Bir komşu konusu da benden

Çocuğunuz ürktüğü için abartmışsınız.Eve gün içinde her gelen elektrikçide sucuda herneyse haber vermek pekte akıl işi değil. Çünkü ses sadece 1 kat aşağı- yukarı gitmiyor. Milleti kapı kapı gezip dert anlatmakta saçma. Bu tarz gürültüler olacak alışmalıyız aprtmanda yaşıyoruz.çok daha beterleri var umarım karşılaşmazsınız.

Bizde nerdeyse hergun 2 ay boyunca tadilat sesi dinledik. Cumartesi pazarda dahil buna. Sabah 9 da basliyorlardi hemde. Komple ev tadilati. Kimse gelipte gurultu olacak diye uyarmiyor kusura bakmayin. Tek tek kapilari calip soylenmez bu

Biz söyledik, tek tek kapı çaldık. Müsaade istedik.
Bu bizim alt-üst komşu arası bi sözümüzdü "Haber edelim birbirimize" diye öyle uzun tadilatlar olayı da değil 10 dklık raf işim için bile haber ederim. Ondan. Yoksa 2. kat komple pencerelerini yeniletti 2 senede 2 kere, haber eden olmadı, tepki de göstermedik.

1 gunluktur soylenir haber verilir bebegi vardir veya hastasi vardir. Gunlerce surecek tadilat icinde haber verilmez ki degilmi.

Bizde nerdeyse hergun 2 ay boyunca tadilat sesi dinledik. Cumartesi pazarda dahil buna. Sabah 9 da basliyorlardi hemde. Komple ev tadilati. Kimse gelipte gurultu olacak diye uyarmiyor kusura bakmayin. Tek tek kapilari calip soylenmez bu
Soylene debilir fakat buradaki anlatimla sanki deprem ani tatbikati hissi verilmesi asagidan bir ses geliyor aniden konu sahibi cocugu kaptigila yan odaya tasiyor esine kos bak diyor. Esi gidiyor. Asagiya canlandirdim gozumde kadin kapiyi aciyor. Merhabalastigi adam karsisinda komsu diyerek..falan falan..millet bunu garipsiyor bence:)

Bence biraz abarti olmus sonucta oglen saati yani cok gec yada erken degil.her tadilatta kapi kapi dolasacak mi yani bence cok uzatmaya gerek yok

1 gunluktur soylenir haber verilir bebegi vardir veya hastasi vardir. Gunlerce surecek tadilat icinde haber verilmez ki degilmi.

Günlerce sürecekte her gün her gün verilmez tabi, bizim öyle 1 haftalık olduydu işte 4-5 sene önce; onda işe başlamadan haber ettik böyle böyle, bir ev yenileme işimiz var, mümkün olduğunca çabuk bitirmeye çalışacağız, sürecek tabi biraz diye. Baştan yani bir kere dedik. Alt kat komşum günlük mü yaptırdı bitti, günler sürecek bir işe mi girişti işte bilmiyorum. Baştan haber edeydi iyiydi. Sürecek dese de zaten ona göre ben kendimi ayarlardım.

Biz bunu konuştuk, haber edelim diye, ondan işte. İki komşu arasında...
Ben hep haber ettim uydum, hatta bekletti de yani "Bir 5 dk başlamadan çocuğu alıvereyim salona" diye, 10 dklık işim için inip söyleyince. 5 dk bekledik yani. Ki beklesin de demiyorum, milletin işi aksar benim keyfimi bekleyemez kimse ama işte baştan haber etmiyor. Bu 3 oldu, 3 farklı gün...
Ben de sallamam artık madem, habersiz takılırım. Öyle.

Çok enteresansın ya
Sen cocugu baska odada uyut ya da annene yolla diye komsu haber mi verecek

Kadının verdiği fikre bak kısasa kısas yap gitsin diyor
Sen doğru yolda devam et gangsta uyma ninoşa

Çok enteresansın ya
Sen cocugu baska odada uyut ya da annene yolla diye komsu haber mi verecek

Ben haber verdiğim ve önceden "Tamam komşum, birbirimize haber edelim" dediğimiz için evet, haber verecek.
İnsanlar böyle anlaşır, birbirlerine söz verirlerse, o söze ellerinden geldiğince uymaya çalışır değil mi? Ya da "Ben dikkat edemem" der, o söze girmezler.

Bu bir gürültü meselesi değil, iki komşu arasındaki nezaket sözü meselesi.

Kadının verdiği fikre bak kısasa kısas yap gitsin diyor
Sen doğru yolda devam et gangsta uyma ninoşa

Yok kız, o zaman sinirleniyorum işte.
Baktım olmuyor, ben de sallamayayım valla en güzeli.
Annem diyor "Yakışmaz sana, öyle hainliğine bir şey yapma sakın" diye akşam geçince anlattım az. Zaten kasıtlı yapmam da işte dikkat etmeyiveririm artık. Saldım çayıra takılırım.

Oda bişey mi oğlum daha bir yaşında bile değilken zaten zor uyutuyorum gece tam uyuttum saat 12 allahım apartman yıkılıyor çocuk avaz avaz bağırıyor, biraz bekledik belki acil ve kısa sürecek birşeydir diye yok bitmiyor oğlum yine Çığlık çığlığa Uyanıyor eşim açtı kapıyı hangi kattan geliyor onu bile anlamadık yukarı doğru bağırdı sesim duyulsun diye birde makina çalışıyor çocuk uyumuyor dedi nerden geliyorsa dedi bu saatte yapılacak şey mi dedi, ev sahibi hemen komşum Haklısın özür dileriz dedi yapan usta Kıyameti koparıyor neden rahatsız olmuşuz, beyfendi gündüz başka işlere gidiyormuş burayıda tanıdık diye aradan çıkartıyor aklı sıra, ertesi gün ev sahibi komşu gelip tekrar özür diledi konu kapandı.

Aynen kendini kasma, asgarî ölçüde dikkat et bundan sonra..

Çocuk uyandığında diğer odaya gidip geri uyutup daha sonra senin konuşmaya gitmeni yeğlerdim. Eşini aniden yollamak biraz fevri olmuş , ama aranızda söz var yaptığı ayıp gerçekten.. bugün ders olmuştur bir daha yaparsa sende hiç sallama tanıma bundan sonra.

Ben olayi sizin bu kadar buyutmenizi manasiz buldum. Komsuluk gercekten ölmş ama bence sizin tarafinizdan :) yani aklina gelmemis olabilir cok normal. Ayrica cocugunuz yataktan firladi diye olayi bu kadar buyutmeniz mantiksiz. Olan olmus. Aksam sakinleyince inerdiniz sorardiniz. Yarin da devam edecek mu? Edecekse anneme goturuyum dun uyuyamadi falan dersiniz. Tavri normal bile olsa o kargasa ve stresle (tadilat stresi facia gibi) kadin esinize sert tepki vermekle cok hakli. Ben olsam bende terslenirim. Yani icerde ustalar var. Ev daginik, pis bilmem ne. Bir de komsu rahatsizligini dile getiriyor. Aksam getirsin arkadasim. Bi kafam sakinlesin bi dinleniyim.

Orada hata ettim evet.
Bir daha konuşurum en azından toparlayıcı mahiyette, sonra sallarım artık ne yapayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…