Borç İsteyen Kayınvalide ve Üzüntüm

İyi geceler herkese. Daha evvel de kayınvalideyle ilgili birçok konu yazdım buraya. Canım yine acayip sıkkın. Kayınvalidem gil evlendiğimizde bize hiçbir masraf yapmadı sadece birkaç bilezik aldı onu da oğlunun olsun diye almış öyle dedi o zamanlar. Onun dışında bana kendi evindeki eskiler dışında hiçbir şeyi vermeyi teklif etmedi. Her şeyi kendimiz aldık, yaptık. Hala da çok yüklü kredi kartı borçlarımız var. Şu an 4 aylık hamileyim. Depremzede oldukları için ev yapılacak, tokiden yaptırsalar para ödemeyeceklermiş ama o tokiyi beğenmiyor, kendi evinin yerine ev yaptırmak istiyor. Bugün eşimi aramış bizden 100 bin tl borç istiyorlar. Geçen sene biz araba aldık kredi çekmiştik , onlardan da 20 bin tl almıştık eşim ailemle aram çok iyi ödemesem de olur vs demişti o zamanlar .

Bugün eşimden 100 bin isteyince ben de sadece zamanında olan o borcu altın kuruyla hesaplayıp karşılığını verebiliriz belki dedim. ( eşim diyor ki annem öyle bir kadın değil o paraya karşılık istemiyor yanlış anlama falan diyor.) kayınbabam emekli ve daha çevreden de bir sürü borç alacaklarmış hepsini 2-3 yıldan evvel ödeyemezler, bizimki ödenir mi o bile belli değil zaten.

Daha bebek gelecek bir sürü masraf olacak ben bebek doğunca çalışmayı düşünmüyorum birkaç sene yakınımızda kimsemiz yok ben kendim bakmak istiyorum evladıma. Canım aşırı sıkıldı böyle bir teklif bile yapmalarına. Eşim elimizde olsa da versek havasında.
Eşim tarafından hiç anlaşılmamış olmak beni en üzeni. Çok üzgünüm.
Onlara borcunuzu belki mı ödersiniz.

Anlıyorum,peki borçlarınızın sebebi nedir? Hala düğün borcu mu ödüyorsunuz yoksa maaşlarla geçinemiyor musunuz? Ben bir cümlenize takıldım “eşim olsa da versek kafasında” demişsiniz. Hiç verilecek parası olmayan bir insan bunu veremediğine değil de düşüncesine dahi katlanamıyorsa o işte bir gariplik vardır diyorum.
Evet hala bitmedi ne yazık ki. Ben araba vs de istemedim o borca kredi çekmek istemedim bir de ama kv eşime bir şekilde ısrarla aldırdı. Ve ciddi yük oluşturdu. Düşüncesine katalanamama yönünde haklısınız belki duygularım çok sert çıktı böyle olmamalı.

Bazı insanların kendini haklı görmesine hayret ediyorum ya. Hafendi yaprak dökümü ferhunda falan mısınız bu ne seviye bir fesat gelinlik? “Depremzede kayın aileye yardım edemem çünkü bana bilezik almadılar” diye konu mu olur? Hiç mi utanmadınız şu konuyu açarken? Para yoksa zaten yoktan para var edemezsiniz ama “oh be para yok yardım edemiycez” nasıl bir tavır böyle? Yardım edecek durumunuz yok diye bir göbek atmadığınız kalmış. Yahu insanlar hiç tanımadığı depremzedelere dünya kadar maddi yardım yaptı. Yapanlar da sabancı, koç değil kendinden fedakarlık yaptı insanlar. Bakın hiç tanımadığı diyorum. Ne kadar kötü niyetli bir insansınız. Türkiye komple faylar üzerinde bir ülke. Hepimiz depremzede adayıyız bilginiz olsun.

Bazı insanların kendini haklı görmesine hayret ediyorum ya. Hafendi yaprak dökümü ferhunda falan mısınız bu ne seviye bir fesat gelinlik? “Depremzede kayın aileye yardım edemem çünkü bana bilezik almadılar” diye konu mu olur? Hiç mi utanmadınız şu konuyu açarken? Para yoksa zaten yoktan para var edemezsiniz ama “oh be para yok yardım edemiycez” nasıl bir tavır böyle? Yardım edecek durumunuz yok diye bir göbek atmadığınız kalmış. Yahu insanlar hiç tanımadığı depremzedelere dünya kadar maddi yardım yaptı. Yapanlar da sabancı, koç değil kendinden fedakarlık yaptı insanlar. Bakın hiç tanımadığı diyorum. Ne kadar kötü niyetli bir insansınız. Türkiye komple faylar üzerinde bir ülke. Hepimiz depremzede adayıyız bilginiz olsun.
Ben gerekli yardımı yaptım hiç merak etmeyin deprem zamanı aylarca evimde 10 kişi ağırladım, maddi olarak da o zamanlar yaptım yapmak da zorundaydım. Onu geçtim siz ne kadar süre evinizde kimi ağırladınız? Ya da kaç tl para bağışladınız?

Fakir edebiyatı yapmıyorum. Tamamen yepyeni bir ev dizildi ve araba alındı kayınvalidemin ısrarıyla yine. Bir sürü harcama yine onların ısrarıyla oldu. Eşime laf dinletemedim. Maalesef yüz bin tlyi de bulmuyor iki memur maaşı. Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum.
Çocuğu da kayınvalideniz istiyor diye yapmış olabilir misiniz? 😂😂😂

ben sizi haklı buldum fakat herkes sizi haklı bulmak ve bu yönde sizi pışpışlamak zorunda değil. dolayısıyla insanlara cevap verirken bu denli acılaşmanıza gerek yok

Ben gerekli yardımı yaptım hiç merak etmeyin deprem zamanı aylarca evimde 10 kişi ağırladım, maddi olarak da o zamanlar yaptım yapmak da zorundaydım. Onu geçtim siz ne kadar süre evinizde kimi ağırladınız? Ya da kaç tl para bağışladınız?
Ben kendi yaptığım yardımları niye sayayım size yahu? bir de tl olarak söylememi istemişsiniz. böyle şeyleri hiç dile getirmedim, getirmem.

Yukarda da yazdım elde avuçta para yoksa zaten yoktan para var edilemez ama sizin tavrınız ve gerekçeleriniz çok çirkin. Size az bilezik yapmalarının şu anki durumlarıyla hiçbir alakası yok mesela. Zor durumdaki bir ebeveyn az bilezik yapsa da hiç bilezik yapmasa da çocuğundan yardım isteyebilir. Yaptığınız fesatlık beni çok rahatsız etti. İnsan parası olmamasına sevinir mi? Cidden sevinmişsiniz, oh iyi ki yok demişsiniz. Tavırlarınız böö yani🙄

Ya birde evliliğinde söz hakkına sahip olduğunu düşünüyor ama arabayı kayinvalide aldırmış, 20 bin vererek kimin üzerine olacağına da karar vermiş.
Para olsa o adam çıkarır çat diye verirdi ailesine ki versin de zaten ama konu sahibi kendini parçalasa değişmezdi durum. O yüzden iyi ki paramız yok diye seviniyor.

ben sizi haklı buldum fakat herkes sizi haklı bulmak ve bu yönde sizi pışpışlamak zorunda değil. dolayısıyla insanlara cevap verirken bu denli acılaşmanıza gerek yok
Haddini bilerek yapıln her yoruma güzel cevap verdim beni haksız bulan bir sürü kişi var onların hepsine aynı yorumu yapmadım. Ama sırf klavye başında diye normal hayatta karşılıklı olsa yapamayacağı diyemeyeceği şeyleri söyleyebilme cesareti olan herkese karşı acılaşırım. Bana bu kadar boş yorum yapacak kadae vakti varsa acılaşmama da katlansın. Pışpışlamak tabirini de size iade ediyorum. Yorum yaparken lütfen yazdıklarınıza dikkat edin. Haklı bulsanız bile hoş değil sadece haksız bulanlara değil sitemim gördüğünüz gibi .

Evet hala bitmedi ne yazık ki. Ben araba vs de istemedim o borca kredi çekmek istemedim bir de ama kv eşime bir şekilde ısrarla aldırdı. Ve ciddi yük oluşturdu. Düşüncesine katalanamama yönünde haklısınız belki duygularım çok sert çıktı böyle olmamalı.
Zaten verecek paranız yokmuş,güçbela anca kendi borcunuz olan miktarı verebilecekken oturup da bunu dert etmeyin bence. Hayat size zorlaşır çünkü. Bir de sürekli aklınızda evlenirken onların size bir şey yapmadığı gelmesin. İki yetişkin insansınız,neden size birşeyler versinler veya alsınlar ki? Anlamsız. Köyünden başını ilk defa çıkaracak olan ev kızı olarak görücü usulü evlenseniz hadi bir derece derim ama. Şu anki durumda beklenti hiç olmamalı bence

Ben kendi yaptığım yardımları niye sayayım size yahu? bir de tl olarak söylememi istemişsiniz. böyle şeyleri hiç dile getirmedim, getirmem.

Yukarda da yazdım elde avuçta para yoksa zaten yoktan para var edilemez ama sizin tavrınız ve gerekçeleriniz çok çirkin. Size az bilezik yapmalarının şu anki durumlarıyla hiçbir alakası yok mesela. Zor durumdaki bir ebeveyn az bilezik yapsa da hiç bilezik yapmasa da çocuğundan yardım isteyebilir. Yaptığınız fesatlık beni çok rahatsız etti. İnsan parası olmamasına sevinir mi? Cidden sevinmişsiniz, oh iyi ki yok demişsiniz. Tavırlarınız böö yani🙄
Ben de aynen sizin gibi yaptığım tüm yardımları yazacak değilim. Yazmadım diye hiçbir şey yapmamışım gibi saldırmanız hoş değil. Onu söylemeye çalıştım.

Zaten verecek paranız yokmuş,güçbela anca kendi borcunuz olan miktarı verebilecekken oturup da bunu dert etmeyin bence. Hayat size zorlaşır çünkü. Bir de sürekli aklınızda evlenirken onların size bir şey yapmadığı gelmesin. İki yetişkin insansınız,neden size birşeyler versinler veya alsınlar ki? Anlamsız. Köyünden başını ilk defa çıkaracak olan ev kızı olarak görücü usulü evlenseniz hadi bir derece derim ama. Şu anki durumda beklenti hiç olmamalı bence
Haklısınız ben abartıyorum galiba insan bazı şeyleri unutamıyor sanırım böyle olmamam lazım. Teşekkürler yorumunuz için.

Ya birde evliliğinde söz hakkına sahip olduğunu düşünüyor ama arabayı kayinvalide aldırmış, 20 bin vererek kimin üzerine olacağına da karar vermiş.
Neden benim evliliğimde söz hakkına sahip olduğumu düşünmem, maddi olarak bir kadın olarak yani ayaklarımın üzerinde durduğum için bunu savunmam sizi bu kadar rahatsız etti? Yaranız mı var? Neden gocundunuz?

X