Boşaniyorum

Bana gitmek istersen git ben yoluma bakarım diyor. Açıkçası biraz da bundan dolayı da boşanmak istiyorum. Ne ailesine engel oluyor ne de gitmeme

Gencim, güzelim ve maddi olarak yeterliligim varken neden bunları çekeyim diye düşünüyorum.
Konunun başında eşinizin birçok iyi özelliğini saymışsınız ya insan genç güzel de olsa o özelliklere sahip birini bulması çok zor hele bu devirde eşiniz şu konuda haklı ailesini sevmeyebilirsiniz ama ortak kutlanılacak bir şeyler olduğunda ailesinin yanında olmasını istemesi en doğal hakkı üstelik ayrı şehirlerdeymişsiniz yakın değil ki tolere edebilirdiniz bu kararı vermeden önce bir uzmana danıştınız mı öfkeyle karar veriyor gibisiniz.

hayir garip gelmiyor çünküü onlar oyle uygun görmüş. Tartismaya kapali. Insanlari değiştiremezsiniz, karakterleri bellidir.

Sormuyorlarsa ki sormamislar bu onların karakteridir, hosunuza gitmiyorsa onlara "biz kendi zevkimize göre kendimiz alacagiz, siz de hediye almak istiyorsaniz şu şu eksigim var, şu marka" diyebilirsiniz, istediginiz sekilde almazlar ise de elden cikarirsiniz, size zarari olmaz.

İyi yapıyor. O da anlamış durunuz durağınız olmadığını.
Kendisi bilir o da beni kaybeder
Ya benim etrafımda o kadar maddiyatci, eziyet eden insan var ki ona rağmen adamlar ağzının içine bakiyor. Ben her şeyi kolaylaştırdığım halde ailesinden yana taraf oldu. Beni susturdu. Ne yapacaktım başka?

Sizin yanildiginiz durum (ve bu hatayi cok kiz yapiyor): ben altdan alsam, cici olsam bana deger verirler diye düsünmeniz. Bir insanin görecegi deger esya ya bagli olsa heralde en cok bizim toplumda kadinlar deger görürdü, yoksa baska toplumlarda bu kadar esya ve altin lafi dolanmaz evlilik ile ilgili. Yalnis seylere odaklaniyorsunuz. Burda baska bir konuda gelin "8 aylik evligim kirada sürünüyorum esimin ailesine yemek yapmam, benden faydalanamasinlar" kafasindaydi.

Mesele cidden eşya altın değil. Benim hiçbir fikrimi sormamalari. KV ben onları hediye olarak aldım deyip işin içinden çıkıyor.

Bu kadar hesap kitapla yaşamanın sonucu. Kendin gibi olsan, doğal davransan, ne hissediyorsan o an söylesen herkes seni o halinle kabul edecek. Böyle samimiyetsiz oluyorsun, sinsi diyolar. Kaynanam da kendi gibi birini aradı karşısında, yüzüne gülüp arkasından o.. diye dedikodusunu eden edecek tarzda biri onun rahat edeceği bir modeldi, konfor alanıydı nasılsa. Şimdi oğluna vermediği banka kartını bana veriyor. Herkes için yalan söyler diyor, benim yalan söyleyeceğimi düşünmüyor. Zamanında aman ağzımızın tadı kaçmasın, aman bozulmayalım diye her şeyi yutup sonra patlamadığım için böyle oldu.

Hanımefendi burada kimse sizin kötülüğünüzü istemiyor ama haksızın yanında da durmak istemiyor. Erkek-koca-eş ailesi kahrı çeken kadınlara bir daha mı geleceksiniz bu hayata boşanın canınızın kıymetini bilin yazıyoruz. Siz bu kategoriye girmiyorsunuz. Benim ailem böyle onlar da böyle olacak, ben böyleyim kocam da böyle olacak ben silerim kocam da silecek diye kafanızın dikine gitmekte ısrar ediyorsunuz. Kaç kişi yazdı yorumladı, hepimiz mi yanılıyoruz? E gidin boşanın o halde, ne diye ille de ben haklı çıkacağım kavgası yapıyorsunuz? Tutturdunuz sormadılar da sormadılar diye. Madem sormadan aldılar hiçbirini kabul etmeseydiniz annem babam alır bana istediğimi deseydiniz. Anneniz arayıp her şeyi soruyorsa kayınvalide de mi arayacak soracak? Niye, anneniz gibi davranmak zorunda mı kadın? Size en lüks yerden ikiz villa aldık, birinde oturun diğerini kiraya verin deseydiler bana sormadınız istemiyorum mu derdiniz? Çula çaputa hıncınız kininiz geçmemiş. Kimlere neler geliyor bohça adı altında, herkes hepsini kullanıyor mu giyiyor mu?

E yeter artık bence de gidin boşanın ve ailenizin yanına dönün. Her şeyi size soran danışan fikrinizi almadan adım atmayan bir aile ve oğlunu bulun evlenin. Adam istemiyorsan görüşme ama ben ailemle görüşürüm diyor buna ne hakla ne hadle karşı çıkabiliyorsunuz? O kadar da uzun boylu değil. Aileni sileceksinmiş. Milletin başını daha fazla yakmayın. Adam da evlensin yuva kursun çoluk çocuk sahibi olsun, sizle ömrünü çürütmesin.

Hem eş hem de eş ailesinin haklı bulunduğu nadir konulardan biri. O sizi gazlayanlardan kazığı yiyince burada yazılanları hatırlarsınız.

Mesele cidden eşya altın değil. Benim hiçbir fikrimi sormamalari. KV ben onları hediye olarak aldım deyip işin içinden çıkıyor.
siz de zevkimize uymuyor diyip kendiniz alirsiniz olay biter, sorun ne?
Sorun ne yani anlamadim cidden, bu yuzden kavga cikarip laf yemissiniz, lafi yiyince de esinize aileni sil diyorsunuz. Bosanin bence daha bi cacik olmaz bu iliskiden

Di mi ama, sonra da sırf şiddet gören, aldatılan, ezilen kadınlara boşanmalarını söylediğiniz için "hemencecik boşan diyen", "bekar olduğu için evlinin halinden anlamayan", "boşanmayı herşeyin çözümü gören", "bu forumdaki evlilerin yuvasını bozmayı amaç edinmiş" boşanma sevdalıları oluyoruz. Bunları diyenler keşke şu mesajlarımızı da göreydi, adımız temize çıkmış olurdu en azından.

siz de zevkimize uymuyor diyip kendiniz alirsiniz olay biter, sorun ne?
Sorun ne yani anlamadim cidden, bu yuzden kavga cikarip laf yemissiniz, lafi yiyince de esinize aileni sil diyorsunuz. Bosanin bence daha bi cacik olmaz bu iliskiden
Sorun şu ki eşimin ailesinin her yaptığına arka çıkmasi. Onlar yaşlı anlayış gösterelim deyip beni otelemesi. Ama benim için ailesine bir şey yapmaması

Sorun şu ki eşimin ailesinin her yaptığına arka çıkmasi. Onlar yaşlı anlayış gösterelim deyip beni otelemesi. Ama benim için ailesine bir şey yapmaması
Adam tepki göstermiş zaten, siz daha fazlasını istiyorsunuz görüşmesin istiyorsunuz. Herkes sizi haksız buldu mesela bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hayatınızda hiç özeleştiri yapmadınız sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…