Bir akademisyen için dert mi bunlar?

Su an icin ince hesaplara girme. Onlari uzaktan gozlemleyerek tanimaya calis. Huzurunu yasa. Samimi olma, merhaba merhaba boyutunda kal. Ezik de durma. Kendi halinde takil. Etegindeki taslar zamanla birikecektir, emin ol. O gun geldiginde hamleni yapip ters kose edersin. Illa bir falso verirler. Sabredenler kazanir hep.

Nereye kadar susabilirsiniz?bu düzeni nereye kadar devam ettirebilirsiniz?bu soruları önce kendinize sorun bence.Sorun yaşamamak için resmen kendinizi bile sindirmişsiniz.Yanlıış anlamayın sırf merakımdan soruyorum, bu kadar dolu ve kendine yatırım yapmış bi insanın tek beklentisi devlette akademisyen olmak mıdır?başka vizyonunuz yok mu sizin?para desen az, huzur desen yok, neden bu diretme?

Yanlış mı anlattım acaba? Üstüme gelmiyor kimse sadece beni üst bir görevde görmek istemiyorlar, hepsi olmayan cv leri ile görevler alırken, yoksa sorun çıkartan birileri yok şükür, arkamdan dedikodumu yapıyorlar anca, o da gayet normal akademi de.

Şu an o moddayım tam. Huzurum iyi, herkesle aram çok iyi ama mesafeliyim. O ortamda benim ezik durmam pek mümkün değil zaten :) Sadece bazı şeylerden faydalanamıyorum onları da görmezden gelicem.

Eskiden çok takardım da artık hiç takmıyorum çok şükür anca gülerim onların saçmalıklarına.

Eger hala yapabiliyorsan ozel universiteye gecis yap bence. Birada sanirim ilerleyemeyeceksin..Burasi seni koreltiyorsa gecisi dene. Buranin olanaklari nasil? Arastirmalarin icin sana bir yer verdiler mi? Eger burada arastirmalarin icin olanak yoksa ozel universiteye gec. Ders ucretini falan bosver simdi, sen arastirmalarina bak.

Zaten başarınız altında ezildikleri için kinlenmişler. Siz bir şey yapmasanız da baştan önyargıları var açık arıyorlar. Haklarınızı hukuki dayanaklar kapsamında koruyun. Kimseyle yüz-göz olmayın bence. İletişiminizi hep yazılı olarak sürdürün, mail vs. İle heP kanıtınız olsun. Kimseye güvenmeyin, öyle yerlerde herkes birbirini tutuyor. Tanıdık, memleketli vs. Ben de 6 senedir akademik ortamdayım. Küçük bir üniversitede başlamıştım. Gerçekten işler hep böyle. Siz hoca olarak başladığınız için ancak böyle ezmeye çalışıyorlar.

İşte görmezden gelmek istiyor musun? Bir de bu kadar pasif kalmak ne kadar doğru bu insanlara? Normalde boşver uğraşma yazarım ama daha ileriye giderler mi kısmı düşündürücü.

Bizde bu hocaların ne derdi var da bizi dersten geçirmiyorlar herşey zora sarıyor diyorduk meğer bu dertleri varmış. Akademisyen değilim ama yazdım yine de, ama bilmiyorum fazla kibir içeren insan ayrımı yapan cümleleriniz var gibi geldi. Hayata karşı daha pozitif olamanızı dilerim.

Ben bir şeylere çok bağlanmam, bu sene burada çalışıp başka sene başka yerde çalışabilirim, sabit bir insan değilim yani, bakmışsınız seneye yurt dışında çalışıyorum, beni bir yere bağlayacak bir argümanım da yok zaten. Bir şeyleri denemeyi de severim, denerim sevmediysem bırakırım ama burası kesinlikle diğer üniversitelerden kötü değil, üniversite dediğin tam olarak böyle bir ortam zaten.

Kendimi sindirmek? O kadar dik durdum ki şoka girdiler, her an bu kadar dik durmak iyi bir şey değildir ama hangi işte olursa olsun her şeye tepki verirseniz insan ilişkilerinizi sürdüremezsiniz. Umursamazlığım sindirmekten değil tam tersi tecrübeden kaynaklanıyor, insan iş hayatında bir süre sonra işi içselleştirmemeyi öğreniyor.

Yalnız sizin yorumunuzu iyi niyetli bulmadığımı söylemem lazım. Vizyonunuz yok mu falan çirkin sözler, hele de benim gibi birisine söylenince komik oluyor öfke dili ile yazılmış tamamen ama daha ziyade komik olmuş.

Şu an öfke dili kullanan insanların sadece iş hayatında olmadığına kendiniz birebir örnek olmuş oldunuz, maalesef her yerdesiniz ve siz varsınız diye biz her ortamdan kaçacak değiliz.

Bir de bu var evet. Asistanken orada başlamış olsanız belki daha farklı olabilirdi ama siz orada asistanlık yapmadan direkt geldiniz sanırım e birde cvniz oldukça sağlam anladığım kadarıyla o yüzden hazmedememişler. Benim Masterda vardı öyle bir tip. Allahım çocuğu görünce kusasım geliyordu. Şükür ki kesişmedi yollarımız.

Siz o sigorta olayı yaşandığında gidecektiniz özel üniversiteye. Değerinizi düşürmeye çalışıyorlar sizin boşuna vakit kaybediyorsunuz bence

Ben yorgunluktan sanırım tam anlatamadım. Kimse değerimi düşürmeye çalışmıyor, tam tersi akademik bir iş varsa bana veriyorlar hemen, akademik olarak en gözdeyim her toplantıda, bunu inkar etmiyorlar.

İdari kısımda istemiyorlar, bir derece haklılar sanki, erkek erkeğe daha rahatlar tabi, aralarında istedikleri gibi konuşuyorlar, belki okulun genelinde bir bayan yönetici yoktur hiç, dekanlarda yok en azından biliyorum.

İşte görmezden gelmek istiyor musun? Bir de bu kadar pasif kalmak ne kadar doğru bu insanlara? Normalde boşver uğraşma yazarım ama daha ileriye giderler mi kısmı düşündürücü.

Yok gitmezler, bir tanesi hariç hepsi çok efendi insanlar, fena insan yok aralarında. Sadece akademik başarımı kıskanıyorlar, bu da bütün okullarda var, doğanın kanunu gibi bir şey, buradaki farkı tek bayan olmam.

Akademisyen değilim de zaten haberlerde arasıra üniversitelerde x kadar dekanın rektörün sadece atıyorum 1/3567 kadarı kadın şeklinde haberler oluyor. Ya da siyasi partilerde, belediyelerde kadın yönetici azlığı hep gündemde. Bu durum belki sizden kaynaklanmıyordur. Ülkenin kanayan yarası zira.

Derse çalışmadığınız için geçemiyor olabilir misiniz, bu da bir seçenek

Benimki sorun bile sayılmaz, akademi çok sorunlu bir yerdir, bunlar hiç, öğrenci iken de görürdüm ben hep hocaların tartışmalarını, siz dikkat etmemişsinizdir akademiye ilgi duymadığınız için.

Hayata karşı pozitif olup sizin derslerden geçmenizi diliyorum :)

Benim geldiğim yerde % 90 bayandı, keşke orada erkek çoğunluk olsaydı, evlenirdim gençlikte Akademi de baya bayan var aslında ama ben mühendisim ondan kaynaklanıyor erkek fazlalığı biraz da.

Yani ileriye gitmezler diyorsanız bence idari görevleri bir süre için askıya alabilirsiniz. Kıskançlık her okul ve bölümde var o konuda aynı düşünüyoruz. Benim tavsiyem özel okulda daha mutlu olduğunuzu varsayarak, o yolu tercih etmeniz olur. Tabii özel okulun ve bölümünüzün imkanları da önemli. Zaten bir bağlılığım yok yazmışsınız. Ben özeli alıcı bir gözle düşünün derim. Belli ki klasik memur zihniyetinde değilsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…