Boşaniyorum

El ele tutuşup takı aliyorlar, bohça alıyorlar bana bir şey sormuyorlar ve sizler bunu normalleştiriyorsunuz
Haksızsınız. Burda kimse onu normalleştirmiyor. Öyle yaptılarsa mesafenizi koyarsınız, görüşmezsiniz. Ama 8 aylık evlilikte eşinizden ailesini silmesini isteyemezsiniz. İsterseniz de zaten silmez. Konu boşanmaya gelir. Zaten cümlelerinizden eşinizi çok sevmediğinizi anladım ben. Gencim güzelim yaşım küçük yine evlenirim yazmışsınız. Yine evlenseniz de böyle davranmaya devam ettiğiniz sürece yine yolunuz boşanmaya gider aklınızda bulunsun. Tabiki bundan boşanın adam yol yakınken kurtulsun

Nasıl yani anlamadım?

Sahiden mi? 🤣🤣
Aşkolsun Katip, sen de niye açık açık yazmıyorsun ne demek istediğini
:confused:
Katibin Ruhu Katibin Ruhu
Sonra bizim gibi fesat ruhlu üyeler dışında kimse anlamıyor işte

Son düzenleme:
Ahaha. Sırf onun için bile boşta koymazlar adamı gaparlar hemen ayık olsun.

Etrafınızda sizi gazlayan kişiler bu hayattaki gerçek düşmanlarınız haberiniz olsun. Onlar boşanmayacak, onların evi yuvası dağılmayacak. Boşanınca bir iki aferin derler, 3 gün yanınızda olurlar, 4. gün de hadi bize eyvallah derler. Hatta evli olanlar yavaş yavaş ayağını çeker sizden.

Bohçayı altını takıyı bana soracaklar sormak zorundalar kafasıyla devam edin. İsterseniz bu gençliğinizle güzelliğinizle 10 kez evlenin 10 kez boşanırsınız. Anneniz nişanlınızı arayıp hangi terliği istersin diye soruyor ve siz de bunu normal karşılıyorsunuz. Kayınvalide de sizi arayıp hangi iç çamaşırını istersin diye sorabilirdi bu durumda. İç çamaşırıyla terlik aynı değil demeyin, bana göre aynı. Giyeceğinizi bari kendiniz alın ailelerinize aldırmayın. Ailece sorun var sizde. Çalışmayan iş hayatı bilmeyen ev kızı değilsiniz, işiniz gücünüz varmış. Her şeyin uygununu istedim, beni el üstünde tutacaklar ne demek? Kibre gel. Siz oğullarıyla evlendiniz eş ailesiyle değil. Karı koca hiç mi yoktu cebinizde beş kuruşunuz birikiminiz? Evlenirken, alırken, isterken aileler dibine kadar girsin ama işime gelmeyince yok olsunlar silinsinler. Hiç ben de ailemi silerim demeyin asla inanmam.
Tamam sorması lazımdı işte. Hiçbirini bana sormadan almışlar.

8 aylık evliyim. Eşimle 3 senelik birlikteliğimiz var. Şu anki işime atanmamdan tutun birçok şeye kadar eşim bana hep yardımcı oldu. Yol gösterdi. Kendisi aynı zamanda entelektüel, bilgili,sürekli kendisini geliştiren, düzgün işi ve maaşı olan, aynı zamanda eğlenmesini bilen, bir şey istediğim veya canım çektiği zaman tamam ben gidip alayım diyen, çevresi geniş ve arkadaşliklarina önem veren birisi. Aramızda 8 yaş fark var. Açıkçası cinsellik olarakta çok iyi birisi. Hem ten uyumumuz var hem de ön sevişmeyi çok güzel yapan ve en az 35-40 dk süren bir ilişki yasatiyor. Ama şöyle bir sıkıntımız var. Kayınvalidemle tartışma yaşadık ve eşim bu süreci yonetemedi. Annesine biraz düşkün. Özellikle sağlığına düşkün birisi. Çeşitli hastalıkları olan birisi. Aslında ilk başlarda yönetemedi evet ama annem haklı diyen birisi de olmadı. Yeri geldi annesiyle de tartıştı ama ben ailesiyle hiçbir şekilde görüşmek istemediğimi ve evime de gelemeyeceğini söylediğimde buna sert tepki gösterdi. Bu arada eşimin ailesiyle ayrı sehirlerdeyiz. Kendisi istersem görüşmeyebileceğimi ama özel günler gibi şeylerde bir araya gelmek zorunda kalacağımız vakitler olacağını söyledi. Sonrasında ben diretince tamam o zaman ben de sizinkilere gitmem dedi. Bunu da ben kabul etmedim benim ailemin ne suçu var diye. Annesi bana çok ağır konuştu açıkcasi ben kimse benim karima bunu diyemez diyerek masaya yumruğunu vurmasını gerekirse ailesini silmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu yapmadığı için de açıkçası beni koruyamadigi düşüncesine girdim ve boşanmaya karar verdim. Ben olsaydım sevdiğim ile ailem arasında kalsaydım sevdiğimi seçerdim. Ailesi ile hiçbir şekilde anlasamam çünkü. Zaten artık onlar da beni istemiyor. Şimdi tamam görüşmek zorunda değilsin diyor çünkü her iki tarafta birbirini istemiyor. Ama ileride çocuk filan olunca çocuğumun dedesini, babaannesini görme hakkı var diyecek tekrar muhatap olmak zorunda kalacağım. Benim aileme karşı ise açıkçası bir şeyi yok. Annemle olan gerginlikleri olmasına rağmen öyle saygısızlığı filan olmadı hiç.Gencim, güzelim ve maddi olarak yeterliligim varken neden bunları çekeyim diye düşünüyorum. Daha hayatın basindayim. Yaşım küçük olduğu için istediğim zaman tekrar evlenebilirim bence.Ama çok pişman olmaktan da korkmuyor değilim.Sizler ne düşünüyorsunuz hanımlar yol gösterir misiniz?
Gayet net birisiniz , eğer bu insanları ömrüm boyunca görmek istemem derseniz kesinlikle boşanın çünkü eşiniz eninde sonunda sizleri bir şekilde bir araya getirecek zorla da olsa hele çocuk olursa asla sizi dinlemez , fakat eşinizin gerekirse uzak dur bayram seyranlarda bir araya gelelim fikri de gayet makul bir fikir , hiç kimse ailesini silmez bunu unutun ve ona göre bir karar verin, bence boşanmak yerine mesafe koyun önemli günler harici görüşmeyin ve de muhatap olmayın derim ...

Hizuran valla bende korkuyorum, ortalık manyak! dolu. En kötü 'ailenle görüşmem' dersin, öyle durumlarda da evlilikleri yara almayan insan sayısı az. Şahsen eşim bana aileni sil dese 'sen kimsin köpek' diyebilirim 😂
Öyle deme konu sahibi inciniyor

Tamam sorması lazımdı işte. Hiçbirini bana sormadan almışlar.
Boşanın soranını bulun o zaman. Kimse aile falan silmez böyle şeyler için, siz boşanırsanız 3 gün ağlar kocanız sonra bulur birini daha evlenir. Kimler kimler buluyor kadın, saçma sapan işe yaramaz, 2.karısını dövmüş aldatmış o yüzden boşanmış her gittiği yerde bir çocuk yapan heriflerin kapısında bile kuyruk var, sizinkini havada kaparlar. Ardımdan yas tutulur sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Düğün sürecinde eşya alınırken bana bir şey sormadilar. Bohcami filan kv hep kendisi seçti. Ben hep alttan aldım ama sonra bir tartışma çıktı ve bana nahoş ifadeler kullandı. Bu eşya sürecinde de eşim hep beyaz eşya ve mobilyayı zaten kendimizin aldığını diğer konularda biz anlayış verelim dedi. Bu yüzden de kendisini affedemiyorum bir şey diyemedi ailesine karşı
ay yine bohca esya altin meselesi, bizim insanımızdan baska konu çıkmaz 😂
Evlenirken tüm sulaleyi bohcaydi falan birbirine sokup sonra da o evlilikten hayir bekliyorsunuz, gelmez iste.
Insan Gibi evlenmeyi becerebilen yok anacım

Gayet net birisiniz , eğer bu insanları ömrüm boyunca görmek istemem derseniz kesinlikle boşanın çünkü eşiniz eninde sonunda sizleri bir şekilde bir araya getirecek zorla da olsa hele çocuk olursa asla sizi dinlemez , fakat eşinizin gerekirse uzak dur bayram seyranlarda bir araya gelelim fikri de gayet makul bir fikir , hiç kimse ailesini silmez bunu unutun ve ona göre bir karar verin, bence boşanmak yerine mesafe koyun önemli günler harici görüşmeyin ve de muhatap olmayın derim ...
Yani net birisi olmak değil de etrafımda görüyorum millet gelinini el üstünde tutuyor kızım kızım diye. Eşleri ağzının içine bakıyor. Ama ben hiçbir şey istemediğim halde ezildim ve eşim buna göz yumdu.Bunu kaldiramiyorum

Yani net birisi olmak değil de etrafımda görüyorum millet gelinini el üstünde tutuyor kızım kızım diye. Eşleri ağzının içine bakıyor. Ama ben hiçbir şey istemediğim halde ezildim ve eşim buna göz yumdu.Bunu kaldiramiyorum
Nasıl ezdiler mesela :KK51:ne dediler? Neye bu kadar tepki gösterdiniz. Net ifade istiyoruz ama. Tam olarak boşanma aşamasına getiren davranış nedir? Öyle yuvarlak cevap vermeyin. Kayınvalide bana bunu bunu dedi, ben de bunu bunu dedim. Net olay istiyoruz.

ay yine bohca esya altin meselesi, bizim insanımızdan baska konu çıkmaz 😂
Evlenirken tüm sulaleyi bohcaydi falan birbirine sokup sonra da o evlilikten hayir bekliyorsunuz, gelmez iste.
Insan Gibi evlenmeyi becerebilen yok anacım
Sorun gerçekten bohça filan değil. Zaten aldıklarını beğendim Allah var kaliteli şeyler almışlar ama sıkıntı şu ki hiçbir şeyde benim fikrimi almadilar. Bir defa olsun kızım sen şunu mu istersin demediler. Ama benim annem eşimi sürekli arayıp hangisini alalım diye sordular. Takıdan eşimin bile haberi yoktu. Kendilerince hediye diye bazı ev eşyaları almışlar robot süpürge gibi mesela. Yahu onları ben kullanacağım niye bana sormuyorsunuz hangisini kullanırsın diye? TV almışlar yine aynısı oldu. E biz onları hediye olarak aldık deyip işin içinde çıkıyorlar. Size de mi garip gelmiyot yani bunlar ya?

Nasıl ezdiler mesela :KK51:ne dediler? Neye bu kadar tepki gösterdiniz. Net ifade istiyoruz ama. Tam olarak boşanma aşamasına getiren davranış nedir? Öyle yuvarlak cevap vermeyin. Kayınvalide bana bunu bunu dedi, ben de bunu bunu dedim. Net olay istiyoruz.
yahu bir sey dememis, bu istiyor ki ote git dese kocasi ailesini silsin, sanki kendi dogurdu buyuttu 😅

bana göre boşu boşuna biten bir evlilik. aranız iyiyse 3. kişiler yüzünden niye evliliğini bozuyorsun ben onu anlamadım, tamam görüşme etme ama özel günlerde nezaketen bikaç saatliğine de idare edilmez mi? bence başka sorunlar var kaynana olayında patlak vermiş tahammülün kalmamış gibi geldi. tamam evet yine bulursun birini ama sudan sebeple boşanman çok saçma olacak.

X