Biz niye bu kadar iletişim kurmaktan uzak bir toplum olduk?

bu ameliyatlı olupta zaten canınız yanarken dışarıya çıkmanız gerektiği gerçekten zor bi olay. bide insanlar bunu dahada zorlaştırıyor. üniversitedeyken bende apandistimi aldırmıştım ancak senelerdir amazon kadını gibi dolaştığım için "bi ameliyat beni yıkamaz yiaa" diyerekten birde final döneminin etkisiyle hastaneden eşyalarımı alıp direk sınava gidiyodum ki otobüste bana da yer verilmedi. istemedim de kimsede. ha evet görünen bişey yoktu dışardan sadece ben canımın acısını hissediyodum bide serde yiğitlik var acıdığını belli edemiyorum ama aynı sahneyi şöyle düşünsek bu durumda oturuyo olsaydım yer vermeseydim yada yer isteseydim terslenseydim çok ağrıma giderdi. her hastalık görünmek zorunda değil kaldı ki CuteMom belki de kıl dönmem var oturamıyorum

konunuzda haklısınız sonucta topuklu ayakkabılar gercekten felaket agrı yapabılıyor AMA UTANMADAN BENDE YER VERMIYORUM dıye yazan arkadasları kınıyorum.....çok çok ayıp bence...hepımız yaslı olacagız
bırgun 2 aylık hamıleyım okadar yaslı bır amca bındıkı otobuse kımse yer vermedı utandım ben yer verdım 3 durak sonra bayılacagımı hıssettım ve yer ıstedım bır arkadastan.....sağolsun verdı.....
hepımız yaşlanacgız ayakta durmak bızemı onlaramı zor...çok çok ayıp ..hıcbır rahatsızlığı olmadan yaslılarımıza ve bebeklı bayanlara yer vermeyen tum genclerı kınıyorum terbıyesızlık bence...

Hamile, engelli, gazi, çok yaşlı, kucağında küçük çocuğu veya bebeği olanlar dışındakilere BEN DE YER VERMİYORUM. Hem zaten İzmir'de kalk ben oturucam triplerine giren insanlarla karşılaşmıyorum otobüste. Takarım kulaklığımı, kimin ne konuştuğunu da duymam, duysam bile umursamam. Varsın bir daha görmeyeceğim Hatice teyze altın gününden dönerken ona otobüste yer vermedim diye benim dedikodumu yapsın ya da hakkımda istediğini konuşsun, umursamam. Dağ dağa küsmüş ama dağın haberi olmamış derler, boşverin. Bir de otobüsün dolu olduğu saatler ve yerler var, valla ben taa Konak'a gidiyorum yer bulabilmek için, bilen bilir otobüslerin son duraklarıdır, gelir milleti indirir sonra 10 dk falan bekler, bir sonraki yolcuları bindirir. Hem ilk hem de son durak rolü oynuyor yani. Ben Çankaya'dan Konak'a gidiyorum oturacak yer bulabilmek için, bazen onlarda da olmuyor, bir sonrakini bekliyorum zaman problemim yoksa tabi. Hiç öyle milletle sürtüne sürtüne gidemem yolda çok zorda kalmadıkça.

Son düzenleme:
Ben her sabah ve her akşam İstanbul gibi bir yerde metrobüsle ulaşımımı sağlıyorum.Hamile,yaşlı,bebekli,eli kolu bi yeri kırık dışında kimseye yer vermiyorum vermem de.İlk bindiğim zamanlar buyrun lütfen vs gibi kelimeler vardı dilim de ama şimdi aslaaaa.Bayan olarak yer verip de elin adamlarıyla sürtüne sürtüne gitmek zorunda değilim.Gittiğim yol 2-5 duraklık bişey değil çok uzun.Ki annem de 55 yaşında hala çalışan bir kadın biri yer verirse öğrenci vs elinde kitabı olunca oğlum sen dersine çalış gidip gelirken der veyahut bana yer veren adam belki kaç gündür mesai çalışıyordur diye düşünür kişiyle alakalı.Kadın belli ki kısır gününden geliyor çoluk çocuk ama metrobüse binince gözleri fıldır fıldır yer arıyor kusura bakmasın kimse sabahın 6,30 unda yollara düşüp gün boyu çalışıp koştur koştur evime yetişip kısır gününden gezmeden teyzelere yer veremem bi zahmet insanların işe gidiş geliş saatine denk getirmesinler.Bırak takma ne derse desinler

diğer şehirleri bilmiyorum ama ben İstanbul da iki buçuk saat belki daha fzla ayakta gidip gelirken kimseye buyur otur diyemiyorum çok yaşlı olur bastonu olur hamile olur sakat olur ayrı onlara tabi ki
ama şu kırk yaşında olup yer isteyenlere deli olurum sinir oluyorum
belki ben hastayım reglim çok yorgunum iki gündür uyumadım vs. vs. herkesin hasta ve kötü durumda olduğu alnında yazmıyor
o kırk elli yaşında ki teyzeler belki senden benden sağlamdır

ayrıca çoğu kişi fark etmiş birincisi
bu yaşlı işi gücü olmayan insanlar niye milletin tam işe gidiş geliş saatlerini buluyorlar gezmek için
ikincisi
kadının da erkeğin de eziyeti yine oturan genç kadınlara ve kızlara
benim arkamda toptan bir lise grubu erkek oluyor ama bir bakıyorum kimse onlara bir şey diyemiyor
üçüncüsü
çoğunluğu sen oturup yada ayakta sıra bekleyip boş otobüsün metrobüsün gelişini beklerken onlar çoluk çocuklarıyla ilk gördüğü araca haldır küldür biniyorlar senin yarım saattir bekleyip oturduğun yerlere göz dikiyorlar sonra

Anamm hiç kimsede yer vermeme derdinde ..olurmu kızlar öylee yaşlılık başka bişiye benzemez kalkın yer verin hele çocuk kendimden biliyorum 5 yaşında oğlum arada bir karşıya geçiyorum metrobüsle kendim için değil ama o çocuğa yer verilmeli değilmi.. yapmayın etmeyin arkadaşlar yer vermek iyidirr..

konuş kanki

valla benim göbekte çıktı hamile yaşı bindiğinde direk uçak moduna geçiyor millet bi ara kaldırıp bakıyorlar etraf temiz tekrar eski halini alıyorlar hahahah

:) hiç unutmam üniversitedeyken dolmuşta gidiyordum kadın başımda söylenip duruyodu o zamanlar kiloluydum kadın dediki tabi bu kiloyla ayakta duramaz fıçı gibi yığılmış dedi. Benim cinler tepeme çıktı. Bana bak kadın dedim. Şu hamile halimle kıç kadar dolmuşla gitmeye çalışıyorum utanmadan hamile kadından yer bekliyosun birde bana şişko diyosun terbiyesiz karı ay karnım ağrıyor ay bebeğime bişey oldu diye nasıl bağırıyorum:) tüm dolmuş kadına yüklenmişti. Oda bana fıçı demeseydi kilolu olmak suç mu canım:)

ayak tırnaklarına oje sürecek kadar sağlığı yerinde olan hiçbir yaşlıya yer vermiyorum.. gerçi toplu taşıma da kullanmıyorum artık

Valla bazen bende dolmuşa bindiğimde şöföre para uzatmaktan aciz insanlarla karşılaşıyorum sözüm ona kulaklık takıo duymuyomuş gibi ben anlam veremiyorum toplum olarak iyice kopmuşuz çok acı bir durum bence hele hele bi gün köşeye oturmuştu bi kadın geçmek o kadar zor ki yanına dolmuşun arasında da kemerli kısıma bir oturdum tam 1 ay popomdaki acı ve morlukla dolanmışlığım var oysaki aynı durakta iniyoruz maksat ne önce inecekmiş ya sizin durumunuzda bence siz haklısınız ama şu kulaklık takma olayını bence yapmayın haklıyken sizi haksız duruma sokmuş resmen onlar sizin dedikodunuzu yaparken ben olsam cevap verirdim sussunlar edebiyle otursunlar die

Nefret ediyorum kendini acındıran insanlardan.
Hepimiz zaman zaman hasta oluyoruz. Ben bi kere Avrupa yakasından Anadolu yakasının bi ucuna ateşler içinde geldim, bayılacaktım kimseye diyemedim, çok bekledim yer versinler diye vermediler, önümde oturan adam daha sonra kapalı( bunu belirtmemde kötü niyet yok.) ve yaşça benden küçük bir kıza yer verdi. O anda içimden etmediğim küfür kalmadı. Kimseye canım istemediği sürece yer vermiyorum artık. Bu konuda benle polemiğe giren olursa o anda ben de girerim hiç acımam.

Yer verene yer verirler diye düşünüyorum.Kimseye yer versin diye bakmam .Yasli hamile vs ...yer veririm arkadaş. .
Allah hastalik vermesin.
Kulaklik olayindanda hiç hoslanmiyorum yanimda oturdu gecen gun birisi son ses güya kulaklık.

valla gencecik adamlar otururken ben de kalkıp yer veriyordum ama artık kalkmıyorum kimse de kusura bakmasın işten yorgun argın çıkmış oluyorum bazen de elimde eşya oluyor valiz oluyor yoldan gelmiş oluyorum veremem kimseye yer.

ee bir şey demeden çıktınm mı? sonra ne oldu?

Zaten 6 7 durak kala konuşulanları duymaya başladım. Başta olayı anlamaya çalışayım, yok canım benden bahsetmiyorlardır herhalde falan modunda çabalarken de kalan yolun yarısı gitti. Derken baktım bir kaç durak kalmış bende muhatap olmadım. İlk baştan beri fark ediyor olsaydım, susmaz rezil ederdim ama zaten 5 dk sonra inecektim, akşam akşam daha çok sinirlenmek istemedim. Ama inerken şöyle bir baktım o bahsedilen hasta ama kokoş teyze oturdu yerime. Zaten arkamda değil önümde olmuş olsaydı yani kadını görmüş olsaydım bile hasta olduğunu anlayıp yer vermezdim. Hiç hasta gibi durmuyordu o yüzden de görenlerin içinde bile yer veren olmamış sanırım.

Adamda bir iyilik yapmış sonra eline yüzüne bulaştırmış ama adamın karısı beni benden aldı açsın da bakalım ne demek

Ya sonuçta adam o yeri vermiş neden? çocuğunuzla rahat edin diye. Ha sen oturursun, ha çocuğun oturur, ha sen oturur çocuğunu kucağına alırsın. Sana kalmış bir şey, nasıl rahat edeceksen onu yaparsın. Yer verdikten sonra sorgulamak da ayrı garip.

Şu konunun altında İzmir o kadar övüldü ki böyle olaylar yok diye, vallahi neden İzmir'de yaşamıyorum diye üzülüyorum :) Eğer vaktim varsa bende yolumu uzatıp, en rahat nasıl yolculuk yapabileceksem o şekilde güzergahımı ayarlıyorum. Bazen vasıta sayım artıyor, bazen yolculuk sürem artıyor ama en azından oturarak ya da oturamasam bile balık istifi şeklinde gitmemek için çırpınıyorum.

Ahaha çok güldüm iyi yapmışsınız

Valla kulaklık takmadan sokakta vakit geçirmiyorum ben. Evden çıktığım anda takıyorum, gideceğim yere kadar çıkarmıyorum genelde. En basitinden benim evden okula gitmem 1 buçuk saat falan sürüyordu. Yolda ruhum daralıyor benim. Kitap okurum, kitap okuyamıyorsam da müzik dinlerim. Hele ki cam kenarında oturuyorsam, açarım en sevdiğim şarkıyı sonra değmeyin keyfime. İki gram zevkim var zaten, ondan da kimse için vazgeçemem. :) He bazıları var kulaklığı takıp başka bir boyuta geçiyor, sesini sonuna kadar açıp herkese konser gibi dinletiyorlar falan. Onlara ben bile sinir oluyorum.

Ben bi iki kere verdim yaslidir diye ki sabahin 5inde kalkip aksamin 10unda eve dönüyordum gunde 4 saat yol cekiyordum. Ona ragmen verdim bi kaç kere.
Ama o gicik yaslilar ne mi yapti? Kendi kizlarini oturttular, sanki ben bir ananin evladi değilim. Bir kac kere oyle oldu bir daha da vermedim. Bakiyorum eger tekse veriyorum yorgun değilsem.
Onlar da hep is okul cikis saatlerinde gezmeye çıkıyorlar.
Bi gun de yine cok yorgunum. Sirf otobuste oturmak acin kilometrelerce yürüyüp ilk duraga gidiyorum. Otobus doldu doldu, teyzenin teki geldi gercekten yasliydi, cok yorgundum ama annem geldi aklima, gel otur teyze dedim.
"Yok kizim oturmam, ben gezmeye gidiyorum sen ogrencisin yorgunsun otur kimseye de yerini verme" dedi. Resmen alip icime katacaktım o teyzeyi.. Keske herkes boyle olsa..

Vallahi memleketim diye demiyorum ama ben de çok severim, çok da överim sanki Türkiye'nin her tarafını gezip her şeyi görmüş ya da bilmiş gibi Hiç üzülme boşver, Suriyeli doldu zaten. Kordon'a bi gidiyorsun adım başı Suriyeli. Türkçe konuşan yok yahu! Eskiden Kordon'da sarışın Almanlar, fotoğraf çeken Asyalılar, İngilizler falan görürdüm şimdi sürekli Suriyeli görüyorum. Bu çok başka bir problem ya neyse. Kulaklık olayına neden takılmışlar ben anlamadım, benim bi arkadaş da çok sinir oluyor kulaklık mevzusuna. Ben kulaklıksız yapamam, müziği de yüksek sesli dinlerim, keyfi öyle çıkar. Tabi kocaman bir AMA'sı var bu işin, taktığın kulaklık, sesi dışarıya taşırmayacak. O ses dışarı taşıp da başkasını rahatsız ettiği an ağzına kürekle vurmak ister insanlar. Biraz parayı bastırıp ses izolasyonu olan düzgün, markalı ve kaliteli bir kulakiçi kulaklık kullanmak lazım hani şu tıkaç gibi olanlardan. Son zamanlarda üretilen cep telefonu kulaklıkları da bu konuda eskiye nazaran daha iyi. Ha tabi ben 10 liralık kulaklık kullanırım ama sesini çok açmam derse de insanın kendi tercihi. Ben aldım, 80 lira falandı ama ne ben dışarıyı duyarım ne de dışarısı beni. Otobüslerin içinde çok fazla gürültü oluyor, kulaklık takmayıp da ne yapacaksın? Ama insanımız 3000 tl'lik iPhone alıp 10 tl'lik kulaklıkla otobüste boyut atlıyorlar, yakında millet de onlara atlayacak.

konuş kanki

valla benim göbekte çıktı hamile yaşı bindiğinde direk uçak moduna geçiyor millet bi ara kaldırıp bakıyorlar etraf temiz tekrar eski halini alıyorlar hahahah
hiç sorma panpa azmı kavga ediyom bu yer vermeyenlerle.. her karşıya geçiyom bir macera ,bir adranalinn.. uyuma numarası yapan o gençler ..hi hi hi yermiyim anında müdahele

girmem yavru senle polemiğee..

Bu kulaklık takma olayı yüzünden yolda trafik kazasına maruz kalımış kaç kişi var ülkemizde biliyormusunuz kornanın sesini bile duymayan
Ben gerçekten bu kadar anlayışsız olunmasına karşıyım kulaklığı taktıysan da madem duyuyosun vermiyorum yer de hepsini geçtim hamile yaşlı ve gazilere yer verin die otobüse kocaman yazı asıyorlar körmüyüz hatta bazen metrobüse bakıyorum engelli koltuğu hiç boş değil engelli vatandaş çok var ülkemizde kafa olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…