Ben çok kötü bi anneyim

Şu an saat 3 ve 2 yaşında ki oğlum uyumamakta ısrarcı bende o kadar yorgunum ki ayakta duracak halim yok evde tekim eş desteği almıyorum sadece eve gelip yatıyor baba. En sonu oğlumun uyumamasına dayanamayıp dövdüm. Kendimden nefret ediyorum oysa tek istediğim dinlenmek nasıl ki eşim isten gelince yorulup yatıyosa bende uyumak istiyordum bunu çocuğumdan çıkardım o kadar pişmanım ki kendimden nefret ediyorum benden bi cacık olmaz çocuk bile eğitemiyorum nolur bana yardımcı olun ne yapayım kendimi nasıl düzeltebilirim Allah rızası için yardımcı olun bana
İnsanın sinir krizi gecırme anlarıda vardır..İnsanız....Ama baktınız zıvanadan cıkıyorsunuz terk edın odayı...Çekin gidin mutfaga yıkın orayı ya da ağlayın....

Ne demek eşim yardım etmıyor? Ben bu kafayıda anlamıyorum...Edecek ya edecek nasıl bır yontem bulursanız bulun edecek...

Atın kendinizi yere kaldırcak herhalde arka taraflarını bı noluyo ya der herhalde dımı...

Etmıyor deyıp hınc cıkarmak ne demek? Evet uykusuzluk sarhoşluktan daha kötüymüş düşünün özellikle araç kullanırken o derece kotu bısı ...Ama uyumuyorsa da uyumaz yanı vardır bınbır sorunu...

Siz öğle uykusunuda çocuga belkıde fazla aldırıyorsunuz...En son belkıde gec yatıyor ikinci uykusunu alıyorsa çocukta uykusu gelene kadar beklıyor...

Ya da tek uyku uyutuyorsunuz ve tv ye de fazla maruz kalıyorsa , aksam saatlerınde çikolata vs.tuketıyorsa uyarılma olabılıyormus..

Ya bu çocuk gece 3' de neden uyumuyora kafa patlatmanız gerekırken zorla uyusun dıye ....

Benden anne olmaz demek için çok geç artık..Sizden anne oldu ve o çocuğun anneye ihtiyacı var...Lütfen toparlanın...Silkelenin...Ve bu da son olsun...

Dünya varyaaa o meleklerin temiz kalpliliklerinden ötürü dönüyor...Onlar ve masum hayvanların hatrına bizlerde yaşıyoruz bence...

Elinizden geldiğince telafi edin....Ve dediğim gibi bu son olsun..

Evet ama ondan önce çocuğun neden bir uyku düzeni yok acaba onu merak ediyorum ben
2 yaş zor bi dönem belki diş çıkartıyordur belki bi yeri ağrıyodur, tam bebekliğin bittiği dönem konuşmaya başladıkları dönem onlar içinde bu değişim çok zor. Ben çok yorgun bitik duruma geldiğimde içimden 10a kadar sayıp derin nefesler alırım ve kızımın ellerine bakarım, o minik eller beni sakinleştirir çünkü düşünün bizden çok minik muhtaç bi varlık, o minik tombik ellere mi kızıcam derim. Hiç çıkış bulamayanlar yardım almalı, terapisler ile rahatlama gevşeme noktasını keşfetmeli.

2 yaş zor bi dönem belki diş çıkartıyordur belki bi yeri ağrıyodur, tam bebekliğin bittiği dönem konuşmaya başladıkları dönem onlar içinde bu değişim çok zor. Ben çok yorgun bitik duruma geldiğimde içimden 10a kadar sayıp derin nefesler alırım ve kızımın ellerine bakarım, o minik eller beni sakinleştirir çünkü düşünün bizden çok minik muhtaç bi varlık, o minik tombik ellere mi kızıcam derim. Hiç çıkış bulamayanlar yardım almalı, terapisler ile rahatlama gevşeme noktasını keşfetmeli.
Ben çok sinirlendiğim zaman banyoya gidip biraz kapıyı kapatıyordum şimdi de öyleyim . Oğlum asla söz dinlemiyor ama asla yani. Sürekli tehlikeli şeyler peşinde çok zor . Geçen gün parkta yine düştü eve geldik eşim evdeydi o an çocuğun parmağı kırıldı mı diye kontrol ederken bende banyoda ağlama krizi geçirdim stresim bir yandan sinirim diğer yandan . 2 yaşındayken 1.5 saat öğlen uykusu yapıyordu ve en az 4 saat sitenin parkındaydık enerjisini atsın diye yoksa uyumuyordu

Ben çok sinirlendiğim zaman banyoya gidip biraz kapıyı kapatıyordum şimdi de öyleyim . Oğlum asla söz dinlemiyor ama asla yani. Sürekli tehlikeli şeyler peşinde çok zor . Geçen gün parkta yine düştü eve geldik eşim evdeydi o an çocuğun parmağı kırıldı mı diye kontrol ederken bende banyoda ağlama krizi geçirdim stresim bir yandan sinirim diğer yandan . 2 yaşındayken 1.5 saat öğlen uykusu yapıyordu ve en az 4 saat sitenin parkındaydık enerjisini atsın diye yoksa uyumuyordu
Erkek çocukları daha hareketli gerçekten anneleri daha da zorluyor ,arkadaşım iki oğluyla bize geldiğinde anladım 2 saatte ordan oraya atlamalı hep tehlikeli şeyler peşindeler, ama öyle böyle büyüyecekler hepsi geçici süreç yeterli sağlıklarına bir şey olmasın. Geçici olduğunu hatırlatın kendinize zaman su gibi akıyor

Bunu nasıl yapıyorsun canım benim?

3 dakika yalnız kalsam,biraz ağlasam belki sakinleşeceğim ama bizim kız asla izin vermiyor.

Hep peşimde.

Bir de dün karşıma geçti “anne üzüldü” diyor. Oysa kızmadım ağlamadım da herhalde uzaklaşmaya çalıştığımı hissediyor.

Burada sizi yeren insanları kale almayın cahil ve kötü ruhlular. Hepimizin anası babası bize el kaldırmıştır bu onları kötü yapmaz ve onları çok sevmeye devam ederiz yaptıklarının yanlış olduğunu bilsek ve hala aklımıza geldikçe üzülsek de.
Yaptığınızın doğru olmadığını bilmeniz yeterli, tekrar etmemek için sinirlendiğinizde ondan uzaklaşın bence ve gerekirse kulaklık vs takarak başka bir odada kendinizi soyutlayıp önce sakinleşin sonra da duygularınızı devre dışı bırakıp mantıklı bişekilde olayı ele almaya ne olduğunu ve nedenini objektif bişekilde kendinize açıklamaya çalışın.
Çocuğunuzun uyumamasının nedenlerine odaklanırsanız ve bu nedenleri çözmeye çalışırsanız daha rahat edebilirsiniz, uykusu olmayan birini zorla uyutmak imkansız gibi bir şey. Ağlayıp rahatsız olduğu için değil de iyi bi haldeyken uyumuyosa enerjisini atamamıştır büyük ihtimal. Geç yemek yemek de enerjisinin tükenmesini ertelemiş olabilir-bende öyle oluyor mesela. Önce enerjik bi oyun, sonra kitap okuyup mayışmalı gibi daha sakin bi aktivite, sonra yatakta yanyana yatıp sohbet etme vs gibi kademeli olarak enerjisini düşürmeye çalışabilirsiniz ama en önemlisi günün dengesini korumaya çalışmak ki siz de yorgunken bu iş üstünüze kalmasın. Olmuyosa da bırakın uyumayacaksa uyumasın, yorulunca kendi uyur zaten.

Bunu nasıl yapıyorsun canım benim?

3 dakika yalnız kalsam,biraz ağlasam belki sakinleşeceğim ama bizim kız asla izin vermiyor.

Hep peşimde.

Bir de dün karşıma geçti “anne üzüldü” diyor. Oysa kızmadım ağlamadım da herhalde uzaklaşmaya çalıştığımı hissediyor.
Yapamıyorum pek ama yaptığım zaman da banyoya girip kapının arkasına oturuyorum oda dışarda kapıyı zorluyor ağlıyor 💆🏼‍♀️ ama bazen sinir krizi eşiğine geliyorum .

Erkek çocukları daha hareketli gerçekten anneleri daha da zorluyor ,arkadaşım iki oğluyla bize geldiğinde anladım 2 saatte ordan oraya atlamalı hep tehlikeli şeyler peşindeler, ama öyle böyle büyüyecekler hepsi geçici süreç yeterli sağlıklarına bir şey olmasın. Geçici olduğunu hatırlatın kendinize zaman su gibi akıyor
valla bazı şeyler geçici değil maalesef ki . Çünkü sorunlar sadece şekil değiştiyor gittikçe de kötüye gidiyor maalesef

Anlıyorum.

Allahım yardımcımız olsun inşallah canım.
Bak geçen haftalarda cumartesi günü bisiklet sürüyorlardı arkadaşıyla hızlı sürdüğü için bisikletten düştü kaç kere uyarmamıza rağmen aynı şeyi yaptı . İlçe devlet hastanesinde doktor burnu kırık dedi kaşının üzerine de vida batmış el yüz mor . Kendi doktorunu aradık bizi bi hastaneye yönlendirdi başka şehre gittik gece kaç saat gece 03:00 de eve geldik . Sabah kalktık kask kolluk vs sipariş veriyoruz bana diyor ki kaskım gelecek yavaş sürüyordum artık daha hızlı süreceğim dedi bende anında iptal ettim konuştuk vs vs sürekli uyarıyoruz . Aynı hafta perşembe yine hızlı sürdüğü için arkadaşının bisikletine çarptı takla attı resmen ve bu sefer de parmağı kırıldı zannettik ağlaya ağlaya araba kullandım eve getirdim ve banyoda ağlama krizi geçirdim . Söz dinlemiyor eve geri getiriyorum sonraki gün çıkarken konuşarak çıkıyoruz kaldığı yerden devam 🤦🏻‍♀️ben kriz geçirmeyeyim de kim geçirsin ki sakin geçirdiğim bir gün yok 🤣ben kimseyi ayıplamıyorum başıma gelir diye korkuyorum

Bak geçen haftalarda cumartesi günü bisiklet sürüyorlardı arkadaşıyla hızlı sürdüğü için bisikletten düştü kaç kere uyarmamıza rağmen aynı şeyi yaptı . İlçe devlet hastanesinde doktor burnu kırık dedi kaşının üzerine de vida batmış el yüz mor . Kendi doktorunu aradık bizi bi hastaneye yönlendirdi başka şehre gittik gece kaç saat gece 03:00 de eve geldik . Sabah kalktık kask kolluk vs sipariş veriyoruz bana diyor ki kaskım gelecek yavaş sürüyordum artık daha hızlı süreceğim dedi bende anında iptal ettim konuştuk vs vs sürekli uyarıyoruz . Aynı hafta perşembe yine hızlı sürdüğü için arkadaşının bisikletine çarptı takla attı resmen ve bu sefer de parmağı kırıldı zannettik ağlaya ağlaya araba kullandım eve getirdim ve banyoda ağlama krizi geçirdim . Söz dinlemiyor eve geri getiriyorum sonraki gün çıkarken konuşarak çıkıyoruz kaldığı yerden devam 🤦🏻‍♀️ben kriz geçirmeyeyim de kim geçirsin ki sakin geçirdiğim bir gün yok 🤣ben kimseyi ayıplamıyorum başıma gelir diye korkuyorum
Ah canım benim

Çok çok geçmiş olsun inşallah.

Allahım sana da yardım etsin inşallah canım benim.

Keşke dövmeseydiniz ama olmuş Bi kere inşallah çocukla bağınıza fazla zarar vermemişsinizdir.
Eğer eşinizle bunu konuştuğunuzda sizi anlayıp destek olmaya çalışacak sizi dinlendirmek için elinden geleni yapacak biri değilse bir psikiyatri doktoruna gidip öfke kontrolü için antidepresan yazdırmanızı tavsiye ederim. Daha sakin biri olup birçok şeyi takmamaya başlıyosunuz
Kız niye herkes beğenmedim demiş mesajıma sanki ben mi dövdüm çocuğu? Öfke kontrolü problemi varsa ilaç kullansın tabi, kötü annelik yaptı diye çocuğu iade edecek değil mecbur düzelmesi lazım bence

Ben birkaç kere uyumadığı haftalar oldu artık sinirden uykusuzluktan ağladım o da bebeğimi etkiler mi diye düşündüm sonra ona bile pişman oldum evet bazen gerçekten çok yıpratıcı ama dövmeyin küçücük hiçbir şeyin farkında olmayan yavruları

Şu an saat 3 ve 2 yaşında ki oğlum uyumamakta ısrarcı bende o kadar yorgunum ki ayakta duracak halim yok evde tekim eş desteği almıyorum sadece eve gelip yatıyor baba. En sonu oğlumun uyumamasına dayanamayıp dövdüm. Kendimden nefret ediyorum oysa tek istediğim dinlenmek nasıl ki eşim isten gelince yorulup yatıyosa bende uyumak istiyordum bunu çocuğumdan çıkardım o kadar pişmanım ki kendimden nefret ediyorum benden bi cacık olmaz çocuk bile eğitemiyorum nolur bana yardımcı olun ne yapayım kendimi nasıl düzeltebilirim Allah rızası için yardımcı olun bana
Dövmek yerine yanınızda güvenli bir alanda telefon falan açın verin çocuğa yarım saat kestirin. 2024 yılında hala çocuk dövmek nedir? Yarın o çocukta karısını döver. Sizin yapmanız gereken eşinizle konuşmak. Eşiniz bir halta yaramıyorsa annenizden kayınvalidenizden komşunuzdan destek alın. Hiç kimse yoksa kendi uyku saatlerinizi çocuğunuza göre ayarlayın. Yemek yapmayın çocuk uyuyunca uyuyun. Eşiniz kendi ne bulursa yesin bakmıyor madem çocuğuna.
Benim kızım da 2,5 sene uyumadı. Evet kızdığım anlar oldu. Bitkin düşüp agladığım, kriz geçirdiğim anlar oldu. Ama asla çocuğuma vurmadım. Kendimi tokatlarım ama ona dokunmam.
Lütfen kendinize gelin ve çocuğunuza pişman olduğunuzu söyleyin. Ondan af dileyin. Ve bunun çok kötü olduğunu ona öğretin. Başka biri oğlunuza vurmaya kalkarsa (ortada olmayan baba gibi) oğlunuza siper olun.
Hiçbir şey için geç değil. Telafi edin. Ve eşinizle mutlaka konuşun

Çok üzüldüm gercekten 5 yaşında 10 çocuğa bedel bir kızım var hergün 500 kere sabır çekiyorum + 1 yaşında kızım var bir kez olsun el kaldırmadım tepki vermeniz gereken tek kişi eşiniz 2 yasındaki çocuğunuz değil bir kere şiddet gösterdiyseniz devamı gelir o yüzden gidip o beyninize baktırın psikolokta yada bakıcı tutun yada çocuk esirgemeye verin böyle bi anneye babaya ihtiyacı olduğunu sanmıyorum çocuğunuzun.

3 yıl uyumayan ve sürekli memede duran bir bebeğin annesiydim. Kesinlikle yaşamayan bilmez biri olarak söylemiyorum. Kendimi tokatladığımı biliyorum, kafama yastık bastrıp ağladığımı.. ancak bebeğine vuran iteleyen ruhunu ezen güvenini kıran insan kötüdür. Aç kaldı yemek yapamadım, günlerdir yıkamadım,24 saat tv izledi vs inanın hiç biri için kötü anne demem ancak vurmak!!! İnanılmaz korkunç bir boyut. Hala düzelme şansınız var. Mesajların yüzünüze tokat gibi çarpmasını umuyorum. O bebeğin tüm dünyası sizsiniz. Ruhunu acıtmayın.

Kolik bir bebeğim var ve 13 haziran gecesinden beri uykusuzum.
Bebeğime vurmak mı? Bir şekilde ondan gizli duşta/mutfakta/yatakta ağlamışlığım var ama ona bir kere sesimi yükseltmedim çünkü şu pislik dünyada ilk gördüğü yüz, ilk hissettiği kalp, ilk temas ettiği ten, ilk kollarına gittiği kişi hepsi bana ait, ilk bana güvendi, benden başka kimseyi bilmedi, tanımıyor, benden başka kimseye muhtaç değil, güvenmiyor çünkü o benim yavrum. Ben bebeğimi dünyaya istediğim için ANNESI olmak için getirdim o beni istemeyerek seçti ama ben onu isteyerek seçtim.
Dövmüşsünüz ne?!!! DÖVMEK??? Psikolojiniz bozuksa online terapi alın ama ben kötü bir anneyim falan demeyin siz anne falan değilsiniz doğurmakla anne olunmuyor!

Kocam uyuyor hikayelerinide geçin eşinizi siz seçtiniz o adamada suç bulamıyorum sizin gibi bir insanla evli olduğu için, bebeğinizi dünyaya getirerek en büyük hatayı yapmışsınız.. kim bilir bir yetişkin olana kadar ne travmalar yaşayacak garibim..

Yorumları hayretle okudum, kadının kadından başka düşmanı yok gerçekten de. Evet yaptığınız şey çok yanlış ama bu sizi kötü bir anne yapmaz, çünkü yanlış olduğunun farkındasınız ve pişman olmuşsunuz. Uyku da bir insanın yemek gibi su gibi en temel ihtiyaçlarından biri. Size tavsiyem önce çocuğunuz neden uyumuyor, onu bulun. Diş çıkarıyor olabilir, burnu tıkanıyor olabilir, sıcaklıyor ya da üşüyor olabilir. Sizin yorgun ve gergin oluşunuzu hissediyor olabilir. Gündüz çok yoruluyor olabilir, yorgun çocuk uyumakta zorlanır. Gece gündüz uykularını düzenlemeniz gerekiyor olabilir. Sorun hangisiyse önce onu bulup çözüm üretmeye çalışın. Kendi tahammülünüzü artırmak için de dinlenmeye özen gösterin. Bu nasıl olacak demeyin, madem kimseden destek alamıyorsunuz karnınızı doyuracak kadar yemek yapma dışında her işi bir yana bırakın ve çocuğunuz uyuduğunda siz de uyuyun. Çocuğunuza yükseleceğinizi hissettiğinizde balkona, tuvalete vs gidip birkaç dakika yalnız kalın. Eşiniz eve geldiğinde markete girmek bile olsa çocuksuz biraz dışarı çıkın. En önemlisi de Çocuğunuza bağırdığınız veya vurduğunuz için sadece pişmanlık yetmez, onun kırgınlığını telafi edin. Kucağınıza alın, yüzü size bakar şekilde ona annecim ben biraz yorgundum o yüzden sana kötü davrandım, çok üzgünüm senden özür dilerim deyip sarılın. Bunu gerçekten anlıyorlar ve bu özür yaşadığı şeyin kalıcı iz bırakmasını önlüyor. Ayrıca bir doktora gidip terapi ya da ilaç desteği alabilirsiniz

X