Bitmeyen ev derdim! Kızlar akıl verin

Ev eski ama icini yaptirmissiniz
Sonucta yeni olmus

Gelenlerin ne dedigini niye takiyorsunuz?
Bence isteklerinizi biraz erteleyin

Yeni bir ev istemek hakkiniz elbet ama kocaniz da mantikli konusuyor

Ev eski ama icini yaptirmissiniz
Sonucta yeni olmus

Gelenlerin ne dedigini niye takiyorsunuz?
Bence isteklerinizi biraz erteleyin

Yeni bir ev istemek hakkiniz elbet ama kocaniz da mantikli konusuyor
Sanki istese yapar ama bana inat olsun diye yapmıyor gibi bir duyguya kapılıyorum. Kendisinin burdan çok memnun olduğunu düşünüyordum ama bugün biraz konuştuk ben de bayılmıyorum dezavantajlarindan sürekli usta çağırmaktan bıkıyorum dedi. Ama burayı bırakıp başka yere gidip sıfır birikimle çocuk büyütmek istemiyormuş kenarda para durduğunu bilirse geleceğe dair rahat olacakmış. Evimiz olduğunda sanki parayı bağış yapmış oluyoruz. Ev de bir guvence

3 yılda ev alacak birikimi yapan insan çocuk büyüyene kadar eğitim içinde birikim yapabilir
Misafirlerinize çok güldüm
Yanlış anlamayın ama evimi geçen kış aldım
Oldukça lüks bir site
Misafir otoparkı falan yok
Hafiften bir dumur oldum misafir otoparkını okuyunca
Böyle değilde daha gerçekçi sebepler bulmak lazım ya da yaratmak
Mutfakta su borusunu del
Banyoda sızıntı yarat
Parkeleri ıslat kaparsın
Her hafta bir masraf çıkar ama sen şikayet etme elinide sürme o uğraşsın :deli:

Bana nedense cebeci ya da küçükesat gibi biryerde oturuyorsunuz gibi geldi. Taşınmak istediğiniz yerde ümitköy çayyolu gibi düşündüm :KK33:

Eşinizde haklı sizde haklisiniz. Ben olsam yeterince kar ettik kira vermeyerek bu evden diye düşünür tasinirdim. Ebeveyn olarak sizin de iyi yerde yaşama hakkınız var siz mutlu olmadan varınızı yogunuzu çocuğunuz için feda etmek bana anlamlı gelmiyor. Ha Allah korusun hastalık olur anlarım herseyini verirsin. Ama A okuluna gitmez B okuluna gider imkan dahilinde üstelik daha 6 sene var.
Bana da Cebeci , Küçükesat , Emek gibi geldi.3ünden biri kesin. :)

Ayyyy sanki konuyi ben açmişim ayni durum bizde de var :halay: 35 yillik daire ,bizde tadilat yaptirdik ama hergun bir iş cikiyor ne kadar yaptirsanda.Cok sukur bizimde kira derdimiz yok ama neden daha guzel sartlarda yasamak varken 50 yillik bir daire....Esini ikna edersen banada tuyolari ver olur mu bende uygulayayim :KK48:

şu dönemde kredi işi yaş iş faizler uçmuş, şahsen kira vermiyor olsam idare ederdim bi şekilde. Ama şunu da netleştirmek lazım ölene kadar o evde oturacak değilsiniz. eşini kırmadan sakince konuş, ne zaman tahminen yeni bir ev alabiliriz diye sor. Yani onun da bi bildiği vardır bence.
biz bi araba kredisi bi ev kirası derken inan zor geçiniyoruz çift maaşla. bi tuvalet kağıdı bile 40 tl olmuş markette maalesef. şu dönem biraz zor ...
Allah kolaylık versin canım haklısın eskiden haftalık market alışverişimizin nerdeyse 2-3 katını harcar olduk. Ki şimdi daha dikkatli harcıyor olmamıza rağmen boyle. Esim bir tarih vermiyor iste. Yuvarlak konuşuyor. O yüzden hep burda oturma niyeti olmasından korkuyorum. Faizlere ben de baktım korkunç. Gerçekten borç altına girmek için çok yanlış bir zaman. Eşim dolar boyle astronomik arttıkça inşaat sektörünün cokecegini ve evler satilamadigi için konut fiyatlarının cakilacagini düşünüyor. Şimdi ev almak saflık olur diyor. Memleketin batmasına çok üzülüyorum :KK43: Ama eğer durum böyle olursa siz de ucuz tarafından borcsuz harcsiz bir konut sahibi olabilirsiniz inşallah :dua:

Bende size hak verdim. En basiti herhangi bir deprem olsa o bina büyük ihtimal hasar görür. Tercihen yeni, bina temel unsurlarında sorun olmayan, sağlam evlerde oturmayı tercih ediyorum. Hiç deprem, enkaz vb olayları yaşamadım aman üzerine çok çalışma yaptım..
Ekonomik olarak kredi miktarınca birikim yapmaya çalışmalısınız, yoksa öderken büyük sıkıntı yaşarsınız. Eşinizi ise şuanki ekonomik belirsizlik vb konusunda haklı. Ama ev alıp kiraya verseniz bir kaç yıl sizi rahatlatır. Maaş zammı vb derken zorlanmazsınız..

3 yılda ev alacak birikimi yapan insan çocuk büyüyene kadar eğitim içinde birikim yapabilir
Misafirlerinize çok güldüm
Yanlış anlamayın ama evimi geçen kış aldım
Oldukça lüks bir site
Misafir otoparkı falan yok
Hafiften bir dumur oldum misafir otoparkını okuyunca
Böyle değilde daha gerçekçi sebepler bulmak lazım ya da yaratmak
Mutfakta su borusunu del
Banyoda sızıntı yarat
Parkeleri ıslat kaparsın
Her hafta bir masraf çıkar ama sen şikayet etme elinide sürme o uğraşsın :deli:
:-) :-) :-) iyi fikirmiş. Misafir otoparkı derken aslında yanlış anlatmışım yada anlatamamisim. Tabiki misafir aracına izin verilmez de hani caddede sokakta yer olur koyarsın. Biz de o da yok işte. Kaldırımlara kadar araba dolu. Araç çekme muhabbeti oluyor devamlı park kavgası olan işlek merkezi cadde. Mesela birisi şahsi aracıyla geldi mi (ki ben de her akşam iş çıkışı ayniyim) caddeyi baştan sona 2-3 kez turluyor, tek yönlü ara sokaklara girip çıkıyor şansı varsa buluyor bi yer. Sonra da epeyce yürüye yürüye bize varmayı başarıyor. Şahsen ben de bekarken böyle yerlerde oturanlara gitmekten hazzetmezdim. Ama yüzlerine de demezdim. Bunalan misafirler siz bu eziyete hergün nasıl dayanıyorsunuz diyor

Başlığı görünce yıllarca ev sorunu yaşadınız sandim..bence biraz sabırlı ve sakin olun..açıkta değil kirada değilsiniz.biraz zaman verin.esinizin bu kadar olumlu yönlerini sabırsızlıkla olumsuza cevirmeyin derim..

Bende size hak verdim. En basiti herhangi bir deprem olsa o bina büyük ihtimal hasar görür. Tercihen yeni, bina temel unsurlarında sorun olmayan, sağlam evlerde oturmayı tercih ediyorum. Hiç deprem, enkaz vb olayları yaşamadım aman üzerine çok çalışma yaptım..
Ekonomik olarak kredi miktarınca birikim yapmaya çalışmalısınız, yoksa öderken büyük sıkıntı yaşarsınız. Eşinizi ise şuanki ekonomik belirsizlik vb konusunda haklı. Ama ev alıp kiraya verseniz bir kaç yıl sizi rahatlatır. Maaş zammı vb derken zorlanmazsınız..
Teşekkür ederim canım o gerçekten önemli bir konu eşim bu tür konularda aşırı titizdir kp inşaat mühendisi olduğu için binayı didik didik incelemisler. Sağlam olduğuna eminler. Dayaniksiz olsa zaten kp de razı gelmezdi oturmamıza. Hatta yeni binalara göre bu 60 larda 70 lerde yapılan binalar daha iyi deniyor. Allah tekrarını göstermesin 99 depreminde hep kontrolsüz gelişigüzel yapılan, malzemeden çalınmış, temeli zayıf yeni binalar göçtü gitti. Tadilat yapılırken de ustalar bina çok sağlam dediler. Ama işte tesisatları hiç bakim görmemiş 100 yıllık paslı borularla yaşamını sürdüren yaşlılarla dolu burası. Bizim sayemizde tüm apt boruları yenilendi. Bakımsız çok. Bahçesi dökülüyor. Kocaman boş alan var otopark yapılamıyor çünkü 90 yaşlarinda bir apt sakini amca imza vermiyor. Bir nedeni de yok sadece keyfim istemiyor diyor. Belediye 1 kişi bile imzalamazsa olmaz diyip izin vermiyor. Mesela bir ara duştan sadece kaynar su geliyordu bikac teyzenin kapısını caldim yoo bizimki iyi sizinki bozulmus diyip kapıyı kapattılar. Eşim bir sürü usta getirdi dünya masraf. Hiçbir çözüm yok derken 1 hafta sonra teyzenin teki gelmiş diyor ki kızım biz kaynar suda kaç kere haşlandik. Çok fena çok diyor. Yahu madem sizinki de böyle niye yoo bizimki iyi diyip yolluyorsun bizi diye bağırmamak için zor dayandım. Sonra apt boruları değiştirildi. Ya gerçekten anormal tipler bunlar normal değil. Çok tuhaflar. Bi kısmı aşırı derecede ezik evini yık sesi çıkmaz. Bir kısmı ise herşeyden kavga çıkaran aşırı agresif tipler. Yaşları çok fazla. Saygım sonsuz o yüzden tek kelime etmiyoruz ama mantık devrede olmayınca çok yorucu oluyor

Valla ben evcil bir yapiya ve gösterişe düşkün olduğum için,hep lüks peşindeyim ve yenilige açığım. Sahsen bende sizin gibi bi evde otursam bu kadar sorunlu ustasi bitmez masrafi bitmez park yeri bulmak dert bende çıkmak isterdim. Ben sizi haklı gördüm. Babamın bir evi var bina 27 senelik falan evin ici cok eski sayılmaz,ancak satamıyor. Insanlar yeni 0 daireleri almak istiyor neden bu eve girip masraf yapayim ki diye düşünüyor şuan emlak almak icin zaten uygun bir zaman degil,kira vermeden oturmaniz avantaj. Ancak sürekli sorunlu ev de iyi degil mesela eski ev temizligi de göstermez eşyayı gostermez. Gerçi icini yapmışsınız ne durumda bilmiyorum ama suanda cocugun egitim masrafini düşünmek icin erken,ya da sohle diyim bence bunu biriktircek gücünüz var kaygilanmak icin erken. Bu ev isleri kredisiz dönmüyor,esiniz tum.paramizi eve neden yatiralim derken haklı. Taşınılmaz a cok para baglanmaz hele bütün nakit hic baglanmaz ev zaten ölü bir yatırımdır siz guvence demissiniz ancak bir guvence degil ev,kira verme derdiniz olsa surekli mesela tasinmak vs o zaman icinde sadece oturmak icin evet iyi . Esiniz haklı ancak ev cok beterse sizde haklisiniz
.orta yol bulunabilir diye düşünüyorum . Bence ısrarcı olmayın esiniz akıllı bir adam gibi. Ayni zamanda da sizi seviyor anladigim kadariyla . Hakkınız da hayırlısı

Teşekkür ederim canım o gerçekten önemli bir konu eşim bu tür konularda aşırı titizdir kp inşaat mühendisi olduğu için binayı didik didik incelemisler. Sağlam olduğuna eminler. Dayaniksiz olsa zaten kp de razı gelmezdi oturmamıza. Hatta yeni binalara göre bu 60 larda 70 lerde yapılan binalar daha iyi deniyor. Allah tekrarını göstermesin 99 depreminde hep kontrolsüz gelişigüzel yapılan, malzemeden çalınmış, temeli zayıf yeni binalar göçtü gitti. Tadilat yapılırken de ustalar bina çok sağlam dediler. Ama işte tesisatları hiç bakim görmemiş 100 yıllık paslı borularla yaşamını sürdüren yaşlılarla dolu burası. Bizim sayemizde tüm apt boruları yenilendi. Bakımsız çok. Bahçesi dökülüyor. Kocaman boş alan var otopark yapılamıyor çünkü 90 yaşlarinda bir apt sakini amca imza vermiyor. Bir nedeni de yok sadece keyfim istemiyor diyor. Belediye 1 kişi bile imzalamazsa olmaz diyip izin vermiyor. Mesela bir ara duştan sadece kaynar su geliyordu bikac teyzenin kapısını caldim yoo bizimki iyi sizinki bozulmus diyip kapıyı kapattılar. Eşim bir sürü usta getirdi dünya masraf. Hiçbir çözüm yok derken 1 hafta sonra teyzenin teki gelmiş diyor ki kızım biz kaynar suda kaç kere haşlandik. Çok fena çok diyor. Yahu madem sizinki de böyle niye yoo bizimki iyi diyip yolluyorsun bizi diye bağırmamak için zor dayandım. Sonra apt boruları değiştirildi. Ya gerçekten anormal tipler bunlar normal değil. Çok tuhaflar. Bi kısmı aşırı derecede ezik evini yık sesi çıkmaz. Bir kısmı ise herşeyden kavga çıkaran aşırı agresif tipler. Yaşları çok fazla. Saygım sonsuz o yüzden tek kelime etmiyoruz ama mantık devrede olmayınca çok yorucu oluyor
Allah yardımcınız olsun. Binanın sağlam olmasına sevindim sizin adınıza :) çocuklar küçükken, gençken yapılabiliyorsa yatırım birikim yapılmalı çünkü ilerisi için bu ülkede yaşam zor.. Bende istemediğim bir yerde oturuyorum (ev iyi sayılır, çevresi berbat) ama 1 yıllık evli olmamıza rağmen erken emekli olabilmek ve içinde bulunduğumuz şartları değişti rebilmek için yatırımlar yapıyoruz. Burada eşlerin aynı görüşte olmaları çok önemli.

Eşini nasıl ikna edebilirsin bilmiyorum ama market vb ev bütçesini eline alabilirsin. Aynı kalitedeki ürünleri farklı marketlerden indirim takip ederek bütçeni arttırabilirsin. Maaşlar yatar yatmaz birikim miktarını ve kendi ihtiyaçlarınız için gereken miktarı ayırabilir siniz. Bu konuda birikim topikleri çok başarılı.. Eşinin de biriktirebildiğinizi görebilmesi lazım.. Umarım herşey gönlünüzce olur..

Sorma canım 4 yıl once 55 bin TL masraf etmiş bu eski eve. Bana söylemedi o zaman nisanliydik çok karışmıyordum aile işlerine. Sırf başka yere gitmesin diye ailesi yarısıni ödemiş (ev kv uzerine). Yarısını sen öde demişler kredi çekmiş 2 sene onu ödedik. Çok paramız yok benim isyerimle anne babamın evi aynı semtte o yüzden tasinmisken oraya tasiniriz diye konuştuk eşim başka semt beğenmiyor merkezi yere alışmış oralar da çok pahalı. Pimpirikli biridir. Tüm paramızı eve harcayıp bir de kredi cekersek ne yapicaz diye kabul etmiyor. Paramızın yettiği yerleri hiç beğenmiyor. Ev kriterlerimiz farklı. Ona kalsa ev önemli değil gezip tozmak yiyip içmek kaliteli giyinmek daha önemli. Normalde tersi olur ama bizde eşim çok savruk. Markette herşeyin pahalısini aliyor ne olur biraz ucuzunu alsak diyorum hemen tartışıyor. Evin ihtiyaclarini kendi maaşından alır allah için ama dişini sıkıp biriktirme huyu yok işte. Benim maaşım zaten anca kendi masrafima gidiyor. Kenara para atma potansiyelimiz sıfır. Birikimimiz düğün takisiyla kp den kalan 3-5 kuruş. buraya masraf ettim çıkarsak annem satar yada kiraya verir masrafım boşa gider diyor. Sanki bana sordu buraya o kadar para harcıyim mi diye. Bu yüzden çok kızıyorum iste

Ozamanda enpahalisini almis demekki
55 bin pesinatla ustune bide kredi cekseydi simdi evinizin yari borcu bitmisti :)

Ailesine yakin olmak istiyo sanirim

Masraf neden bosa gitsin sokersiniz parkeleri kapilari mutfagi banyo dolaplarini yeni rve takarsiniz

Yeni evdekileride eskiyse buraya degilse satarsiniz

Haklısın o açıdan düşünmemiştim. Lojman gibi bir nevi :KK48: ama lojmanlar ne bileyim böyle ağaçlık alanlarda filan olur, çocuk parkları olur imkanları güzel yani. Bizde kafanı pencereden çıkart her yer beton. Yaz akşamında camını aç korna sesi egzoz kokusu. Geçen gece 3te gürültüye uyandık bi baktık belediye caddeyi kapatmış yolu kazıyor. Herkes çıkıp bağırdı çağırdı foto çekti şikayetler hiç ise yaramadı. Kaldırımlar bile araba dolu.

İnan aynı sorunlar her yerde var. Yeni ev aldık krediyle canımız çıkıyor ödeyene kadar ev 5 6 yıllık bina ama inan sürekli giderler lağam kokuyor. 3. Kattayım tepemdeki diğer 10 kat hergün birşeyler atıyor aşağı hali çırpıyorlar. Bir gün beyazları serdim kurusun diye. Tepemdekiler 2 kg yeşil soğan temizleyip çamurlu baş kısmını aşağı çırpmış inanabiliyormusun. Bembeyaz atletler çamur olmuş. Bak ne güzel bebeğin olmuş. 4 yılın içinde 2 aşılama 2 tüp bebek yaptırdım da ancak kavuştum. 40 bini geçgin para harcadım. Halada kese ve kalp atışı yok ne olacağı belli değil. Elindekilerle yetinirsen hayat çok daha güzel oluyor inan bana. Eşinide bunaltırsın bu şekilde. Çevremde çok var öyle adamların ayakları geri geri gidiyor eve gidince car car konuşan bir kadın var çünkü. Bırak evin kötü olsun sağlığın mutluluğun huzurun olsun. Kredi taksiti ödeyeceğine tatili git ohh :)

İnan aynı sorunlar her yerde var. Yeni ev aldık krediyle canımız çıkıyor ödeyene kadar ev 5 6 yıllık bina ama inan sürekli giderler lağam kokuyor. 3. Kattayım tepemdeki diğer 10 kat hergün birşeyler atıyor aşağı hali çırpıyorlar. Bir gün beyazları serdim kurusun diye. Tepemdekiler 2 kg yeşil soğan temizleyip çamurlu baş kısmını aşağı çırpmış inanabiliyormusun. Bembeyaz atletler çamur olmuş. Bak ne güzel bebeğin olmuş. 4 yılın içinde 2 aşılama 2 tüp bebek yaptırdım da ancak kavuştum. 40 bini geçgin para harcadım. Halada kese ve kalp atışı yok ne olacağı belli değil. Elindekilerle yetinirsen hayat çok daha güzel oluyor inan bana. Eşinide bunaltırsın bu şekilde. Çevremde çok var öyle adamların ayakları geri geri gidiyor eve gidince car car konuşan bir kadın var çünkü. Bırak evin kötü olsun sağlığın mutluluğun huzurun olsun. Kredi taksiti ödeyeceğine tatili git ohh :)
Kıyamam canım yavrunu allah bağışlasın ben de öyle 3 yıldır evliyim 2 aşılama olmadı tüp bebek tuttu bin şükür. Biraz da psikolojik olarak takıntı yapıyorum aslında o kadar haklısın ki kendimi yıpratıyorum. Gerçekte herşey boş bu hayatta. Sana da allah yeni evinde tatlı bebeğinle güzel bir hayat nasip etsin inş. O lağım kokusu bende de var hem de nasıl var canım özellikle rüzgarlı günde peyda oluyor. Bol bol oda parfümü aldım misafir durumunda sıkıyorum:) inşallah bebisinin de kalp atışını bir an önce duyarsın canım. Benim de önce ikizdi. Teki ufak dediler. Gelişmez dediler kesesi minikti ama kalbi sonradan attı 6-7 haftada kesesi de buyudu kalbi de attı fakat başka sebeplerden 8-9 haftada durdu kalbi malesef. Nasip değilmiş diğeri iyi cok şükür. yaşımdan dolayı tedirginiz genetik testlere giricem ben de yakinda. O yuzden daha kalbini duymadık diye korkma sonradan da atıyor allahın izniyle. Bazen gelişimi geriden geliyormuş ama sonra yetişir toparlar sen içini ferah tut canim

Kıyamam canım yavrunu allah bağışlasın ben de öyle 3 yıldır evliyim 2 aşılama olmadı tüp bebek tuttu bin şükür. Biraz da psikolojik olarak takıntı yapıyorum aslında o kadar haklısın ki kendimi yıpratıyorum. Gerçekte herşey boş bu hayatta. Sana da allah yeni evinde tatlı bebeğinle güzel bir hayat nasip etsin inş. O lağım kokusu bende de var hem de nasıl var canım özellikle rüzgarlı günde peyda oluyor. Bol bol oda parfümü aldım misafir durumunda sıkıyorum:) inşallah bebisinin de kalp atışını bir an önce duyarsın canım. Benim de önce ikizdi. Teki ufak dediler. Gelişmez dediler kesesi minikti ama kalbi sonradan attı 6-7 haftada kesesi de buyudu kalbi de attı fakat başka sebeplerden 8-9 haftada durdu kalbi malesef. Nasip değilmiş diğeri iyi cok şükür. yaşımdan dolayı tedirginiz genetik testlere giricem ben de yakinda. O yuzden daha kalbini duymadık diye korkma sonradan da atıyor allahın izniyle. Bazen gelişimi geriden geliyormuş ama sonra yetişir toparlar sen içini ferah tut canim

Ayy Seninki de tüp bebiş. Bak en iyi sen anlarsın. Çok zor günlerden geçiyoruz. Mutlu ol lütfen hayati bir ev için zehir etme kendine. Bebeğinle çok güzel günleriniz olacak onu düşün :)

Ozamanda enpahalisini almis demekki
55 bin pesinatla ustune bide kredi cekseydi simdi evinizin yari borcu bitmisti :)

Ailesine yakin olmak istiyo sanirim

Masraf neden bosa gitsin sokersiniz parkeleri kapilari mutfagi banyo dolaplarini yeni rve takarsiniz

Yeni evdekileride eskiyse buraya degilse satarsiniz
Aynen canım pahalı ustalara yaptırdı ama ev harabe gibiydi inan ben de o zaman tanıdık ayarlayıp fiyat istemiştim aşağı yukarı bu kadar istiyorlardı 3-5 bin anca kurtarirdi ucuzu bile. Banyo diye bişey yoktu ki eski fayanslarin olduğu bomboş bi yerdi. Sıfırdan yapıldı. O dönem ben de demiştim o harabeyı boşver kredi çekip yavaş yavaş öderiz diye ama işte ailesi meğer baskı yapıyormuş. Benim yüzüme kv siz bilirsiniz diyordu eşime ise baskı uygulamışlar. Burda oturursan tadilata yardım ederiz ev alıp yada kiraya geçersen kuruş yardımımız olmaz demişler. O da tadilatla sıfır gibi olur işte niye kredi çekip sürüneyim diye düşünmüş. Tesisatların böyle sorun çıkaracağını düşünmemiş. Herşey gıcır gıcır olcak sanmış. Yoksa o da evdeki gider kokusundan, duştan doğru duzgun su gelmemesinden, arabayı 10 dk yürüme mesafesine koyup arabaya gidip gelmekten, alışveriş torbalarıni valizleri 3 kat indirip çıkarmaktan illallah dedi o da memnun değil ama bu saatten sonra taşınmaya yanaşmıyor katlanmaya razi

Yanlış okumadıysam, eşiniz tek çocuk ve bir tek kv var. Başka yerlerde de evler ve dükkan var diyorsunuz ve tek varis eşiniz iken eve para vermek bence de mantıksız. Ben olsam idare ederdim açıkçası.

Yanlış okumadıysam, eşiniz tek çocuk ve bir tek kv var. Başka yerlerde de evler ve dükkan var diyorsunuz ve tek varis eşiniz iken eve para vermek bence de mantıksız. Ben olsam idare ederdim açıkçası.
Haklısın eşim de öyle diyor burda ve diğer evlerde hakkım var diyor görumcem var canım ama epeyce yaşı var eşim küçük çocukken o evlenmiş gitmiş uzak bi şehirde. Tek çocuk gibi büyümüş evet. Görümcem çok tatlıdır durumu baya iyi, yaşam koşulları yüksek, evinde çalışanları var filan. hiçbir zaman kimseden bişey istemeyiz bize yakışmaz. Bu ev üstümüze yapilmamali ablasının hakkı var. Ben kendim istemem içime sinmez. (Ki o böyle bişeyı umursayacak son insandir). Mesela ben diyorum ki bu ev satılıp üstüne 3-5 eklenerek daha yeni ev alınsaydı yine kv uzerine. Sonra zaten allah gecinden versin ama ilerde yine satılıp herşey eşit bolusulmeyecek mi? Bu eski evde israrlarini anlayamıyorum tek

X