Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar minadexi kullanıyorum ama hiç iştah açmadı bizde ve 6.aydan berş kullanıyorum eeee.ne iş..dr bile çare bulamadı bizimkinin iştahına....

Sağol canım Allah hepimizin bebeklerine sağlık sihhat uzun ömürler yeni yaşlarında bol bol iştah versin .
iyi ki doğdun gülce
buarada benim aç yavrum 6.dişini de bu sabah itibariyle pörtletmiş bulunmakta...bu ne hız anlamadım ki...şimdiden köpek dişleri de iyice şişti.
maşallah,vahşi batının en hızlısı

Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun. Belki de iştahsızlığı diş yüzdendir diye iyimserlik yapsak nasıl olur??? Çınar artık birşey yemez, uğraşmayacağımda, gereksiz boş iş bunlar. Ne hali varsa görsün. Ancak düğmeleri, halının tüylerinin içinden nasıl bulduğunu anlamadığım ve kırk yıl uğraşsam çıkaramayacağım minik iplikleri, oyuncakları yemeyi bilir. Başkada bir halt yemez. Reklamlarda dalıyor ağzına tıkıştırıyorum diye netten bilumum sevdiği reklamları indirdim. ( Gün gelecek reklam sever olacaksın deseler hadi be derdim şimdiyse haberlerin arasına reklam alan, zamanında esefle kınadığım nadide şahsiyeti bulduğum yerde tebrik edip, boynuna sarılıp öpeceğim) O reklamlara gülerken ben ağzına tıkıştırıyordum ki uyandı. Reklamların sonuna kadar yiyor, reklamlar bitince parmağını sokup kusuyor. Eğer elini tutuyorsam dilini öyle bir çıkartıyor ki , o dil ki kurbağa dili gibi mübarek biraz daha gayret etse neredeyse çenesine deyecek, işte bu yeni nadide yöntemi ile öğürüp yine kusuyor, yine kusuyor. Böyle bir insan evladı gördünüz mü Allah aşkına söyleyin bana..

şuleciğim canım çok teşekkür ederiz.kızım doğum gününün hatrına öğlen bir kase tarhana çorbasını bitirdi hayret ettim son zamanlarda iştah yok malum umarım böyle gider

ya gerçekten bilerek kusuyor gibi çınar yaa, şaştım kaldım
formunu mu korumaya çalışıyor çocuk nedir?
gülcemize de nice mutlu yıllar inşallah

canım benimkinin kafa ölçüsü 49 cm olmuş.boyu 74 cm kilosuda 8.760kg.yarın bakalım başka dr ye götürecem

gülceye uzuuuuun,sağlıklı,huzurlu ve mutlu seneler diliyoruz.

xenocum öncelikle çınarı becerisinden ötürü kutluyorum.başka marifetlerini geliştir desen geliştirmezzzzzz.buarada rüzgarın iştasızlığı dişten değil,kronik....diş zamanı iyice azıyor.

banyoda oyun oynaya oynaya yıkanan çocuk biraz önce banyoda bana yapıştı kaldı.sudan öyle bir tırstı ki....anlamadım niye olduğunu....

xeno; bugün bir kitap aldım iştahsız bebekler içinmiş.gerçi bebeğin küçük tabaktakileri ayırt edebilirmi bilmiyorum ama kitap vs satan yere gidersen bir bak. Anne yemekte ne var kitabın ismi. 5 ytl fiyatı. yemeklerden tabağa şekiller çizip resimler yapmışlar her sayfada. mesela patlıcan yemeğinden penguenin siyah kısmını pilavlada beyaz kısmını yada güneş şeklinde omlet vs. çok güzel bir kitap.foto çekebilirsem eklerim birkaçını.ben çok üzülüyorum sen böyle bunları yazınca kimbilir sen neler çekiyorsun.

sabah kahvaltısında 1 kaşık 8 tahıllıdan yumurta sarısı peynir reçel tereyağ ve cicibebeyi ıhlamurla ıslattım reklamlar karşısında ıkına sıkına yedi sonra uyudu
uyandığında tavuklu kereviz yemeği yapmıştım onu verdim önce küçük parçalar halindeydi çok yemedi bende blendırdan geçirdim genede zor yedi
sonra babymix yedirmeye çalıştı kayınvaldem 2 kaşık içeri 3 kaşık dışarı :) sonra uyudu
uyandığında brokoli çorbası yaptım az ondan yedi kendimiz için fırında tavuk yaptık ona da elma dilimli patateslerinde ve çok azda tavuğunda verdim hoşuna gitti
yatmadan öncede muhallebi yaptım ama çok zor yedi sonrada uyudu bakalım bu gece ne kadar kalkacak

sennki kaç aylıktı bilmiyorum da 10 ayda birden bire korkular geliştiriyorlarmış.sudan mesela,ya da önceden korkmadığı başka şeylerden,yada sebepsiz yere.bizimki yanında başka bir çocuk ağlasa korkup ağlamaya başlıyor.suyu saymıyorum bile.
kahvaltıda muuz,cicibebe,peynir,az süt karışımı yedi biraz,ve zeytinyağı ve limona batırılmış ultra minik ekmekler.ve de zeytin.az tuzlu zeytin buldum teneke kutuda,mar.bir.
öğleye başarabilirsem pazı saracağım.

alizecm sen hala ayrı yemek mi yapıyorsun?

ben de ayrı yapıyorum halen ama fenalık geldi
gerçi kendimize o kadar çeşitli şeyler yapmıyorum,
sanırım yaşından sonra da ayrı yaptığım zamanlar olacak
bazen kendimize yemek yapmayabiliyorum çünkü
1 yaşında yasak olan şeyleri direk vermeye başlayacak mıyız, yoksa yavaş yavaş azar azar mı?

Arkadaşlar kahvaltı için omlet tarifi görmüştüm ama tekrar bulamadım nası yapılıyordu bilen bir arkadaş anlatabilirmi lütfen

günaydın kızlar nasılsınız bu gün sabah her zamanki gibi pirinçunu yedi başka bir şey yemiyor yaa...bakalım öğlene yapsam diye düşünüyorum acaba...

füsfüscüm haklısın , bazen kahvaltı filan hallediyoruz biz
enes 1 yaşına gelmiş sayılır ondan sordum,bir de babane filan var,mutlak yemek pişiyordur.
omleti yaparken,peyniri eziyorum,yumurta sarısını ekleyip,tereyağda genelde karıştırarak pişiriyorum.omleti süsleyenler oluyor surat filan yapıyorlar.

Bu tuz olayını bende merak ediyorum dr'a da sormadım kızıma ayrı yemek yapmıyorum zaten beraber yiyoruz sadece onun yemegini tuz katmadan ayırıyordum geçen ayırmadım bizimkinden yedi artık öyle mi versem zaten çok tuzlu yemiyoruz bizde. ya dünde levrek balıgı vardı kızım yedi severek normalde palamut hamsi somon veriyordum bu sabah baktım kızımın ensesi isilik gibi kırmızı kırmızı balıktan mı oldu acep

Doktorumuz Çınar'a tuz verdi. 100 cc ye yani 1 çay baradağı yemeğe baş parmakla, işaret parmağı arasında kalan fiske olarak tabir edilen kadar koyabilirsin sonuçta tuzunda besleyiciliği var dedi. Kızarıklıkların balıktan olduğunu zannetmiyorum. Balıktan olsaydı daha önce yediklerinde de olurdu. Portakal, kivi vs verdin mi???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…