Bir komşu konusu da benden

İşte senin değil de neden eşinin gittiğini kadın bilmiyor ki.
Tabi bundan rahatsız olup olmadığını da bilmiyoruz. Benimki varsayım.

Evet bence de fazla hassas davranmışsın.
Karşılığını göremeyince de gerilmişsin.

Rahat olursun sen de bundan sonra olur biter.

Sonradan eklemişsiniz ayrıntısınız siz sözünüze riayet edip karşınızdaki hiçe saymasına sanırım bozulmuşsunuz. O zaman siz de haber vermeyecekseniz bu kadar basit. Biz de şimdiye kadar hiç ne biz ne komşular haber verdi aylarca süren tadilatlar da filan. Normal dedik geçtik bi komşuya komşu mangal yakacağız çamaşırları toparlar mısınız uyarısı var onun haricinde yk bizim :)

Ya benim komşumun bana yaptığını duysanız :))
Bizim bina çok daireli bir bina. Yazın da kimseyi bulamazsınız. Şansınıza belki bi iki kişi vardır. Benim sular kesilmiş ama sanki çamaşır makinası sesi duyuyorum. Hiç adetim değildir ama gideyim komşulara bir sorayım onların da mı kesik yoksa sorun mu var ona göre önlem alayım diye. Benim kattaki 3 dairede de kimse yoktu. Alt kata indim. 2 dairede kimse yoktu en son kapının önünde bir sürü ayakkabı olan daireye gittim. İçerden nasıl sesler geliyor ama.
Neyse çaldım kapıyı baktım bu kadın geldi kapı deliğinden baktı geri gitti. Kapıyı açmadı.
Tabi ben şok. Hayatımda böyle bir hakarete maruz kalmamıştım, resmen insanlıktan nasibini almamış. Tamam tanımazsın da dilenci değilim bir şey değilim bu nedir.
Neyse en son evimi su bastı bunun evine gitmiş bütün sular, geldi car car konuşuyor kapattım ben de kapıyı suratına, oh olmuş sizin pis sularınız benim evimi basan dedim intikamımı aldım :))
Gerçekten de onların suyu, balkon giderinden milletin bulaşık çamaşır suyu evimi basmıştı ıyy.

Çok sempatiksiniz her zamanki gibi ama ben alt komşuya hak verdim. Olur öyle, sabah akşam saatlerine uyulduğu takdirde bir hışım kapıya gidilecek mevzu değil. 3 aylık tadilatta gün gün bildirim yapmanız komşular için olumlu bir etki yaratmaktan çok gürültüyü fosforlu kalemle belirtmek gibi olmuştur zaten. 4 yıl önceki tadilatı hatırlamalarının en önemli sebebi gerçekten bu olabilir. Bundan sonra saatlere uyduğunuz takdirde siz de ekstradan haber verme/izin alma işlerine girmeyin, daha az göze batarsınız.

Kızlar konuya ekledim. Yani işte sinirlendiğim şeyler belli de, ben takılmamalıyım doğru.

Kızlar konuya ekledim. Yani işte sinirlendiğim şeyler belli de, ben takılmamalıyım doğru.

Istediginiz eklemeyi yapin.
Haksizsiniz.
Apartmanda yasiyorsaniz ani seslere spontane gelisen ani olaylara alistirin cocugunuzu.

Cocuk bir kere uykudan sicradi diye benim kapima gelecek adami kovalarim ben;
Git mustakil evde otur diye...

Istediginiz eklemeyi yapin.
Haksizsiniz.
Aparymanda yasiyorsaniz ani seslere spontone gelisen ani olaylara alistirin cocugunuzu.

Cocuk bir kere uykudan sicradi diye benim kapima gelecek adami kovalarim ben;
Git mustakil evde otur diye...

Onda da oturdum, dağın başında, silah atıyorlar gelip, düğün sonrası arabalara doluşup gece vakti zeybeğe duruyorlar teyp sesleri sonda. Olmuyor Denizim, olmuyor.
Haklıyım. Sözleştiğimiz, konuştuğumuz, "Tamam ya tabi ki" dediği için haklıyım.
Ama aynı zamanda haksızım. Bir başkasından kendim gibi dikkat beklediğim için haksızım.

Oluyor bazen boyle seyler cok kafaya takmamak gerekli kaide , kural dedigimiz vicdan sorumlulugunu karsimizdan gormek istiyoruz ama olmuyor olmayacak ayni evi paylastigimiz insanlar tarafindan bile kabul gorulmeyen anlayis birden kendimizi degersiz gorme ye kadar gidiyor. Hafif den bilenme olarak karsiniza cikabiliyor. Aslinda cok basit cozumu olan hadise( sizi haksiz cikaracak bir atismaya girmis.) Ben sahsen size yakistiramadim burada zaman zaman denk gelip yazilarinizi ve paylasimlarinizi okuyorum. Pratik zekanizin yanina biraz hosgoruyu katsak tadindan yenmessiniz diye sacma bir soylemle(aklima baska ilinti gelmedi) vedalasayim..:)

Hoşgörü haddimi geçtim sanırım şu ara. :/
Baya gördüm, hoş gördüm de işte bugün göremedim.
Teşekkür ederim.

Ben napayım gang
Gecenin bir buçuğunda üst komşumun telefon konuşmasına eşlik ediyorum
Kesintisiz kadın 1 saat konuşuyor ve yatak odasında
Konuştukları da tırı vırı şeyler yani gayet mutfakta ya da oturma odasında da konuşabilir.

Haklı haksız muhabbeti değil senin ki
Bir konuda anlaşmışsınız
Sen anlaşmaya uymuşsun o uymamış
Bir dahakine sende uyma :*

Ah bu duvarlardan çalan müteahhitleri Allah bildiği gibi yapsın
Bizim duvarlar kalın, öksürük tıksırık sesleri gelmez-gitmez şükür. Sana da sabır diliyorum, migren de vardı hemi de sende :/
İşte, sözleşmesek, "Haber edelim" demesek ve ben de haber etmemiş olsam hiçbir işimde, tınmazdım. Çalışma odama vaktinde raf ekletirken, 10 dklık iş için haber ettim "Şu odada şöyle bir işimiz var komşum, haberiniz olsun" diye. "Ha teşekkür ederim bir 5 dk sonra başlayın çocuğu alayım salona" dedi. 5 dk bekleyiverdik, incilerimiz dökülmedi. Hoş, bugün "Bekleyin yav çocuk uyuyor" filan da demedim, diyemem hakkım yok, dediğim "Hani haber edecektik, olmadı böyle" minvalinde şeylerdi.

Sonra bir de "Ayıp"a bağlamış... Şimdi benimki ayıp mıdır Nam?
Buna çok sinirlendim. Konuşacağım yarın yok içimde kalır. Hesap sorar gibi değil, ama "Üzdün beni komşum" diye Üzüldüm ya... Üzüldüm de sinirlendim de. Sonra yine yaşanırsa, artık işte sallamayacağım ben de ne yapayım, Albay emeklisi yönetici miyim yani kim ne yaparsa yapsın, ben de ne yaparsam yapam.
Ah beni bu sözler mahvetti, bu sözlerr....
Anam söz verir, kocam söz verir, komşum söz verir... Gülme geldi tövbest.

mustakil evin gozunu sevem
gangstam gecmis olsun
cok takilma insanlik halidir haber vermeyi atlamistir diycem ama esin gittiginde keske bi kusura bakmayin haber vermeyi atladik haklisiniz deseydi
o zaman kimsenin cani sıkılmazdi

Bak işte beterin beteri var dua et

Bdv yi taradın mı konularda "eşimin çakmağını alan kadın"diye başlık varmıymış

mustakil evin gozunu sevem
gangstam gecmis olsun
cok takilma insanlik halidir haber vermeyi atlamistir diycem ama esin gittiginde keske bi kusura bakmayin haber vermeyi atladik haklisiniz deseydi
o zaman kimsenin cani sıkılmazdi

Müstakilde de olmuyor Milanam, denedik. Yani belki daha şehir içi bir müstakil olabilir bir o kaldı.
Dağ başına doğru müstakile kaçtık, gelirler silah atarlar, zerhoş olur araba teyplerine abanır göbek atarlar, düğün çıkışı gelirler bizim evin yanındaki yamaca, manzarasına karşı halaya dururlar... Beni bulur bak hep bulur
Çekiyorum. Sinir oldukça çekiyorum. Evrene pozitif enerji yollamam lazım. Pozitifim şu an, çok pozitifim.
Yarın komşuma da "Aşkolsun" diyeceğim. Pozitifim. Oh pozitif... Hissediyorum...

ahhaa pozitif kalmaya devam et sen
ama sehir ici mustakili dene
bak biz cok rahatiz , evde topuklu terlik de giyiyorum gonul rahatligiyla

Yukaridan giden sesle asagidan giden ses bir olmaz.
Alt kat komsumuzun sulalesi gelince bile seslerini duymuyorum ama ust kat komsu gum gum yuruyunce bile kizim uyaniyor bazen.
Siz yine dikkat edin, zaten yeni de bebegi olmus.
Esinize cemkirmesini de hormonlarinin azizligine verin, daha lohusa sayilir.
Bizim apartmanda tadilat yapicak kisi duyuru panosuna uyari asar o kadar,kimseye baska aciklama da bulunmaz.
Gecen yaz alt capraz butun evi yiktirdi, saat 8 den aksam 6 ya kadar durmadan matkap cekic sesi..
Oglum kucuk, kizima hamileydim, kabus gibiydi.
Yazin yine milletin tadilat isleri ayyuka cikar of

Bak işte beterin beteri var dua et

Bdv yi taradın mı konularda "eşimin çakmağını alan kadın"diye başlık varmıymış

Alan diye açsa daha ne isterim, direkt çarptım ya, direkt indiragandi
Ay rezillik... Off... Yarın taa nere gideceğim sırf bir çakmak için. :/

ahhaa pozitif kalmaya devam et sen
ama sehir ici mustakili dene
bak biz cok rahatiz , evde topuklu terlik de giyiyorum gonul rahatligiyla

Ben de giyeceğim artıkın.
Yine kıyamam ama en azından altına minik sünger parçaları yapıştırıp giyeceğim.
Müstakil işini ciddi ciddi düşünüyorum şehir içi. Maddi olarak ayar çekebilirsem zaten herkesi kurtaracağım kendimden

Bizde nerdeyse hergun 2 ay boyunca tadilat sesi dinledik. Cumartesi pazarda dahil buna. Sabah 9 da basliyorlardi hemde. Komple ev tadilati. Kimse gelipte gurultu olacak diye uyarmiyor kusura bakmayin. Tek tek kapilari calip soylenmez bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…