Boşaniyorum

hayatoyunu1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2024
74
-21
24
8 aylık evliyim. Eşimle 3 senelik birlikteliğimiz var. Şu anki işime atanmamdan tutun birçok şeye kadar eşim bana hep yardımcı oldu. Yol gösterdi. Kendisi aynı zamanda entelektüel, bilgili,sürekli kendisini geliştiren, düzgün işi ve maaşı olan, aynı zamanda eğlenmesini bilen, bir şey istediğim veya canım çektiği zaman tamam ben gidip alayım diyen, çevresi geniş ve arkadaşliklarina önem veren birisi. Aramızda 8 yaş fark var. Açıkçası cinsellik olarakta çok iyi birisi. Hem ten uyumumuz var hem de ön sevişmeyi çok güzel yapan ve en az 35-40 dk süren bir ilişki yasatiyor. Ama şöyle bir sıkıntımız var. Kayınvalidemle tartışma yaşadık ve eşim bu süreci yonetemedi. Annesine biraz düşkün. Özellikle sağlığına düşkün birisi. Çeşitli hastalıkları olan birisi. Aslında ilk başlarda yönetemedi evet ama annem haklı diyen birisi de olmadı. Yeri geldi annesiyle de tartıştı ama ben ailesiyle hiçbir şekilde görüşmek istemediğimi ve evime de gelemeyeceğini söylediğimde buna sert tepki gösterdi. Bu arada eşimin ailesiyle ayrı sehirlerdeyiz. Kendisi istersem görüşmeyebileceğimi ama özel günler gibi şeylerde bir araya gelmek zorunda kalacağımız vakitler olacağını söyledi. Sonrasında ben diretince tamam o zaman ben de sizinkilere gitmem dedi. Bunu da ben kabul etmedim benim ailemin ne suçu var diye. Annesi bana çok ağır konuştu açıkcasi ben kimse benim karima bunu diyemez diyerek masaya yumruğunu vurmasını gerekirse ailesini silmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu yapmadığı için de açıkçası beni koruyamadigi düşüncesine girdim ve boşanmaya karar verdim. Ben olsaydım sevdiğim ile ailem arasında kalsaydım sevdiğimi seçerdim. Ailesi ile hiçbir şekilde anlasamam çünkü. Zaten artık onlar da beni istemiyor. Şimdi tamam görüşmek zorunda değilsin diyor çünkü her iki tarafta birbirini istemiyor. Ama ileride çocuk filan olunca çocuğumun dedesini, babaannesini görme hakkı var diyecek tekrar muhatap olmak zorunda kalacağım. Benim aileme karşı ise açıkçası bir şeyi yok. Annemle olan gerginlikleri olmasına rağmen öyle saygısızlığı filan olmadı hiç.Gencim, güzelim ve maddi olarak yeterliligim varken neden bunları çekeyim diye düşünüyorum. Daha hayatın basindayim. Yaşım küçük olduğu için istediğim zaman tekrar evlenebilirim bence.Ama çok pişman olmaktan da korkmuyor değilim.Sizler ne düşünüyorsunuz hanımlar yol gösterir misiniz?

Kayın aile mevzularınızı üstü kapalı anlatmışsınız. Ne gibi bir olay oldu da ailesini silmesini istiyorsunuz?
Bana hakaret etti ve sürekli rahatsız ettiler. Annesi sonrasında dediği şeyin kavga anında çıktığını ve o manada demediğini söyledi ama ben kabul etmiyorum açıklamasını. Eşim de annesine haksizsin dedi aslinda

Neden, ne istediler vermediniz?

Ne kadar çok kayınvalide ve gelin problemli konular açılmış artık. Acaba tahammul seviyelerimiz mi çok azaldi. Benim de problemlerim oldu ama eşime hiçbir zaman asla diyemem yumruğunu masaya vur aileni at vazgeç. Bence bir yerde empati kurmak gerekiyor eşiniz sizin ailenizde kötü şeyler söylerse silmenizi isterse ne yapardınız diye. Ne olursa olsun anne baba silinmemeli bence ne kadar gelin kayınvalide krizi olsa da anne baba hakkı asla ödenmez. Mesafe koyarsınız ama silmek doğru değil o adamın ruh halinde yaşayacaklarını düşünün aileden vazgeçmek kolay değil kaç yıllık birlikteliğiniz olursa olsun

Demekki övdüğün kadar iyi biri değilmiş.

Bu münakaşaların da bir sebebi olmalı, onu soruyorum.
Düğün sürecinde eşya alınırken bana bir şey sormadilar. Bohcami filan kv hep kendisi seçti. Ben hep alttan aldım ama sonra bir tartışma çıktı ve bana nahoş ifadeler kullandı. Bu eşya sürecinde de eşim hep beyaz eşya ve mobilyayı zaten kendimizin aldığını diğer konularda biz anlayış verelim dedi. Bu yüzden de kendisini affedemiyorum bir şey diyemedi ailesine karşı

Tartışma da iki kişilik sonuçta verdiğiniz cevaplara karşı ona göre bir cevap almış olabilirsiniz. Bence kesinlikle kimse kimsenin ailesini silmesini istememeli. Şimdiden boşanmayi düşünüyorsunuz sizi savunup ailesini silseydi ne olacaktı yani? Onlarin ilişkisi ömür boyu ama sizinki değil belli ki. Ben sizi haklı bulmadım çok kinci birisine benziyorsunuz ayrıca. Ama bosanin bence siz bu evliliği yurutemezsiniz. Evlilikte ben yok biz vardır

Sizin yaşadığınızı cok daha kötülerini yasayıp ailenle gorusemezsın demeyen cok üye var burda. Tek süreci esiniz değil sizde yönetememişsiniz. Adamı cok ıyı anlatmıssınız böyle bir evliliği bozmak manasız olur. Ailesini silen adam sizin gözyasınıza bakar mı sızce? Bazı kadınların sımarıklıklarını anlamıyorum cidden. Sizde silin o zaman annenızı babanızı.

Demekki iyi biri değil işte. İyi biri olsa denge sağlar. Haklıdan yana hassas olur. Haksıza karşı hassasiyeti varsa iyi biri değildir.
Değil mi? Kendisine bunu ben de dedim. Kendisi de bir insanın ailesini silmesinin kolay olmadığını söylüyor. Benim hakli olduğumu ama ailesini de silmesini istememin haksız olduğunu söyledi ve kavga etti. İlk kavgadan, tartışmadan direkt aile mi silinir arana mesafe koyarsın olur biter diyor ama ben kabul etmiyorum

Pişman olursun. Çünkü ne olursa olsun ben de ailemi silmem kimse de silmez. Ve hayatına mükemmel kayınvalide hiçbir zaman girmez. Kimse kimsenin gerçek ailesi yerine gelemez. Herkesin annesi babası kendine. Eşin gayet makul bir teklif sunmuş görüşme oldu bitti.

Baştan sınır koymayıp adama şimdi aileni sileceksin demek.. kendınızı de affetmeyın bence tek suclu kocanız değil siz susarsanız herkes susar.

Sizin derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Sizi hiç haklı bulmadım üzgünüm. Ailesini sizin için silmesi için adli bir vaka olması lazım. Öyle kolay mı ya? Allah korusun ya. O kadar büyüt et, düğününü yap karısı istiyor diye seni silsin. Allah korusun.
.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…