Eski evden bıktım akıl verin bayanlar

Eski bir eve kiraya geçtim. Alçısını boyasını tadilatını eşimle ben yaptım. Masrafı bu kadar dert ediyorsanız usta tutmayın çok daha uyguna gelir zaten işini düzgün yapan usta zor bulunur. Ayakkabılığı da ikea gibi yerlerden ayarlarsanız yine o kadar masraf çıkmaz. Kaç yıl bu evde durdunuz bilmiyorum ama ev peşinatı parası hiç biriktiremediniz mi? Kirada yaşamak daha büyük bir çile, kafalarına göre zam isteyip habire tepenize çökerler. İki ev de size ait olmadığına göre kendinize ev alma hedefi koymalıydınız. O evi satın gelirini kardeşler bölüşsün siz de ev alabilirsiniz o zaman

Eşim bakıyor mutsuzum oda üzülüyor ama ne varki bu evde diyerek oturuyor erkeklere heryer saray ama ben temizlik yapacağım gün ölümden ölüm begeniyorum hiç bişey sığmıyor onu oraya bunu buraya sıkıstır dur

Haklisiniz tabi ki. Eve harcasaniz mirasli mal. Kiraya ciksaniz kiralar cok uctu artik. Iki turlusu de karli degil. Bu durumda kari koca oturup butcenize gore karar vermeniz daha mantikli. Ayrica kiranin da depozitosuydu, tasinma masrafiydi derken ne kadar oturacaginiz belli degil. Kiranin boyle bir eksi yonu olur ama mirasli mal da ayni.

Anahtar teslim firmaya verdim parke mutfak WC banyo heryer yapıldı hamimefendi eşim bu işlerden anlamaz badana boya yaptirdik
Ayrıntılı bir şekilde yazmissinz çok tşkler eşimin malesef bu tür işler elinden pek gelmez yapamaz bir çeşme basligini değiştiremez bizde parayla yaptıriyoruz malesef.sizinkide çok güzel olmuş .ben 20 bini saten alçıya gözden çıkardım 80 metre kare ev daha fazlası olmasa iyi diyip oturuyoruz
ama anahtar teslim verirseniz 400 bini ödersiniz, bilen adam tutarsaniz 3 binlik malzemeye 17 bin iscilik odersiniz :KK43:
esiniz hic parayla da mi kanmaz ya, parasi cebinde kalacagini bilse mesela iki es dost cagirip girismez mi? vallahi zor bir sey degil boya badana dedigin. youtubeda en az 500 tane video var. tane tane anlatiyorlar ne yapılacak diye. yazik gunah yani verilen paraya.
parke de öyle. zamaninda parke dosemistim youtubedan izleyerek. her sey satiliyor zaten. alta bezi satiliyor. üstüne lego gibi icice gecen parkeleri takiyorsun. zaten takti mi cit ediyor, yanlis mi dogru mu anliyorsun. tek sikintisi sonda kalani kesmek. ona da bir kere cetvel hesabi yapiyorsun, kalan tamamını aynisini baz alip kil testereyle kesiyorsun. ki parke kesicem dersen nalburlar satiyor. hem ucuz hem kolay (en azindan erkege). vallahi zor bir sey degil. birkac puf noktasi var (esneme payi birakmak icin kagidi burusturup koyuyorsun vs basit seyler) .
paraniz vardır tabii ki verirsiniz ustalara ama paraniz yokken neden veresiniz ki?
tabii tuvalet banyo tesisat usta isi ama fayans doseme, kapi boyama, parke , supurgelik, boya badana vs hep youtubedan izlenip yapılacak
yazık gunah bence.
yerinde olsam esime açar acar gosteririm youtubedan isi, sen yaparsin diye gaz veririm:)
biz gecen kapıları boyadik. sonra nedense tuvaletin kapisi kapanmadi:) cozum urettik komsu dukkanlardan bir motorcuya sorduk böyle böyle oldu, sizde bir alet var mi yardimci olacak diye. bir sey verdi, dedigi gibi kapi dilinin girdigi yeri iki oynadik. uc dakiak icinde kapi yine kapanir hale geldi:)
gicik oluyorum is bilmez erkeklere. keske koy enstitüleri gibi okullarda az teknik bjr egitim verseler de insanlar ustalara tamircilere mecbur kalmasa, asgari duzeyde bir yetenek kazansa
(benim de ne kollarimda güc vardir ne yetenek. sirf cimriligimden "belki yaparim" diye girisiyorum. isin sonunda oluyor yani bir sekilde)

ama şöyle düşün bir yapiyorsun bu masrafi iki yapacaksin. sonraki seneler artik kucuk seyler kalacak. bir daha mutfak banyo yaptirmayacaksin mesela..belki tesisat. oysa kiraya ciksan seneye iki katini isteyecek ev sahibi, ertesi sene cik diye baski yapacak, olmadi evi satacak. tonla stres.

evet tabii ki herkes yaptigin masrafi kiraya sayar, hakkini alir. kimse demez eline saglik diye. ama kiralık eve de ciksan yaptığın masraf yine cebine zarar. yine kimse sana eline saglik demeyecek.
bence kal bu evde, masraflar azalinca da kendi eviniz icin birikim yaomaya çalisin. herkes yurtdisindaysa kimse kolay kolay ev satilsin, hakkımızi ver demez en azindan uzunca bir süre icin.
bu arada küçük ev demissin. alciyi sivayi esin yapsa olmaz mi? badanayi beraber yaparsiniz. benim evim de eski bir ev. boya icin bir giristik sivalar nasil dökülüyordu. Eki Görüntüle 3484043
sevgilim ve enistem ozene bezene alci yapti, ertesu gün zimparaladi (ki kocaman zimparalar aletler var bu is icin hic yorucu degil) bir gun sonra da boyadik. o zamam fotosunu cekmemisim simdi de esyalar var. ama şöyle fistik gibi bisey olduEki Görüntüle 3484042
siva alcisinin kilosu 10 lira. sizin kucuk evinizde bozuk duvarlara gitse gitse 15 kilo 1500 eder. 2 oda bir salona 7 kilo astar (marshall 700 tl) - 2 tane 2,5 kilo da boya alsan (marshall 600 tl) ivir zivir zimparasi vs 3000'e biter tum evin boya badanasi.
madem durumunuz yok 3000e bitecek boya badanaya neden disaridan adam tutup 50000 lira veresiniz ki?
öncesinde bol bol videolar izleyin, ogrenin puf noktalari.
böylece paraniz cebinizde kalir. eli evine cok masraf yaptik diye uzulmezsiniz

Canım sıva yapmak çekti tövbeler olsun :)

Benim ev de eski aldığımızda bayağı dökülüyordu
bazı odaları ben boyadım
Sonra banyoyu mutfağı eşimle yaptık büyük ölçüde
Odalara çıtalarla duvar çerçeveleri ve çıtalama yaptım
Benim duvarlar da saten alçılı değil, fotoğrafları görünce ben de yaparım dedim gaza geldim şu an

Yengeç kiradaki eve mi yaptırdın yoksa kendi evine mi? Normalde ev sahibi bu tarz bakımlarda kiradan düşüyor dimi
başka yerlerde nasıldır bilmiyorum ama benim bulunduğum yerde hiç bir ev sahibi böyle masrafı kiradan düşmez
anca evi tutarken en başta şurası şöyle bunu yaptırır mısınız dersen ve kabul ederse onu yaptırır sonra içine girince ne yapar/yaptırırsan kendin ödersin.

benim mutfak kapım yoktu (evet Muğlada evler şahane! ama girince alışıyorsun) onu takar mısınız dedim girerken, taktı. bulaşık makinesi için tesisat kırmızı çizgimdi Allah'tan onu da yaptı --evet, mahallede bulaşık makinesi olan 7-8000 evde belki 100-150 ev ya vardır ya yoktur. darlıktan ve tesisat sorunlarından evlerde makine yok burada.

bu kadar. bunlara razı olmak durumundaydım çünkü diyorum ya asla yapmıyorlar burada.
mutfaktaki dolaplar vs. korkunçtu, gerek renk, kalite ve eskilik olarak gerek pislik bakımından (çıkan kadın ağda bantlarını bile dolap altlarına sokuşturmuş, öyle bir ev). çekmeceleri açılıp kapanmıyordu. tüm mutfak dolaplarını kullanacağım kadar elden geçirdim.

kaloriferler paslıydı vs hepsini kendim yaptım. banyoda hiç dolap vs yoktu, vestiyer vs hiçbiri yoktu zaten bildiğiniz düz duvardı. usta tutsam burada ustalar bu işi 50 günde bitirmez bana 100 bin de masraf çıkarırdı. tadilatı/tamiratı kendim yaptım, boyaları erkek arkadaşım yaptı, dolap vs de en uygun şekilde araştırıp alıp kendimiz taktık.

Evet ev fiyatı 1200 bin aynı cephe ve katı aroa binamdan bir arkadaş bir ay önce sattı çıktı hatta 20 gün önce burda en ucu evelerden fiyat olarak küçük bir şehir evler küçük ve bakımsız eski bu fiyata satılıyor
ben sizi hiiiiiiç anlamadım

insan neden eski/küçük aile evine çıkar?

1- bulunduğu yerde kiralar uçuktur. der eski meski kiradan kurtulurum.
Burada 5 odalı güzel geniş içi yapılı evler 10 bin kirasi
Dediğiniz gibi parayı geçtim evin.icindeyken bu işleri yaptirdim düşünün iki çocukla ne çektim kiri tozu temizledim.ev eski ama burdan daha sene olarak eski evler var oralr bile daha girmedi kensel donusume daha yapılmaz.malesef.bursada 5 yıldır oturuyorum
sizin orada 10 bin en kral evmiş

e ne demeye eşyanın yarısını atıp eski eve geçtiniz? şimdi o eşyaları tekrar alcam deseniz tek bir kanepe olmuş 25 bin lira...sizin 3 aylık kiranız! 6-7 bin lira kira verecekken eşyanın yarısını atmanın ekonomik olarak delilik olacağını hiç düşünmediniz mi?

2- eşinizin/sizin elinden geliyordur, yavaş yavaş onarır, düzeltir, böylece evi istediği gibi keyfine göre yapar. (her türlü evin içindeyken eve tamirat yapmak çoluk çocukla ev de küçükse zor, hadi bunu geçtim)

ama siz ustalarla yapıyorsunuz bir de!
deli misiniz???
ustaya para mı yeter?

3- evin ederini artırır normalde tadilat. masrafınızı satarken çıkarırdınız yani.
ama anladığım burası şehrin çok da tutulmayan eski usul kooperatiflerinden birisi
kim oraya siz tadilat yaptınız diye normalde 1200 iken 1600 verecek ki? ev 3-4 milyonluk bir ev olsa içine 3-4 yüz bin harcamanız normal.
ama 1200 liralik eve 400 bin harcanır mı? üstelik 6 mirasçı var, satarken size o parayı vermeyecekler harcadıydın diye. sadece eşiniz ve 1 kardeş olsa hadi neyse, kira verdiniz sayın derdik.

o eve geçerken tü bunları hiç mi düşünmediniz?

eski evde temizlk yapsan da görünmez. Türk kadınlarını en şikayetçi olduğu şeylerden birisidir -ben mesela o eski usul karoları seramikleri filan daha çok seviyorum, bana batmaz. Bİzim lomanımız vardı, oranın karoları öyleydi (hatta o eski karoların desenleri şimdi çok moda, ama parlak ışıl ışıl tabi eki taşlar gibi değil desen aynı sadece). Neyse biz girdiğimizde bina 80 yaşındaydı. Annem ağlar dururdu hiç bir temizlik göstermiyor diye. Bence kadınların hijyenik olmak kaydıyla temizlik için kendini yırtmasına gerek yok. O da ayrı da siz belli ki geniş fereh feza oturayım temizliğim vs görünsün kafasındasınız, e öyle şeyler de daha çok kadına bakan/kalan şeyler bizim ülkemizde erkekler gamsız olduğu için bu konularda...e derdinize ne bu eve girdiniz? siz mutsuz, evde sürekli tamirat muhtemelen çocuklar da mutsuz.

başka yerlerde nasıldır bilmiyorum ama benim bulunduğum yerde hiç bir ev sahibi böyle masrafı kiradan düşmez
anca evi tutarken en başta şurası şöyle bunu yaptırır mısınız dersen ve kabul ederse onu yaptırır sonra içine girince ne yapar/yaptırırsan kendin ödersin.

benim mutfak kapım yoktu (evet Muğlada evler şahane! ama girince alışıyorsun) onu takar mısınız dedim girerken, taktı. bulaşık makinesi için tesisat kırmızı çizgimdi Allah'tan onu da yaptı --evet, mahallede bulaşık makinesi olan 7-8000 evde belki 100-150 ev ya vardır ya yoktur. darlıktan ve tesisat sorunlarından evlerde makine yok burada.

bu kadar. bunlara razı olmak durumundaydım çünkü diyorum ya asla yapmıyorlar burada.
mutfaktaki dolaplar vs. korkunçtu, gerek renk, kalite ve eskilik olarak gerek pislik bakımından (çıkan kadın ağda bantlarını bile dolap altlarına sokuşturmuş, öyle bir ev). çekmeceleri açılıp kapanmıyordu. tüm mutfak dolaplarını kullanacağım kadar elden geçirdim.

kaloriferler paslıydı vs hepsini kendim yaptım. banyoda hiç dolap vs yoktu, vestiyer vs hiçbiri yoktu zaten bildiğiniz düz duvardı. usta tutsam burada ustalar bu işi 50 günde bitirmez bana 100 bin de masraf çıkarırdı. tadilatı/tamiratı kendim yaptım, boyaları erkek arkadaşım yaptı, dolap vs de en uygun şekilde araştırıp alıp kendimiz taktık.
hatira olsun diye mi dolap altlarinda saklamış agda bandini?
igrenc ya 😐😐
bizim evde herseyi kendimiz yaptik cok tutmadi. onu da söylemeye bile gerek duymadim. zaten evim piyasanin cok altinda. tesisat vs de geliyor benimkinin elinden. damlayan muslugu, delik boruyu, sifonu falan halletti ama iç tesisatta sorun vardi . duvarin bir miktar kirilip degismesi gereken bjr seydi. emlakciya video attik onun anlastigi adam geldi, düştük kiradan.
bence temiz beyaz eve girip temiz beyaz boyayla cikmaktan daha karli böyle girmek. cunku o zaman hem girince boya badana uğraşıyorsun istediğin renk icin hem cikarken onca telasin masrafin icinde bir de duvarlari beyaza boyamayla ugrasiyorsun. oysa simdi girerken yaptik bitti. cikarken hangi renge boyadiysak oyle cikacagiz, bizden sonrakiler düşünsün, begenirse kullansin. tekrar bir de onun stresiyle masrafiyla ugrasmicaz

hatira olsun diye mi dolap altlarinda saklamış agda bandini?
igrenc ya 😐😐
bizim evde herseyi kendimiz yaptik cok tutmadi. onu da söylemeye bile gerek duymadim. zaten evim piyasanin cok altinda. tesisat vs de geliyor benimkinin elinden. damlayan muslugu, delik boruyu, sifonu falan halletti ama iç tesisatta sorun vardi . duvarin bir miktar kirilip degismesi gereken bjr seydi. emlakciya video attik onun anlastigi adam geldi, düştük kiradan.
bence temiz beyaz eve girip temiz beyaz boyayla cikmaktan daha karli böyle girmek. cunku o zaman hem girince boya badana uğraşıyorsun istediğin renk icin hem cikarken onca telasin masrafin icinde bir de duvarlari beyaza boyamayla ugrasiyorsun. oysa simdi girerken yaptik bitti. cikarken hangi renge boyadiysak oyle cikacagiz, bizden sonrakiler düşünsün, begenirse kullansin. tekrar bir de onun stresiyle masrafiyla ugrasmicaz
ay bilmiyorum ya hatırasına edeyim afedersin. erkeklerde bekar evi pisliği diye bir şey var ya. pis kadının pisliği ona rahmet okutuyor Şekil 1a.

dolap altlarını ben temizledim, ve birkaç gün hayatı sorguladım yemin ederim. burada böyle dip köşe ayrıntı temizleyecek, hele bu kadar pis evi, yardımcı kadın da yok. minicik ev baksan. normalde 1 günde temizlenmesi lazım -dı.

sonra mutfak dolabının üstüne gelince (zaten dediğim gibi evde demirbaş başka dolap da yok) erkek arkadaşım bi çıktı, dedi ki "migren hiiiç temizleme, çünkü temizleyemezsin, ne yapalım biliyor musun sen bana büyük spatulayı ver ben burayı güzelce bi kazıyayım, üstüne de yağlıboya çekeyim"

ahahaha.
böyle temizlik mi var dersin. ama gerçekten yağ çöz por çöz filan olacak gibi değil leş, mobilya üstelik bu dedi, peki dedim.
banyoya da kız kardeşim bastı kimyasalı, inşallah alt kata su indirmeyiz diye diye temizledik...

biz de dolap, kapı, kalorifer vs. boyadık. çıkarken hiç bir şeyi boyamayı düşünmüyorum, boyarım da demedim zaten. ev sahibi bu kadar evle ilgilenip temiz tutan, tadilat ettiren kiracı zaten görmemiş sanmıyorum boya diyeceğini ama tabi Allah bilir. duvarları boyamadım, boyamıycam.

seninki yeni evli evi şekerim :KK70: mobilyan filan da yeni sanırım, duvarları da istediğin renk yap tabi, en güzeli bence de -sen aile evinden gidiyorsun yanlış bilmiyorsam, eşin de yurtdışından geliyor, yani 0 ev kuruyorsunuzdur.

İlk başta okuduğumda temizlik sonrası gelen anlık sinir ve konuyu sadece kendinizce düşündüğünüz için yazdığınızı düşündüm. Ama konuyu okudukça açıkcası şımarıklık geldi.
Çok yakın arkadaşımı ev sahibi çıkartıyor ve bir sürü kişi de bu devirde malesef bu sorunu yaşıyor. Sizin gibi küçük ve eskide olsa bir ev sahibi olmak bile çoğu insanın hayali.
Kaldıki kira günü ne, zam ne olucak diye bir kez bile düşünmemişsiniz !

Bence bir oturup düşünün ve şükür edin eviniz var , ya kardeşleri hayır kiraya verelim deselerdi her ay bütçenizden en az 15 bin kiraya gidecekti ve evden çıkartılma korkusu taşınması bidaha ev bulması cabası..

Malesef şuan hayat sizin evinizden oturup izlediğiniz kadar kolay değil, kira derdine girmeden bilemezsiniz.

Elinizdekinin kıymetini bilin, bir bakmışsın seneye oda yok. Artık büyük miras kalmadan ev almakta çok zor malum ömür boyu kirada devam edersiniz.

ay bilmiyorum ya hatırasına edeyim afedersin. erkeklerde bekar evi pisliği diye bir şey var ya. pis kadının pisliği ona rahmet okutuyor Şekil 1a.

dolap altlarını ben temizledim, ve birkaç gün hayatı sorguladım yemin ederim. burada böyle dip köşe ayrıntı temizleyecek, hele bu kadar pis evi, yardımcı kadın da yok. minicik ev baksan. normalde 1 günde temizlenmesi lazım -dı.

sonra mutfak dolabının üstüne gelince (zaten dediğim gibi evde demirbaş başka dolap da yok) erkek arkadaşım bi çıktı, dedi ki "migren hiiiç temizleme, çünkü temizleyemezsin, ne yapalım biliyor musun sen bana büyük spatulayı ver ben burayı güzelce bi kazıyayım, üstüne de yağlıboya çekeyim"

ahahaha.
böyle temizlik mi var dersin. ama gerçekten yağ çöz por çöz filan olacak gibi değil leş, mobilya üstelik bu dedi, peki dedim.
banyoya da kız kardeşim bastı kimyasalı, inşallah alt kata su indirmeyiz diye diye temizledik...

biz de dolap, kapı, kalorifer vs. boyadık. çıkarken hiç bir şeyi boyamayı düşünmüyorum, boyarım da demedim zaten. ev sahibi bu kadar evle ilgilenip temiz tutan, tadilat ettiren kiracı zaten görmemiş sanmıyorum boya diyeceğini ama tabi Allah bilir. duvarları boyamadım, boyamıycam.

seninki yeni evli evi şekerim :KK70: mobilyan filan da yeni sanırım, duvarları da istediğin renk yap tabi, en güzeli bence de -sen aile evinden gidiyorsun yanlış bilmiyorsam, eşin de yurtdışından geliyor, yani 0 ev kuruyorsunuzdur.
yok ya daha o yola girmedik. Bekar evi şimdilik. Mobilyalar, beyaz esyalar falan hep spotcudan ama ozene bezene cok tatlis seyler sectik :)) denk geldikce aliyoruz. ilk 6 hafta koltuk masa yoktu mesela sonra cok tatlis bir seye denk geldik aldik.
onda da iki sokak yola bin lira isteyen nakliyeye kil olduk 8 parca esyayi aha şöyle tasidik🤣🤣
Screenshot_20240927_000416_WhatsApp~2.jpg

o yuzden ben de konu sahibine sasirdim. biz paramiz olmasina - adam dovizle gelmesine rağmen bir sekilde tutmaya calisiyoruz parayi, youtubedan - ustalara sorup falan cozum yollari buluyoruz. yapilabilecek bir şeyse bosa masrad olmasin diye. bir insan nasil durumu olmadigi halde kendisinin bile olmayan eski miras evine 400bin harcayabilir? hem de gecen iki senenin parasiyla. evler o kadar ucuzsa keske bu evi sattirip paylarina o 400 bini ekleyip pesinat yapip eski de olsa bir ev alsalardi. en azindan kendk mallari olurdu, zamani gelince satar daha guzelini falan alirlardi.

yok ya daha o yola girmedik. Bekar evi şimdilik. Mobilyalar, beyaz esyalar falan hep spotcudan ama ozene bezene cok tatlis seyler sectik :)) denk geldikce aliyoruz. ilk 6 hafta koltuk masa yoktu mesela sonra cok tatlis bir seye denk geldik aldik.
onda da iki sokak yola bin lira isteyen nakliyeye kil olduk 8 parca esyayi aha şöyle tasidik🤣🤣Eki Görüntüle 3484126
o yuzden ben de konu sahibine sasirdim. biz paramiz olmasina - adam dovizle gelmesine rağmen bir sekilde tutmaya calisiyoruz parayi, youtubedan - ustalara sorup falan cozum yollari buluyoruz. yapilabilecek bir şeyse bosa masrad olmasin diye. bir insan nasil durumu olmadigi halde kendisinin bile olmayan eski miras evine 400bin harcayabilir? hem de gecen iki senenin parasiyla. evler o kadar ucuzsa keske bu evi sattirip paylarina o 400 bini ekleyip pesinat yapip eski de olsa bir ev alsalardi. en azindan kendk mallari olurdu, zamani gelince satar daha guzelini falan alirlardi.
elinize sağlık, güzel günlerde oturun
ben de daha 0 neredeyse hiçbir şey almadım mobilya vs. olarak. ya kendi eskilerim, ya 2. el.
beyaz eşya aldım sadece çünkü beyaz eşyam zaten yok gibiydi, olan makinem de korkunç eskiydi ve temiz beyaz eşya bulmak çok zor burada. önceden deneyimlerim var.

valla ustası ayrı dert nakliyesi ayrı dert. arada bir nakliyeci mi kursam, usta hizmeti mi versem diye düşünceler gelmiyor değil.
ben de az uğraşmadım. çok iyi anlıyorum.

fakat,
biz evde çocuk vs yokken uğraşıyoruz hadi, ama dar evlerde çocukla, ev düzeniyle zor ya...

ha benim eski patronum dubleks evi 5-6 odası vardı mesela çocukların düzenini hiç bozmadan oda oda her sene bir yeri değiştirirlerdi karı-koca. kendi eviydi adamın. öyle bir şey olsa anlıycam konu sahibini. çocuklar büyüdükçe odalarda değişiklik gerekiyor (en büyüğü üniversiteye gidecek çocuğu varken tekrar bebek yaptı da), terastı, hobi atölyesiydi aktif bir ev vs.

ama böyle bir "lüksüm" yoksa, elimdeki parayla kendi evimi almayı planlarım bence de öylesi mantıklı.

Oturdugumdan beri evin değeri ikiye katlandı nerdeyse içine giren şaşırır ben yaptığımı gundeme bile getirmedimki zaten bir beklentimde yok kira vermedim evet ama oturduğum sürenin senelik kirasını bu eve gömdüm.simdi şu an mirasçılar.cikip gelse satak dese yaptigim masraftan az para dusucek 200 bin tl
Tamamen kendime ait olmayan eve masraf yapmazdım asla. Ya evi satın alın sonrasında masraflara devam edin ya da kiraya çıkın

Ben 12 yıl zaten kiradq oturdum eli yüzü temiz badanasi temiz esyam sığan bir evde oturdum.buraya geçtim bütün eşyamı yarı yariya attım verdim eşya sigmazdi küçük burası.ve bakımsız eski bir r ev.ben buraya otirdum itirali masraf ediyorum evi tadilat yapıyorum tiksiniyorum WC banyaodan ellenmedik yer bırakmadım birs uru pislik temizleyip masraf ettim.
Tamam niye masraf ettin o zaman? Tapusunu almış mısınız? Yoo... Masraf çıkaracağı belli miydi, evet. Beğenmiyorsan niye taşındın ki.

Ben 12 yıl zaten kiradq oturdum eli yüzü temiz badanasi temiz esyam sığan bir evde oturdum.buraya geçtim bütün eşyamı yarı yariya attım verdim eşya sigmazdi küçük burası.ve bakımsız eski bir r ev.ben buraya otirdum itirali masraf ediyorum evi tadilat yapıyorum tiksiniyorum WC banyaodan ellenmedik yer bırakmadım birs uru pislik temizleyip masraf ettim.
Peki neden bu eve geçerek maddi manevi zarar etmeyi tercih ettiniz ?

Ben olsam en baştan hiç girişmezdim bu işe. Siz harcadığınız paranın lafını ediyorsunuz. Ki belki daha iyi bir yerde otururdunuz o paraya. Eşinizin ailesi de evde bedava oturduğunuzu düşünüyordur muhakkak. Kimse mutlu değil kısacası.

Ama madem masraf yaptınız ve kardeşler de razı, satın alın o zaman. Siz yaptığınız masrafı, onlar da vermediğiniz kiraları hesaplasın. Adil bir fiyat belirlensin.

Yani şuan benim tek olayım, miras kocanızın ev kocanızın. Siz neyin peşine düştünüz? Yok harcadım bana kalmayacak falan. Yani insanlar der ki yaptırmasaydın kardeşim. Orda hakkınız yok ki sizin

Ben olsam ya kiraya cikar ya da diğerlerinin payını verir tapuyu alırdım.Boyle işleri çok gördüm.Hatta şimdi aynı şeyi kayınvalide yaşıyor ve hayatta olan tek kardeşi ve çocukları ile kirginlar.Sacma sapan durumlar.Bizim kendi evimizin arsası da bu yüzden mahkemelik.Demem o ki miras evinde çoook kötü durumdaysaniz oturmayın.Tunelim sonu çok kötü yere çıkıyor

Mirastan alicak parayi kim hespladiki alacağım şu an bolusulse 200 bin zaten neye yarar allah aşkına ben eve sırf banyo WC tadilata 150 bin harcadım🤭:))
iyide kimse başınıza silah dayamamış yaptıysanız kullanan gene sizsiniz yapmasaydın derler kire bile istebilirler parayı biriktirip ev alaydınız keşke bu kadar masraf yapana kadar kredi çekip taksit öderdiniz

X