Bitmeyen ev derdim! Kızlar akıl verin

Bebiş daha minicik canım, benimki doğmadan eğitim derdine düştü :) sağlıkla kucağıma alayım da başka bişey umrumda değil inan. çok haklısın ben de kiraya çıkmak istemiyorum aynı senin gibi düşünüyorum gücümüzün yettiği bir evi alsak bizim olsun, içimize sinecek gibi olsun kendimiz seçelim yeter diyorum. kenardaki birikim rahmetli kp den kalan ufak bir miktar malesef kendimiz kenara bişey koyamıyoruz, tüp bebek tedavisi ve araba masrafı, bir de eşim tadilat için kredi çekmişti 2 sene onu ödedik. Her zaman masrafımız oluyor. Krediye de tövbeli, bu zamanda ben de yüksek faizle krediye karşıyım, strese girmenin manası yok tabi. Bu birikim hızıyla da eşimin istediği kriterde evi almamız 10 sene sürer. Ama burda sizlerin yorumları bana çok iyi geldi, hepinizden allah razı olsun. Bazen insan kendi kafasında kurup kurup kendini yiyor. Hayat böyle malesef hiçbir şey 4-4 olmayacak. En güzeli sağlığımıza şükredip geri kalanları kabullenmek. Eşime de yüklenip baskı yaptığımı biliyorum ama gerçekten bu konuyu konuşmaktan bunaldım. İkna edilecek gibi değil. Asla kabul etmiyor, biraz daha ülkenin durumunu görelim bekleyelim diyor. Hergün bişeyler okuyor araştırıyor, eşimin iddasına göre ülkede kontrolsüz şekilde inşaate yatırım yapıldı oysa tüm malzemeler ithal olduğu için maliyet çok arttı, devam eden işler bile bitirilemiyor. büyük lüks siteler satılamıyormuş. insanlar da ellerindeki parayı konuta yatırmaktansa beklemeyi seçiyolar şu an yatırımcılar öyle öneriyor. yakında inşaat sektörü çökecek diyor. bu zamanda tutup ev almak enayilik olur diyor. ben de bu şekilde olacağına emin gibiyim, ama bazen tereddüte düşüyorum. bekleyip görücez. hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.

bişey söyliyim mi canım eşin çok iyi analiz etmiş. onlar daha mantıksal bakıyor. bizler daha duygusal yaklaşıyoruz. bence eşini dinle canım

Evi tadilat yaptirdik bir sure kira alabilirmiyiz deseniz babasina .Normal bir eve kiraya gecseniz .Yada diger evlerden birine gecelim deseniz .
Kiracinin cikmasini gözleyip taşinın gecin iyi bir ev varsa .

Zor gercekten tesisat ,böcek,ve ısinma problemi temel sorunlar .
Allah yardimcıniz olsun .Ev kampanyaları var girebilirsiniz .
Amin canım allah razı olsun. Kp rahmetli oldu ama bu evde oturmamızda ısrarcı olan oydu. Eşimi çok zorladı psikolojik baskı yaptı. Onun da kendince nedenleri vardı ama vefatından sonra da tabi çok masraf edilmiş yerleşilmiş filan olunca bide baskı işini kv devralınca eşim taşınmaya gönülsüz. Kv ye eşim gidip konuştu bu evde çok sorun var jannefel hamilelikte zorlanır bebeğimizle de zorluk çekeriz başka bir yere mi geçsek demiş. Kv de bişey olmaz bişey olmaz gül gibi ev nesi var demiş, eşim de sorunları sıralayınca bir süre kv lere taşının kışı orda idare edersiniz demiş :işsiz: Aslında ben eşimin yerinde olsam evini başına çal der çıkar giderim, ama eşim diyor ki öyle desem ne olacak, pişman mı olacak yola mı gelecek diyor, çıktığımız gün hemen burayı kiraya verip parasını yer, biz kirada sürünürüz diyor. Hem burda benim de hakkım var, sadece annemin değil diyor, bir sürü masraf da yaptım diyor

55bin masraf ettiyse oturulmayacak bir ev degildir güzeldir.kredi çekicez birikim yetmez diyosunuz o zaman çocugun egitimi ne olucak hiç düsünmüyosunuz.eşiniz haklı
Düşünüyorum tabii ama erken diyorum, hele bi hayırlısıyla doğsun inş diyorum, o zamana kadar yine koyarız kenara iyi kötü diyorum. Eşim varsayımla hareket etmek istemiyor, dolar böyle fırlayıp dururken belki ekmek bile çok pahalı olacak, maaşlarımız eriycek ne yiyip ne içicez diye karamsar bakıyor. İnşallah o kadar kötü durumlara düşmeyiz allah hepimizin yardımcısı olsun

bişey söyliyim mi canım eşin çok iyi analiz etmiş. onlar daha mantıksal bakıyor. bizler daha duygusal yaklaşıyoruz. bence eşini dinle canım
haklısın burda sizlerin sayesinde ben de mantıksal bakmam gerektiğine ikna oldum. En azından biraz daha beklemek şart. inşallah karamsar tablo gerçek olmaz bir an önce ekonomik krizden çıkar ülkemiz

En son araba almak icin kalkisma yaptik kursagimizda kaldi. :KK76: Bi 4 5 ay ertelemeyi dusunuyoruz. Belki 1 sene :KK48: Bazi insanlara rahat batiyor bacim :eğlence::kahve:
işte rahat batıyor diye önyargılı davranıyorsun. önceki yorumlarımda evin dertlerini sıraladım arkadaşlar beni anladı sağolsunlar. ama elbette ki böyle zamanda evi eğitimi değil de gelecekte zor durumda kalmamak için neler yapılabilir bunları düşünmeliyiz. şu günümüze bin şükür. gelecek çok parlak görünmüyor, market alışveriş harcamamız 2-3 katına çıktı ama maaşlar aynı. böyle giderse bırak kredi faizi ödemeyi midemizden kısıcaz allah korusun. inş öyle olmaz

Bence eşinizde sizde haklısınız yani şöyle siz eski bşr evde oturmak istemeyebilirsiniz para varken almak mantıklı ayrıca kısa sürede bir ev parası biriktirmekte ayrı bir durum yine yapabilirsiniz. Eşiniz şu konu da haklı hazır ev var malum ortada bebekte gelecek paraya çok ihtiyaç olacak belki bugün bebek aa 3,4 yaşında başlıyor okul artık ve masraflar çok oluyor ayrıca eşinizin bunu düşünmesi çok doğal gider çok olacak
biriktiremiyoruz canım düğün takılarının bir kısmıyla kp den kalan bi miktar var elimizdeki. tüp bebek tedavimiz sürecinde giderimiz oldu, araba aldık, tadilat kredisi ödedik. hala da sık sık usta parası ödüyoruz hem eve hem binaya tadilat bitmiyor. o yüzden çok parlak bi birikim potansiyelimiz yok. aynen çok haklısın şimdi bir arkadaşım 3 yaşında çocuğunu belediyenin kreşine verdi aylık 700 tl diyor kulaklarıma inanamadım. belediye kreşi öyleyse özelleri düşünemiyorum. benim maaş komple gider herhalde kreş artı kreşin masrafları, götür getir benzinim derken benimki eridi gitti :-) piyasayı hiç bilmiyorum. Benzin zaten uçtu bu zamanda ya tüp taktırıcaksınız yada arabayı çok lazım olduğunda kullanıcaksınız ki çocuklu ailelere zaruri ihtiyaç. Biz çocukken hayat çok daha kolaydı ya. Allah sonumuzu hayretsin

işte rahat batıyor diye önyargılı davranıyorsun. önceki yorumlarımda evin dertlerini sıraladım arkadaşlar beni anladı sağolsunlar. ama elbette ki böyle zamanda evi eğitimi değil de gelecekte zor durumda kalmamak için neler yapılabilir bunları düşünmeliyiz. şu günümüze bin şükür. gelecek çok parlak görünmüyor, market alışveriş harcamamız 2-3 katına çıktı ama maaşlar aynı. böyle giderse bırak kredi faizi ödemeyi midemizden kısıcaz allah korusun. inş öyle olmaz

Seni kastederek yazmadim arkadasim. Senin evinin sorunlarini okudum. Hak verdim sana ama yine de idare edebilirsin. O yorumum sana degildi yani :)

Esiniz hakli , bu devirde para eve baglanmaz , herseyin rakami ucmus durumda
Mantikli olan beklemek
Aytica icine tadilat yaptirdik diyorsunuz , neden bu kadar taktiniz ki eski olmasina?

Ev çok merkezi. Her yere yakın. Bu yüzden ayak altı ve gürültülü. Tam cadde üstünde. Her saat aşırı güneş vuruyor diyebilirim. Banyosu sıcak suyu inan hep problem. Annemlere yakın yeri eşim beğeniyor. Orda evler güzel ve pahalı. Hem de sağolsun annem babam herseyimize koşuyor. Kv bebek konusunda bile bana sakin guvenmeyin dedi. Hatta kendisi diyor senin annen baksın ben uğraşamam diye. Çok bencildir malesef
Bencil mencil evini vermiş sonuçta. Sanırım siz bir de evi sizin için satıp parasını versin istiyorsunuz ama asıl bencillik bu.

Esiniz hakli , bu devirde para eve baglanmaz , herseyin rakami ucmus durumda
Mantikli olan beklemek
Aytica icine tadilat yaptirdik diyorsunuz , neden bu kadar taktiniz ki eski olmasina?
Tadilat yapıldı ama bazı şeyler hiç adam olmadı canım, su tesisatları filan. boşuna masraf ediyoruz düzelmiyor.

biriktiremiyoruz canım düğün takılarının bir kısmıyla kp den kalan bi miktar var elimizdeki. tüp bebek tedavimiz sürecinde giderimiz oldu, araba aldık, tadilat kredisi ödedik. hala da sık sık usta parası ödüyoruz hem eve hem binaya tadilat bitmiyor. o yüzden çok parlak bi birikim potansiyelimiz yok. aynen çok haklısın şimdi bir arkadaşım 3 yaşında çocuğunu belediyenin kreşine verdi aylık 700 tl diyor kulaklarıma inanamadım. belediye kreşi öyleyse özelleri düşünemiyorum. benim maaş komple gider herhalde kreş artı kreşin masrafları, götür getir benzinim derken benimki eridi gitti :-) piyasayı hiç bilmiyorum. Benzin zaten uçtu bu zamanda ya tüp taktırıcaksınız yada arabayı çok lazım olduğunda kullanıcaksınız ki çocuklu ailelere zaruri ihtiyaç. Biz çocukken hayat çok daha kolaydı ya. Allah sonumuzu hayretsin
Yaa ben okuyunca dedim ki para vae herhal:) birikim var ev alabilir deyince güzel biriktiriyorsunuz gibi geldi bana. Yani nebilim ben altımda bir ev varsa taşınmayı düşünmezdim sanırım. Şöyleyse ama mesela ev sürekli para harcatıyorsa ki öyle gözüküyor o zaman taşınmak mantıklı. O a çalıştığınız parayla da çocuk okutulabilir. Mesela ben şimdiden düşünüyorum kara kara kızım 5 aylık ben ve eşim iki işte çalışıyoruz nasıl okutacağız bilmiyorum hiç hayat çok pahalı. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Eşinle umarım orta yol bulursunuz

Tabii ki haklısın. Bana kalsa 1 kuruş yardımlarını istemezdim eşim ellerinin altında olsun diye yaptılar canım. onlara da hak veriyorum bi oğulları var o da yakın olsun dediler. Anlatsam çok şey var zaten Kv evlenmesinı de istemiyordu eşim baya kafa tutup evlendi (ki 38 yaşındaydı). Kp vefat etti allah rahmet eylesin. Kv şimdi tv si bozulsa gece yarısı demeden çağırır eşimi. Eşim yarın uğrarım dese Kv nin bağırma sesleri bana kadar geliyor eşim de suratını asıp kalıp gidiyor. Kp hastalandı komalik oldu ambulans çağırmamis. Eşimi bekliyor gelsin çağırsın diye. Eşim koşmasa mahvoluyolar. Bi defasında eşimin şarjı bitmiş Kp mide kanaması geçirmiş. Eşime ulaşamadı diye öyle oturmuş evde. En son beni aramak aklına geldi de hemen 112 yi arayip eşime ulaştım ama ne fayda adamcağız komaya girdi 1-2 ay sonra da sizlere ömür. Cahil bir kadın mi diye düşünme yurtdışında üniversite okumuş 2 sene amerikada yaşamış bir kadın. Bencilliği ve acımasızlığı insanı tedirgin ediyor. Ben kendi yağımizda kavrulmayı tercih ederim. Eşim kira vermiyoruz oturalım kafasinda
Kv ne ohaaaa diyorum

Aynı dusuncedeyim canım. Varını yoğunu kaç sene sonraki eğitim masrafına kanalize etmek çok saçma geliyor. Ondan önce güzel bir ev güzel oda, etrafta güzel parklar sağlamak benim önceliğim. Ama elimizdeki para da mukemmel evi almaz tabii. ya merkeze uzak olur ya gunes almaz yine bi eksigi gedigi olur. Biraz daha biriktirebilirsek o zaman alıcam diyor söz veriyor sözde. Ben de bu ekonomik krizde hiç umutlu degilim
Kv evi satsin parayi size versin bu kadar masraf ettik desin biricik oğlu haklı olarak tek çocuk zaten TV bozulsa çağırıyor babası ölse hastaneyi aramayip sizi bekliyor eeeee

Yaa ben okuyunca dedim ki para vae herhal:) birikim var ev alabilir deyince güzel biriktiriyorsunuz gibi geldi bana. Yani nebilim ben altımda bir ev varsa taşınmayı düşünmezdim sanırım. Şöyleyse ama mesela ev sürekli para harcatıyorsa ki öyle gözüküyor o zaman taşınmak mantıklı. O a çalıştığınız parayla da çocuk okutulabilir. Mesela ben şimdiden düşünüyorum kara kara kızım 5 aylık ben ve eşim iki işte çalışıyoruz nasıl okutacağız bilmiyorum hiç hayat çok pahalı. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Eşinle umarım orta yol bulursunuz
Allah bağışlasın canım. Ben de artık akışına bıraktım. Gebelik zaten zorlu bir süreç kendi kendime psikolojimi bozmak istemiyorum. Hayırlısıyla bi doğurayim da inş sonra düşünücem :)

Kv evi satsin parayi size versin bu kadar masraf ettik desin biricik oğlu haklı olarak tek çocuk zaten TV bozulsa çağırıyor babası ölse hastaneyi aramayip sizi bekliyor eeeee
Hiç umrunda değil ki canım. Kendi baska bir evinde tamir işi çıkmış cok para nerden veriyim demis eşimden istemis :KK43: eşim de vermiş bana söylemiyor bile. Nerden veriyim diyor ya şaka gibi. Kiraları var emeklisi var. Diyecek sözüm yorumum yok inan. Böyle böyle pintilikle mal mülk zengini oluyor işte insanlar. Ne diyim

Allah bağışlasın canım. Ben de artık akışına bıraktım. Gebelik zaten zorlu bir süreç kendi kendime psikolojimi bozmak istemiyorum. Hayırlısıyla bi doğurayim da inş sonra düşünücem :)
Amin cümlemizin inşallah. Allah sana da sağlıkla doğurmayı nasip etsin. Doğum yapınca zaten düşünemeyeceksin ev falan. Bebiş ev derdine düşmeni engeller. Onunla ilgili sorular gelecek hep aklınaa:)

Amin cümlemizin inşallah. Allah sana da sağlıkla doğurmayı nasip etsin. Doğum yapınca zaten düşünemeyeceksin ev falan. Bebiş ev derdine düşmeni engeller. Onunla ilgili sorular gelecek hep aklınaa:)
Allah razı olsun canım amin inşallah. Biraz onun stresi var galiba. Herşeyden bunalır oldum. Nefes darlığı başladı eve bağlıyorum. Acaba burda nem mi oluyor oksijen yetmiyor mu diye. Düşün düşün kafayı yedim. Ah nasil gecicek bilmiyorum Allahım bir an önce kucağıma almayı nasip etsin inş. Psikolojim bozulmaya başladı Rabbim herkesin evladını bağışlasın anasına babasına :dua:

X