Bir akademisyen için dert mi bunlar?

Ama burası 2 senelik bir üniversitede, ilk gelen geçen sene gelmiş, herkes aynı zamanda geldi aslında.

Şu an özeli alıcı gözle düşünmeye başladım böyle iki okul arası çok yoruluyorum, biraz da ondan sordum aslında.

Bu kadınlara yapılan mobbing hangi kurumda olursa olsun bitmiyor bencede tüm dertleri akademik olarak donanımlı olmanız taşradaki üniversitelerde bu akademik çalışmalar daha düşük SCI yayınları bile olmayanlar var gerçi sizin Dr.öğrt.üyesi oldugunuzu şartları yerine getirdiğiniz varsayıyorum bence idari kısımda da rol alın fakat huzurunuzu bozacaksa ve sizin için bir artısı yoksa diretmeyin zaten akademik anlamda cevabını veriyorsanız ki verdiğinizi düşünüyorum bu şekilde devam edin. Hangi ana daldasınız bilmiyorum ama kadro sıkıntısı çekmeyeceğinizi Düşünüyorsanız vakıfada geçebilirsiniz bence

Ama burası 2 senelik bir üniversitede, ilk gelen geçen sene gelmiş, herkes aynı zamanda geldi aslında.
Sizin üniversite daha bebekmiş ama O zaman üzülerek söylüyorum ki tespitiniz doğru; çevrelerinde kendileri kadar başarılı kadınlar görmedikleri ya da görmek istemedikleri için siz onlara farklı geliyorsunuz.

Kadinlarin kafasi calismiyor ,akademide ne isi var diyenin agzinin üzerine bi tane carpacaksin.Annen de kadindı gerizekalı miydı diye.O olacak.Yil 2020 olacak adam hala kendini sadece erkek oldugu icin ustün ve özel sayıyor.

Şimdi kızacaksınız ama onu bile anlamaya başladım, Hep doğu'da yaşamış, doğru kültürü erkeği üstün gören bir kültür, o da kültürüne uygun davranıyor. Doğulu bir erkek arkadaşıma anlattım mesela, o hiç öyle değil, aramızda baya bir eğitim farkı var yine de bir ara sevgili olabilir miyiz diye düşünmüştü, eşim benden üstün olsun gurur duyarım düşüncesinde o. Her insan ayrı bir dünya işte, bunu anladığımdan beri kimsenin ağzına terlikle vurasım gelmiyor :)

Şu an özeli alıcı gözle düşünmeye başladım böyle iki okul arası çok yoruluyorum, biraz da ondan sordum aslında.
Mutlu olmak performansı artırıyor. O yüzden nerede mutluysanız orada olun bence. Devlet, vakıf sizin için farketmez gibi. Zaten oldukça başarılısınız.

Aynen daha küçücük :) Sorum bu sorun mu idi, elbette sorun ama akademi de muhakak bir sorun olacağını düşünürsek çok da sorun değilmiş gibi geliyor bana. Önüne bak, yap işini zihniyetimdeyim.

Ben mezun olalı çok oldu sanırım yeterli

Geçen olayınızi da hatırlıyorum. Fakat bu konunuzda aşırı derecede kibirli geldiniz. Hem insanlara bir şeyler danisiyorsunuz hem de alt metinlerde ukala cevaplar veriyorsunuz. Seçenekler sunmussunuz, pohpohlanmadiginiz yorumlaarda farklı tavirlara girmissiniz. Hem mutlu değilim mobbing var diyosunuz hem de burda artık iyi her şey. E kalın o zaman.

Mutlu olmak performansı artırıyor. O yüzden nerede mutluysanız orada olun bence. Devlet, vakıf sizin için farketmez gibi. Zaten oldukça başarılısınız.
Şu an özele part time gidiyorum, belki de komşunun tavuğu bana kaz görünüyordur Oradaki arkadaşlar da şikayet ediyor çünkü. Sorunsuz yer yok inanın iş dünyasında, az sorun olan yer vardır anca.

Aynen daha küçücük :) Sorum bu sorun mu idi, elbette sorun ama akademi de muhakak bir sorun olacağını düşünürsek çok da sorun değilmiş gibi geliyor bana. Önüne bak, yap işini zihniyetimdeyim.
Ben sizi çok iyi anladığımı sanıyorum işte o yüzden mutlu olacağınız yerde olun dedim. Çünkü bir bağlılığınız yok, memur zihniyetinde değilsiniz. Tabiri caizse size her yer Trabzon Burada bence öncelikleriniz devreye girmeli. Mesela ben idari hiçbir sorumluluk almak istemem yapıma ters çünkü. Evrak işinde olmuş şeyi bozarım. O derece beterim. O yüzden ben umursamazdım ama bir şeyler yapmak önemlidir benim için. Eğer daha verimli olacağını ve daha mutlu olacağımı düşünsem ve garantici bir tipte değilsem vakıfı düşünürdüm. Mesela benim bir hocam vardı. Adam zehir gibiydi. Sonra adamı bölüm başkanı yaptılar, hiç sevmedi o idareciliği. Kağıt memurluğu diyordu hatta. Kimisi var dekan olmak için yırtınır. Bu tamamen kişisel hedeflerle ilgili bir şey.

Ünvanımı bile söylemedim, alanımı söylemedim, hangi cümlemden kibirli olduğumu çıkartmış olabilirsiniz ki?

Niye hiç tanımadığım insanların pohpohlamasına ihtiyaç duyayım ki, hele bilgisi olmayan bir çok insanın fikrinin olduğu bir platformda. Ben özellikle akademideki arkadaşlara danışıyorum diye belirttim, önüne gelen egosunu üzerimde tatmin etmesin bir zahmet, ya da etsin umursamam.

Mobbing yok kesinlikle var demedim, ortam iyi sadece bazı haklarımı isteyeyim mi dedim, çoğunlukta isteme huzur önemli dediler, danıştım ve sağolsun amacı yardım etmek olanlardan aldım cevabımı.

Şu an özele part time gidiyorum, belki de komşunun tavuğu bana kaz görünüyordur Oradaki arkadaşlar da şikayet ediyor çünkü. Sorunsuz yer yok inanın iş dünyasında, az sorun olan yer vardır anca.
O şikayet eden kişiler neden şikayet ediyorlar? Ben de bir ara gittim part time ama akademide değil. Ne müdürü sevdim ne personelleri... ama orada çalışıp çok mutlu olan da var ama ben o kadar kuralcı olamıyorum çünkü özgürlüğüme düşkünüm ve en ufacık bir ima, baskı hissettiğim an tırnaklarımı çıkarıyorum. O da olmuyor özelde Karakter meselesi

Yarisini okudum zaten kaliteyi az cok biliyoruz ama sayenizde onayladik tekrar. Iste bu ülke akademisyenleri böyle niteliksiz oldugu icin gelismiyor. Size kolayliklar dilerim

Kesinlikle anlamışsınız, teşekkür ederim.

Ama benim anladığım akademi de salt mutluluk yok, küçük şeylere takılmayacaksın, huzurunu kaçırmayacaksın. Çok huzurlu bir okul varsa yazsın lütfen arkadaşlar yanılıyorsam ama inanın neler neler duyuyorum. Geçenlerde haberlerde çıktı, doçent bir bayanla prof bir adam kavga ediyorlar, kadın videoya alıp paylaşıyor. İşin içine rekabet girince insanlar çıldırıyor illa ki. Erkek bir prof hocam var, eşi de kendi gibi dünya iyisi bir kadın prof, Tüm eğitimleri amerika da alıyorlar, sonra mecburi hizmetleri taşra da bir üniversite. Dekan kadın hocaya eşini boşa demiş, insanlar bu derece manyak, bunları duydukça burası cennet kalıyor.

Bende idari işi sevmem, zaten idari iş angaryadır, akademiden uzaklaşırsınız, genelde çok akademik yönleri olmayanlar alır sürekli de şikayet ederler akademik çalışamadık diye. Ben istemem normalde ama bunlar böyle yaptığı için cazip geldi gözüme sanırım :)

Bende sizin cümlelerinizi savunuyorum aslında, akademi de salt huzur yok, illa birileri çekemiyor, görmezden geleceksin, takılmıyorum onlara, doğru olan bu mu diyorum. Emin oldum doğru olan bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…