Bir komşu konusu da benden

Esiniz gitmis arkasindan siz laf atmissiniz yanlis anlamadiysam, yani hirsinizi alamadiniz tekrar gideceksiniz. Bence siz akrabalari da cagirin. Sizde tadilat yaptirmissiniz sizinki daha uzun surmus izin alinsa bile iskence gibi uzun tadilatlar..komsunun yerinde olsam bende sinirlenirdim evin adami karsimda komsu ayip olmuyormu diyor:) ay sinirim bozuldu birden empati yaptim..

Son düzenleme:
Üstüne halı, kilim, hatta masaya örtü ser onu bile çırp. Görürsen de zeytin çekirdeği at suratına koşarak uzaklaş
Bütün saçma fantağzilerimi buraya döktüm,ohh rahatladım

Abartmissin biraz cocugun korktugu icin normal saatlerdr yapilan seslere biraz goz yumulmali.

Yok kuzum çocuğun korkmasını geçtim, konuştuk bu konuyu karşılıklı. Ben her tadilatta haber ediyorum bir gün önceden, o da "Ben de haber ederim tabi" dedi. Bizim böyle bir konuşmamız geçti, 3tür haber etmiyor. Bir de çok itina gösteriyorum ses gitmesin diye, haber de ediyorum. Belki de ben sallamamalıyım ülen giderse gitsin ses diye. Ben bu kadar özenli davranıp, üzerine de konuşulmuş bir konu çiğnenince, hoş olmadı.

Geldi o geçiyor bile.
Ama yok ben bu konularda hep böyleyim Damdan. Haberli yaparım, kusura bakmayın derim vs vs... Çocuğu var diye 5 sene hangi gün ne yapılacaksa eksiksiz bir gün önceden haber ettim "Komşum yarın şu saatlerde bizim gürültülü bir iki iş var şu odada, haberin olsun, korkmayın" diye. Ondan. Sonra da konuştuk hani "Haber edelim hep böyle birbirimize" diye ama işte o haber etmiyor. Ben de etmiyim bari.

Komşu haklı geldi bana yaa... Üç ay boyunca yapılan tadilata bir şey demedilerse ömür boyu gıkımı çıkarmazdım hele ki yasal saatlerde yaptıkları tadilata. Bugün bana yarın sana yani, isterse on yıl geçsin üzerinden.

Konusulmussa baska daha onceden sdn haber verdiysen bile karsilik olarak nezaketen soylemeliydi esin gerekeni soylemis denk gelirse sende soylersin cokta dikkat etmen gerekmiyormus.

Şimdi çocuğu aldık geldik annemden, inan yaptır yaptırma, gürültü de şöyle çok olayı değil, haber et bi kuzum haber et korkmayak mevzu.
Anneme de anlattım "Ayıp etmiş, konuşmasanız neyse de. Sen yine de bozma insanlığını, sana yakışmaz" dedi. "Aney insanlığımızı bozmayak diye diye çevremizdeki herkes insanlıktan çıktı" dedim, gerçi biraz anneme de ayıp kaçtı ama
Ya işte, ben sallamamalıyım belki de, ben kibar takılmamalıyım. Tuvaletim akıttığında, tıpkı onların dediği gibi "Aksın yav, taam çağrırız ustayı he" deyip geçmeliyim. Bilmiyorum. İnsanlarla bir arada yaşama şeysi diyorum, haber ediyorum, izin alıyorum yeri geliyor... Yok... Yapmıyım en güzeli.

Benim alt kat komşum sabah 9:30 da salonu süpürdüm diye yukarı çıktı, çıkarken gören komşusuna da kavgaya gidiyorum demiş terbiyesiz. Evime gelip yiyen içen kadın bir de bu.

Allah iyi insanlarla karşılaştırsın ev alma konşu al tabiri gerçekten çok doğru. Evimi süpürürken tedirgin oluyorum her seferinde.

Küçük gördü ezmeye çalışıyor haspam. Benim de seninle aynı yaşıt kızım var, vur diyorum kızım yere vur kavanozları ahahahaha çocuk sonuçta bağlayalım mı

Yok o diyor "Ayıp" diye. Biz demedik. "Haber edin komşum, karşılıklı haber edek ürkmeyek" dedik ama işte, biz hep haber ettik, onların 3.ye habersiz güm pat çat eve dalışı... Yoksa o 3 aylık tadilat dediğimiz de vurmalı gürültülü değil kız ev kalmaz 3 ay bir yerleri yıksalar
Tadilat işlemi boyası, vırtı zırtı her şeyiyle yani, sesli işler kesintisiz 3 ay sürmedi. Toplasan 1 haftadır hepsi.
Tabi 3 ay deyince sizin dediğiniz gibi anlaşılıyor, doğru.

Üstüne halı, kilim, hatta masaya örtü ser onu bile çırp. Görürsen de zeytin çekirdeği at suratına koşarak uzaklaş
Bütün saçma fantağzilerimi buraya döktüm,ohh rahatladım

Yok müdür halıdır masa örtüsü çırpmalardır onu yaparsam harbi ayıp olur. :)
Ama zeytin çekirdeğini düşünebilirim. "Aaa deliymiş bu ayol, meczuptur kız hoş görek, haklısın kardeş tamam söz bi daha olmayacak izci sözü" diyebilir tabi

Kapıma üst komşumun eşi gelse fena bozulurdum.

Hiç mi muhabbetimiz yok niye kadın gelmemiş diye de düşünürdüm.
O yüzden eşinin gitmesini doğru bulmadım.

Kısa süreli iş için haber vermeyi de yapmadığım ve bana yapılmadığı için sanırım
Bana garip geldi.

Bence aşırı hassassınız ve saçmalıyorsunuz.Kimse gündüz yaptığı tadilatı çok uzun süreli değilse kimseye gidip haber vermek zorunda değil.Yarın söylediğim dolap gelicek onu yapabilirler,raf taktırıcam haberin olsun ses olur diye komşuya gidip söylemek de komşudan bunun beklemek de çok komik.Hangi saatte süpürge çalıştırıcak hangi saatte müzik açacak onu da söylesin bari.Tamam kapısına gidip haber vereliö diye anlaşmışsınız ama siz ona böyle bir teklifler gidince ayıp olmasın diye hayır diyememiştir ama saçma olduğunu düşünüyordur ve uygulamıyordur.Alt tarafı çocuk korktu diye kapıma inen komşuya ben de ayıp ediyorsunuz derdim üstelik öğle saati sabah değil gece değil.Çok yanlış düşünüyorsunuz bence komşunuzun hiçbir yanlışı yok.

Hem de bu 3. Oluyor bir daha yaparsa günah benden gitti tarzı tehditvari konuşmanız hiç hoş değil.Varsayım tanımadığınız bir komşu varsayın size haber vermek istemiyor ya da unuttu ya da işi vardı ya da o saat olacağı onun için de son anda belli oldu.Normal saatler içerisinde olduğu sürece kimsenin tadilat sesine karışamazsınız üzgünüm.

Habersiz takılsak zaten sorun olmayacakmış onu fark ettim şimdi. Başta konuştuk, haber edelim dedik okeyleştik ondan. O hiç haber etmedi, ben hep haber ettim. Ben de haber etmeyeyim bari.
Muhabbetimiz hep kapıdan kapıya, apartmanda karşılaşırsak ayak üstü çocuklu sohbet, günaydın-iyi akşamlar bu.
Ben çocuğun yanına gitmek durumunda kalınca, öğle yemeğine gelen eşim indi haliyle. "Ben muhatap almiyim sen git" gibi bir şey söz konusu değil. Eşim de zaten apartman içinde bana nazaran herkesle muhabbeti selamı daha kuvvetli olan biri. Bunu yadırgadı mı kadın, bilemedim şimdi.

He.

Bence eğer uzun süreli bir tamirat değilse gürültü sebebiyle kaç kişinin evini çalacak. Bana pek mantıklı gelmedi isteğiniz. Kadın servis filan demiş o tamircilerle uğraşma hengamesinde sizi nereden hatırlasın. Ayrıca çocuğunuzu bu kadar pamuklara sarıp sarmalamayın. Arada böyle gürültüler duyucak yani. Bir de siz degil gidip eşiniz söylemiş çok yadırgardım şahsen. Bana isteğiniz saçma geldi. Gürültü için belli saatler var yasal olarak gece 11 de yapmamış yani.

Pamuğa sarmalamıyorum ki çocuğu, benim yüreğime iniyordu gürültüye çocuk uykudan sıçradı ağlayarak ki konuşulmuş bir konuydu bu.

Yok ben konuya ilave yorumlarımı ekleyeyim, yanlış anlaşılıyor baya.

Bir gunluk servis icin size haber etmeleri gerekmiyor..

Hepimiz cocuk buyuttuk .bizimkiler de ziplamistir ani seslerde mutlaka.
Apartmanda illa ki ani sesler olur zaman zamam.

Bir kere de cocugunuz ziplayarak uyansın ne var yani? Birsey olmaz cocuguna merak etme:)

Siz 3 ay tadilat yapmissiniz baskasinin cocugu olsa apartmanda belki 3 ay hic uyumadi o cocuk ne olacak?

Kocanizin kadinin kapisina dayanmasini gerektirecek birsey goremedim.

Ertesi gun olur siz uygun bir dille..ya dun neydi o gurultu cocuk sicradi merak ettim..diye uygun bir dille sorabilirdiniz

Herseyin bir yeri ve zamani var.

Komsunuz hakli

Son düzenleme:
Haksızsınız kesinlikle.
Medeni bir saatte olan, bir sefer olan bir gürültü için insan alt komşusu ile kötü olur mu,değer mi yani çekişmeye.

Evet çocuk uyuturken bu tarz şeyler sinir bozucu olur ama yine de bu sizi haklı yapmaz.
"Haber verseydi çocuğu başka odada uyuturdum" diye düşünmeniz bile öyle tuhaf bir abartı ki.

Kötü olmaya değecek bir problem değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…