Boşaniyorum

Ailemin bir suçu yok çünkü. Eşimin mutlu olması için her şeyi yapıyorlar
Eşim ve ailem arasında kalsam eşimi seçerim dediniz. Bu cevabınız ile bu sözünüz çelişiyor. Eşinize göre de ailesi yeterince suçlu değil demek ki silemiyor. Demek ki her arada kalışta aileden vazgeçilemiyormuş.

Eşimle ailem arasında kalsam silerim sevdikten sonra
Nazlı büyümüşsünüz belli. Aileniz huyunuzu bildiği için eşinizi el üstünde tutuyordur. Eşinizin ailesi oğullarından emin olduğu için sizin üstünüze çok düşmeye gerek duymuyorlardır.

8 aylık evliyim. Eşimle 3 senelik birlikteliğimiz var. Şu anki işime atanmamdan tutun birçok şeye kadar eşim bana hep yardımcı oldu. Yol gösterdi. Kendisi aynı zamanda entelektüel, bilgili,sürekli kendisini geliştiren, düzgün işi ve maaşı olan, aynı zamanda eğlenmesini bilen, bir şey istediğim veya canım çektiği zaman tamam ben gidip alayım diyen, çevresi geniş ve arkadaşliklarina önem veren birisi. Aramızda 8 yaş fark var. Açıkçası cinsellik olarakta çok iyi birisi. Hem ten uyumumuz var hem de ön sevişmeyi çok güzel yapan ve en az 35-40 dk süren bir ilişki yasatiyor. Ama şöyle bir sıkıntımız var. Kayınvalidemle tartışma yaşadık ve eşim bu süreci yonetemedi. Annesine biraz düşkün. Özellikle sağlığına düşkün birisi. Çeşitli hastalıkları olan birisi. Aslında ilk başlarda yönetemedi evet ama annem haklı diyen birisi de olmadı. Yeri geldi annesiyle de tartıştı ama ben ailesiyle hiçbir şekilde görüşmek istemediğimi ve evime de gelemeyeceğini söylediğimde buna sert tepki gösterdi. Bu arada eşimin ailesiyle ayrı sehirlerdeyiz. Kendisi istersem görüşmeyebileceğimi ama özel günler gibi şeylerde bir araya gelmek zorunda kalacağımız vakitler olacağını söyledi. Sonrasında ben diretince tamam o zaman ben de sizinkilere gitmem dedi. Bunu da ben kabul etmedim benim ailemin ne suçu var diye. Annesi bana çok ağır konuştu açıkcasi ben kimse benim karima bunu diyemez diyerek masaya yumruğunu vurmasını gerekirse ailesini silmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu yapmadığı için de açıkçası beni koruyamadigi düşüncesine girdim ve boşanmaya karar verdim. Ben olsaydım sevdiğim ile ailem arasında kalsaydım sevdiğimi seçerdim. Ailesi ile hiçbir şekilde anlasamam çünkü. Zaten artık onlar da beni istemiyor. Şimdi tamam görüşmek zorunda değilsin diyor çünkü her iki tarafta birbirini istemiyor. Ama ileride çocuk filan olunca çocuğumun dedesini, babaannesini görme hakkı var diyecek tekrar muhatap olmak zorunda kalacağım. Benim aileme karşı ise açıkçası bir şeyi yok. Annemle olan gerginlikleri olmasına rağmen öyle saygısızlığı filan olmadı hiç.Gencim, güzelim ve maddi olarak yeterliligim varken neden bunları çekeyim diye düşünüyorum. Daha hayatın basindayim. Yaşım küçük olduğu için istediğim zaman tekrar evlenebilirim bence.Ama çok pişman olmaktan da korkmuyor değilim.Sizler ne düşünüyorsunuz hanımlar yol gösterir misiniz?
Çekme kardeşim Allah aşkına,adam kurtulsun senden.

Ailemin bir suçu yok çünkü. Eşimin mutlu olması için her şeyi yapıyorlar
Ne güzel dünya adama sen aileni sil diyecen ama iş size gelince ailemden ailem.
Ayrıca ben olsam dilerdim diyorsunuz ama adam ailenizle görüşmek istemeyince kabul etmiyorsunuz tutarsızlık değil mi? Bence boşanın adam sizden kurtulsun.

Etrafınızda sizi gazlayan kişiler bu hayattaki gerçek düşmanlarınız haberiniz olsun. Onlar boşanmayacak, onların evi yuvası dağılmayacak. Boşanınca bir iki aferin derler, 3 gün yanınızda olurlar, 4. gün de hadi bize eyvallah derler. Hatta evli olanlar yavaş yavaş ayağını çeker sizden.

Bohçayı altını takıyı bana soracaklar sormak zorundalar kafasıyla devam edin. İsterseniz bu gençliğinizle güzelliğinizle 10 kez evlenin 10 kez boşanırsınız. Anneniz nişanlınızı arayıp hangi terliği istersin diye soruyor ve siz de bunu normal karşılıyorsunuz. Kayınvalide de sizi arayıp hangi iç çamaşırını istersin diye sorabilirdi bu durumda. İç çamaşırıyla terlik aynı değil demeyin, bana göre aynı. Giyeceğinizi bari kendiniz alın ailelerinize aldırmayın. Ailece sorun var sizde. Çalışmayan iş hayatı bilmeyen ev kızı değilsiniz, işiniz gücünüz varmış. Her şeyin uygununu istedim, beni el üstünde tutacaklar ne demek? Kibre gel. Siz oğullarıyla evlendiniz eş ailesiyle değil. Karı koca hiç mi yoktu cebinizde beş kuruşunuz birikiminiz? Evlenirken, alırken, isterken aileler dibine kadar girsin ama işime gelmeyince yok olsunlar silinsinler. Hiç ben de ailemi silerim demeyin asla inanmam.

Yok gerçekten dediğim gibi birisi ama ailesine karşı hassasiyeti var. Silemiyor ailesini bir türlü
Niye silsin ailesini ya iyi misin sen ya, sen değil o senden boşanmalı aklın havada herhalde senin, daha sorununu anlatamıyorsun. Gençsen güzelsen 2.kocayi bul boşan adamda kurtulsun😃

Ya ben çok korkuyorum acces ya. Yani oğlanı doğur, bin bir emekle büyüt. Şuursuz bir eş seçerse aha böyle rezillik. Kadın rahatça git aileni sil diyor ya ve kendini o kadar haklı görüyor ki 🤦🏻
Hizuran valla bende korkuyorum, ortalık manyak! dolu. En kötü 'ailenle görüşmem' dersin, öyle durumlarda da evlilikleri yara almayan insan sayısı az. Şahsen eşim bana aileni sil dese 'sen kimsin köpek' diyebilirim 😂

Bizim gelin vardı teyzemin, burda da meşhur ettim Allahan kezbanını neyse, kaşının üstünde gözün var desen küser anasının evine giderdi, bi gitti sonra sıkıntı oldu gelemedi. 5969696995. özrünü beklerken boşanmış buldu kendini. Ardına baka baka kendi ayağı ile geldi sonra. O akıl verenler şimdi tut kocanı öyle adam bi daha bulamazsın diyomuş.
Allah'tan geldiğinde kocayı yerinde bulmuş. Valla benim bir arkadasim saçma sapan şeylerden kocasını boşadı, oğlanın anasi da hemen ardından birini buldu evlendirdi çocuğu. Bizimki aptallığı ile kaldı...

Ya siz hangi devirde yaşıyorsunuz ki? Eğer o eşyaları ben kullanacaksam takacağım takidan tutun mobilyalara kadar bana sormak zorundalar. Ben onlara o kadar kolaylık sağlayıp alttan aliyorsam bir zahmet bunu da düşünsünler niye ezdiriyorsunuz ki böyle karsiya?
Sen gerçekten normal değilsin... yavrum senin etrafında bir tane aklı başında insan yok mu? Bir tane insan bile kendine gel, saçmalama artık demiyor mu?

Sen gerçekten normal değilsin... yavrum senin etrafında bir tane aklı başında insan yok mu? Bir tane insan bile kendine gel, saçmalama artık demiyor mu?
Etrafı şişirip pohpohluyor anca. İş bitince hepsi arazi olacak.

Ya bunlar sizce normal mi Allah aşkına? Benim hiçbir fikrimin alinmamasi, her şeyi kafalarına göre yapması çok mu normal? Ki ben bir şey demedim. Eşime söyledim eşim de sürekli hep alttan alalım onlar yaşlı anlayış gösterelim kafasına girdi. Benim annem ise hep sordu ona neyi alalım diye

Düğün sürecinde eşya alınırken bana bir şey sormadilar. Bohcami filan kv hep kendisi seçti. Ben hep alttan aldım ama sonra bir tartışma çıktı ve bana nahoş ifadeler kullandı. Bu eşya sürecinde de eşim hep beyaz eşya ve mobilyayı zaten kendimizin aldığını diğer konularda biz anlayış verelim dedi. Bu yüzden de kendisini affedemiyorum bir şey diyemedi ailesine karşı
Bu mu yani sorun 🤣

Ya bunlar sizce normal mi Allah aşkına? Benim hiçbir fikrimin alinmamasi, her şeyi kafalarına göre yapması çok mu normal? Ki ben bir şey demedim. Eşime söyledim eşim de sürekli hep alttan alalım onlar yaşlı anlayış gösterelim kafasına girdi. Benim annem ise hep sordu ona neyi alalım diye
Ona rağmen laf yedim diyorum

X