Borç İsteyen Kayınvalide ve Üzüntüm

“Beğenmeme” kısmı sadece konu sahibinin aktarımı, insanların varsa gerçek sebeplerini bilmiyoruz.

Şu konuyu açan birinin kayınvalideyi haklı gösterecek herhangi bir sebep yerine beğenmemeyi öne sürmesi çok şaşırtıcı değil.
Ben seni göz ardı ettiğim için hiçbir şeyini görmüyorum, rica ederim sen de beni göz ardı et ve bir daha ismini görmeyeyim.

Bazı açılardan geleneksel bazı açılardan modern olmak olmuyor ama.
Eskiden evet erkek ailesi a dan Z ye herşeyi yapardı. Ama erkek ve eşi de aile icinde kalırdı ölene kadar. Buna kayınvalide ve kayınpedere bakmak dahil. Bu tarz beklentilere giren kişiler bakma zamanı da bakmak istemiyor mesela.

Neyse onu geçtim. Size araba alırken yardım etmişler. Ayrıca yardım etmeseler bile ev alırken çocuklarından borç istemeseler kimsen isteyecekler ki. Onlar destek olmuş siz araba almışsınız. Siz de destek olmalisiniz onların evine.
Benin çevremde destek olunsa da yardım vs istenmez çocuklardan sizin dediğiniz 1900 lü yıllar sanırım.

Allah aşkına eşimle annesi aralarında anlaşıp aldılar o borcu ben istemedim bana kalsa hiç araba falan da istemiyordum. Zaten arabanın büyük kısmı benim olan ve ailemin takılarıyla bile alındı üstüne üstlük krediyş de ben ödüyorum hala. Ek bir iki masraf için 20 bin tl istemiş annesinden vermiş o da seve seve vermeseydi ben babamdan da alırdım bize bir şey diyen olmadı zaten.

Tabii canım eminim öyle olmuştur

Sizin aranızda haklı çıkmak gibi bir gailem yok tanımam etmem çok da önemli değil yani büyütmeyin bu kadar burayı.
Ne diye konu açıp fikir istediniz ozaman? Merak etmeyin bizlerde sizi önemsemiyoruz, sordunuz diye cevapladık yoksa çok meraklısı değiliz sizin hayatınızın

Bu durumda ben de vermezdim para. Sevmediğim şeyler bunlar. Arayıp oğluna, arabayı üstüne al demeyi bilen insan ev parasını da kendi bulsun. Borcunuzu faiziyle ödeyin yeter.
Ailelerden biri bir şey alınması için yardımda bulunuyorsa o şeyin çocuğunun üstüne olmasını istemesi normal. Kendi parasıyla alınmış bir arabaya fikir belirtmiş sonuçta. (nitekim evlendiğimiz ilk dönem kpnin desteğiyle araba aldığımızda eşimin üstüne yapmıştık bir beis görmedim bunda) üstelik konu sahibini biraz stalkladım 2023 şubatının sonlarında eşi araba bakıyormuş. Daha yeni deprem olmuş, evsiz barksız insanlar o şartlarda sana 20 bin tl veriyor ve bana zaten az bilezik almışlardı gibi bahanelerle o paranın üstüne yatıyorsun. yani burda insanların kafasını sokacak yeri bile yokken oğluna para vermesine değil de araba oğlumun üstüne olsun demelerine neden takılıyorsunuz? odak noktası bu olmamalı.

Hanımlar, 6 şubat kabusunu yaşayıp, evsiz kalan insanların ev parasından bahsediyoruz. Kayın ailesi kendisine lüks villa yaptırmıyor. Depremde evlerini, eşyalarını kaybetmişler, korkunç bir süreç yaşamışlar. Bu insanlar için yeri geldi para toplandı, o kadar yardın yapıldı. Kaynananın antalya tatili değil konu. Para vermem yazanlar çok farklı bir merhamet vicdan anlayışına sahip olmalı.
Kayınvalidem eşyalarını vs kaybetmedi hepsini aldı kendi istekleriyle oldu birçok şey.

Ailelerden biri bir şey alınması için yardımda bulunuyorsa o şeyin çocuğunun üstüne olmasını istemesi normal. Kendi parasıyla alınmış bir arabaya fikir belirtmiş sonuçta. (nitekim evlendiğimiz ilk dönem kpnin desteğiyle araba aldığımızda eşimin üstüne yapmıştık bir beis görmedim bunda) üstelik konu sahibini biraz stalkladım 2023 şubatının sonlarında eşi araba bakıyormuş. Daha yeni deprem olmuş, evsiz barksız insanlar o şartlarda sana 20 bin tl veriyor ve bana zaten az bilezik almışlardı gibi bahanelerle o paranın üstüne yatıyorsun. yani burda neden insanların kafasını sokacak yeri bile yokken oğluna para vermesine değil de araba oğlumun üstüne olsun demelerine takılıyorsunuz? odak noktası bu olmamalı
Yahu o araba benim paramla alındı sadece ek masraflar için 20 bin tl istemiş annesinden okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz?

Yahu o araba benim paramla alındı sadece ek masraflar için 20 bin tl istemiş annesinden okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz?
Yahu sonuç olarak insanlar size o kadar zor durumdayken para vermişler. Üstelik daha deprem yeni olmuşken para istemişsiniz. Bu insanların kalacak yeri yok istemiyim dememişsiniz, yetmemiş bana zaten az bilezik almıştı diye üstüne yatmışsınız. Bunları normal bulanın ahlak anlayışında bir sıkıntı vardır.

Yahu sonuç olarak insanlar size o kadar zor durumdayken para vermişler. Üstelik daha deprem yeni olmuşken para istemişsiniz. Bu insanların kalacak yeri yok istemiyim dememişsiniz, yetmemiş bana zaten az bilezik almıştı diye üstüne yatmışsınız. Bunları normal bulanın ahlak anlayışında bir sıkıntı vardır.
Bizim evimizde kalıyorlardı. Her gğn oğluna hadi alın hadi alın diyorlardı. :)

Şimdi anladınız mı bazı şeyleri oturuyor umarım. Uzun süre kv ile yaşadım ben sonra v küçük geldi sıkıştık diyip gittiler. :)
Gitti gittiği yetmedi arayıp sıkıştırdı eşimi devamlı. Anlamadım bir şey yaparım sandı sanırım. Ayrıca zaten düğünümüzden kaldığını düşündüğüm bir sürü çeyrek vardı o dönem oğluna sana vereyim demiş ben duydum asla dedim. Kadın oğluna tapıyor resmen değişik kafa yapısı var

Bizim evimizde kalıyorlardı. Her gğn oğluna hadi alın hadi alın diyorlardı. :)
Zoraki değil kendi isteğiyle vermiş işte bunu kötü bir şey gibi söylemeniz de ilginç. O durumda çıkarıp o parayı vermek yüce gönüllülüktür. Siz de insanların iyiniyetini suistimal edip bir güzel paralarının üstüne yatmışsınız aferin 👍🏻

Ben seni göz ardı ettiğim için hiçbir şeyini görmüyorum, rica ederim sen de beni göz ardı et ve bir daha ismini görmeyeyim.
Gözardı etseniz bildirim gelmez ki, ben hiç görmüyorum gözardı ettiklerim ne yapıyor ne ediyor. Canım isterse gözardı ederim istemezse etmem, ricanızı reddedeceğim.

X