Boşandım sonunda...

nasıl olduğunu merak ettim sevgili arkadaşım. umarım geçmişte yaşadığın olumsuzlukları yavaş yavaş atıyorsundur.. ben de ilk zamanlar bir boşluğa düştüm bir burukluk oldu yani şu açıdan ne ummuştum hayattan ne buldum anlamında. ama sonuçta yanlış bişeyin peşinden koşmaktansa böyle olması çok iyi oldu. o açıdan mutluyum rahatım hatta :89:

allah yardımcın olsun zaman ilaç olacaktır herhalde allaha emanet ol arkadaşım

ahh canım benım buyuk gecmıs olsun artık yenı hayatına kendını hazırla mutlu olacagın gunlerı dusun hem daha gencsın tabı unutmak ıcın zmana ıhtıyacın var ınsallah cok guzel gunler eskıyı gulerek hatırlayacagın gunler senı bekler:KK71:

allah yardımcın olsun zaman ilaç olacaktır herhalde allaha emanet ol arkadaşım

çok sağol gün geçtikçe daha iyi hissediyorum kendimi nüfus cuzdanımı da değiştirince daha iyi oldum bana yaptıklarından yaşattıklarından tek tek arınmak istiyorum:KK14:

ahh canım benım buyuk gecmıs olsun artık yenı hayatına kendını hazırla mutlu olacagın gunlerı dusun hem daha gencsın tabı unutmak ıcın zmana ıhtıyacın var ınsallah cok guzel gunler eskıyı gulerek hatırlayacagın gunler senı bekler:KK71:

inşallah hepimizin hakkında hayırlısı olur.. hayatımda atlattığım en büyük sınavlardan biriydi. ne kadar değer verdiysem o kadar değersiz davrandı bana. ailemin küçük çocuğu gözbebeğiyken birden ne hallere düştüm görseniz.. beni doğuran büyüten insanlar bi laf etmemişken elin adamından yediğim hakaretler tokatlar iyice bunalıma soktu beni. neyse hep ne diyolar kangren olan kolu kesip atacaksın. sabrettim sabrımın karşılığı olmayınca kesip attım. şimdi eski soyadıma da kavuştum çok mutluyum

canım geçmiş olsun.okurken duyguladım ve ağlamamak için kendimi zor tuttum özellikle eve geldikten sonraki halin beni çok etkiledi.bende şuan eşimden
boşanmak üzereyim.dava açtı eşim.bizim mahkeme falan olmadı daha.dilekçe geldi savunma dilekçesi yazacaz işte.acaba bendemi senin duygularını yaşarım
herşey bittikten sonra die geçti aklımdan birden.sanki yaşadıklaırnı ben yaşadım biran.ALLAH yardımcımız olsun.

Canım benım hıslerını cok ıyı ıfade etmıssın allah yardımcın olsun canım umarım cok mutlu olursun acıların cok cabuk dıner ınsallah amin...

bukleli kedi nasilsin?

teşekkür ederim canım sen nasılsın? teşekkür ederim beni hatırladığın için :)

ben çok iyiyim. ne kadar doğru bir karar vermişim gerçekten bunu çok daha iyi anlıyorum. resmen o dönemi atlattıktan sonra üzerimden bir yük kalktı. kendime geldim. aklıma neredeyse hiç gelmiyor o günler ve eski eşim olacak adam. bu kadar kolay unutabileceğimi düşünmemiştim. tabii bunda bana sonuna kadar destek veren ailemin ve arkadaşlarımın da payı çok büyük. beni hiç yalnız bırakmadılar. hep destek oldular sağolsunlar. kendimi işime verdim. arkadaşlarıma ve aileme vakit ayırdım. tatillere gittim. böyle geçti ayrıldıktan sonraki zamanlarım. ama tabii ki o dönemin etkileri hala devam da ediyor hayatımda. saçma sapan sorular soran, meraklı bakışlarla süzen komşular, boşandığımı hemen haber vermediğim için bana küsen akrabalar gibi durumlar var. iş hayatım da etkilendi olumsuz yönde. o dönemlerde kendimi işime çok veremediğim için işim kötü etkilendi. hem de işyerinin en önemli dönemiydi, yeni bir atılım yapmışlardı. köklü değişiklikler yapmışlardı. pozisyonlar değişmişti. ve ben o dönemlerde hayalet gibi gezdğim için hakettiğim pozisyona gelemedim. sonrasında da çabaladım ama durum değişmedi. çünkü değişemezdi artık. yeni oturtulmaya çalışına bir düzen vardı. ben de bir gün canıma tak etti ve işimden de ayrıldım. 2 ay kadar oluyor. sonrasında da yapmayı uzun süredir ertelediğm şeyleri yapıyorum bugünlerde. kendimi hobilerime verdim bi süre. ve hayatımda yepyeni, tertemiz bir sayfa açıcam inşallah. yeni bir iş bulucam kendime.

canım geçmiş olsun.okurken duyguladım ve ağlamamak için kendimi zor tuttum özellikle eve geldikten sonraki halin beni çok etkiledi.bende şuan eşimden
boşanmak üzereyim.dava açtı eşim.bizim mahkeme falan olmadı daha.dilekçe geldi savunma dilekçesi yazacaz işte.acaba bendemi senin duygularını yaşarım
herşey bittikten sonra die geçti aklımdan birden.sanki yaşadıklaırnı ben yaşadım biran.ALLAH yardımcımız olsun.

o günkü duygularımı çok açık ifade etmişim sanırım :) evet tam olarak bunları yaşadım. çok zor günlerdi. sebebi her ne olursa olsun boşanmak çok ama çok zor bişey. boşanma sebebinizi bilmiyorum ama emin olun sonrası çok daha iyi olacak. böyle düşünün ve kendinizi motive etmeye çalışın. umarım siz çok daha kolay bir şekilde atlatırsınız.

Tsk ederim canım iyiyim..
Senin de iyi olmana çok sevindim.en zorunu başardın bu günlerde geçecektir..kendine vakit ayırman çok iyi olmuş..sen gercekten güçlü bir kadinsin..hersey çok daha güzel olacak İnan..

Son düzenleme:
Tsk ederim canım iyiyim..
Senin de iyi olmana çok sevindim.en zorunu başardın bu günlerde geçecektir..kendine vakit ayırman çok iyi olmuş..sen gercekten güçlü bir kadinsin..hersey çok daha güzel olacak İnan..

inşallah. çok teşekkür ederim iyi dileklerin için :nazar: inşallah her şey çok daha güzel olacak...

Buklelikedi....Arkadaşım...İlk kez okudum yazdıklarını.Ellerim buz kesti,titrek bir hal aldı içim,ezbere acılarım boğazıma durdu...Çok fena oldum.Ben de yaklaşık bir ay kadar sonra boşanıyorum.Ve....Süngüyü dik tutmaya çalışıyorum.......Bazen çok zor oluyor.......Çok........Zor..........Benim durumumda da benzer yönler var seninkiyle,ben de sinir hastası oldum,ruhuma kıyıldı resmen.....İlaç...İlaç.....Nereye kadar........Bizi bu hale getirenler utansın........

çok zor üzüldüm...Allah kimseyi ayrılmak zorunda bırakmasın ama yapacak birşeyinde kalmamış naparsın:44:hakksında herşeyin hayırlısı olsun inşallah bundan sonra mutlu olursun

hikayenizi okudum ve içim burkuldu açıkçası. ama hiç birşey için geç değil. yolun başından dönmüşsünüz ya yıllarınızı verdikten sonra olsaydı o daha kötü olurdu eminim.
yine baharlar gelecek yine güzel günler göreceksiniz. inş çok daha sağlam bir evlilik yapar mutluluğu bulursunuz hakkınızda hayırlısı olsun

Buklelikedi....Arkadaşım...İlk kez okudum yazdıklarını.Ellerim buz kesti,titrek bir hal aldı içim,ezbere acılarım boğazıma durdu...Çok fena oldum.Ben de yaklaşık bir ay kadar sonra boşanıyorum.Ve....Süngüyü dik tutmaya çalışıyorum.......Bazen çok zor oluyor.......Çok........Zor..........Benim durumumda da benzer yönler var seninkiyle,ben de sinir hastası oldum,ruhuma kıyıldı resmen.....İlaç...İlaç.....Nereye kadar........Bizi bu hale getirenler utansın........

ah canım. seni çok iyi anlıyorum. gerçekten çok zor günler ama 1 ay sonrasını düşünüp mutlu ol. etrafında senin ne kadar zayıf bir insan olduğunu söyleyenler de olabilir. onlara sakın kulak asma. çünkü bu kararı verebilmek bile cesaret ve olağanüstü güç gerektiren bir durum. anca çeken anlar. ben de o günlerde ilaç kullanmıştım. hatta sonrasında o ilaçlar yüzünden 7 kilo aldım. belki benim vücudum buna müsaitti ve aldım. ama boşandıktan kısa bir süre sonra ilacı da kestim. kiloları da 2 ayda verdim. çok klasik olacak ama hiç kimse için kendini bu hale getirmene değmez. sen çok değerli ve de çok güçlü, çok cesur bir insansın. hayatının bundan sonraki kısmını mutlu geçirebilmek için şu an zorluk çekiyorsun o kadar. bunları düşün. Allah yardımcın olsun.

çok zor üzüldüm...Allah kimseyi ayrılmak zorunda bırakmasın ama yapacak birşeyinde kalmamış naparsın:44:hakksında herşeyin hayırlısı olsun inşallah bundan sonra mutlu olursun

amin canım. çok teşekkür ederim.

hikayenizi okudum ve içim burkuldu açıkçası. ama hiç birşey için geç değil. yolun başından dönmüşsünüz ya yıllarınızı verdikten sonra olsaydı o daha kötü olurdu eminim.
yine baharlar gelecek yine güzel günler göreceksiniz. inş çok daha sağlam bir evlilik yapar mutluluğu bulursunuz hakkınızda hayırlısı olsun

inşallah. çok teşekkür ederim. evet çok daha uzun yıllar geçirip, hayatımın en güzel günlerini bu saçmasapan evliliğe heba etmek de vardı. inşallah bundan sonrası herkes için çok iyi olur.

ah canım. seni çok iyi anlıyorum. gerçekten çok zor günler ama 1 ay sonrasını düşünüp mutlu ol. etrafında senin ne kadar zayıf bir insan olduğunu söyleyenler de olabilir. onlara sakın kulak asma. çünkü bu kararı verebilmek bile cesaret ve olağanüstü güç gerektiren bir durum. anca çeken anlar. ben de o günlerde ilaç kullanmıştım. hatta sonrasında o ilaçlar yüzünden 7 kilo aldım. belki benim vücudum buna müsaitti ve aldım. ama boşandıktan kısa bir süre sonra ilacı da kestim. kiloları da 2 ayda verdim. çok klasik olacak ama hiç kimse için kendini bu hale getirmene değmez. sen çok değerli ve de çok güçlü, çok cesur bir insansın. hayatının bundan sonraki kısmını mutlu geçirebilmek için şu an zorluk çekiyorsun o kadar. bunları düşün. Allah yardımcın olsun.

Çok sağol arkadaşım.Aslında benim durumumu garipsiyor biraz çevrem.Herkes yas tutmamı bekliyordu sanırım ama ben aksine hayatımın hiçbir döneminde olmadığım kadar kararlı ve güçlü hissediyorum kendimi.Dışardan görsen,sanki bir ay sonra boşanacak ben değilim.İnsanlar şaşırıyor.Kan kusup kızılcık şerbeti içme durumu yani.Ben üzerimdeki kıyafetlerle çıktım o kapıdan.Bir toplu iğne bile almadım.Biran önce,uzamadan kurtulmak adına da hiçbir şey talep etmedim.Anlaşmalı boşanma davası,tek celsede bitsin başka birşey istemiyorum.İki aydır ailemin yanındayım.Başlarda kolaydı ama şu son günler geçmeyecek hiç gibi sanki.Duruşma günü sadece özel eşyalarımı toplamaya gitmem gerekiyor.Ama nasıl yapacağım,düşünmek bile istemiyorum.

Çok sağol arkadaşım.Aslında benim durumumu garipsiyor biraz çevrem.Herkes yas tutmamı bekliyordu sanırım ama ben aksine hayatımın hiçbir döneminde olmadığım kadar kararlı ve güçlü hissediyorum kendimi.Dışardan görsen,sanki bir ay sonra boşanacak ben değilim.İnsanlar şaşırıyor.Kan kusup kızılcık şerbeti içme durumu yani.Ben üzerimdeki kıyafetlerle çıktım o kapıdan.Bir toplu iğne bile almadım.Biran önce,uzamadan kurtulmak adına da hiçbir şey talep etmedim.Anlaşmalı boşanma davası,tek celsede bitsin başka birşey istemiyorum.İki aydır ailemin yanındayım.Başlarda kolaydı ama şu son günler geçmeyecek hiç gibi sanki.Duruşma günü sadece özel eşyalarımı toplamaya gitmem gerekiyor.Ama nasıl yapacağım,düşünmek bile istemiyorum.

süper. umarım son güne kadar böyle güçlü olursun. sakın direncini yitirme. hatta duruşma günü bugünkünden çok daha güçlü ol, öyle olmasan da öyle gözük. ben de kısa sürede kendimi toparlayınca garipsemişti etrafımdakiler :) tek celsede biter inşallah. aslında duruşma gününü beklemeden mi alsan eşyalarını? o gün bi de bu telaşla ugraşma. kendini kötü hissetme. ben de duruşmadan sonra eşyalarımı toparlamaya gitmiştim eve. gerçi annem, babam ve kardeşimle gittik. eşyaları toparlayıp paketlemekten , duygusallaşmaya vaktim kalmamıştı. ben aldığım tüm eşyalarımı aldım ordan. meğer ne çok eşya almışım... insanlar "bu adam sadece koltuk takımı ve buzdolabı mı aldı yani" demişlerdi. ne olacak sanki, onun-benim param diye birşey yok diyerek biçok şeyi ben almışım meğerse. ve hepsini de aldım. onların bana hediye ettiği, hiç kullanmadığım bikaç kıyafeti bıraktım. bir de evde bikaç küçük eşya kalmıştı benim aldığım. ama şimdiki aklım olsa, onların da hepsini alırdım. kullanacağımdan değil de, sırf onlara bırakmamak için.

mobilya gibi eşyaları alıp kullanırsam kötü olur muyum acaba diye düşünüyordum ama hiç aklıma bile gelmiyor. ailemin ihtiyacı vardı zaten, onların eşyaları yenilenmiş oldu. umarım senin de öyle olur ve kolayca atlatırsın bugünleri.

arkadaşım uzun zamandır yoktun hoşgeldin...

anladığım kadarıyla iyisin maşallah..hiç haber alıyor musun kocan olacak adamdan?

hakkının hukukunun peşine koşup herşeye el koymana sevindim. okadar yaşattıklarının üstüne az bile gelir onlara.

hanfendiliğini bozmayıp yine de rezil etmedin.

ah şöyle eli maşalı bir kadına denk gelse de erkekliğiyle dalga geçse..sana yaşattıklarının aynısını o adama ...

X