Bir düğün meselesi

birkimsecik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
315
254
33
Kızlar selam, benim çoook yakın bir arkadaşım var. Bu hafta düğünü olacak fakat yaşadığımız yere epey uzak.

Bir de bu ara yeni ev, taşınma, evi yeniden düzme işlerimiz vs var. Bunlar içinde bayağı bir masraf yaptık. Düğüne gitmek içinde takısı ile birlikte en az bi 15 bin lira masraf yapacağım demek. Şu zamanda bu kadar masraf yapmak içime sinmiyor fakat yakın arkadaşımın bu gününde yanında olmamakta içime sinmiyor. Gidemeyeceğimi, gittiğimde bu durumun beni epey sıkıntıya sokacağını kendisine nasıl anlatabilirim. Ya da sizce bu yaptığım ayıp mı karşılanır? Akıl verir misiniz

Eğer arkadaşınız düğününüze geldiyse sizin gitmemeniz hoş olmayabilir, yine de siz bilirsiniz.

Eğer arkadaşınız düğününüze geldiyse sizin gitmemeniz hoş olmayabilir, yine de siz bilirsiniz.
Ben düğün yapmadım nişanıma gelmişti, nişanına gittim(onu da uzakta yaptı) düğünden sonra benim olduğum yerde yaşayacaklar, takısını evine gider veririm diye düşünüyorum. Güzel bir bride to be yaptım ona çok mutlu oldu çok sevindi o şekilde belki gönlünü almışımdır diyorum...

sadece takısını ulaştırın bulunmak istediğinizi ama durumunuzun şuan el vermediğini açık açık analtın. ay düğün yapan kalacak yer de ayarlar ayrıca bu ne
Teklif etti bizde kalın, şu arkadaşımda kalın falan diye de. Biz başka bir yerde kalamıyoruz eşimle :')

Öyleyse bu dediğiniz gibi yapın ama güzelce konuşup maddi olarak zor durumda olduğunuzu söyleyin

Benim arkadaşım böyle söylese maddi imkanım varsa ben karşılarım bi kısmını yoksa asla kendini zorlamamasını söylerim.
Hediyesini gönderebilirsiniz veya daha sonra gidersiniz.
Gerçekten arkadaşınızsa anlayacaktır.

Ay dimi yaaa çok dert ettim kendime vallahi, kalbim çarpıntı yapıyor düşündükçe
Çok haklısın ne yapsan olmaz masrafta önemsiz bir durum değil gitmesende ayıp diye düşünürsün en iyisi karşına alıp konuş seni sağdıç yapıp kuaför çekim vs gezdirmicekse muhtemelen giderlerinide karşılamak aklına gelmez güzelce konuş

Yakın arkadaşınmış. Durumun müsait değilse elbetteki konuşabilirsin. Hiç açıklama yapmadan gitmemek kızı daha çok üzer ve kırar. Lakin durumunuzu bilirse anlayışla karşılayacaktır…

Lafı dolandırmadan, bahane üretmeden, ayıp olur mu diye düşünmeden doğrudan “maddi olarak sıkışığım düğüne katılamayacağım ama hediyeni bilahare vereceğim ya da ulaştıracağım” demen iletişimin en güzel ve doğrudan şekli bence. Karşıdakinin anlaması lazım. Yani birisi bana param yok gelemiyorum dese git kredi çek borca gir falan demem yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…