Vallahi boşansın ya, yazık insanlara.
Doğru düzgün torun da sevemezler.

Evet onlar ödedi. Mobilyaları eşimle seçtik aslında. Beyaz eşyaları da öyle ama geriye kalan şeyleri kendileri seçip almışlar

Mobilyalarinizi kendiniz secmissiniz işte,
Takı dediklerinizde hediyedir, begenmiyorsaniz takmazsiniz.

Yaşlı başlı insanlar sizin gönlünüzü eyleyecek diye neden maddi sıkıntıya girsinler? yapabildikleri nisbetince yapmışlar.

Iki yetişkin evlenmeye karar verebiliyorsa, mobilyasıni, eşyasını kendi alabilmeli, bu maddi yeterlilige sahip olabilmeli.
Ya da istediginiz mobilyayı alacak maddi guce sahip olana kadar evlenmezsiniz ve eziklenmezsiniz.

Benim kaynanam düğünden sonra altınları yürütmeye kalkmıştı, her ay oğlunu arayıp 2 tane maaşla utanmadan geçinemiyom diye arıyodu o zaman çalışmıyordum ben. Size de böylesi lazımmış ki elinizdekini öpüp başınıza koyun. Sümük diye attığınızı ilik diye çorbaya koyar afiyetle yerler haberiniz olsun.

Adam bence yeterince makul birisi, ama sizin istekleriniz çok uç kısımda. Eşiniz ailenizle tartışsa ve size sileceksin dese siler miydiniz?

Takacağım takıyi bile kendileri bana sormadan alan hiçbir şeyi bana demeyen insanlar var karşımda ne yapsaydım?

Çoğu kadın düğünde takılanı daha sonra değiştirip zevkine göre birşey alıyor.
Uygun yolla da söylüyor, kimse de bir şey demiyor.
Ama siz de haklısınız, kendinizi niye onlar gibi ezdiresiniz ki.
Durduğunuz hata, boşanın

Ben zaten pahalı şeyler alsınlar demiyorum neden bu kadar anlaşilamadim bilemiyorum. Zaten her şeyin en uygunu seçtim ben. Ama bana sormaları lazımdı bohça olsun takı olsun diğer başka şeyler olsun

Ayyy vallahii ne güzel bir söz

Takacağım takıyi bile kendileri bana sormadan alan hiçbir şeyi bana demeyen insanlar var karşımda ne yapsaydım?
Normalde oğulları biriyle sevişecek diye bunları yapmak zorunda değiller, evlenecek adam kendine güvenir evlenir. Altın kocadan istenir, kadir kıymet kocadan beklenir. Hizmet hürmet deseler kaçacak yer ararsınız, ondan sonra onu yapsınlar bu eksik kaldı.

Kim ailesini siler, haksızsınız. Siz görüşmezsiniz ama eşinizin görüşmesine engel olamazsınız, olmamalısınız. Buna rağmen boşanırsanız hata edersiniz. Belki de böylesi eşiniz için daha hayırlısıdır. Ne olursa olsun aileniz bir hata yapsa eşinize karşı siz ben şimdi silerim deseniz bile yumuşardınız belli bir zaman sonra. Ailedir bu silinir mi?

Yahu ben istemedim zaten. Evlenelim yeter ki altını filan geride kalsin dedim. Ama bir zahmette bana sorsunlar yani sesimi çıkarmadım diye benim fikirlerimi ezmek zorundalar mi?

Eşimle ailem arasında kalsam silerim sevdikten sonra

Yahu ben istemedim zaten. Evlenelim yeter ki altını filan geride kalsin dedim. Ama bir zahmette bana sorsunlar yani sesimi çıkarmadım diye benim fikirlerimi ezmek zorundalar mi?
Zaten ağzınızla altın istemeyin ya çok ucuz hareketler. Kocanız olacak adama diyecektiniz. Kendi cebinden çıkacaksa yolu bulunurdu, belli ailesinin cebinden çıktığı için gık dememiş.

Zaten ağzınızla altın istemeyin ya çok ucuz hareketler. Kocanız olacak adama diyecektiniz. Kendi cebinden çıkacaksa yolu bulunurdu, belli ailesinin cebinden çıktığı için gık dememiş.
Ona bile sormamislar bu kadar başı buyruk insanlar işte benim sinirlendigim olay bu

Aynı şeyleri sizin aileniz yapsa ve eşiniz sil aileni dese asla yapamazsınız.Uc hikayeler hariç kimse ailesini öyle şıp diye silmez silemez, azıcık ayağınız yere bassın ,o toz pembe bulutlardan bir inin.
Siz görüşmek istemezsiniz,ayda yılda bir merhaba merhaba ama kimse aile bağını koparmayı teklif dahi edemez.Sınırları bilmek güzel bir erdemdir, olmayınca işte böyle olur.Siz sadece kendi sınırlarınızla mesgulsunuz ama karşı tarafın sınırlarını ihlal ediyorsunuz çok bencilce.Bu kafada giderseniz kimle evlenirseniz evlenin asla tatmin ve mutlu olmazsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…