Bir düğün meselesi

O sizin düğününüze bile gelmemiş ben olsam bride to be bile yapmazdım.ben zamanında karşılık beklemeden yaptım şimdi akillandim yapmıyorum.
Karşılık bekleyerek bir şey yaptığım bir arkadaşım değil. Tamamen kendi adıma zorlanmamak için gitmemeyi düşünüyorum açıkçası. Sonrasında beni maddi manevi sıkıntıya düşürecek diye bu kadar ince düşünüyorum

Aynen öyle. Ne rahat duş alırsın, ne rahat tuvalete girersin. Niye kendimi ayak altında gibi hissedeyim ki. Böyle günlerde akrabalar da doluşur zaten, bir de ben fazlalık gibi olmak istemem.

Bizim yaşadığımız yerde yaşayacak zaten, bende böyle düşünüyorum.

Açıkçası bende karşılık aramıyorum, nişanında uygundum gittim km lerce uzağa. O bana geldi diye değilki tamamen benim maddi manevi müsaitliğimle alakalıydı.

Bence arkadaşınıza durumu anlatın müsait olduğunda evine gelmek istediğinizi söyleyin hediyesini orada takdim edin eğer gerçekten yakın arkadaşınızsa size hak verecektir.

Aynı yerde yaşıyoruz, geldiği mesafe değişmedi kendisinin. Düğünü ailesinin orda yapıyor o yüzden onunki uzak.

Size yer ayarlamayacaklar mı? Şehir dışından gelenleri düğün sahipleri misafir eder normalde
Bizde kalırsınız dedi. Annelerinin evinde. Ama zaten 2 kardeşi var, biri evli çocuklu e akrabaları var vs. Bir de biz kalabalık edeceğiz o yüzden o teklifi kabul edemem. Otel bakmam gerekiyor.

Teklif etti bizde kalın, şu arkadaşımda kalın falan diye de. Biz başka bir yerde kalamıyoruz eşimle :')
Sebep?
1-2 gün ay biz başka yerde rahat edemiyoruz diyip otelde kalmamız lazım ona da 15 bin gidiyor diyorsanız ve bu bahaneyle gitmiyorsanız ben sizin yakın arkadaşlığınızdan şüphe ederim. Bi de evime harcarım vs diye aslında arkadaşınızı hiç sallamadığınızı düşünüyorum. Sizin düğün bitmiş arkadaşla işiniz bitmiş. Yukardaki yazdığınıza kadar acaba dedim ama yok siz yakın arkadaş falan değilsiniz. Tam bir bencillik bu

Bir düğün için rahatça 15 bin TL harcayamayı normal gören ne çok üye var, şaşkınım doğrusu.
Birinci derece aile yakınlarım dışında kimse için böyle bir masrafa girmem maddi durumumuz iyi olduğu halde.
Düğün işi zaten başlıbaşına gereksiz bana göre.
Biraz da yapı olarak insanlarla samimi olmayan biriyim ben sanırım ondan da yadırgadım ‘ille de git mutlaka gitmelisin’ diyen arkadaşları.

15 bin abartı. Konu sahibi otel vs katmış içine. Arkadaşı onun için nikaha gelmiş aynı mesafeden. Ben 1. Derece yakınım olmayan kimsenin 15 dk lık nikahına gitmem mesela o kadar yolu. 1 çeyrek takacak yol masrafı yapacak. Her düğüne ayrı kıyafet mi alıyor herkes. Kalacak yer ayarlamışlar beğenmiyor. Gitmeyebilir hakkı. Bence de çok gerekli değil.Ama karşıdaki ile çoookk takın arkadaş olduklarını iddia ediyor ve o gelmiş nikaha. Samimi değil söyledikleri. Zaten konudan pembiş gelin kokusu aldım uyumlu elektrik anahtarları kocayla başka yerde kalamamak vs. Çookk yakınız napıcaz şimdi otel pahalıya gelecek vs samimiyetsizlik bence. Kalıver 1 gün ayarlanan bi yerde madem nolucak. Ya da çookk yakınız vs deyip ama eve şunları yapıyoruz otel dışında kalamıyoruz de me. Ben bunu böyle anlıyorsam arkadaş da anlar bence

Bence hiç gerek yok o zaman gitmenize. Arayıp gönlünü alın, evlendikten sonra da evine gidersiniz. O da size gelmemiş hem.

Yakın arkadaşının düğününü kaçırmak kötü ama sizde haklısınız şimdi otel ulaşım takı vs bütçeniz yoksa en güzeli açıkça konuşmak. Başka zaman evine gidip hediyenizi verebilirsiniz

15 bin harcayacaksam hayatta gidemem valla. o ayki maaşımdan elime kalmayacak kısım belki de o kısım. o yüzden ben gitmem yaşadığım ile gelince de takisini alır müsait mi diye sorar evine giderim. müsait değilim derse de herkes kendi yoluna... belli bir yaştan sonra gereksiz trip çekemez hale geldim. çok yakınım dışında kalanlara da 15 bin tl harcayacak maddi güçte değilim doğrusu.

Canım takını falan hazırlamıştım ama düğününe gelemeyeceğim ama düğünden sonra evini ziyaret edip takımı hediyeni vermek istiyorum deyin. Zaten aynı yerde oturacakmışsınız, illa ki gidersiniz evine

tamam su an esitsiniz.
cok gelmeknisterim ama durumum hic musait değil, yanima tasininfa telafi edecegim dersin.
dugunden once evine zambak gibi tatlis beyaz bir cicek gönderirsin, instada da resport edecegi "cicegim bugun gelin oluyor" storisi
oldu bitti ya
amaaan

Normal bir arkadaşın düğününe gidilmese de olur ama yakın arkadaş düğünü bilemedim benim yakın arkadaşım gelmese üzülürdüm. Gitmek isteseniz bir şekilde yolunu bulursunuz. Koca olmadan gidersin mesela. Gece otobüsle trenle dönersin. 15 bin de atmayın o kadar yoktur nereden nereye Edirne'den hakkariye mi gidiyorsunuz

Arkadaşım aynı yerde yaşıyoruz. Uzak mesafeden gelmedi yani. Aynı yer. Aynı yer. Aynı yer. Anlamanız için kaç kere, kaç punto ile yazayım?

Arkadaşım aynı yerde yaşıyoruz. Uzak mesafeden gelmedi yani. Aynı yer. Aynı yer. Aynı yer. Anlamanız için kaç kere, kaç punto ile yazayım?
Tamam işte. Aynı yerden geldiği için yol parası vermemek için bin dereden su getirip mecburi olmayan harcamalar uyduruyorsunuz. Duymak hoşunuza gitmeyebilir ama gerçek bu. Çoookk yakın arkadaşız duyarı kasmasanız göze batmazdı ama oynuyorsunuz şu anonim platformda bile. Sizin gibilere de gıcık olurum açıkçası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…